Χάπι της επόμενης μέρας και τεστ εγκυμοσύνης

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Δηλαδή είναι δεκτή η απόκριση μιας εγκυμονούσας δεκαπεντάχρονης "shit happens" όσον αφορά κάτι τέτοιο. ο_ο
Αν κάποιος χρησιμοποιεί σωστά τα προφυλακτικά μέσα shit never happens. Εξάπτομαι όταν ακούω διάφορες που ξεχνάνε να πάρουν το Χάπι, βάζουν λάθος το προφυλακτικό, "σπάει" το προφυλακτικό (....), "γλιστράει" το προφυλακτικό (....), "δεν προλαβαίνει" ο έτσι τους (....), "δεν ξέρει" αν τελείωσε, κτλ.

Εφόσον π.χ. δεν υπάρχει άλλο αντισυλληπτικό μέσο πρέπει κάθε τόσο να τσεκάρει ο καθένας για το ΠΟΥ είναι το τιμημένο προφυλακτικό -πρέπει να είναι στη θέση του-. Και αν επιλεγεί και χρησιμοποιηθεί σωστά, το προφυλακτικό δε σπάει, δε γλιστράει κτλ.
Εδώ χωράει ένα ΧΕΡΙ μέσα, 1 λίτρο νερό, λέτε να σπάσει από τον τζουλούκο του αγαπημένου σας;
:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,283 μηνύματα.
Shit happens but not everyday and in a very small percentage, to be used as an excuse. ;)

That's why we don't take these pills every day but once or twice in a lifetime.;) (γιατί μιλάμε αγγλικά οέο;:confused:)

Δηλαδή είναι δεκτή η απόκριση μιας εγκυμονούσας δεκαπεντάχρονης "shit happens" όσον αφορά κάτι τέτοιο. ο_ο
Αν κάποιος χρησιμοποιεί σωστά τα προφυλακτικά μέσα shit never happens. Εξάπτομαι όταν ακούω διάφορες που ξεχνάνε να πάρουν το Χάπι, βάζουν λάθος το προφυλακτικό, "σπάει" το προφυλακτικό (....), "γλιστράει" το προφυλακτικό (....), "δεν προλαβαίνει" ο έτσι τους (....), "δεν ξέρει" αν τελείωσε, κτλ.

Εφόσον π.χ. δεν υπάρχει άλλο αντισυλληπτικό μέσο πρέπει κάθε τόσο να τσεκάρει ο καθένας για το ΠΟΥ είναι το τιμημένο προφυλακτικό -πρέπει να είναι στη θέση του-. Και αν επιλεγεί και χρησιμοποιηθεί σωστά, το προφυλακτικό δε σπάει, δε γλιστράει κτλ.
Εδώ χωράει ένα ΧΕΡΙ μέσα, 1 λίτρο νερό, λέτε να σπάσει από τον τζουλούκο του αγαπημένου σας;
:look:

Δεν είναι όλες οι εγκυμοσύνες από ανευθυνότητα. Γι' αυτό άλλωστε και τα ποσοστά επιτυχίας όλων των μεθόδων δεν είναι 100% (εκτός από την αποχή, αλλά τότε δε μένεις κι έγκυος).

Τέλος πάντων εγώ δε θέλω να δικαιολογήσω αυτές που παίρνουν το χάπι της επόμενης ημέρας. Άλλωστε προκαλεί τρομερά προβλήματα στον οργανισμό. Λέω όμως οτι δεν είναι όλες ανεύθυνες κι οτι ατυχήματα συμβαίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
That's why we don't take these pills every day but once or twice in a lifetime.;)
Καλά αυτό μην το διατείνεσαι...

Δεν είναι όλες οι εγκυμοσύνες από ανευθυνότητα. Γι' αυτό άλλωστε και τα ποσοστά επιτυχίας όλων των μεθόδων δεν είναι 100% (εκτός από την αποχή, αλλά τότε δε μένεις κι έγκυος).

