Φρέσκα φρούτα VS Αποξηραμένα φρούτα

αποξηραμένα φρούτα

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 26)
  • Προτιμώ τα φρέσκα φρούτα

    Ψήφοι: 25 96.2%
  • Προτιμώ τα αποξηραμένα φρούτα

    Ψήφοι: 1 3.8%
  • Τίποτα από τα δύο!

    Ψήφοι: 0 0.0%

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αχ γιατι δεν μπορουμε να ψηφισουμε και τα 2???:P
Μου αρεσουν και τα φρεσκα και τα αποξηραμενα.
Τα φρεσκα εχουν περισσοτερη χαρη το καλοκαιρι ενω τα αποξηραμενα τον χειμωνα!
venividivici: Για το συκο θα συμφωνησω απολυτα! Αν και το αποξηραμενο καλο ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μόνο φρέσκα φρούτα :D Είναι πιο νόστιμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Μου αρέσουν και τα 2! Αλλά γενικά προτιμώ τα φρέσκα, αποξηραμένα θα φάω μόνο αν μου προσφέρουν, δεν τα επιλέγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Φρέσκα!!Είναι πιο νόστιμα κατά την γνώμη μου και πιο δροσερά εννοείται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν σχεδόν καθόλου τα αποξηραμένα φρούτα.
Λατρεύω τα φρέσκα φρούτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Σαν το φρέσκο σύκο δεν υπάρχει, αλλά μου αρέσουν και τα αποξηραμένα :)
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,057 μηνύματα.
Σαν το φρέσκο σύκο δεν υπάρχει, αλλά μου αρέσουν και τα αποξηραμένα :)
Και μένα μου αρέσουν πολύ και τα αποξηραμένα και όχι μόνο τα σύκα αλλά και άλλα όπως τα κρανμπερις κλπ.Το κακό όμως γμτ ξέρεις ποιό είναι; ότι δυστυχώς τα αποξηραμένα όπως και όλοι οι ξηροί καρποί αν δεν αποθηκευτούν σωστά και με τις κατάλληλες συνθήκες,θερμοκρασίες,υγρασίες κοκ,μπορεί να κάνουν αφαλατοξίνες που είναι ότι πιο καρκινογόνο! Και αυτό δεν φαίνεται με το μάτι,ούτε πχ αν παίρνεις βιολογικά που εγω παίρνω, διότι δεν εχει να κάνει με φυτοφάρμακα αλλά με συνθήκες αποθήκευσης.Μόνο οι έλεγχοι του εφετ μπορουν να μας σώσουν, αλλα είναι πολυ λίγοι ρε συ και δειγματοληπτικοι.Οπότε δεν έχω εμπιστοσυνη δυστυχώς .:/:

Εννοείται και απο άποψη βιταμινών υστερούν,αλλά για μενα το σημαντικότερο είναι οι αφαλατοξίνες.Έχω κόψει τους ξηρούς καρπύς για αυτό το λόγο.Και μιλάμε για πολύ μεγάλη καρκονογένεση και βλάβες στο συκώτι.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τα φρέσκα, αν και δεν τρελαίνομαι για φρούτα ιδιαίτερα. Προτιμώ τα λαχανικα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top