Χαρίζονται παιδικά ρούχα και είδη

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Έχω παρα μα παρα πολλα ρουχα παπουτσια βρεφικά και παιδικα, εξοπλισμό φουλ καροτσια κοκ. Όλα σε τέλεια κατάσταση και πολυ ακριβά. Έδωσα όπου ήξερα ότι χρειάζονται, έβαλα κ κάποιες αγγελίες πολυ φθηνά αλλά τίποτα έκτοτε. Δε θέλω στις αγγελίες να χαρίσω διότι δε θέλω ο κάθε τυχαρπαστος να τα παρει κ να τα μεταπωλήσει.

Ψάχνω φτωχές οικογένειες που έχουν ανάγκη, να δώσω χέρι με με χέρι. Έχετε ιδέα που να απευθύνθω;;;

Αυτοί οι κόκκινοι κάδοι που είναι έξω από τα σχολεία είναι αξιόπιστοι; θέλω να ξέρω ότι θα πανε σε μωρά και παιδιά που έχουν πραγματική ανάγκη.
 

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Στην εκκλησία εγώ πήγα κάποια ρούχα.
Στο Χατζηκυριάκειο όσες φορές έχω πάρει είναι πλήρεις.
Στα παιδικά χωριά ΣΟΣ είναι φουλ από παιχνίδια. Ίσως εάν έχεις ρούχα από ενός έτους και πάνω.
Κάποια πράγματα τα είχα πάει στο κοινωνικό παντοπωλείο.
Στο αναρρωτηριο στην Πεντέλη ίσως να χρειάζονται πράγματα.

Εκεί που μένεις δεν έχει οικογένειες που να έχουν ανάγκη;

Εγώ εδώ στη γειτονιά δεν γνωρίζω καποιον..
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα σου πω το προφανές. Μπορείς και στην εκκλησία, να δώσεις κάποια πράγματα (αν δεν το έχεις ήδη κάνει...). Και για να μην τα δώσεις έτσι, χωρίς να ξέρεις που θα πάνε...μπορείς να ζητήσεις να σε φέρουν σ' επαφή με κάποια οικογένεια και να συνεννοηθείς εσύ απευθείας...

Και το 'Χαμόγελο του παιδιού' δέχεται ό,τι έχεις να προσφέρεις...
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Όποτε θα παρω την εκκλησία τηλ να με φέρουν σε επαφή με οικογένειες...

Δεν ξέρω καμμια οικογένεια εδώ στη γειτονιά περιοχη μου να χουν ανάγκη... Δυστυχώς. Όλοι μοιάζουν οκ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πήρα σε δυο εκκλησίες και δε δέχονται λέει. Ουτε ξέρουν οικογένειες. Έχουν λέει κάτι κάδους μπλε απέξω της Αρχιεπισκοπής μόνο για ρουχα.
Θα δω τι θα κάνω... Αν παντως ξέρετε καμμια οικογένεια.. Να μου πειτε!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλό είναι να πάρεις τηλ. σ' αυτές της ενορίας σου και όχι στο άσχετο...

Δεν ξέρουν...οικογένειες ; Πρωτοφανές αυτό. Μάλλον θα βαριόταν αυτός/αυτή που το σήκωσε...
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Στις ενορίες πηρα!
Ναι δεν ξερουν! Άφησα το τηλ μου αμα μάθουν για κάποιον, λέει. :σε δυο πηρα.
Κι εγώ λέω βαριουνται..
Θα παρω κι άλλου..
Ίσως κ σε άλλη περιοχη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απίστευτο
Και σε τρίτη εκκλησία πηρα και μου πε. Δεν ξέρω κορίτσι μου κάποια οικογένεια!
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, πάρε αλλού (Δήμο Αθηναίων, ας πούμε...που είναι πολλές περιοχές). Δεν υπάρχει περίπτωση να μη βρεις να τα δώσεις...
 

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Εγώ στους κάδους δεν αφήνω ρούχα..
Μόνο οι φτωχοί δεν πάνε από εκεί να πάρουν ρούχα...
Αύριο θα πάω στην εκκλησία... Στείλε μου αν θέλεις σε πμ τι πράγματα έχεις να δώσεις και σε ποια περιοχή εισαι, εάν δεν βολεύει η δική μου περιοχή, μήπως είσαι κοντά στο πατρικό μου
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Εξαρτάται από την εκκλησία, δοκίμασε και σε άλλες της περιοχής σου.
Σε αυτήν που πάω εγώ πήγα γάλατα σε σκόνες και τα δέχτηκαν κανονικά. Έχουν αποθήκη και τα μοιράζουν.
Ειδικά για βρεφικά πάντα υπάρχει ανάγκη.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Ναι... Το έχω ακουστα.
Δεν έχω ακούσει κάτι αρνητικό!
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείς να απευθυνθείς και στο Δήμο της περιοχής σου .

Έχουν καταγεγραμενες οικογένειες που χρειάζονται πραγματική βοήθεια.

Πας εσύ και τους τα δίνεις και ξέρεις ότι θα τα χρησιμοποιήσουν ,αναπτύξεις και μια αλφα σχέση οπότε ξέρεις ότι πλέον πολλά που δεν χρειάζεσαι θα πηγαίνουν εκεί ;)
 

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Μπορείς να απευθυνθείς και στο Δήμο της περιοχής σου .

Έχουν καταγεγραμενες οικογένειες που χρειάζονται πραγματική βοήθεια.

Πας εσύ και τους τα δίνεις και ξέρεις ότι θα τα χρησιμοποιήσουν ,αναπτύξεις και μια αλφα σχέση οπότε ξέρεις ότι πλέον πολλά που δεν χρειάζεσαι θα πηγαίνουν εκεί ;)
Ωραία πληροφορία αυτή!❤️
Δεν το ήξερα ότι γίνεται!!
Θα το έχω στο νου μου!!
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραία πληροφορία αυτή!❤️
Δεν το ήξερα ότι γίνεται!!
Θα το έχω στο νου μου!!
Ναι νομίζω καπου το έχω ξανααναφερει επειδή συμμετείχα σε όλο αυτό κυρίως σε οικογένειες Χριστούγεννα και Πάσχα που η προσφορά είναι τεράστια και σε εκκλησίες και παντού και δεν ξέρω κατά πόσο πάνε όπου πρέπει..

Ξέρεις είναι ορισμένες οικογένειες πολυ περήφανες..

Δεν δέχονται τετοια βοήθεια και πηγαίνουν στους δήμους αναζητώντας δουλειά και μόνο.
Εκεί υπάρχει καταγραφή και κάποιοι από εκεί μέσα μας ενημέρωναν τελείως εμπιστευτικά και πραταμε αναλόγως ;)
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Ναι νομίζω καπου το έχω ξανααναφερει επειδή συμμετείχα σε όλο αυτό κυρίως σε οικογένειες Χριστούγεννα και Πάσχα που η προσφορά είναι τεράστια και σε εκκλησίες και παντού και δεν ξέρω κατά πόσο πάνε όπου πρέπει..

Ξέρεις είναι ορισμένες οικογένειες πολυ περήφανες..

Δεν δέχονται τετοια βοήθεια και πηγαίνουν στους δήμους αναζητώντας δουλειά και μόνο.
Εκεί υπάρχει καταγραφή και κάποιοι από εκεί μέσα μας ενημέρωναν τελείως εμπιστευτικά και πραταμε αναλόγως ;)
Τελειο
Θα καλέσω τη Δευτέρα
Ευχαριστώ!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top