Φιλοσοφία του Θανάτου...

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,980 μηνύματα.
το θέμα δεν ειναι τι λένε οι άλλοι, αλλά ο τρόπος που ΕΜΕΙΣ βιωνουμε τα γεγονοτα/καταστασεις, συμπεριφορές των αλλων κλπ
Σωστο αυτο, απλα δεν μπορω να σκεφτω οτι λενε ασχημα λογια πισω απο εμενα. Εγω δεν το κανω αυτο.
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Σωστο αυτο, απλα δεν μπορω να σκεφτω οτι λενε ασχημα λογια πισω απο εμενα. Εγω δεν το κανω αυτο.
Nαι αλλα οι άνθρωποιι δεν πράττουν/μιλούν για εμας οπως εμείς θα πράτταμε για τους ίδιους. Η αλήθεια είναι πως η προσδοκία σαν "βιωμα" αν θες, είναι αρκετά οδυνηρή..το να ξερεις δηλαδη πως ειτε προκειται για αγαπη,βοηθεια,α λληλεγγυη, εχεμυθεια...αρχες στις οποιες βασιζεται η φιλία, αν εσύ έπραττες έτσι ο Αλλος ισως να μην το εκανε αμοιβαια και αντιστοιχα.
Δυστυχως πρέπει να το αποδεχτουμε αυτο στην ζωή και αν θέλουμε να νιωθουμε ηθικοί και people pleasers ή να φερομαστε καλα σε ολους ανεξαρτητως αν θα υπαρξει επιστροφή..αυτο ειναι δικο μας ρίσκο και επιλογή.
το πηγα μακριά αλλα ειναι μια αληθεια
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Σωστο αυτο, απλα δεν μπορω να σκεφτω οτι λενε ασχημα λογια πισω απο εμενα. Εγω δεν το κανω αυτο.
αγόρι μου καλό, αυτό είναι ένα πρόβλημα δικό σου, όχι δικό τους. με όποιον άνθρωπο και να προσπαθήσεις να σχετιστείς, αυτό θα φοβάσαι ότι θα συμβεί γιατί ξυπνούν οι ανασφάλειες και η τελειοθηρία. αυτά έχω καταλάβει για εσένα τόσο καιρό που γράφεις στο φόρουμ. ζήτα βοήθεια τώρα που είσαι μικρός.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Σωστο αυτο, απλα δεν μπορω να σκεφτω οτι λενε ασχημα λογια πισω απο εμενα. Εγω δεν το κανω αυτο.
Ο καθένας θα λέει κάτι, θετικό ή αρνητικό.
Εσύ, αφού δεν ακούς κάτι, δεν υπάρχει λόγος να το βάζεις στο μυαλό σου.
Οταν ακούσεις, ακόμα και αν είναι κακόβουλο, σκέψου τι συμφέρει να κάνεις.
Γιατι κάποιες φορές, δεν απαντάμε και είμαστε κερδισμένοι.
Αδιαφορούμε σε ανούσια πειράγματα και είμαστε ήρεμοι.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,980 μηνύματα.
αγόρι μου καλό, αυτό είναι ένα πρόβλημα δικό σου, όχι δικό τους. με όποιον άνθρωπο και να προσπαθήσεις να σχετιστείς, αυτό θα φοβάσαι ότι θα συμβεί γιατί ξυπνούν οι ανασφάλειες και η τελειοθηρία. αυτά έχω καταλάβει για εσένα τόσο καιρό που γράφεις στο φόρουμ. ζήτα βοήθεια τώρα που είσαι μικρός.
Δεν εχεις αδικο ομως την εχω πατησει πολλες φορες, βοηθησα ατομα και μετα εμαθα οτι μιλούσαν ασχημα για εμενα. Δεν θελω να γινει ξανα.
 