Τέλος πάντων εγώ δε θέλω να δικαιολογήσω αυτές που παίρνουν το χάπι της επόμενης ημέρας. Άλλωστε προκαλεί τρομερά προβλήματα στον οργανισμό. Λέω όμως οτι δεν είναι όλες ανεύθυνες κι οτι ατυχήματα συμβαίνουν.
Κάποιες εγκυμοσύνες είναι από προγραμματισμό. Αμέ.
Τα ποσοστά επιτυχίας π.χ. της βαγοτομής είναι 99.9%. Ε ναι υπάρχει ένα 0.1% να μην επιτευχθεί πλήρης στείρωση. Μια πιθανότητα τόσο υψηλή είναι βεβαιότητα πλέον. Τα αντισυλληπτικά σε τέλεια χρήση έχουν τουλάχιστον 99% επιτυχία. Δηλαδή στατιστικά, η αποτυχία είναι τόσο απίθανη όσο το να καεί το φαγητό αφού το έχεις βγάλει απ'το φούρνο. Είναι σχεδόν βεβαιότητα. Γυναικολόγος που κοντεύει να βγει στη σύνταξη πλέον είδε εγκυμοσύνη σε γυναίκα που έπαιρνε "σωστά" το χάπι μόνο μια φορά στην καριέρα του, και τελικά ανακαλύφτηκε ότι είχε ξεχάσει παραπάνω από τέσσερα χάπια. Τι να λέμε τώρα. Γυναίκες που ξέρουν πότε κάνουν ωορρηξία έχουν πλεονέκτημα. Γυναίκες που επιλέγουν υπεύθυνα συντρόφους έχουν πλεονέκτημα.
Τα ατυχήματα που προκύπτουν από κάποια μικρολεπτομέρεια που δεν προσέχτηκε, κάποια μικροαμέλεια λόγω της στιγμής, κάποια άγνοια λόγω του πάθους του σεξ κτλ. δεν τα δικαιολογώ καθόλου, διότι δε μπορεί κανείς να έρθει να ισχυριστεί ότι ζευγάρια που παρέμειναν άτεκνα εξ επιλογής, άτομα που παρέμειναν άτεκνα εξ επιλογής, ζευγάρια που έκαναν οικογενειακό προγραμματισμό κτλ. ήταν όλοι τυχεροί. Σίγουρα κάποιοι έκαναν και τις στραβές τους και αυτοί ενδεχομένως να ήταν τυχεροί, αλλά είναι αδύνατο όλοι όσοι δε μένουν έγκυοι σ'αυτόν τον κόσμο να είναι λόγω τύχης ή στειρότητας.

Μια πενηντάχρονη γυναίκα που είχε την τελευταία έμμηνο στα 48 της και κάνει ελεύθερο σεξ και μένει έγκυος -ναι, αυτή έχει δικαιολογία. Μια δεκαπεντάχρονη που είναι στα όρια της νομιμότητας και της σωματικής και πνευματικής ωριμότητας και κάνει ελεύθερο σεξ και μένει έγκυος -όχι, είναι αδικαιολόγητη. Και αυτή και οι γονείς της. Και το γκομενάκι φυσικά.

Ειδάλλως όλες οι άτεκνες φυσιολογικές γυναίκες, πριν εμφανιστεί το χάπι της επόμενης ημέρας, θα όφειλαν να έχουν κάνει κάνα δυο φορές έκτρωση στη ζωή τους. Αλλά όχι, δεν έχουν κάνει όλες οι σημερινές υγιείς σαραντάρες ή πενηντάρες έκτρωση ή/και παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,283 μηνύματα.
Καλά αυτό μην το διατείνεσαι...

Τουλάχιστον έτσι θα έπρεπε.

Τα αντισυλληπτικά σε τέλεια χρήση έχουν τουλάχιστον 99% επιτυχία. Δηλαδή στατιστικά, η αποτυχία είναι τόσο απίθανη όσο το να καεί το φαγητό αφού το έχεις βγάλει απ'το φούρνο. Είναι σχεδόν βεβαιότητα.

