Φυσιογνωμία : Κατά πόσο ευστοχούμε κρίνοντας από το πρόσωπο.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αλλα πχ αν σου δωσουν τη φωτογραφια καποιου , μπορεις να αντλησεις πληροφοριες για να πιθανολογησεις για το χαρακτηρα του ;

Στη σελίδα που έδωσα υπάρχει ένα ακόμα τεστ στο οποίο σου δίνονται αρκετές φωτογραφίες χαμογελαστών ατόμων και καλείσαι να εντοπίσεις τα ψεύτικα χαμόγελα.

https://www.bbc.co.uk/science/humanbody/mind/surveys/smiles/index.shtml

Edit: Δεν είναι φωτογραφίες αλλά σύντομα βιντεάκια.
Το ξαναέκανα στα γρήγορα μόλις τώρα και πέτυχα τους 13 από τους 20. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Στησηματα, κινησεις , γκριματσες,βλεμμα,φωνη,χρωμα ομιλιας κλπ, σιγουρα ειναι πιο σημαντικα.

Αλλα πχ αν σου δωσουν τη φωτογραφια καποιου , μπορεις να αντλησεις πληροφοριες για να πιθανολογησεις για το χαρακτηρα του ;

υπαρχουν καποιες θεωριες για τα χαρακτηριστικα του προσωπου...π.χ μικρα ματια δηλωνουν πονηρια,κακια κ.λ.π.....αλλα δεν δινω σημασια...
ο αλλος σχηματιζει αποψη απο αυτα ακριβως που ειπες...
πχ..εχω μια φιλη η οποια ειναι τοσο πολυ ανοιχτη και φιλικη με καποιο ατομο που γνωριζει ..οπου την συμπαθουν κατευθειαν...εγω απεναντιας ειναι πιο στημενη ..πιο απομακρη και ατομα τα οποια μετα με γνωριζουν καλυτερα... μου εχουν πει καταμουτρα οτι με θεωρουσαν ξινη και ας εχουν αλλαξει αποψη....η συμπεριφορα παιζει ρολο....ειναι θεωρω το α και ω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Στο link της Isi πέτυχα 17/20 χαμόγελα! :blink:

Χμμμ.. ίσως να πρέπει να εμπιστεύομαι περισσότερο την αρχική μου κρίση τελικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Πέτυχα 16/20, το οποίο φαντάζομαι δεν είναι πολύ κακό. Στο παιχνίδι των δολοφόνων γιατί τα πήγα τόσο χάλια; Την επόμενη φορά να τους βάζουμε φωτογραφίες να χαμογελάνε!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βασικά πιστέυω ότι ναι μεν η εμφανηση την πρώτη στιγμή και απο μακρυά είναι σχεδών το 80% της κριτικής, υπάρχουν φυσικά και τα λάθοι αλλα συνήθος εκτώς απο την εμφάνηση κρίνω λάθος:redface:(δεν ξέρω πότε ο άλλος είναι υποκριτής ή όχι),συνήθος το βλέμα, η κίνηση, τα χαρακτιρηστικά έχουν την αξία τους, πάντα βεβαια σε συνδιασμό με τα ρούχα έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Πετυχα 19/20, πραγμα που επιβεβαιωνει την απαντηση που σκοπευα να δωσω, οτι πολυ σπανια κανω λαθος στην γνωμη που σχηματιζω απο την πρωτη εντυπωση, ακομα κι αν την αλλαξω για λιγο αργοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
"You got 18 out of 20 correct"

Και εγώ έπιασα καλό σκορ, αλλά παρόλα αυτα δεν θεωρώ τον εαυτό μου καλό φυσιογνωμιστή γιατί πάρα πολλές φορές εκ των υστέρων αποδείχτηκα λάθος στην πρώτη μου κρίση και δυστυχώς μου πήρε καιρό για να αλλάξω άποψη για τα άτομα αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγω παλι πεφτω πολυ εξω συνηθως. κανα λινκ με τιπς δεν εχουμε?
το τεστ και να το κανω δε θα μου πει κατι καινουριο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Εγώ συνήθως δε βγάζω συμπεράσματα από την 1η φορά γτ πέφτω έξω...
ντοινκ!! το έβγαλε κ το τεστ...

You got 11 out of 20 correct :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
omg!!!

Είμαι χειρότερη από ότι πίστευα!

