Φιλικός καφές ή ραντεβού;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συνήθως όταν ένας άνδρας ζητάει απο μια γυναίκα (ή το αντίστροφο, αλλά δεν μας απασχολεί αυτό εδώ) να πάνε για καφέ, οι προθέσεις του δεν είναι και τόσο "φιλικές" και το ίδιο ελπίζει και για την κοπέλα. Ωστόσο, αν όντως θέλει να βγει φιλικά με μια κοπέλα, πως θα της το ζητήσει; Το έχετε σκεφτεί; Δεν μιλάμε για περιπτώσεις που είναι ήδη φίλοι, οπότε δεν παίζει να το πάρει στραβά η άλλη, αλλά σε περιπτώσεις που μια κοπέλα του φαίνεται ενδιαφέρουσα προσωπικότητα και θα ήθελε να τη γνωρίσει αλλά χωρίς να τον ενδιαφέρει ερωτικά.
Απο την άλλη μεριά, μου έχει συμβεί στο παρελθόν να μου ζητήσουν άτομα να πάμε για καφέ, τα οποία ήθελα να γνωρίσω φιλικά, αλλά αναγκάστηκα να το αποφύγω ώστε να μην δείξω "θετικά" σημάδια σε περίπτωση που είχαν ραντεβού στο μυαλό τους.
Σήμερα σκεφτόμουν λοιπόν, έστω οτι κάποιος που συμπαθώ μου ζητά να βγούμε για καφέ και εγώ ΘΕΛΩ να βγούμε, αλλά δεν με ενδιαφέρει ερωτικά. Τι θα του έλεγα; Θα έπρεπε σώνει και καλά να το αποφύγω; Πως θα μπορούσα να καταλάβω με ποιά έννοια το λέει; Προφανώς αν πει "φιλικά το λέω" θα είναι κάρφωμα και άγαρμπο και μου έχει τύχει να μου πει κάποιος κάτι τέτοιο και τελικά μόνο φιλικά να μην το βλέπει. Άρα και απο τη μεριά ενός άνδρα, πως θα μπορούσε να πει κάτι τέτοιο χωρίς να παρεξηγθεί;
Θα με ενδιέφερε να ακούσω τις απόψεις σας πάνω στο θέμα.

ΥΓ: Δεν με αφορά άμεσα, δηλαδή έχω να αντιμετωπίσω τέτοιο δίλλημα καιρό τώρα. Αλλά των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν μαγειρεύουν, και επειδή θυμάμαι οτι κάθε φορά που συνέβαινε αυτό στο παρελθόν ένιωθα άβολα, μιας και το θυμήθηκα σήμερα είπα να ακούσω μερικές άλλες απόψεις πάνω σε αυτό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά αν ήθελα να βγω με κάποιον ραντεβού και που δεν με ενδιέφερε ερωτικά (και μου το ζητούσε) θα του έδινα να καταλάβει τις προθέσεις μου κατά τη διάρκεια του ραντεβού. Υποθέτω ότι τον ίδιο τρόπο χρησιμοποιούν άντρες-γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ τουλάχιστον θα έδινα μια απάντηση που θα ήταν κάπως έτσι....

"Ναι αμέ! Γιατί όχι.... μπορουμε να βγουμε αν θες την Τετάρτη που θα βγει κι ο καλός μου με φίλους του κι αυτος για καφε "

ή....με χιουμορ!!!! ;)

"ξέρεις φυσικά ότι ειμαι δεσμευμένη και πολύ ερωτευμένη εεε??? :P δεεεεεεεεε φαντάζομαι να θες να βγουμε σαν κάτι αλλο περα απο φιλοι ε? :P" αλλα πάντα με γελιο, χιουμορ, καλη διάθεση κλπ κλπ...

είναι η σταση που δειχνει το τι εννοεις... δυσκολα θα σε παρεξηγήσει...
κι ΑΝ λεμε ΑΝ δεν το καταλαβει ουτε τοτε... θα το καταλαβει στα σιγουρα οταν θα χτυπησει το κινητο μου στη μέση του καφε και θα πω στον άντρα μου
"ελα μωρακι μου... ναι είμαι με τον φίλο μου το Γιαννη που σου είπα ότι θα βγω για καφε"
καθώς επισης και απ το ΜΗ προκλητικό ύφος, ντύσιμο, σταση κλπ


τώρα... το πως προσκαλείς κάποιον για καφέ χωρίς να σε παρεξηγήσει....
εγω θα το εκανα ως εξης....
"είσαι πάρα πολύ ωραιος τύπος... τόσο πολύ που μου αρέσεις σαν τυπάκι, που σκεφτομασταν με τον καλό μου με ποια κοπελια απ τις γνωστες μας να σε διασταυρωσουμε! :D " και στο καπακι.... "να κανονισουμε ρε συ να παμε καμια μερα για κανα καφε... ή οι δυο μας, ή με τα ζευγαρια μας, ή με παρεα γενικώς... ότι γουσταρεις κι αγαπας" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά αν ήθελα να βγω με κάποιον ραντεβού και που δεν με ενδιέφερε ερωτικά (και μου το ζητούσε) θα του έδινα να καταλάβει τις προθέσεις μου κατά τη διάρκεια του ραντεβού. Υποθέτω ότι τον ίδιο τρόπο χρησιμοποιούν άντρες-γυναίκες.

