Φαντασίωση ...βιασμού;

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Λες και οι περισσότεροι έχουν τελειοποιήσει την τεχνική τους από μπροστά, για να αρχίσουν να εξασκούνται και από πίσω να πουμε :hehe: .
Το θέμα δεν είναι να αναγάγουμε σε τέχνη την πράξη, αλλά να εξηγήσουμε την λειτουργία μας-σας καλύτερα.
Και αρχή είναι το σώμα του άνδρα.
,δε καιει φλαντζες η φαντασια αλλα ή ελλειψη της κανει τα ατομα αδυναμα να αντιληφθουν οτι δεν ειναι μονο η δικη τους σκεψη και οπτικη για παραδειγμα.
Σαν γυναίκα που είσαι, δεν είναι δυνατό να γνωρίζεις την σχέση της φαντασίας στον άνδρα, καλύτερα απο τον άνδρα.
Οπότε θα εξηγήσω τι εννοούσα για τις φλάντζες.
Αν αφήσει τον εαυτό του ο άνδρας να λειτουργεί με την φαντασία και παράλληλα να έχει την σύντροφο του, δεν πιστεύω να είναι γι αυτή το καλύτερο της. Είναι παθογένεια αυτό και δεν πρόκειται να συνέλθει αυτός ίσως ποτέ.
Ετσι θα λειτουργεί, γιατι έτσι έχει μάθει. Ομως, αυτό δεν είναι έρωτας.
Και το πορνο τεχνη ειναι. Δεν ειπαμε η τεχνη μιμειται τη ζωη? Και τη φαντασια των δημιουργων τους.
Διαφωνώ! το πορνό είναι τσόντα και όχι τέχνη.
Στρέβλωση του ερωτισμού είναι.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι να αναγάγουμε σε τέχνη την πράξη, αλλά να εξηγήσουμε την λειτουργία μας-σας καλύτερα.
Και αρχή είναι το σώμα του άνδρα.

Σαν γυναίκα που είσαι, δεν είναι δυνατό να γνωρίζεις την σχέση της φαντασίας στον άνδρα, καλύτερα απο τον άνδρα.
Οπότε θα εξηγήσω τι εννοούσα για τις φλάντζες.
Αν αφήσει τον εαυτό του ο άνδρας να λειτουργεί με την φαντασία και παράλληλα να έχει την σύντροφο του, δεν πιστεύω να είναι γι αυτή το καλύτερο της. Είναι παθογένεια αυτό και δεν πρόκειται να συνέλθει αυτός ίσως ποτέ.
Ετσι θα λειτουργεί, γιατι έτσι έχει μάθει. Ομως, αυτό δεν είναι έρωτας.

Διαφωνώ! το πορνό είναι τσόντα και όχι τέχνη.
Στρέβλωση του ερωτισμού είναι.
Ψιτ αφου υπαρχουν ορια γιατι να ειναι παθογενεια?
Η γυναικα δεν εχει ενστικτα?
Εχει. Οπως και ο ανδρας.
Αφου τα ορια ειναι αυτα που ειπαμε δεν βλεπω καμια παθογενεια.
Η παθογενεια ειναι να βαλουμε καγκελα στη φαντασια και στην εκφραση της.

Ας μην ξεχναμε τους μεγαλους δημιουργους ονορε ντε μπαλζακ για παραδειγμα και τοσους αλλους. Θα ειχαν γραψει τετοια εργα?
Οχι.
Περα απο αυτο η παθογενεια ειναι και πρεπει να βρισκεται αλλου. Στο σεξ υπαρχουν ορια.
Μετα παμε σε περιπτωσης διαστροφης ή ψυχοπαθολογιας. Παμε αλλου ετσι?

Μια απλη φαντασιωση ειπαμε εδω στο θρεντ σαφως υπαρχουν ορια ολα τα υπολοιπα πανε στο κομματι της ψυχιατρικης παθολογιας για παραδειγμα ετσι?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Μάξιμος λες να μην εκδηλωθει ο αντρας να μην εκδηλωθει η γυναικα τοτε το σεξ θα το κανουμε οπως το εκαναν στην Παλαια Διαθηκη?
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι να αναγάγουμε σε τέχνη την πράξη, αλλά να εξηγήσουμε την λειτουργία μας-σας καλύτερα.
Και αρχή είναι το σώμα του άνδρα.

