• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Φίμωση

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Έχω γνωστό που έχει κάνει περιτομή σε μικρή ηλικία λόγω φίμωσης και κανένα πρόβλημα δεν έχει (απεναντίας, μου έχει πει ότι οι γυναίκες το λατρεύουν).

Μάλλον οι γυναίκες βλέπουν πολλές τσόντες τελευταία! :hehe:

Εγώ πάντως έχω διαβάσει ότι τα καλύτερα μανούλια είναι αυτά που έχουν "μερική" φίμωση. Γιατί το παραπάνω πετσάκι....αυξάνει τις τριβές! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Φίλε Γιώργο πρέπει να το "δουλέψεις" το θέμα και το πετσάκι θα υποχωρήσει μόνο του...Σιγά-σιγά στην αρχή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Παιδια τι να πω...διαβασα τις ανυσηχιες των φιλων και γενικα ολους τους προβληματισμους.Ειχα φιμωση μεχρι τα 19 μου.Εκανα περιτομη κ γω λοιπον σε εκεινη την ηλικια κ σημερα στα 30 νταν που ειμαι εχω να πω οτι α)καμια απολυτως επιπλοκη δεν ειχα β) βελτιωσε τρομερα την ποιοτητα της ζωης μου καθως και την ερωτικη μου ζωη.

Οσο ειχα φιμωση ειχα απιστευτες και συνεχομενες επιπλοκες λογω της μονιμα καλυμενης βαλανου.Μολυνσεις,επιμολυνσεις,δερματιτιδες,ο κορμος σχεδον ολοκληρου του πεος μου ειχε συνεχως βαθειες και μεγαλες εκδορες,πονος,πονος και πονος καθως και αιμα,αιμα κ αιμα.Ειλικρινα μετα την περιτομη το πεος μου ειναι αγνωριστο.Τοσο αισθητικα (φαινεται πολυ μεγαλυτερο βασικα) οσο και απο θεμα υγειας.Δεν θυμαμαι ποτε απο τα 19 μου να εχω ξανα παθει καποια μολυνση,δερματιτιδα η εκδορα!

Σε γενικες γραμμες η περιτομη βελτιωσε την ποιοτητα της ζωης μου ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostastkr

Νεοφερμένος

Ο kostastkr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Συγγνώμη αλλά για το πρόβλημα σου υπάρχει πιο απλή λύση πιστεύω. Μπορείς να πάρεις κάτι αλοιφές , νομίζω είναι στεροειδή και να τις επαλεψεις έτσι ώστε να χαλαρώσει σιγά σιγά το δέργμα. Σε συνδυασμό με ασκήσεις να τραβάς δηλαδή λιγο λίγο σιγά σιγά το δέρμα προς τα πίσω θα έρθεις με τον καιρό στα κανονικά σου επίπεδα. Με το σεξ τις πρώτες φορές το δερμα τραβιέται πίσω εκ φύσεως οπότε ναι για λίγο θα νιώθεις κάποια δυσφορία αλλά μετά θα περάσει.

Προσωπικά είμαι κατά της περιτομής για πολλούς λόγους. Βέβαια δεν είμαι γιατρός να το ξεκαθαρίζουμε ότι γράφω είναι προσωπική γνώμη απ οτι εχω διαβάσει και εγω και απο φίλους που έχουμε συζητήσει, δεν έχω γνώμη ειδικού.

Καλησπερα
Εχω κι εγω μερικη φιμωση και οταν ειχα παει σε γιατρο μου ειχε πει μονο για περιτομη . ψαχνοντας τωρα στο ιντερνετ βλεπς και την λυση της αλοιφης με στεροειδή. Ξερεις να μου πεις ποια αλοιφη ακριβως μπορω να χρησιμοποιησω ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Φίλε Γιώργο πρέπει να το "δουλέψεις" το θέμα και το πετσάκι θα υποχωρήσει μόνο του...Σιγά-σιγά στην αρχή

αυτός ο τρόπος ελοχεύει κινδύνους να δημιουργηθούν συμφύσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Καλησπερα
Εχω κι εγω μερικη φιμωση και οταν ειχα παει σε γιατρο μου ειχε πει μονο για περιτομη . ψαχνοντας τωρα στο ιντερνετ βλεπς και την λυση της αλοιφης με στεροειδή. Ξερεις να μου πεις ποια αλοιφη ακριβως μπορω να χρησιμοποιησω ??

Μην ασχοληθείς καθόλου με μαντζούνια που δε φέρνουν κανένα αποτελέσμα. Κάνε απευθείας περιτομή, να ξεμπερδέυεις. Δε θα το μετανοιώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
ειχα και εγω μερικη φιμωση.Εκανα περιτομη πριν 2 βδομαδες.Προτιμησα να την κανω στο νοσοκομειο με δικο μου γιατρο και ολικη ναρκωση γιατι klein mein με τοπικη αναισθησια!Πλεον ολα ειναι μια χαρα.Το προβλημα το ειχα χρονια και απο βλακεια μου δεν ειχα κανει κατι και το μετανιωνω!Ευτυχως ολα τελειωσαν.Για να μην λεω και ψεματα,οι πρωτες μερες ηταν εφιαλτης.Τα βραδια δεν κοιμομουν διοτι κατα την στυση πονουσα.Οχι πολυ,αλλα αρκετα ωστε το μυαλο μου να ειναι εκει και να μην με παιρνει ο υπνος.Επισης δεν μπορουσα να περπατησω,οχι απο τον πονο αλλα απο την ενοχληση.Φυσικα δεν φορουσα εσωρουχα τις 2-3 πρωτες μερες παρα μονο σορτσακι αλλα οταν φορεσα αρχισα να το συνηθιζω.Μπορει τα πραγματα να ηταν πιο απλα αν δεν ημουν τοσο φοβιτσιαρης.Μην το παραμελεισετε οσοι εχετε το συγκεκριμενο προβλημα και μην πιστευετε οτι διαβαζετε στο καθε ακυρο site.Ελπιζω οσοι εχετε το προβλημα αυτο να το ξεπερασετε οσο πιο ανωδυνα γινεται! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Λίγο δύσκολο να ξεπεράσεις ανώδυνα τη φίμωση. Επιφυλάσσομαι για τη μέθοδο του λειζερ. Πάντως spurako πλέον τα πράγματα θα είναι καλύτερα απ' όλες τις απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

your_idol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ενδιαφέρον θέμα, ειδικά στο...#9 κάτω από το σπόιλερ μπορείς να καταλάβεις γιατί ...κάποιοι θεωρούν εαυτούς τυχερούς που είμαστε στην...ΕΕ :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top