Guest 675594

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για δύο χιλιάδες χρόνια οι γραφές επαληθεύονται.
Τι έχει επαληθευτεί;
Οπότε, μάλλον πριν πούμε κάτι, θα πρέπει να το έχουμε μελετήσει πρώτα ενδελεχώς.
Όπως τότε που έλεγες ότι ο Καραθεοδωρη είναι ο καλύτερος φυσικός και υπεδειξε στον Einstein τη σχετικότητα;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,980 μηνύματα.
Ο καθένας θα λέει κάτι, θετικό ή αρνητικό.
Εσύ, αφού δεν ακούς κάτι, δεν υπάρχει λόγος να το βάζεις στο μυαλό σου.
Οταν ακούσεις, ακόμα και αν είναι κακόβουλο, σκέψου τι συμφέρει να κάνεις.
Γιατι κάποιες φορές, δεν απαντάμε και είμαστε κερδισμένοι.
Αδιαφορούμε σε ανούσια πειράγματα και είμαστε ήρεμοι.
Ευχαριστώ πολύ.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τι έχει επαληθευτεί;
Επειδή η αρνητική εστίαση όλων όσων λέω απο εσένα είναι εμφανής, θα σου πω μόνο μία επαλήθευση μιας κουβέντας απο έναν μεγάλο Αγιο.
Οταν ρωτήθηκε απο τον Αλή Πασά, να πάει στην Κωνσταντινούπολη ή όχι, του είχε πει: <<θα πας και θα γυρίσεις με κόκκινα γένια>>.
Πράγματι γύρισε με το κεφάλι του κομμένο και κατακόκκινα γένια>>.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ευχαριστώ πολύ.
:)
 

soul

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Οι γραφές δεν έχουν καμία απολύτως αξία γιατί δεν υπάρχει τίποτα ειλικρινές σε αυτές καθώς απευθύνονται στην μάζα, τον ελάχιστο κοινό παρονομαστή, και ως εκ τούτου δεν έχουν τίποτα απολύτως να προσφέρουν σε οποιαδήποτε άνθρωπο διαθέτει έστω και λίγη επιθυμία για την αλήθεια.
Θα διαφωνήσω ....Δεν θα αναφερθώ στην αξία τους, θα σχολιάσω όμως ότι ελάχιστοι τις μελετούν σε βάθος πριν εκφερουν άποψη (δεν απευθύνομαι σε εσένα προσωπικά, αλλά στοχευω κυρίως στο "δεν υπάρχει τίποτα ειλικρινές") . Επίσης δεν απευθύνονται στη μάζα, αλλά σε κάθε άνθρωπο προσωπικά....
Η πίστη της υποταγής κυριαρχεί - πιστεύω δηλαδή ότι και οι περισσότεροι.... Η πίστη της ανεξαρτησίας όμως που βασίζεται σε βίωμα, ανεξάρτητα από την πλειοψηφία, στην αλήθεια του Λόγου ή της λογικής Νοησης, είναι κάτι τελείως διαφορετικό.
 

Guest 675594

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οταν ρωτήθηκε απο τον Αλή Πασά, να πάει στην Κωνσταντινούπολη ή όχι, του είχε πει: <<θα πας και θα γυρίσεις με κόκκινα γένια>>.
Πράγματι γύρισε με το κεφάλι του κομμένο και κατακόκκινα γένια>>.
Τρομερό, προέβλεψε ότι θα δολοφονηθει καποιος που ηταν εχθρός του σουλτάνου.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τρομερό, προέβλεψε ότι θα δολοφονηθει καποιος που ηταν εχθρός του σουλτάνου.
:clapclap: :crazy: :clapclap:
Ενα πειραγμένο μυαλό, θα σου απαντήσει μόνο με αυτά που θέλει να σου πει.
Ποτέ δεν θα αφιερώσει τον παραμικρό χρόνο, για να σκεφτεί κάτι που του είπες.

Λυπάμαι νεαρέ! ευερέθιστε νεαρέ.
Αδιαφορώ για ότι νομίζεις για τον εαυτό σου.

Οταν σε ρωτήσω κάτι. Να μου απαντήσεις μόνο σε αυτό που σε ρώτησα και δίχως κακόβουλα σχόλια.

Αυτό σημαίνει σεβασμός.

Και μη νομίσεις οτι αναφέρομαι σε εμένα.