Σαν γυναίκα που είσαι, δεν είναι δυνατό να γνωρίζεις την σχέση της φαντασίας στον άνδρα, καλύτερα απο τον άνδρα.
Οπότε θα εξηγήσω τι εννοούσα για τις φλάντζες.
Αν αφήσει τον εαυτό του ο άνδρας να λειτουργεί με την φαντασία και παράλληλα να έχει την σύντροφο του, δεν πιστεύω να είναι γι αυτή το καλύτερο της. Είναι παθογένεια αυτό και δεν πρόκειται να συνέλθει αυτός ίσως ποτέ.
Ετσι θα λειτουργεί, γιατι έτσι έχει μάθει. Ομως, αυτό δεν είναι έρωτας.

Διαφωνώ! το πορνό είναι τσόντα και όχι τέχνη.
Στρέβλωση του ερωτισμού είναι.

Εφόσον χρησιμοποιείς το σώμα σου πρόκειται και για ένα είδος τέχνης(το πόσο καλά ευχαριστείς την κοπέλα και εκείνη αντίστοιχα τον άνδρα). Ακόμα και είδος άθλησης(το αστείο δεν είναι προφανώς εντελώς τυχαίο). Για να κάνεις καλύτερα την τέχνη αυτή λοιπόν απαιτείται να γνωρίζεις 2-3 πράγματακια για το ανθρώπινο σώμα ,αλλά και για την ανθρώπινη ψυχολογία .Τόσο γενικά όσο και ειδικά ,γιατί πρεπει να λάβεις υπόψιν και τα χαρακτηριστικά του άλλου σαν προσωπικότητα αλλά και τα σωματικά του γνωρίσματα.

Από εκεί και πέρα εάν δεν κάνουμε τέχνη την πράξη,ειδικά για έναν άνθρωπο που έχουμε και συναισθηματικό δέσιμο μαζί του...για ποιον λόγο να μας ενδιαφέρει η λειτουργία του ; Γιατροί είμαστε η μήπως κάνουμε κλινικό έλεγχο ; ή έχουμε περιέργεια πάνω στην ανατομία και λέμε ε δεν κάνουμε και λίγο σεξ να λύσουμε τις απορίες μας ;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Βαλτε και την virtual reality βλεπουμε οσο προχωραει η ανθρωπινη ιστορια βλεπουμε μεταβασεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν ειπαμε αποδοχη απο ολους.
Γιαυτο εναποκειται στον καθεναν πως θα το φανταστει πως θα το εκφρασει πως θα σεβαστει τα ορια πως θα το απολαυσει.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Εμένα στο ποστ που έκανα, θα μου απαντήσει κανείς αν είναι αλήθεια ότι η γυναίκα κάνει τα πάντα
αν την σιγοντάρει ο άνδρας (για να τον έχει ως οδηγό και δικαιολογία) ενώ αν ο άνδρας είναι βλήμα
και πηγαίνει σαν κλαρκ, δεν υπάρχει προκοπή και μένουν στα σάλια μέχρι το μπραφ;

(άρα και απέτυχαν)
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα στο ποστ που έκανα, θα μου απαντήσει κανείς αν είναι αλήθεια ότι η γυναίκα κάνει τα πάντα
αν την σιγοντάρει ο άνδρας (για να τον έχει ως οδηγό και δικαιολογία) ενώ αν ο άνδρας είναι βλήμα
και πηγαίνει σαν κλαρκ, δεν υπάρχει προκοπή και μένουν στα σάλια μέχρι το μπραφ;

(άρα και απέτυχαν)
θέλω να σου απαντήσω αλλά δεν καταλαβαίνω την διάλεκτο
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα στο ποστ που έκανα, θα μου απαντήσει κανείς αν είναι αλήθεια ότι η γυναίκα κάνει τα πάντα
αν την σιγοντάρει ο άνδρας (για να τον έχει ως οδηγό και δικαιολογία) ενώ αν ο άνδρας είναι βλήμα
και πηγαίνει σαν κλαρκ, δεν υπάρχει προκοπή και μένουν στα σάλια μέχρι το μπραφ;

(άρα και απέτυχαν)
Το τα πάντα το θεωρώ υπερβολή, αλλά η γενική ιδέα είναι σωστή.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Το τα πάντα το θεωρώ υπερβολή, αλλά η γενική ιδέα είναι σωστή.

