Φτιάξε τα καμμένα/κολλημένα pixel

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες μου είχε καεί/κολλήσει (δεν ξέρω τι διαφορά:P) ένα pixel στην οθόνη μου και επειδή χρειάζεται 7 χαλασμένα pixel για να μπει στην διαδικασία εγγύησης, έψαχνα τρόπο για να το φτιάξω και τυχαία βρήκα αυτή τη σελίδα --->https://www.killdeadpixel.com/

Αν μπείτε έχει μια εικόνα την οποία μπορείς να βάλεις πάνω στο χαλασμένο pixel και να την αφήσεις εκεί για λίγο. Η εικόνα είναι φτιαγμένη έτσι ώστε να ανοιγοκλείνει συνέχεια τα pixel και να τα ξεκολλάει.

Σε μένα δουλεψε. Ελπίζω να δουλέψει και σε όσους άλλους έχουν πρόβλημα:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
τι εννοείς καμμένα/κολλημέρα pixels?....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
αυτά τα εκνευριστικά μικροσκοπικά κομμάτια της οθόνης που έχουν το ίδιο χρώμα συνέχεια (συνήθως άσπρο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
οκ ευχαριστώ!Δεν μου έχει τύχει ποτέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriakoskiriakos

Νεοφερμένος

Ο kiriakoskiriakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
τα καμένα δεν φτιάχνονται. τα κολλημένα ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Ευχαριστώ, έχω ένα κολλημένο pixel...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 276 μηνύματα.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Το ξεθάβω γτ το χρειάζομαι:)
Ξαναλέτε το site γιατί αυτό εκεί δεν πρέπει να είναι... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
εγω εχω 4 τεσσερα τα οποια εχουν τα χρωματα της ιριδας. τελος παντων μπορεις να ξαναβαλεις την ιστοσελιδα γιατι αυτη δεν πρεπει να ειναι η σωστη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν το βρίσκω.

Έχει περάσει αρκετός καιρός και ίσως να άλλαξε η σελίδα...

Πάντως θυμάμαι ήταν μια εικόνα που την έβαζες σε όποιο μέρος της οθόνης ήθελες.

Ψάχνω να την ξαναβρώ αλλά όλα τα λινκς οδηγούν στη σελίδα που έχω στην αρχή

:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
κριμα... δεν πειραζει ομως:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Ο server αυτός έχει κλείσει...
Βρήκα ένα άλλο στο Rapidshare
https://rapidshare.com/files/248217448/Dead_Pixel_Tester_2.50.rar
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
οκ ευχαριστω:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Το δοκιμασα και δεν βρηκα ουτε ενα!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iasonsea

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ούτε εγώ βρήκα... (Κάτι νόμιζα ότι ίσως ήταν, αλλά τελικά ήταν βρωμιά της οθόνης :P). Το πρόγραμμα κάνει και για tft τηλεοράσεις; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Ωχ, λες γι αυτο να μην βρηκε;
Εγω λεπτη εχω παντως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εμενα παντως δουλεψε για λαπτοπ! Ειχα 3-4 καμενα και τωρα μονο 1 εχει μεινει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Ξεθαβω το θεμα για να σας πω τον πονο μου.:redface:Εδω και ενα χρονο περιπου μου εχουν εμφανιστει στην οθονη 2 κατακορυφες γραμμες |(απο την αριστερη μερια) λευκες και σημερα εμφανιστηκε και αλλη μια ακριβως στην μεση.Οποτε κουναω το λαπτοπ καπως φαινεται σαν να φευγουν αλλα μετα επανερχονται.Μηπως δεν κανει κατι επαφη;Πηγα να σας βγαλω printscreen να το δειτε αλλα δεν φαινονται οι λευκες γραμμες.Η φωτο φαινεται πεντακαθαρη.Ας τραβηξω μια φωτο απο το κινητο για να καταλαβετε τι εννοω.Πρεπει να το παω σε τεχνικο να δω αν φτιαχνεται ε;Γιατι τις 2 γραμμες αριστερα το εχω συνηθισει,αλλα αυτη μου εμφανιστηκε στην μεση με πειραξε.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • viber image.jpg
    viber image.jpg
    232.1 KB · Εμφανίσεις: 357

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Ξεθαβω το θεμα για να σας πω τον πονο μου.:redface:Εδω και ενα χρονο περιπου μου εχουν εμφανιστει στην οθονη 2 κατακορυφες γραμμες |(απο την αριστερη μερια) λευκες και σημερα εμφανιστηκε και αλλη μια ακριβως στην μεση.Οποτε κουναω το λαπτοπ καπως φαινεται σαν να φευγουν αλλα μετα επανερχονται.Μηπως δεν κανει κατι επαφη;Πηγα να σας βγαλω printscreen να το δειτε αλλα δεν φαινονται οι λευκες γραμμες.Η φωτο φαινεται πεντακαθαρη.Ας τραβηξω μια φωτο απο το κινητο για να καταλαβετε τι εννοω.Πρεπει να το παω σε τεχνικο να δω αν φτιαχνεται ε;Γιατι τις 2 γραμμες αριστερα το εχω συνηθισει,αλλα αυτη μου εμφανιστηκε στην μεση με πειραξε.:(

Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με το παλιο μου λαπτοπ, μην σου πω κιολας οτι ηταν ακριβως στην ιδια θεση οι γραμμες :eek: Δεν το ειχα επισκευασει βεβαια, γιατι ηταν παλιο και θα επαιρνα αλλο ετσι και αλλιως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είμαι ειδικός σε υπολογιστές, αλλά θεωρώ ότι είναι πρόβλημα της οθόνης. Αν λες ότι το print screen είναι φυσιολογικό, τότε σίγουρα. Πήγαινέ το σε τεχνικό ναι :/ Μπορεί να χρειαστεί να σου αλλάξει την οθόνη ξέρω γω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top