Φτιάχνω το σπίτι μου, από τα θεμέλια μέχρι την κουζίνα!

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μανίτσα......να ρωτήκσω κάτι που το χω απορία?












































γιατί έβαζες κεραίες στο βουνό?:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ντουζάκι, εκεί που είμασταν δεν είχε κανάλια οπώτε βάζαμε την κεραία πάνω στην κορηφή του βουνού περνόντας καλόδιο στα χώρτα και στα υψώματα:clapup:

Βάζω και υπόστεγα άν σε ένδιαφέρει, εγώ με τον πατέρα μου φτιάξαμε του σπιτιού, εκείνος ανέβαζε πράγματα και εγώ τα έφτιαχνα στήριζα, βήδωνα κλπκλπ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Βρες βρομερε τύπε άλλο εγώ άλλο εσύ, με σπίτι 120 τετραγωνικά θα μάθουν ανατομία άν τα σταματήσουν θα έχουν καλό δάσκαλό, εγώ έμαθα άρμεγμα όργωμα, και να βάζω κεραιες στο βουνό, κάτι είναι και αυτό;)

Εντιτ.....
εκτός από τις κεραίες, τα υπόλοιπα τα ξέρω κι εγώ......;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ελα και μαζευτηκάν οι πολυτεχνήτες και ερημοσπίτες ένας βέγγος μας λίπει μόνο να κάνουμε την ολοκλήρωση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αμ πως......:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
άργησα λίγο... αλλά... έπρεπε να βρεθεί κι ο free χρόνος Ανδρέα :)

ότι δεν καταλαβαίνεις με ρωτάς φυσικά....
είναι μία κάτοψη και 4 όψεις του χώρου

φυσικά απ τη στιγμή που δεν έχω πλακάκια και διαστάσεις αυτών, το σχέδιο είναι κατά προσέγγιση.
Μια σωστή μελέτη, βγαίνει βάση των πλακιδίων που έχουν επιλεγεί ώστε να συμπίπτουν κατά την τοποθέτηση οι αρμοί με εσοχές ή εξοχές κι άλλες σημαντικές περασιές
Για την ώρα, απλά η τοποθέτηση των ειδών υγιεινής στον χώρο, όπως θα το έκανα αν ήταν δικό μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κάτοψη (κάνε κλικ στην εικόνα για να φανεί μεγαλύτερη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • andreasK.JPG
    andreasK.JPG
    42.6 KB · Εμφανίσεις: 150

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όψεις (επίσης κλικ)

andreasA.JPGandreasB.JPG
andreasC.JPGandreasD.JPG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
επ επ, τι αρχιτεκτονείτε εδώ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Καλά δεν σε πιστεύω....
Τι αριστούργημα είναι αυτό;
Ειλικρινά είναι τέλειο Κουέ μου, δεν ξέρω πως να σε ευχαριστήσω, όχι απλά μου έδωσες ιδέες, αλλά βρήκες λύσεις σε όλα τα μικροπροβλήματα !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Καλά δεν σε πιστεύω....
Τι αριστούργημα είναι αυτό;
Ειλικρινά είναι τέλειο Κουέ μου, δεν ξέρω πως να σε ευχαριστήσω, όχι απλά μου έδωσες ιδέες, αλλά βρήκες λύσεις σε όλα τα μικροπροβλήματα !!!!


αλήθεια το λες? αν ναι... χαίρομαι :)
μόλις αποφασίσεις το είδος, το χρώμα και τις διαστάσεις των πλακιδίων δώστα μου ώστε να βγάλουμε το οριστικά σωστό σχέδιο (αν σκοπεύεις να το κρατήσεις αυτό) με διαστάσεις και να σου υπολογίσω και τα τετραγωνικά που θα χρειαστείς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και ειλικρινά δεν βλέπω κανένα λόγο να αλλάξω κάτι στα σχέδια σου.
Μόλις προχωρήσω, θα ενημερώσω για περισσότερες λεπτομέρειες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Να ρωτησω..

Το δερμα με τι υφασμα ταιριαζει? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εξαρτάται... που σκοπεύεις να βάλεις δέρμα? και τι χρώμα?
έχε υπόψη σου ότι είναι ως επί το πλείστον χειμωνιάτικο "ύφασμα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
KE εισαι φοβερη!!!!!!