Οκ, έχεις ένα δίκιο διότι κάποιες θα ορίσουν φρένα.
Όμως ναι, αν πάρεις την άλλη από το χεράκι σιγά σιγά και τις ανοίξεις ορίζοντες
θα κάνει θαύματα. Ο σκοπός είναι να θέλει άρα και γνησιότητα.
Η λογική εδώ ξεκινά για παράδειγμα ότι αν χουφτώσεις μια γυναίκα (το πιο απλό)
που νταραβερίζεσαι, θα της αρέσει ενώ αν την ρωτήσεις γι αυτό, θα θεωρηθείς μαλάκας (οχι εσύ).
Μπορούμε να φτάσουμε παντού μαζί της αρκεί να νιώθει ότι οδηγούμε την κούρσα
για να μην στιγματιστεί ως πατσαβούρα, ανήθικη κτλ.
Έπειτα θα πάρει και πρωτοβουλίες (αυτά είναι τα ωραία) διότι θα έχει καλυφθεί
ότι να, εγώ σε ακολούθησα κύριε.
Εσύ ξεκίνησες, εσύ έκανες αυτό κι εκείνο, εγώ απλά σε ακολούθησα.
Την ενδιαφέρει πολύ αυτό. Να μην φανεί βρώμικη κι όχι το να γίνει.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οκ, έχεις ένα δίκιο διότι κάποιες θα ορίσουν φρένα.
Όμως ναι, αν πάρεις την άλλη από το χεράκι σιγά σιγά και τις ανοίξεις ορίζοντες
θα κάνει θαύματα. Ο σκοπός είναι να θέλει άρα και γνησιότητα.
Η λογική εδώ ξεκινά για παράδειγμα ότι αν χουφτώσεις μια γυναίκα (το πιο απλό)
που νταραβερίζεσαι, θα της αρέσει ενώ αν την ρωτήσεις γι αυτό, θα θεωρηθείς μαλάκας (οχι εσύ).
Μπορούμε να φτάσουμε παντού μαζί της αρκεί να νιώθει ότι οδηγούμε την κούρσα
για να μην στιγματιστεί ως πατσαβούρα, ανήθικη κτλ.
Έπειτα θα πάρει και πρωτοβουλίες (αυτά είναι τα ωραία) διότι θα έχει καλυφθεί
ότι να, εγώ σε ακολούθησα κύριε.
Εσύ ξεκίνησες, εσύ έκανες αυτό κι εκείνο, εγώ απλά σε ακολούθησα.
Την ενδιαφέρει πολύ αυτό. Να μην φανεί βρώμικη κι όχι το να γίνει.
Ναι, οι γυναίκες δίνουν μεγαλύτερη σημασία στο να μην χαρακτηρισθουν και γι αυτό συνήθως ούτε θα κάνουν την πρώτη κίνηση, ούτε θα προτείνουν νέα πράγματα που ανεβάζουν τον οποιονδήποτε πήχη. Αντίθετα να περιμένουν από τον άντρα να το κάνει αυτό και να πάρει το ρίσκο να κριθεί και μετά αν τους αρέσει η νέα περιοχή θα την οικιοποιηθουν και αυτές με την σειρά τους.

Είναι πολύ συχνά παρατηρούμενο φαινόμενο αυτό.

Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις για να κλειδώσεις μια γυναίκα είναι να την κρίνεις όταν σου εκφράζει κάποια σεξουαλική της προτίμηση, και γι αυτό πολλές δεν το κάνουν.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Ναι, οι γυναίκες δίνουν μεγαλύτερη σημασία στο να μην χαρακτηρισθουν και γι αυτό συνήθως ούτε θα κάνουν την πρώτη κίνηση, ούτε θα προτείνουν νέα πράγματα που ανεβάζουν τον οποιονδήποτε πήχη. Αντίθετα να περιμένουν από τον άντρα να το κάνει αυτό και να πάρει το ρίσκο να κριθεί και μετά αν τους αρέσει η νέα περιοχή θα την οικιοποιηθουν και αυτές με την σειρά τους.