1% αποτυχία στα εκατομμύρια των περιπτώσεων είναι ακόμα ένα σοβαρό και μη αμελητέο ποσοστό.

Τα ατυχήματα που προκύπτουν από κάποια μικρολεπτομέρεια που δεν προσέχτηκε, κάποια μικροαμέλεια λόγω της στιγμής, κάποια άγνοια λόγω του πάθους του σεξ κτλ. δεν τα δικαιολογώ καθόλου, διότι δε μπορεί κανείς να έρθει να ισχυριστεί ότι ζευγάρια που παρέμειναν άτεκνα εξ επιλογής, άτομα που παρέμειναν άτεκνα εξ επιλογής, ζευγάρια που έκαναν οικογενειακό προγραμματισμό κτλ. ήταν όλοι τυχεροί. Σίγουρα κάποιοι έκαναν και τις στραβές τους και αυτοί ενδεχομένως να ήταν τυχεροί, αλλά είναι αδύνατο όλοι όσοι δε μένουν έγκυοι σ'αυτόν τον κόσμο να είναι λόγω τύχης ή στειρότητας.

Μια πενηντάχρονη γυναίκα που είχε την τελευταία έμμηνο στα 48 της και κάνει ελεύθερο σεξ και μένει έγκυος -ναι, αυτή έχει δικαιολογία. Μια δεκαπεντάχρονη που είναι στα όρια της νομιμότητας και της σωματικής και πνευματικής ωριμότητας και κάνει ελεύθερο σεξ και μένει έγκυος -όχι, είναι αδικαιολόγητη. Και αυτή και οι γονείς της. Και το γκομενάκι φυσικά.

Κι επειδή είναι αδικαιολόγητη τι πρέπει να κάνουμε; Να την αφήσουμε να κάνει παιδί στα 15 της; Δεν καταλαβαίνω τη λογική σου.:hmm:

Ειδάλλως όλες οι άτεκνες φυσιολογικές γυναίκες, πριν εμφανιστεί το χάπι της επόμενης ημέρας, θα όφειλαν να έχουν κάνει κάνα δυο φορές έκτρωση στη ζωή τους. Αλλά όχι, δεν έχουν κάνει όλες οι σημερινές υγιείς σαραντάρες ή πενηντάρες έκτρωση ή/και παιδιά.

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Εγώ ξέρω πολλές περιπτώσεις πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Να κάνω την άσχετη ερώτηση; Πως μπορούμε να μάθουμε πότε έχουμε ωορρηξία ακριβώς; :)

Ρωτάω γιατί ξέρω βασικά πως ωορρηξία έχουμε στην μέση του κύκλου, αλλά έχω ακούσει πως αυτό είναι αρκετά σχετικό, αφού άλλες γυναίκες μπορεί να έχουν ωορρηξία στην αρχή του κύκλου, στο τέλος του ή ακόμα και όταν έχουν περίοδο (!) - καλά το τελευταίο μου φαίνεται λίγο επιστημονική φαντασία, αλλά το έχω ακούσει κι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Να κάνω την άσχετη ερώτηση; Πως μπορούμε να μάθουμε πότε έχουμε ωορρηξία ακριβώς; :)

Ρωτάω γιατί ξέρω βασικά πως ωορρηξία έχουμε στην μέση του κύκλου, αλλά έχω ακούσει πως αυτό είναι αρκετά σχετικό, αφού άλλες γυναίκες μπορεί να έχουν ωορρηξία στην αρχή του κύκλου, στο τέλος του ή ακόμα και όταν έχουν περίοδο (!) - καλά το τελευταίο μου φαίνεται λίγο επιστημονική φαντασία, αλλά το έχω ακούσει κι αυτό.

