Φωτογραφίζουμε τον χριστουγεννιάτικο στολισμό μας!

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,548 μηνύματα.
@meetmeinmontauk πάρα πολύ όμορφο! Καλές γιορτές! :santa:
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.
Πολυυυυ νωρίς για στόλισμα! Ακόμα ζέστη κάνει, δεν νιώθεις το πνεύμα των Χριστουγέννων με τέτοιο καιρό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,160 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,860 μηνύματα.
εγώ κάθε χρόνο στολίζω το καραβάκι που έφτιαξε ο γκούφης με θαλασσόξυλα.

sdfgdfg.jpg
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,318 μηνύματα.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Όλες οι φωτογραφίες είναι ωραίες!!! Σε μερικές μάλιστα η διακόσμηση είναι εξαιρετικά καλόγουστη. Όμως μέχρι τις γιορτές (24 Δεκ έως 7 Ιαν) δεν θα τα έχετε βαρεθεί; Θυμάμαι από παλιά ότι στις γιορτές η διακόσμηση δεν μου έκανε εντύπωση, όσες φορές στολίζαμε νωρίς, γιατί το μάτι τα είχε συνηθίσει. Δεν λέω βέβαια ότι πρέπει να στολίζουμε προπαραμονές Χριστουγέννων (από τις 20 Δεκ και μετά) αλλά κάπου στις 10-15 Δεκεμβρίου θεωρώ ότι είναι ιδανικά. Ούτε πολύ αργά ώστε να μην προλάβεις να τα χαρείς αλλά ούτε και πολύ νωρίς ώστε να τα έχεις βαρεθεί ήδη πριν τα Χριστούγεννα. Φέτος βέβαια είχαμε μία δύσκολη χρονιά και γι' αυτό πάρα πολλοί στόλισαν νωρίς για να αλλάξει το mood. Όμως βλέπω ότι τα τελευταία χρόνια ο κόσμος στολίζει όλο και πιο νωρίς. Προσωπικά στολίζω από τις 10 Δεκ και μετά και όχι πιο νωρίς για να μην το συνηθίσω και βαρεθώ.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Παιδιά σορρυ αν σας μπήκα σφήνα στις καλοκαιρινές διακοπές, εγώ έχω αρχίσει να κρυώνω εδώ και καιρό. Έχω ήδη στολίσει δέντρο σε σπίτι φίλης, η πόλη όλη (Αθήνα) έχει αρχίσει να μπαίνει σε Xmas mood εδώ και μέρες, είπα ν' ακολουθήσω κι εγώ. 🎄

Έλα, ανεβάστε και οι υπόλοιποι σιγά σιγά!
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
μέχρι τις γιορτές (24 Δεκ έως 7 Ιαν) δεν θα τα έχετε βαρεθεί; Θυμάμαι από παλιά ότι στις γιορτές η διακόσμηση δεν μου έκανε εντύπωση, όσες φορές στολίζαμε νωρίς, γιατί το μάτι τα είχε συνηθίσει. Δεν λέω βέβαια ότι πρέπει να στολίζουμε προπαραμονές Χριστουγέννων (από τις 20 Δεκ και μετά) αλλά κάπου στις 10-15 Δεκεμβρίου θεωρώ ότι είναι ιδανικά. Ούτε πολύ αργά ώστε να μην προλάβεις να τα χαρείς αλλά ούτε και πολύ νωρίς ώστε να τα έχεις βαρεθεί ήδη πριν τα Χριστούγεννα. Φέτος βέβαια είχαμε μία δύσκολη χρονιά και γι' αυτό πάρα πολλοί στόλισαν νωρίς για να αλλάξει το mood. Όμως βλέπω ότι τα τελευταία χρόνια ο κόσμος στολίζει όλο και πιο νωρίς. Προσωπικά στολίζω από τις 10 Δεκ και μετά και όχι πιο νωρίς για να μην το συνηθίσω και βαρεθώ.
Χμ, ναι, έχει μια λογική η οπτική σου, αλλά θα έλεγα ότι σε τέτοια πράγματα παίζει ρόλο μόνο το πως το νιώθεις. Θέμα διάθεσης είναι.

Προσωπικά μου αρέσουν πολύ τα Χριστούγεννα γιατί τα βρίσκω χουχουλιάρικα και ο στολισμός κάνει το σπίτι ακόμη πιο «ζεστό». Σε άλλους πάλι δεν λέει τίποτα και δεν στολίζουν και καθόλου.