Ορθότερα, λέγεται Αυτοσεβασμός. Ναι, με Α κεφαλαίο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

soul

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

Συνημμένα

  • e115f88107e1a048ce356de0ead0e20a--socrates-dont-care.jpg
    e115f88107e1a048ce356de0ead0e20a--socrates-dont-care.jpg
    10.4 KB · Εμφανίσεις: 88

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα διαφωνήσω ....Δεν θα αναφερθώ στην αξία τους, θα σχολιάσω όμως ότι ελάχιστοι τις μελετούν σε βάθος πριν εκφερουν άποψη (δεν απευθύνομαι σε εσένα προσωπικά, αλλά στοχευω κυρίως στο "δεν υπάρχει τίποτα ειλικρινές") . Επίσης δεν απευθύνονται στη μάζα, αλλά σε κάθε άνθρωπο προσωπικά....
Η πίστη της υποταγής κυριαρχεί - πιστεύω δηλαδή ότι και οι περισσότεροι.... Η πίστη της ανεξαρτησίας όμως που βασίζεται σε βίωμα, ανεξάρτητα από την πλειοψηφία, στην αλήθεια του Λόγου ή της λογικής Νοησης, είναι κάτι τελείως διαφορετικό.
Κι εγώ θα επιμείνω. Ο Ιησούς είχε βρει την αλήθεια, όπως την είχε βρει και Βούδας. Τα γραπτά που άφησαν πίσω τους δεν έχουν καμία σχέση με αυτή, και γι αυτό ειναι παντελώς άχρηστα. Η αλήθεια συνδέεται με την αφοσίωση του ατόμου στην αναζήτηση της. Δεν πρόκειται να βρεις την αλήθεια που είχε βρει ο Ιησούς διαβάζοντας βιους αγίων και προσπαθώντας να κάνεις emulate τον Ιησού.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Κι εγώ θα επιμείνω. Ο Ιησούς είχε βρει την αλήθεια, όπως την είχε βρει και Βούδας. Τα γραπτά που άφησαν πίσω τους δεν έχουν καμία σχέση με αυτή, και γι αυτό ειναι παντελώς άχρηστα. Η αλήθεια συνδέεται με την αφοσίωση του ατόμου στην αναζήτηση της. Δεν πρόκειται να βρεις την αλήθεια που είχε βρει ο Ιησούς διαβάζοντας βιους αγίων και προσπαθώντας να κάνεις emulate τον Ιησού.
Τόλη, μην επιμένεις.
Δεν το λέω για να σε κοντράρω ή να υποδείξω κάτι σε εσένα.
Αποδέχομαι ότι λες. Ο λόγος είναι μόνο ένας. Οτι εσύ έτσι αποφάσισες και γιαυτό το είπες.

Ομως, το να μπλέκεις τον Ιησού με τον Βούδα. Η όπως έχει γίνει στο Κοράνι, στην σούρα Μαριάμ, όπου τον έχουν κατατάξει σαν έναν προφήτη και αρκετά κάτω απο τον μεγάλο κατ' αυτούς προφήτη. Υπάρχει ένα βιβλίο, μία πραγματική ιστορία. Οπου μία κοπέλα γράφει πολύ κατατοπιστικά πράγματα για το Ισλάμ και τον Χριστιανισμό.
Ο τίτλος είναι: ΤΟ ΣΚΙΣΜΕΝΟ ΠΕΠΛΟ. ΕΣΘΗΡ ΓΚΙΟΥΛΣΑΝ.

Η όπως κάνουν οι προτεστάντες, όπου κάθε προτεστάντης και μια εκδοχή του Χριστιανισμού. Δίχως κανόνες.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Φώτη.Πολλές φορές έχω σκεφτεί παρόμοια.Ότι δηλαδή μπορεί πολλά άτομα από αυτά με τα οποία σχετίζομαι να με σχολιάζουν ή να μιλάνε άσχημα για εμένα.Αλλά να σου πω κάτι;Ακόμα και να το κάνουν ε και τι έγινε;Για εκείνους ζεις ή για εσένα;Δε γίνεται να σε εκτιμούν όλοι σε αυτή τη ζωή.Κράτα αυτούς που βλέπεις οτι σε εκτιμάνε και σε παρακαλώ βρες έναν καλό ψυχολόγο να τα συζήτησεις όλα αυτά που σε βασανίζουν :)
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Σωστο αυτο, απλα δεν μπορω να σκεφτω οτι λενε ασχημα λογια πισω απο εμενα. Εγω δεν το κανω αυτο.
Αν όντως δεν σε καλύπτουν θα το βρεις μπροστά σου κάποια στιγμή σαν θέμα αυτοεκτίμησης . Γιατί το ξαναέλεγες τις προάλλες, οπότε δεν ξέρω αν είναι ανασφάλειες δικές σου ή όντως φταίνε οι φίλοι σου που σου δίνουν δικαιώματα , ότι δεν σε αγαπάνε και τόσο, ότι δεν σε καλούν και τόσο , ότι μπορεί και να σε σχολιάζουν .. . Μπορείς να πας σε ένα ψυχολόγο και συμβουλευτικά για λίγες συνεδρίες, δεν σημαίνει ότι θα κάθεσαι εκεί πέρα μήνες και χρόνια για ''θεραπείες''. Μπορεί να σε σπρώξει να συσφίξεις τις σχέσεις σου και να νιώθεις πιο καλά μέσα σε αυτές αν όντως είναι δική ανασφάλεια ή να πας παρακάτω, αν όντως αυτά τα άτομα δεν σε καλύπτουν .
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Δεν είναι πως δεν σε τρομάζει. Έχεις βρει απλά έναν τρόπο να κάνεις cope και να μη αφήνεις το φόβο αυτό να σε παραλύει.
Άσε τον χριστιανισμό και τις θρησκείες στην άκρη.