Έτσι όμως δεν μπορεί να θεωρήσει οτι του έδωσες θάρρος και τελικά άλλα εννοούσες και "οι γυναίκες δεν ξέρουν τι θέλουν";

εγώ τουλάχιστον θα έδινα μια απάντηση που θα ήταν κάπως έτσι....

"Ναι αμέ! Γιατί όχι.... μπορουμε να βγουμε αν θες την Τετάρτη που θα βγει κι ο καλός μου με φίλους του κι αυτος για καφε "

Ναι αλλά έτσι μπορεί και να θεωρήσει οτι θες να του δείξεις οτι έχεις σχέση αλλά δεν έχεις πρόβλημα να απατήσεις το σύντροφο σου, και το κάνεις για να καταστήσεις σαφείς τις προθέσεις σου.
Επίσης αν δεν έχεις φίλο τι γίνεται; Θυμάμαι οτι τότε ένιωθα ακόμη πιο άβολα σε τέτοιες περιπτώσεις... (αν και ελπίζω να μην με απασχολήσει αυτό ξανά, ή τουλάχιστον τα επόμενα χρόνια :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ναι αλλά έτσι μπορεί και να θεωρήσει οτι θες να του δείξεις οτι έχεις σχέση αλλά δεν έχεις πρόβλημα να απατήσεις το σύντροφο σου, και το κάνεις για να καταστήσεις σαφείς τις προθέσεις σου.
Επίσης αν δεν έχεις φίλο τι γίνεται; Θυμάμαι οτι τότε ένιωθα ακόμη πιο άβολα σε τέτοιες περιπτώσεις... (αν και ελπίζω να μην με απασχολήσει αυτό ξανά, ή τουλάχιστον τα επόμενα χρόνια :D)

εεε ενταξ, πες μου κι εσυ ότι μιλάμε για καμμένες περιπτώσεις :P
ρε συ, δεν μπορώ να έχω την ευθύνη για το τι μπορεί να ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ο άλλος πέραν αυτων που λεω.... αυτο είναι δικό του πρόβλημα... εγω δηλώνω ότι εχω σχεση και αυτο εννοω... τωρα αν ο αλλος θελει να το δει αλλιώς... δική του η σουπα κι ο γλαρος επίσης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Έτσι όμως δεν μπορεί να θεωρήσει οτι του έδωσες θάρρος και τελικά άλλα εννοούσες και "οι γυναίκες δεν ξέρουν τι θέλουν";

Εννοείται πως κρατώ μια απόσταση από αυτό το άτομο μέχρι να ξεκαθαρίσω τη θέση μου. Δεν υπάρχει περίπτωση να του τρίβομαι μέχρι να βγούμε για καφέ και μετά να το παίξω αποστασιοποιημένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
εεε ενταξ, πες μου κι εσυ ότι μιλάμε για καμμένες περιπτώσεις :P
ρε συ, δεν μπορώ να έχω την ευθύνη για το τι μπορεί να ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ο άλλος πέραν αυτων που λεω.... αυτο είναι δικό του πρόβλημα... εγω δηλώνω ότι εχω σχεση και αυτο εννοω... τωρα αν ο αλλος θελει να το δει αλλιώς... δική του η σουπα κι ο γλαρος επίσης :P

Γιατί δεν σου έχει τύχει να σου την πέφτει κάποιος ενώ ξέρει οτι έχεις σχέση; Εμένα μου έχει τύχει πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εννοείται πως κρατώ μια απόσταση από αυτό το άτομο μέχρι να ξεκαθαρίσω τη θέση μου. Δεν υπάρχει περίπτωση να του τρίβομαι μέχρι να βγούμε για καφέ και μετά να το παίξω αποστασιοποιημένη!

Και να μην του τρίβεσαι όμως υπάρχει περίπτωση να το παρεξηγήσει... Εδώ βλέπεις κάτι γυναίκες που με το παραμικρό νομίζουν οτι ο άλλος τις γουστάρει και το παίρνουν και πάνω τους, δεν θα υπάρχουν και τέτοιοι άνδρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γιατί δεν σου έχει τύχει να σου την πέφτει κάποιος ενώ ξέρει οτι έχεις σχέση; Εμένα μου έχει τύχει πάντως...