Πάντως να τα κρατήσω μόνο 10-20 μέρες ενώ έχω καθαρίσει πριν, έχω στολίσει και ξανακαθαρίσει μετά δεν παίζει. Θέλω να μένουν τουλάχιστον ένα μήνα. Δεν έχω δει να τα βαριέμαι πάντως, άσε που κάθε χρόνο κάνω έντονες αλλαγές στο στολισμό, πχ εντελώς άλλους χρωματισμούς στο δέντρο, άλλοτε πιο κιτς άλλοτε πολύ πιο απλά κτλ κτλ .
Για φέτος δεν έχω στολίσει ακόμη αλλά μάλλον θα πάω σε συνδυασμό ασημί-μπλε-χρυσού.

Καιιιι εννοειται πως απο το απόγευμα και μετά παίζουν τα φωτάκια νον στοπ όλη μέρα.

Θα το ανεβάσω την άλλη βδομάδα που θα στολισω μάλλον, αν και δεν θα έχει πολλά πολλά όσο το δέντρο που θα στολισω τέλη Δεκέμβρη στο πατρικό μου.

παρτε μία γεύση από το πιο μίνιμαλ δέντρο που έχω στολίσει ποτέ, ήταν το περσινό (ντιπ για ντιπ κατσικοπόδαρο πάντως :P )
ED93B390-399A-4C52-84D7-935C6B573F7A.jpeg

ΥΓ: τα πιγκουίνια θα ναι τα μόνα που θα μείνουν και στο φετινό
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά σορρυ αν σας μπήκα σφήνα στις καλοκαιρινές διακοπές, εγώ έχω αρχίσει να κρυώνω εδώ και καιρό. Έχω ήδη στολίσει δέντρο σε σπίτι φίλης, η πόλη όλη (Αθήνα) έχει αρχίσει να μπαίνει σε Xmas mood εδώ και μέρες, είπα ν' ακολουθήσω κι εγώ. 🎄

Έλα, ανεβάστε και οι υπόλοιποι σιγά σιγά!
Αυτό το να απολογείται κάποιος για το πως αισθάνεται και για το πως έχει διακοσμήσει τον προσωπικό του χώρο ποτέ λες να το καθιερώσουμε και εδώ 😋🤣

Να μην τους καλέσεις παιδάκι μου κσι εσύ αφού γυρνάνε ακόμα με βερμούδες :bleh:

Θα σου πω μόνο ότι άργησες σε σχέση με εμένα αφού άλλες χρονιές το δέντρο και η χαρά των παιδιών ξεκινούσε από αρχές Νοεμβρίου και μέχρι την παραμονή των Χριστουγέννων άλλαζε πολλε φορές θέση το δέντρο γιατί μπορεί να μην βόλευε τον Αγ.Βασιλη να αφήσει τα δώρα 🤣

Εδώ το περσινό μιας που φέτος είναι η πρώτη χρονιά που θα αργήσει τόσο πολύ μιας που περιμένω το κορίτσι μου για να το στολίσουμε όλοι μαζί όπως κάθε χρόνο

Screenshot_20211120-201517_Instagram.jpg



Και καλού κακού 😜
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20211121-102127_Chrome.jpg
    Screenshot_20211121-102127_Chrome.jpg
    92.4 KB · Εμφανίσεις: 103
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,160 μηνύματα.
Αυτό το να απολογείται κάποιος για το πως αισθάνεται και για το πως έχει διακοσμήσει τον προσωπικό του χώρο ποτέ λες να το καθιερώσουμε και εδώ 😋🤣

Να μην τους καλέσεις παιδάκι μου κσι εσύ αφού γυρνάνε ακόμα με βερμούδες :bleh:

Θα σου πω μόνο ότι άργησες σε σχέση με εμένα αφού άλλες χρονιές το δέντρο και η χαρά των παιδιών ξεκινούσε από αρχές Νοεμβρίου και μέχρι την παραμονή των Χριστουγέννων άλλαζε πολλε φορές θέση το δέντρο γιατί μπορεί να μην βόλευε τον Αγ.Βασιλη να αφήσει τα δώρα 🤣

Εδώ το περσινό μιας που φέτος είναι η πρώτη χρονιά που θα αργήσει τόσο πολύ μιας που περιμένω το κορίτσι μου για να το στολίσουμε όλοι μαζί όπως κάθε χρόνο