Εγώ από την θερμοκρασία το καταλαβαίνω...και από ότι μου είχε πει ο γυναικολόγος μου παλιότερα, είναι αρκετά ασφαλής μέθοδος καθώς όλες οι γυναίκες έχουν σημαντικές αυξομειώσεις κατα την διάρκεια του κύκλου. Δεν είναι βέβαια ασφαλής μέθοδος για αντισυλληψη αλλά καταλαβαίνεις πάνω κάτω τι συμβαίνει στο σώμα σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,283 μηνύματα.
Υπάρχουν και τεστ ωορρηξίας από ό,τι διάβασα.

Δε θέλω να κάνω διαφήμιση, googlάρετέ το.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και αν επιλεγεί και χρησιμοποιηθεί σωστά, το προφυλακτικό δε σπάει, δε γλιστράει κτλ.
Θες να αναλύσεις αυτό το "σωστά" ώστε να μη σπάει/γλιστράει;


Εδώ χωράει ένα ΧΕΡΙ μέσα, 1 λίτρο νερό, [...]
... μια σαμπάνια, ένα πούρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Θες να αναλύσεις αυτό το "σωστά" ώστε να μη σπάει/γλιστράει;



Κι αν δε σε βοηθά αυτό, δες τις οδηγίες στη συσκευασία. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Να κάνω την άσχετη ερώτηση; Πως μπορούμε να μάθουμε πότε έχουμε ωορρηξία ακριβώς; :)

Ρωτάω γιατί ξέρω βασικά πως ωορρηξία έχουμε στην μέση του κύκλου, αλλά έχω ακούσει πως αυτό είναι αρκετά σχετικό, αφού άλλες γυναίκες μπορεί να έχουν ωορρηξία στην αρχή του κύκλου, στο τέλος του ή ακόμα και όταν έχουν περίοδο (!) - καλά το τελευταίο μου φαίνεται λίγο επιστημονική φαντασία, αλλά το έχω ακούσει κι αυτό.
Δεν είναι επιστημονική φαντασία, δγιόλου. Είναι σπάνιο αλλά όχι αδύνατο.
Κάποιες γυναίκες έχουν έναν ιδιότυπο, πολύ χαρακτηριστικό πόνο το διήμερο γύρω από την ωορρηξία (mittelschmerz), μερικές φορές συνοδευόμενο από λίγο αίμα. Αυτές είναι τυχερές με την έννοια ότι καταλαβαίνουν πότε κάνουν ωορρηξία.
Οι εκκρίσεις γίνονται περισσότερες και πιο ινώδεις/βλεννώδεις.
Ενίοτε υπάρχει ένα peak στην ερωτική επιθυμία. (άλλες έχουν peak προεμμηνορρυσιακά, άλλες μετά, άλλες έχουν σταθερή λίμπιντο, κ.ο.κ., δεν είναι κανόνας...)
Όταν γίνεται προσδιορισμός της ημέρας της ωορρηξίας με θερμομέτρηση πρέπει η θερμομέτρηση να γίνεται καθημερινά, ίδια ώρα κτλ. ώστε να υπάρχει η καλύτερη δυνατή προσέγγιση.
Υπάρχουν και τα τεστ ωορρηξίας αλλά απευθύνονται περισσότερο σε γυναίκες που θέλουν να συλλάβουν :ρ
Γενικώς η ωορρηξία είναι ένα πολύ άστατο και αβέβαιο θέμα, μπορεί σε κάποια γυναίκα να υπάρχουν όλες οι 'ενδείξεις' (προαναφερθείσες και άλλες μη αναφερθείσες) και σε άλλη καμία, και ενώ αναφέρεται ότι εμφανίζεται στη μέση του κύκλου, συνήθως η 'μέση' ποικίλλει από γυναίκα σε γυναίκα και από κύκλο σε κύκλο της ίδιας γυναίκας. Υπάρχουν και ανωορρηκτικοί κύκλοι, υπάρχουν και κύκλοι που μπορεί να γίνουν δύο ωορρηξίες κλπ. και επίσης, δεν είναι ποτέ βέβαιο ότι ένας κύκλος θα κρατήσει το σύνηθες των 28 ημερών ή 32 ή 35 ή το σύνηθες για την καθεμιά τελοσπάντων, μπορεί κάτι να προκύψει και ο κύκλος να γίνει μικρότερος ή μεγαλύτερος με αποτέλεσμα την αύξηση της αβεβαιότητας σχετικά με την χρονική τοποθέτηση της ωορρηξίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κι αν δε σε βοηθά αυτό, δες τις οδηγίες στη συσκευασία. ;)