Είναι πολύ συχνά παρατηρούμενο φαινόμενο αυτό.

Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις για να κλειδώσεις μια γυναίκα είναι να την κρίνεις όταν σου εκφράζει κάποια σεξουαλική της προτίμηση, και γι αυτό πολλές δεν το κάνουν.

Είναι τιμή μας που τις ξεμπλοκάρουμε και μας χαρίζουν ηδονικές στιγμές.
Προσωπικά τι άλλο θέλουμε εκτός από αυτό κι ένα όμορφο κλίμα; τίποτα. :ok:
Δεν μου λες; έχεις παρατηρήσει ότι δεν υπάρχουν πολλά να συζητήσεις με μια γυναίκα;
ας πούμε εδώ στο φόρουμ συζητάμε, οκ δεκτό λόγω θεμάτων και μιλάμε περιμετρικά.
Δηλαδή εδώ μέσα φέρονται πιο ολοκληρωμένα.
Έξω ας πούμε όταν βρίσκεσαι με μια γυναίκα που έχετε κονέ, πόσα πράγματα συζητάς
από αυτά εδώ μέσα; όχι ότι πρέπει φυσικά. Απλώς το συγκρίνω.
Πρόκειται για την ανάγκη των γυναικών να αναδείξουν την προσωπικότητά τους.
Μα εμείς δεν είπαμε ότι δεν έχουν. Αυτές οδηγούνται σε αυτό.
Βάζω στοίχημα ότι τα μόνα πράγματα που συζητάτε έξω, έχουν να κάνουν με εσάς τους δύο
και τους υπαρξιακούς προβληματισμούς της.
Τι άλλο έχουν να πουν; πολύ δύσκολα αν όχι αδύνατον, θα βρεθεί θέμα.
Στο τέλος, επέρχεται η απονεύρωση του άνδρα και το τέλος.
Αυτές λένε ότι θέλουμε μόνο σεξ. Μα αφού αυτό μπορούν κι όταν μάλιστα τις πάρεις από το χέρι.
Ελάχιστες είναι κομπλέ, τα λεγόμενα λαχεία.
Κάνοντας αυτό το ποστ, έχω επίγνωση του τι έγραψα, δέχομαι τις όποιες συνέπειες
αλλά πιστεύω ότι είπα την αλήθεια.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι τιμή μας που τις ξεμπλοκάρουμε και μας χαρίζουν ηδονικές στιγμές.
Προσωπικά τι άλλο θέλουμε εκτός από αυτό κι ένα όμορφο κλίμα; τίποτα. :ok:
Δεν μου λες; έχεις παρατηρήσει ότι δεν υπάρχουν πολλά να συζητήσεις με μια γυναίκα;
ας πούμε εδώ στο φόρουμ συζητάμε, οκ δεκτό λόγω θεμάτων και μιλάμε περιμετρικά.
Δηλαδή εδώ μέσα φέρονται πιο ολοκληρωμένα.
Έξω ας πούμε όταν βρίσκεσαι με μια γυναίκα που έχετε κονέ, πόσα πράγματα συζητάς
από αυτά εδώ μέσα; όχι ότι πρέπει φυσικά. Απλώς το συγκρίνω.
Πρόκειται για την ανάγκη των γυναικών να αναδείξουν την προσωπικότητά τους.
Μα εμείς δεν είπαμε ότι δεν έχουν. Αυτές οδηγούνται σε αυτό.
Βάζω στοίχημα ότι τα μόνα πράγματα που συζητάτε έξω, έχουν να κάνουν με εσάς τους δύο
και τους υπαρξιακούς προβληματισμούς της.
Τι άλλο έχουν να πουν; πολύ δύσκολα αν όχι αδύνατον, θα βρεθεί θέμα.
Στο τέλος, επέρχεται η απονεύρωση του άνδρα και το τέλος.
Αυτές λένε ότι θέλουμε μόνο σεξ. Μα αφού αυτό μπορούν κι όταν μάλιστα τις πάρεις από το χέρι.
Ελάχιστες είναι κομπλέ, τα λεγόμενα λαχεία.
Κάνοντας αυτό το ποστ, έχω επίγνωση του τι έγραψα, δέχομαι τις όποιες συνέπειες
αλλά πιστεύω ότι είπα την αλήθεια.
Πόσο μικρό παίζει ναναι αλήθεια για να κουβαλάς τόσο κόμπλεξ.
Έλα μην μας ντρέπεσαι.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μου λες; έχεις παρατηρήσει ότι δεν υπάρχουν πολλά να συζητήσεις με μια γυναίκα;
ας πούμε εδώ στο φόρουμ συζητάμε, οκ δεκτό λόγω θεμάτων και μιλάμε περιμετρικά.
Δηλαδή εδώ μέσα φέρονται πιο ολοκληρωμένα.
Έξω ας πούμε όταν βρίσκεσαι με μια γυναίκα που έχετε κονέ, πόσα πράγματα συζητάς
από αυτά εδώ μέσα; όχι ότι πρέπει φυσικά. Απλώς το συγκρίνω.
Εγώ γενικά είτε έχω να πω πολλά με κάποιον, είτε σχεδόν τίποτα. Δεν είναι θέμα φύλου, αλλά θέμα κοινών ενδιαφέροντων, χαρακτήρα, και μήκος κύματος.