8 στα 20... δεν φανταζόμουν τόσο χαμηλά... :confused:

αν και irl εκ των υστέρων έχω δει ότι το ποσοστό ήταν κάπως καλύτερο... όχι που είμαι και πολύ επιτυχημένη δλδ κι εκεί αλλά όχι τόσο ...κακή φυσιογνωμίστρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να μην επικεντρωθούμε στο τεστ τόσο, όσο σε αυτά που ρωτάει ο Λοριεν.
Το τεστ είναι μεν χαρακτηριστικό αλλά θα είναι ανούσιο να γεμίσουμε ένα τοπικ μόνο με τα αποτελεσματά μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Στη σελίδα που έδωσα υπάρχει ένα ακόμα τεστ στο οποίο σου δίνονται αρκετές φωτογραφίες χαμογελαστών ατόμων και καλείσαι να εντοπίσεις τα ψεύτικα χαμόγελα.
Spot The Fake Smile

Results

You got 20 out of 20 correct

:ermm: ...ειμαι τυχερη νομιζω...:hmm:


(ή μάλλον κάνω για ανακριτή... :P:P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
13 στα 20...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lala

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άσπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
17/20
Εμπιστεύομαι πολύ την κρίση μου για τους ανθρώπους και σπάνια πέφτω έξω...
Πολύ ωραίο τεστάκι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Παιδιά, το θέμα είναι πιο γενικό, δεν αφορά μόνο τα αποτελέσματα του τεστ που σαφώς είναι χρήσιμα, αλλά θα θέλαμε και την γνώμη σας για όσα λέει ο Lorien στο πρώτο ποστ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Για μένα μετράει πιο πολύ το πόσο χαμογελάνε τα μάτια... Αστραφτερά δόντια δε μου λένε κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
4 links για να ειμαστε στο κλιμα : δινουν παραδειγματα κρισης απο χαρακτηρηστικά προσωπου :

https://www.facereadingonline.com/pamphletsample.htm
https://www.uniphiz.com/personology.htm
https://facereadingacademy.com/_wsn/page6.html
https://www.amazingfacereading.com/homeframe.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Εσεις τι πιστευετε ; Υπαρχει συσχετιση ; Και ποση ειναι αυτη ; Πρεπει να βασιζομαστε πανω της ; Και αν ναι , πόσο ; Γιατι αν βασιστουμε πολυ, μπορει να αλλοιωσουμε την 1η εντυπωση για καποιον, και μετα να τον αδικησουμε πχ.

Πιστευω πως με προδιαθετει για το τί ειναι ο αλλος.Βεβαια φροντιζω παντα να επιβεβαιωσω σε συντομο χρονικο διαστημα αν εχα κανει λαθος εκτιμηση ή οχι.

Εγώ νομίζω πάντως πως κατά ένα μεγάλο ποσοστό η πρώτη εικονα, αυτή που σχηματίζεις στα πρώτα πέντε λεπτά είναι συνήθως και η σωστότερη. Το θέμα είναι να μη σου πέσει στάχτη στα μάτια μετά από την υπόλοιπη συμπεριφορά του άλλου και καταλήξεις να μη δώσεις καμία σημασία σ' αυτό που αρχικά "διαισθανθηκες" για εκείνον. ;)

+1

4 links για να ειμαστε στο κλιμα : δινουν παραδειγματα κρισης απο χαρακτηρηστικά προσωπου :

https://www.facereadingonline.com/pamphletsample.htm
https://www.uniphiz.com/personology.htm
https://facereadingacademy.com/_wsn/page6.html
https://www.amazingfacereading.com/homeframe.html

:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μo' stuff :

Snap judgments decide a face's character, psychologist finds

We may be taught not to judge a book by its cover, but when we see a new face, our brains decide whether a person is attractive and trustworthy within a tenth of a second, according to recent Princeton research. READ IT HERE

Instincts matter when looking for Mr Right

The researchers found the women were uncannily accurate in guessing which men liked children and which men were less interested or indifferent to kids
READ IT HERE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
The nose shows our attitude towards work, ambition, ego and money.

A "large" nose (in relation the overall size of the face and features) belongs to people who must make a major contribution at work. They speak with authority on the subject of money. They need to be in a position where they have a direct impact to the bottom line of a company, which is why they work best as an owner or manager.

Εγώ πάντως που έχω πλατιά και ελαφρώς μεγάλη μύτη σε σχέση με το προσωπό μου, με τα παραπάνω, καμία σχέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top