Θενκ γιου Ίζι. Still, πώς σε κάμποσο κόσμο που 'χω ακούσει καταλήγει να σπάει; Από ζάχαρη είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,364 μηνύματα.
Θενκ γιου Ίζι. Still, πώς σε κάμποσο κόσμο που 'χω ακούσει καταλήγει να σπάει; Από ζάχαρη είναι;

Μερικοί είμαστε υπερβολικά παθιάρηδες ρε φίλε και σπάμε μέχρι και μπετά, πόσο μάλλον λάστιχα Bridgestone, τι θέλεις τώρα;:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν είμαι και ο Ασκητής, αλλά έχω την εντύπωση ότι ο βασικός λόγος που σπάει το προφυλακτικό είναι ο αέρας που μπορεί να φυλακιστεί μέσα του την ώρα που το φοράμε (...στους συντρόφους μας :P) και με τις πιέσεις στην περιοχή κατά τη διάρκεια της πράξης να σπάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ασχετο αλλα το σπερμα μετα την επαφη με τον αερα μενει "ζωντανο"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Φυσικά! Αν δεν κάνω λάθος παραμένει "ζωντανό" για 8 περίπου ώρες...(κάπου το είχα ακούσει)

Αν κάνω λάθος διορθώστε με. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Φυσικά! Αν δεν κάνω λάθος παραμένει "ζωντανό" για 8 περίπου ώρες...(κάπου το είχα ακούσει)

Αν κάνω λάθος διορθώστε με. :)

ουαου! σοβαρα? δηλαδη πρεπει να μαστε extra careful!
σιγουρα? γιατι αν ισχυει θα φτασω σε βαθμο υστεριας με την ασφαλεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ πάλι νομίζω ότι "ζει" ελάχιστα λεπτά μόνο εκτός κόλπου.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εγώ πάλι νομίζω ότι "ζει" ελάχιστα λεπτά μόνο εκτός κόλπου.:worry:


σωστά,εσωτερικά φτάνει μέχρι και 8-9 ώρες αλλιώς πάειιιιιιι πάπαλα τα στρατιωτάκια τα νίκησε ο στρατηγός άνεμος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ασχετο αλλα το σπερμα μετα την επαφη με τον αερα μενει "ζωντανο"?

Φυσικά! Αν δεν κάνω λάθος παραμένει "ζωντανό" για 8 περίπου ώρες...(κάπου το είχα ακούσει)

Αν κάνω λάθος διορθώστε με. :)


Εγώ πάλι νομίζω ότι "ζει" ελάχιστα λεπτά μόνο εκτός κόλπου.:worry:


ντάξει φοράω την ιατρική ρόμπα να μείνω στο θέμα (αν και ήδη έγινα ρόμπα)

Κι αν δε σε βοηθά αυτό, δες τις οδηγίες στη συσκευασία. ;)

και για καλό και κακό , κάνε προπόνηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karamelitsa17

Νεοφερμένος

Η karamelitsa17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ενώ κοπέλα μου αδιαθέτησες, τί αγχώνεσαι; Τέρμα δεν είσαι έγκυος. Όσο για το χάπι, καλύτερα είναι να προσέχεις γιατί προκαλεί πολλά παρατράγουδα. Μια φορά αρκεί, μην το ξαναπάρεις, να προσέχεις :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top