Φιλίες και τι να κάνω

Eeeee

Νεοφερμένος

Η Eeeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Περισσότερο θέλω να ξεσπάσω να πω τη βλακεία μου,αλλά μου τη σπάει που πρέπει να λέω εγώ πάντα να βγω έξω με κάποιον φίλο μου αλλά δεν πρόκειται να γίνει το αντίθετο. Δεν λέω δεν έχω θέμα να πω αλλά μου τη σπάει που αν δεν πω εγώ δεν πρόκειται ούτε καν να με θυμηθούν. Χθες να λέω στη φίλη μου να βγουμε και να μου στέλνει στις 1:30 το βράδυ έχω βγει ήδη με άλλες κοπέλες που ήξερα θα τα πούμε αύριο... Και δεν είπε τίποτα σήμερα. Πρέπει να νιώθω λίγο θυμωμένη και γραμμένη ή είναι απλά κόμπλεξ που πρέπει να ξεφορτωθώ;
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
πρεπει να βρεις αλλες φιλιες :/// , να βρεις ατομα που σε σκεφτονται διαρκως και δινουν ακριβως το ιδιο effort πισω σε σενα
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,270 μηνύματα.
Ό,τι δε λύεται κόπτεται.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.
Κοιτα κ γω το κανω μερικές φορές αυτό αλλά πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Δλδ δεν είναι ότι θελω να ξεκόψω αλλά πολλές φορές πχ απλά ξεχνάω να πω σε μια φίλη μ να βγούμε και τυχαίνει να το λεω περισσότερο σε μια άλλη
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,856 μηνύματα.
Περισσότερο θέλω να ξεσπάσω να πω τη βλακεία μου,αλλά μου τη σπάει που πρέπει να λέω εγώ πάντα να βγω έξω με κάποιον φίλο μου αλλά δεν πρόκειται να γίνει το αντίθετο. Δεν λέω δεν έχω θέμα να πω αλλά μου τη σπάει που αν δεν πω εγώ δεν πρόκειται ούτε καν να με θυμηθούν. Χθες να λέω στη φίλη μου να βγουμε και να μου στέλνει στις 1:30 το βράδυ έχω βγει ήδη με άλλες κοπέλες που ήξερα θα τα πούμε αύριο... Και δεν είπε τίποτα σήμερα. Πρέπει να νιώθω λίγο θυμωμένη και γραμμένη ή είναι απλά κόμπλεξ που πρέπει να ξεφορτωθώ;

Eίναι σίγουρα φίλοι σου; :worry: Πού πάτε και τους βρίσκετε; στα γαριδάκια;
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Κοιτα κ γω το κανω μερικές φορές αυτό αλλά πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Δλδ δεν είναι ότι θελω να ξεκόψω αλλά πολλές φορές πχ απλά ξεχνάω να πω σε μια φίλη μ να βγούμε και τυχαίνει να το λεω περισσότερο σε μια άλλη
Δυσκολεύομαι να πιστέψω πως, όταν κάποιον τον θεωρούμε φίλο μας, που αυτό δηλώνει κάποια πράγματα από μόνο του, τον ξεχνάμε. Προφανώς αυτή η κοπέλα παίζει πιο κάτω, και δεν είναι τόσο φίλη σου τελικά.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Περισσότερο θέλω να ξεσπάσω να πω τη βλακεία μου,αλλά μου τη σπάει που πρέπει να λέω εγώ πάντα να βγω έξω με κάποιον φίλο μου αλλά δεν πρόκειται να γίνει το αντίθετο. Δεν λέω δεν έχω θέμα να πω αλλά μου τη σπάει που αν δεν πω εγώ δεν πρόκειται ούτε καν να με θυμηθούν. Χθες να λέω στη φίλη μου να βγουμε και να μου στέλνει στις 1:30 το βράδυ έχω βγει ήδη με άλλες κοπέλες που ήξερα θα τα πούμε αύριο... Και δεν είπε τίποτα σήμερα. Πρέπει να νιώθω λίγο θυμωμένη και γραμμένη ή είναι απλά κόμπλεξ που πρέπει να ξεφορτωθώ;
Καταρχήν ξεκαθάρισε στο μυαλό σου τι σημαίνει ο όρος φιλιά για εσένα, ποιες οι προϋποθέσεις και έπειτα κάνε το ξεκαθάρισμα από αυτό που έχεις στην ζωή σου .