View attachment 88351


Και καλού κακού 😜
Καλες γιορτες με υγεια ευχομαι!! 😁😁
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,160 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,571 μηνύματα.
Την επόμενη εβδομάδα ανακοίνωσα με την άφιξη μου το ΣΚ στο πατρικό στολίζουμε. Ήτο τελεσίγραφο ( αν δεν είμαι εγώ δεν πρόκειται να στόλιζαν καν ). Έχω τρομερή αδυναμία στα στολισμένα σπίτια, είναι αυτό που περιμένω όλο το χρόνο. Χριστούγεννα αγαπημένη γιορτή μακράν.

Αν και πρέπει να τονίσουμε ότι το χριστουγεννιάτικο δέντρο είναι Αμερικανικό έθιμο και όχι Ελληνικό. Οι Έλληνες καράβια " στόλιζαν " από παλιά. Επίσης ποτέ αληθινό χριστουγεννιάτικο δέντρο.

Περίμενα αντί για αστέρι τον δικέφαλο αετό. Με απογοητευσες.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Την επόμενη εβδομάδα ανακοίνωσα με την άφιξη μου το ΣΚ στο πατρικό στολίζουμε. Ήτο τελεσίγραφο ( αν δεν είμαι εγώ δεν πρόκειται να στόλιζαν καν ). Έχω τρομερή αδυναμία στα στολισμένα σπίτια, είναι αυτό που περιμένω όλο το χρόνο. Χριστούγεννα αγαπημένη γιορτή μακράν.

Αν και πρέπει να τονίσουμε ότι το χριστουγεννιάτικο δέντρο είναι Αμερικανικό έθιμο και όχι Ελληνικό. Οι Έλληνες καράβια " στόλιζαν " από παλιά. Επίσης ποτέ αληθινό χριστουγεννιάτικο δέντρο.


Περίμενα αντί για αστέρι τον δικέφαλο αετό. Με απογοητευσες.
Εσυ να δεις πόσο μας απογοήτευσες...

Ήτο ψιλοδεδομένο ότι θα στόλιζες καραβάκι.
Τι ναι αυτά ;

υγ: ήρθες και στο θρεντ χωρίς φωτό ( ας γκρινιάξω λίγο... τσεκάρετε λίγο τους τίτλους, αλλιώς υπάρχει η κουβεντούλα χωρίς θέμα). Οριακά είσαι εντός κονσεπτ :tongue:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,571 μηνύματα.
Ήτο ψιλοδεδομένο ότι θα στόλιζες καραβάκι.
Τι ναι αυτά ;
Ένα τσουρομαδημενο ψεύτικο έλατο προ εικοσαετίας έχουμε. Ας λιώσει και μετά βλέπουμε. :laugh:

υγ: ήρθες και στο θρεντ χωρίς φωτό ( ας γκρινιάξω λίγο... τσεκάρετε λίγο τους τίτλους, αλλιώς υπάρχει η κουβεντούλα χωρίς θέμα). Οριακά είσαι εντός κονσεπτ :tongue:
Ε προετοιμασα το έδαφος ότι έρχομαι την επόμενη βδομάδα με φωτογραφίες.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
IMG_20211128_171354.jpg
Και του χρόνου🎄❤️
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
IMG_20211108_120517.jpg
Αχ τώρα με ψησατε να πάω να πάρω κι εγώ κάτι λιγουλακι γιατί τό μόνο διακοσμητικό που έχω αγοράσει είναι αυτό το κάδρο από ένα ζευγάρι σε ένα second hand local market. Οπότε ίσως πάω σε ένα άλλο μαγαζάκι και πάρω δύο τρία στολίδια καί κανένα φυτό.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,318 μηνύματα.
View attachment 88881Αχ τώρα με ψησατε να πάω να πάρω κι εγώ κάτι λιγουλακι γιατί τό μόνο διακοσμητικό που έχω αγοράσει είναι αυτό το κάδρο από ένα ζευγάρι σε ένα second hand local market. Οπότε ίσως πάω σε ένα άλλο μαγαζάκι και πάρω δύο τρία στολίδια καί κανένα φυτό.
Φωτακια...βασικα ειναι αυτο που δινει την πιο γιορτινη διαθεση...και χωρις δεντρο καμια σημασια δεν εχει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top