Πολλά από αυτά που συζητάω εδώ μέσα τα συζητάω και έξω, απλά έξω συνήθως πρέπει να το φέρει με κάποιο τρόπο η κουβέντα, ενώ εδώ απλά βλέπεις ένα θέμα και απαντάς, γι αυτό είναι πιο συχνό να συζηταμε αυτά εδω μέσα.


ΥΓ. Δε ξέρω γιατί μου πατάτε λυπάμαι. Αυτό που έγραψα το έχω όντως παρατήσει αρκετές φορές. Ντρέπεται η άλλη να ζητήσει κάτι, ειδικά όταν δεν σε ξέρει και περιμένει από εσένα να το ζητήσεις ή να το κάνεις. Και δεν είναι καθόλου περίεργο αν σκεφτεί κανείς πως έχουμε γύρω στους 20 αιώνες όπου η γυναικεία σεξουαλικοτητα είναι κάτι κακό και αντικείμενο ντροπής.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Δεν μου λες; έχεις παρατηρήσει ότι δεν υπάρχουν πολλά να συζητήσεις με μια γυναίκα;
ας πούμε εδώ στο φόρουμ συζητάμε, οκ δεκτό λόγω θεμάτων και μιλάμε περιμετρικά.
Δηλαδή εδώ μέσα φέρονται πιο ολοκληρωμένα.
Έξω ας πούμε όταν βρίσκεσαι με μια γυναίκα που έχετε κονέ, πόσα πράγματα συζητάς

Σωστότατος !
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Εγώ γενικά είτε έχω να πω πολλά με κάποιον, είτε σχεδόν τίποτα. Δεν είναι θέμα φύλου, αλλά θέμα κοινών ενδιαφέροντων, χαρακτήρα, και μήκος κύματος.

Πολλά από αυτά που συζητάω εδώ μέσα τα συζητάω και έξω, απλά έξω συνήθως πρέπει να το φέρει με κάποιο τρόπο η κουβέντα, ενώ εδώ απλά βλέπεις ένα θέμα και απαντάς, γι αυτό είναι πιο συχνό να συζηταμε αυτά εδω μέσα.


ΥΓ. Δε ξέρω γιατί μου πατάτε λυπάμαι. Αυτό που έγραψα το έχω όντως παρατήσει αρκετές φορές. Ντρέπεται η άλλη να ζητήσει κάτι, ειδικά όταν δεν σε ξέρει και περιμένει από εσένα να το ζητήσεις ή να το κάνεις. Και δεν είναι καθόλου περίεργο αν σκεφτεί κανείς πως έχουμε γύρω στους 20 αιώνες όπου η γυναικεία σεξουαλικοτητα είναι κάτι κακό και αντικείμενο ντροπής.

Εσύ είσαι άνδρας. Σκέφτεσαι ανδρικά. Ο άνδρας συζητά τα πάντα. Απλά μπορεί και το κάνει.
Δεν είναι ντροπή να το παραδεχτούμε ούτε αποθεώνεται. Συμβαίνει όμως.