Δεν σημαίνει για όλους τους ανθρώπους το ίδιο...

Τότε ίσως νιώσεις καλύτερα ;)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.
Δυσκολεύομαι να πιστέψω πως, όταν κάποιον τον θεωρούμε φίλο μας, που αυτό δηλώνει κάποια πράγματα από μόνο του, τον ξεχνάμε. Προφανώς αυτή η κοπέλα παίζει πιο κάτω, και δεν είναι τόσο φίλη σου τελικά.
Δεν μπορείς να έχεις χρόνο για όλους τους φίλους σου. Εγώ πχ εγώ στενές σχέσεις με δυο κοπέλες οι οποίες μεταξύ τους δεν συμπαθιουνται. Κάποια φορά θα βγω με την μια κ κάποια αλκή φορά θα βγω με την άλλη. Αν κανονίζω περισσότερο με την μια για τους χ ψ λόγους δεν σημαίνει ότι την άλλη την εχω πιο χαμηλά. Αυτό για την δικη μ περίπτωση.
Η περίπτωση της θεματοθετριας είναι λιγο πιο διαφορετική.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Μη στειλεις τίποτα για λίγο καιρό να δουμε αν θα σε θυμηθουν εκείνες
Μην ανοίγεις ποτε διαπλατα τα χαρτιά σου αν δεν είσαι σίγουρη και δεν τους έχεις "δικιμασει-τεσταρει-"
Να είσαι έτοιμη για παν ενδεχομενο ακόμα και διακοπή της σχέσης
Αν δεν είσαι έτοιμη μην κάνεις τίποτα γιατί θα σκάσεις μετά αλλά παντα θα υπάρχει το γιατί μέσα σου
Γενικά να τεσταρεις τους ανθρώπους
Να δίνεις αλλά να ζητάς επίσης είναι δικαίωμα σου και υποχρέωση τους
Αλλιώς ποιος ο λόγος να δίνεις μόνο ;
Να ψάχνεις να βρεις τον ρόλο σου στις σχέσεις


Είμαι μεγαλυτερη σου αρκετά είμαι και ήμουν παρα πολυ κοινωνική με πολλες παρα πολλες παρεες και πολλες φίλες έχουν περασει απο τη ζωή μου
Έχω φάει σφαλιάρες και στραπατσα
Έχω απογοητευσει και κυρίως όμως απογοητευτεί από σχέσεις
Σημερα έχω ελάχιστους φίλους και κανέναν ώστε να λέω τα παντα έχω τον εαυτό μου τα παμε εξαιρετικά και δεν έχω κανενα προβλημα πλεον
Αν θέλω παρεα να βγω έχω υπόψην καθένας για κάτι διαφορετικό πχ αυτός για φαι αυτός για ταξίδι αυτός για καφε αυτός απλά για κους κους

Πέρασαν χρόνια άργησα να καταλάβω έχω παιδια με τους δικους σου προβληματισμους αν και είναι πιο μικρά αλλά από τώρα αρχίζουν τα δυσκολα τους η σχέση τους με τους άλλους

Προσπαθώ να είμαι προσεχτικη τι συμβουλές δίνω
Να τους ενίσχυω την αυτοπεποίθηση
Να αγαπουν κ να σέβονται τον εαυτό τους
Πολυ δυσκολο παντα ψάχνω τις σωστές λέξεις τα σωστά παράδειγματα προσπαθω να μη θυμώνω προσπαθω να κατεβαίνω στο τερεν τους να πιανω τον παλμο τους
Δυσκολο πολυ δυσκολο για μια μητέρα
Έπειτα λέω πρεπει να μάθουν και τα ίδια να τα αντιμετώπιζουν
Αν δεν περασουν από αυτά τα στάδια πως θα μάθουν
Πονάω μαζί τους στο πολλαπλασιο


Ευχομαι ο άνθρωπος να κατανοήσει ότι όλα ξεκινάνε από την αγάπη για τον εαυτό μας κι όλα εκεί καταλήγουν
Η ζωη μας βασίζεται σε αυτό
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top