Εσύ και εγώ είμαστε 2 εξαιρετικά περίπλοκες βιολογικά οντότητες προϊόντα ενός εξαιρετικά ιδανικού πλανήτη που με κάποιο τρόπο μπορούμε να αναπαράγουμε συνείδηση και συναισθήματα.
Κατασκευάσαμε επίσης περίπλοκες κατασκευές που δεν θα μπορούσαν να υπάρξουν τυχαία από μόνες τους, και μιλάμε από απόσταση.

Πώς μπορεί από το χάος του big bang να δημιουργηθεί με τυχαίες διεργασίες κάτι τόσο περίπλοκο όσο η ζωή, αυτή να εκφράσει συνείδηση και αυτή η συνείδηση με την σειρά της να δημιουργεί?

Νομίζω ότι το φαινόμενο άνθρωπος και ότι δημιουργούμε, έχουμε συναισθήματα, και συνείδηση είναι η μεγαλύτερη ένδειξη αλήθειας της θεωρίας του ευφυούς σχεδιασμού.

Καθ εικόνα και ομοίωση
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν εχεις αδικο ομως την εχω πατησει πολλες φορες, βοηθησα ατομα και μετα εμαθα οτι μιλούσαν ασχημα για εμενα. Δεν θελω να γινει ξανα.
Απλα την επομενη φορα δεν θα βοηθησεις πρωτος και αν δεις οτι φερονται ασχημα, θα τους πεις την αληθεια face to face ότι η απομάκρυνση και η αηδία σου πηγάζουν από την άσχημη συμπεριφορά τους.
Και θα εισαι με εκεινους που περνας καλα μαζι τους.

Δεν είσαι αυτά που λένε. Απάντα με θράσος.

Αν το παρεις αποφαση και καταλαβεις οτι εχεις μια ζωη μονο και καλο θα ηταν να την περασεις οσο πιο ευτυχισμενος γινεται, ειναι πολυ ευκολο απο κει και περα να παρακινηθεις και να ζησεις και να κανεις οτι θες και οτι σου αρεσει. Ειναι καλοκαιρι, μπορεις να γνωρισεις καινουριους ανθρωπους και να πας σε καινουρια μερη και να εχεις μια τελεια καθημερινοτητα που να μη σου αφηνει περιθωριο να σκεφτεσαι ετσι αρνητικα. Αλλα βεβαια οτι και να κανεις στο τελος της ημερας το αν θα εισαι χαρουμενος μεσα σου ξεκιναει απο το μυαλο σου και πως βλεπεις την κατασταση και αν θες ή δε θες πραγματικα να βγεις απο αυτη τη γενικη απαισιοδοξια.

" Trust that some of the best days of your life haven’t even happened yet. There are going to be parties that leave you dancing until 6am, spontaneous adventures that teach you more than you ever learned in a classroom. There are going to be nights that will stay burned beneath your eyelids, memories that dance underneath your skin. Life is going to exceed your expectations, it is going to astonish you with its timing.Remember — you have not felt it all.
The world still has so much left for you. "
Bianca Sparacino

Μη χαλιεσαι, βρες πραγματα και ανθρωπους να περνας ομορφα και φυσικα οτι σου εγραψαν και οι υπολοιποι. :hello:Να περνας οπως σου αρεσει!👍😊
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άσε τον χριστιανισμό και τις θρησκείες στην άκρη.