ναι και σε αυτη την περιπτωση όμως ήμουν ισοπεδωτική... δεν με ενδιαφέρει μην τυχων και κατάλαβα λάθος ή μην τον πληγωσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ναι και σε αυτη την περιπτωση όμως ήμουν ισοπεδωτική... δεν με ενδιαφέρει μην τυχων και κατάλαβα λάθος ή μην τον πληγωσω :P

Μπα, εγώ το αποφεύγω με τον ίδιο τρόπο που αποφεύγω και την περίπτωση να μου την πέφτει χωρίς να το ξέρει. Ακόμα και 1% πιθανότητα να υπάρχει να έχω καταλάβει λάθος, δεν θέλω να φανώ ως η ψωνισμένη που νομίζει οτι όλοι τη γουστάρουν, το απεχθάνομαι αυτό το είδος γυναίκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χμ... εμενα απλά δε με ενδιαφέρει πως θα "φανώ" τη στιγμή που ξέρω ότι δεν είμαι ψωνισμένη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
χμ... εμενα απλά δε με ενδιαφέρει πως θα "φανώ" τη στιγμή που ξέρω ότι δεν είμαι ψωνισμένη :P

"Η γυναίκα του Καίσαρα δεν αρκεί να είναι τίμια, πρέπει και να φαίνεται τίμια" :P
Και γενικά δεν μου αρέσει να περνάω την εντύπωση οτι είμαι κάτι που δεν είμαι, ειδικά όταν αυτό το θεωρώ πολύ αρνητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Νομίζω ότι το πιο σωστό το είπε η Λενιώ, τις προθέσεις σου της δείχνεις κατά την διάρκεια του καφέ.
Δεν νομίζω πως υπάρχει ενδεδειγμένος τρόπος ούτε απο άντρα ούτε απο γυναίκα να προσδιορίσουν απο την αρχή το "φιλικά"χωρίς να γίνουν άγαρμποι.
Όσο ωραίο και ξεκάθαρο φανταζει το "Πάμε για έναν καφέ, σαν φιλαράκια μωρέ" τόσο αγαρμπο θα ακουστεί την ώρα που το ξεστομίζεις.Μπορεί η κοπέλα να σκεφτεί "καλά τόσο λιγούρα με πέρασε που μου το τονίζει εξαρχής";
Το ίδιο μπορεί να σκεφτεί και ο άντρας αν στην πρόσκληση του απαντήσεις"Ναι οκ, αλλά σαν φίλοι".
Και δεν υπάρχει τρόπος να χρυσώσεις το χάπι και να προιδεάσεις τον άλλον.Ειδικά αν εκ των προτέρων γνωρίζεις πως ενδιαφέρεται αλλά εσύ όχι καλύτερα να μην βγεις καθόλου μαζί του.

Πάντως γενικά είναι πίκρα να βγαίνεις με τον άλλον προσδωκόντας κάτι παραπάνω και τελικά να ανακαλύπτεις πως δεν ενδιαφέρεται:/:
Είχα βγει με ένα παληκάρι που δεν με ενδιέφερε ερωτικά και μόλις καθήσαμε με ρώτησε
"Εμείς ως τι έχουμε έρθει εδώ;"
Απάντηση
"Ως πελάτες":worry:

Και στον αντίποδα μου είχε ζητήσει να πάμε για φαγητό ένα παιδί απο την δουλειά που μου άρεσε πολύ.
Στο πρώτο μισάωρο του ραντεβού ανακάλυψα τα εξής:
1.Είχε κοπέλα
2.Η κοπέλα του είχε αδερφό
3.Ο αδερφός της κοπέλας με είχε δει και του άρεσα
4.Του είχε ζητήσει να μεσολαβήσει να γνωριστούμε
5.Ο ίδιος με έβλεπε ως συνάδελφο, ως γυναίκα με είχε εντελώς χ*σμένη
Ήττα σοκ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τωρα που το σκευτομαι δεν πρεπει να μου εχει τυχει ποτε.. Παντα αμα ειναι να παω καπου ειτε θα ειναι με αγορια,που μαλιστα τους ξερω καιρο πριν, ειτε μεγαλη παρεα οποτε..
Αν ομως ηθελα τοσο πολυ για καπιον λογο να παω για καφε η κατι σχετικο με μια κοπελα μαλλον αρχικα θα προτιμουσα να εχουμε και αλλη παρεα μαζι για να μην το λαβει ετσι, να της πω δλδ "Θες να παμε για καφε; Θα ερθει και η κοπελα μου, αμα θες φερε και τον φιλο σου/καμια φιλη σου" η κατι τετιο. Η ισως αν συζηταμε για καπιο συγκεκριμενο θεμα να της πεταξω κανενα "Με ενδιαφερουν οι αποψης σου, θελεις να βρεθουμε καμια φορα να το συζιτισουμε λιγο εκτενεστερα;" αν και δεν ξερω, μου ακουγετε καπος ανοιχτο για αλλα αυτο.
Και φυσικα συνεχος της δειχνω οτι δεν με ενδιαφερει κατι παραπανω απο φιλια με τους τροπους μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
@kleftra: Ναι αλλά φοβάμαι οτι αν δεχτώ να βγω με κάποιον και εγώ το βλέπω φιλικά και αυτός όχι μπορεί να βρεθώ σε πολύ άβολες καταστάσεις (πχ να πάει να με φιλήσει και να καταλάβει οτι δεν...). Άσε που είναι άσχημο για εκείνον να χαρεί και μετά να του έρθει ο ουρανός στο κεφάλι όταν καταλάβει οτι το βλέπω φιλικά. Ή να με θεωρήσει υποκριτρια γιατί μπορεί να νομίζει οτι οι προθέσεις του ήταν σαφείς και εγώ δέχτηκα, ή να αναρωτιέται τι στο καλό έκανε λάθος και ενώ δέχτηκα τελικά ξενέρωσα. Εννοείται οτι σε περίπτωση που πρόκειται για άτομο που έχω καταλάβει οτι γουστάρει δεν θα δεχόμουν. Το κακό με μένα είναι οτι σπανίως το καταλαβαίνω αυτό, πρέπει ο άλλος να κόβει φλέβες ή να το δείξει πολύ εμφανώς. Αλλίως μονίμως νομίζω οτι είναι ιδέα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το κακό με μένα είναι οτι σπανίως το καταλαβαίνω αυτό, πρέπει ο άλλος να κόβει φλέβες ή να το δείξει πολύ εμφανώς. Αλλίως μονίμως νομίζω οτι είναι ιδέα μου.

Same here:/:
Λες και η πονηριά μου με εγκαταλείπει σε τέτοια θέματα.
Kαι συνήθως πρώτα το παίρνουν χαμπάρι όλοι οι γύρω μου εκτός απο μένα.:stupid:


Στο θέμα μας τώρα.Κοίτα το να πιάσει να σε φιλήσει στα ξαφνικά χωρίς να έχει προηγηθεί κάποιο υποννοούμενο ή κάποια ενθάρρυνση είναι πολύ παρατραβηγμένο.Αλλά ακόμη και τότε μπορείς να το αποφύγεις.Το χειρότερο που θα μπορούσε να σου συμβεί είναι να ανοιξει τα χαρτια του κι εσύ ευγενικά να τον απορρίψεις.
Με τίποτα όμως μην του απαντήσεις "Ναι πάμε για καφέ αλλά θέλω να σου ξεκαθαρίσω εξαρχής πως δεν ενδιαφέρομαι παραπάνω για σένα".Το λιγοτερο που θα σε περάσει είναι παρανοική:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Kαι συνήθως πρώτα το παίρνουν χαμπάρι όλοι οι γύρω μου εκτός απο μένα.:stupid:

Ακριβώς!! Ακόμα και στο δρόμο, το μάτι του να βγει του αλλουνού δεν θα πάρω πρέφα! Πόσες και πόσες φορές μου έχει πει φίλη μου ή ακόμη και ο Πάνος οτι ο τάδε που πέρασε με καλοκοίταζε κι εγώ δεν είχα πάρει πρέφα απολύτως τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ νομίζω πως οι φιλικές ή όχι διαθέσεις θα φανούν στην διάρκεια του ραντεβού. Το να αναφέρεις κάτι εξαρχής για ύπαρξη έτερου ήμιση είναι κάτι που δεν θα έκανα, μου βγάζει κάτι το "ψωνισμένο". Η συμπεριφορά κατά την διάρκεια του ραντεβού δημιουργεί και τις αποστάσεις που ενδείκνυνται.

Ακόμα μια τακτική (καλή για εμένα, πιθανώς ηλίθια για άλλους) είναι να κατευθύνω την ώρα του ραντεβού σε μεσημεροαπόγευμα. Όχι ότι σημαίνει και τίποτα βέβαια, αλλά όλοι ψιλοβάζουμε τα ερωτικά μας ραντεβού βράδυ και νομίζω πως γίνεται μια ασυνείδητη σύνδεση!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά θα έβγαινα και αν μου φαινόταν κατά τη διάρκεια της συνάντισής μας οτι αυτός έχει άλλες διαθέσεις τότε θα προσπαθούσα να του δείξω οτι τον εκτιμώ σαν φίλο και τίποτε παραπάνω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
εγω ρε παιδια αν μου ζητησει μια κοπελα να βγουμε και δε γουσταρω αποφευγω να βγω.εκτος αν υπαρχει καποιος λογος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top