θ ατο κανεις και στο δωματιο μουυυυυυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εχω δερματινους καναπεδες για το σαλονι, σε μπεζ χρωμα.. Θελω να το ταιριαξω και με κατι αλλο στο καινουριο σπιτι, αλλα δεν ξερω τι ειναι αυτο το αλλο. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
KE εισαι φοβερη!!!!!!


θ ατο κανεις και στο δωματιο μουυυυυυ?
εννοείς σχέδια σαν το μπάνιο του Ανδρέα? :P
Αν ναι, χρειάζομαι αρκετό χρόνο....
ήδη έχω γειώσει ένα μπάνιο εδώ και καιρό :redface: από κάποια γλυκιά ύπαρξη που μου το έχει ζητήσει και το χρωστάω από τότε που έφτιαξα και του Ανδρέα...
Τι χρόνο παράδοσης μου δίνεις? :P


Εχω δερματινους καναπεδες για το σαλονι, σε μπεζ χρωμα.. Θελω να το ταιριαξω και με κατι αλλο στο καινουριο σπιτι, αλλα δεν ξερω τι ειναι αυτο το αλλο. :confused:
Το πλέον οικονομικό κι εύκολο κι εύχρηστο αν θες να μπλέξεις ύφασμα είναι τα μαξιλάρια και οι μαξιλάρες
Πολλά διαφορετικά σχήματα και χρώματα....
Κυρίως με χοντρό ύφασμα και ένα δυο μεγάλα γούνινα ;)
Είναι όμως επαναλαμβάνω χειμωνιάτικο ντεκόρ...
Για πιο ανοιξιάτικο καλοκαιρινό, θα περιοριστείς σε λίγα λινά

Με το μπεζ ταιριάζουν πάρα πολλά χρώματα, ανάλογα το γενικότερο ύφος
Μπορείς να το κάνεις αρχοντικό βάζοντας στοιχεία κόκκινα και μπορντώ
Μπορείς να το κάνεις πιο νεανικό με πορτοκαλιά και μωβ
Μπορείς να το κάνεις ρομαντικό με συγκεκριμένες ροζ αποχρώσεις και λεπτομέρειες χρυσό

Κι άλλα τέτοια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Το πλέον οικονομικό κι εύκολο κι εύχρηστο αν θες να μπλέξεις ύφασμα είναι τα μαξιλάρια και οι μαξιλάρες
Πολλά διαφορετικά σχήματα και χρώματα....
Κυρίως με χοντρό ύφασμα και ένα δυο μεγάλα γούνινα ;)
Είναι όμως επαναλαμβάνω χειμωνιάτικο ντεκόρ...
Για πιο ανοιξιάτικο καλοκαιρινό, θα περιοριστείς σε λίγα λινά

Με το μπεζ ταιριάζουν πάρα πολλά χρώματα, ανάλογα το γενικότερο ύφος
Μπορείς να το κάνεις αρχοντικό βάζοντας στοιχεία κόκκινα και μπορντώ
Μπορείς να το κάνεις πιο νεανικό με πορτοκαλιά και μωβ
Μπορείς να το κάνεις ρομαντικό με συγκεκριμένες ροζ αποχρώσεις και λεπτομέρειες χρυσό


Κι άλλα τέτοια :P


Σ' ευχαριστω πολυ ΚΕ. :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δεν εχω περιορισμο καλο μου. τωρα ακομα στα μπετα ειμαι...και τους τοιχους.. ουτε πλακακια δεν εχω βαλει σκεψου.
θα βγαλω φωτο αν ειναι, θα σου στειλω και διαστασεις και θα σου πω και τα επιπλα που ειχα, που θα πεταξω, και τι σκοπευω να παρω, να μου πεις τη γνωμη σου.
αν θες να κανεις και σχεδιο, κανε.. κανενα προβλημα.
εγω γνωμη θελω βασικα, απο καποιον εμπειρο και που να πιανει το ματι του,(εδω μαλλον και το χερι του!) ωστε να μου πει καμια ιδεα να εξοικονομησω χωρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
α αν είναι έτσι μπορώ ;)
όταν είσαι έτοιμη δώσε φωτό μέσω της gallery και διαστάσεις και το φτιάχνουμε και το δωματιάκι σου :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top