Και δεν χαίρεσαι που σου πατούν "λυπάμαι";
όταν δεν συμφέρουν όσα γράφεις, θα παίρνεις "λυπάμαι".

Δεν νομίζω ποτέ να πιάσει η γυναίκα την πλήρη απελευθέρωση.
Είναι στημένο το παιχνίδι από την αρχή.
Δες το πιο απλό. Ζηλεύουν παράφορα ακόμα κι όταν μιλάς με άλλες γυναίκες.
Διαρκώς καταπιεσμένες, διαρκώς ανασφαλείς, δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι γυναίκα.

Απορώ πως αντέχουν.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσύ είσαι άνδρας. Σκέφτεσαι ανδρικά. Ο άνδρας συζητά τα πάντα. Απλά μπορεί και το κάνει.
Δεν είναι ντροπή να το παραδεχτούμε ούτε αποθεώνεται. Συμβαίνει όμως.

Και δεν χαίρεσαι που σου πατούν "λυπάμαι";
όταν δεν συμφέρουν όσα γράφεις, θα παίρνεις "λυπάμαι".

Δεν νομίζω ποτέ να πιάσει η γυναίκα την πλήρη απελευθέρωση.
Είναι στημένο το παιχνίδι από την αρχή.
Δες το πιο απλό. Ζηλεύουν παράφορα ακόμα κι όταν μιλάς με άλλες γυναίκες.
Διαρκώς καταπιεσμένες, διαρκώς ανασφαλείς, δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι γυναίκα.

Απορώ πως αντέχουν.
right on yes GIF by Women's History Month
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εσύ είσαι άνδρας. Σκέφτεσαι ανδρικά. Ο άνδρας συζητά τα πάντα. Απλά μπορεί και το κάνει.
Δεν είναι ντροπή να το παραδεχτούμε ούτε αποθεώνεται. Συμβαίνει όμως.

Και δεν χαίρεσαι που σου πατούν "λυπάμαι";
όταν δεν συμφέρουν όσα γράφεις, θα παίρνεις "λυπάμαι".

Δεν νομίζω ποτέ να πιάσει η γυναίκα την πλήρη απελευθέρωση.
Είναι στημένο το παιχνίδι από την αρχή.
Δες το πιο απλό. Ζηλεύουν παράφορα ακόμα κι όταν μιλάς με άλλες γυναίκες.
Διαρκώς καταπιεσμένες, διαρκώς ανασφαλείς, δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι γυναίκα.

Απορώ πως αντέχουν.
έχεις σκεφτεί ποτέ να πας σε ψυχοθεραπευτή;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και δεν χαίρεσαι που σου πατούν "λυπάμαι";
όταν δεν συμφέρουν όσα γράφεις, θα παίρνεις "λυπάμαι".

Προτιμώ να αιτιολογεί ο άλλος σε τι διαφωνεί ώστε να γίνεται διάλογος.

Δες το πιο απλό. Ζηλεύουν παράφορα ακόμα κι όταν μιλάς με άλλες γυναίκες.
Διαρκώς καταπιεσμένες, διαρκώς ανασφαλείς, δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι γυναίκα.

Αυτές είναι συγκεκριμένες προβληματικες περιπτώσεις γυναικών, δεν αντιπροσωπευουν όλο το φύλο. Εγώ έχω συναντήσει πολύ λίγες από αυτές για την ακρίβεια. Δεν απορρίπτω την δική σου εμπειρία ζωής, αλλά αν τυχαίνεις συνεχώς σε τέτοιες γυναίκες, μάλλον φταις εσύ, διότι τις βρίσκεις εξ αρχής για κάποιο λόγο ελκυστικές.

Και το θέμα της ζήλιας γενικότερα δεν είναι θέμα φύλου. Υπάρχουν άπειροι άντρες που κάνουν έλεγχο στο το φοράει η άλλη, μου πάει και με ποιον βγαίνει, ψάχνει συνομιλίες, μαγκωνει όταν έρχονται άλλοι άντρες στην παρέα κ.ο.κ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top