Εσύ και εγώ είμαστε 2 εξαιρετικά περίπλοκες βιολογικά οντότητες προϊόντα ενός εξαιρετικά ιδανικού πλανήτη που με κάποιο τρόπο μπορούμε να αναπαράγουμε συνείδηση και συναισθήματα.
Κατασκευάσαμε επίσης περίπλοκες κατασκευές που δεν θα μπορούσαν να υπάρξουν τυχαία από μόνες τους, και μιλάμε από απόσταση.

Πώς μπορεί από το χάος του big bang να δημιουργηθεί με τυχαίες διεργασίες κάτι τόσο περίπλοκο όσο η ζωή, αυτή να εκφράσει συνείδηση και αυτή η συνείδηση με την σειρά της να δημιουργεί?

Νομίζω ότι το φαινόμενο άνθρωπος και ότι δημιουργούμε, έχουμε συναισθήματα, και συνείδηση είναι η μεγαλύτερη ένδειξη αλήθειας της θεωρίας του ευφυούς σχεδιασμού.

Καθ εικόνα και ομοίωση
Survivor bias. Αν κοιτάξεις ολόκληρο το σύμπαν θα δεις ότι δεν υπάρχει κανένας σχεδιασμός στην ολοτητα του και παντού επικρατεί απλά το χάος. Είναι απλά ένα σύστημα με κάποιες αρχικές συνθήκες και κάποιους νόμους που διέπουν την συμπεριφορά του. Μπορείς πολύ εύκολα να κάνεις κάτι αντίστοιχο πολύ μικρότερης κλίμακας φυσικά σε έναν υπολογιστή και θα παρατηρήσεις στο τέλος πολλές ενδείξεις σχεδιασμού, οι οποίες όμως δεν είναι τίποτα παραπάνω από κάποια patterns τα οποία εμφανίζονται πιθανόκρατικά λόγο των νόμων. Είμαστε μια πάρα πολύ σπάνια εξαίρεση σε αυτό το σύστημα και όχι ο κανόνας.
Η ζωή στο σύμπαν είναι απλά ένα bug. Μια εξαιρετικά σπάνια περίπτωση όπου κάποιες μεταβλητές συμπεσανε σε συγκεκριμένες τιμές και δημιούργησαν ένα αποτέλεσμα. Εμείς απλά ως όντα έχουμε τόσο περιορισμένη πραγματικά αντίληψη του σύμπαντος, που είναι λογικό να πιστεύουμε όλα όσα λες. Όλος μας ο κόσμος είναι ένα σπίτι, και ένα μικρό μέρος γύρω από αυτό, το οποίο είναι γεμάτο συνπαντικες εξαιρέσεις.
 

soul

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
επικρατεί απλά το χάος. Είναι απλά ένα σύστημα με κάποιες αρχικές συνθήκες και κάποιους νόμους που διέπουν την συμπεριφορά του.
Εδώ αυτό-αναιρείσαι γιατί μιλάς για ένα χαοτικό σύστημα αταξίας που όμως λειτουργεί με τάξη και νόμους.. Αυτούς τους νόμους, τους οποίους ο Θεός θέτει ως προϋπόθεση για την λειτουργιά του σύμπαντος και της ζωή ο άνθρωπος ανακαλύπτει μέσω έρευνας και πειραμάτων και παρατήρησης.
Η ζωή στο σύμπαν είναι απλά ένα bug..........Εμείς απλά ως όντα έχουμε τόσο περιορισμένη πραγματικά αντίληψη του σύμπαντος,....
Χωρίς να υποτιμώ την όποια άποψη, θεωρώ πως η ζωή στο σύμπαν είναι κάτι πολύ ανώτερο και καθόλου απλό.
Συμφωνώ φυσικά στο ότι η αντίληψη μας είναι πολύ περιορισμένη όπως και η γνώση μας για βασικά πράγματα. Ας πούμε (αν δεν κάνω λάθος), ποια μόρια ήταν η αρχή, πρωτεΐνες ή dna ή πότε εμφανίστηκε το dna στη γη? Απορρίπτω πάντως το τυχαίο σε όλη αυτή την ποικιλομορφία, την σύνθεση και την πολυπλοκότητα και πιστεύω στην εσκεμμένη Θεϊκή επέμβαση για την εξέλιξη και την ολοκλήρωση ( ή την τελείωση σχετικά με το θέμα του θανάτου, από όπου ξεκίνησε η συζήτηση.)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top