• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Χρησιμοποιείτε καθημερινά σερβιετάκι;

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Δηλαδή με το εσωρουχο και το τζιν δεν παθαίνεις τίποτα? Εγώ τόσα χρόνια επαθα μονο μια φορά ουρολοίμωξη απο ξένη τουαλέτα και ποτέ κολπίτιδες και τέτοια. Κι ας τα φο΄ραω τόσα χρόνια.

δεν εχω παθει ουτε ουρολοιμωξη, ουτε μηκυτιαση ουτε κατι αλλο!


Όχι να μην το υποθέσεις. Και ανακύκλωση κάνω. Εγω το είπα με την έννοια ότι όσο μολύνουν το περιβάλλον τα υπόλοιπα μας σκουπίδια έτσι κι αυτό. Υπάρχουν άλλα πράγματα χειρότερα και πιο χημικά που κάποιοι δεν τα πετάνε καν στα σκουπίδια αλλά σε πάρκα παραλίες κλπ κλπ κλπ.

Με την εννοια ομως οτι υπαρχουν χειροτερα, ή οτι ριχνουμε και αλλα σκουπιδια, δε σημαινει οτι δεν πρεπει να προσεχουμε το περιβαλλον. Αν μπορω να ελαττωσω τα σκουπιδια που παραγω γιατι να μην το κανω;




Παω καθε 6μηνο σε γυναικολογο. Αυτη μου χει πει πως ειναι φυσιολογικο. Δεν είναι η ποσοτητα το θέμα, και λίγο να λερωθείς θα τ αλλάξεις. Εκτος κι αν περιμένεις να γεμίσεις.

Τι να σου πω, εγω δεν εχω τοσο μεγαλο προβλημα παντως. Το σιγουρο ειναι οτι με τιποτα δεν θα φορουσα σερβιετακια καθημερινα γι' αυτο το λογο. Υπαρχουν καλυτερες εναλλακτικες. Ακομα και αν δεν θελεις να αλλαζεις συχνα εσωρουχο, αγορασε lunapads που ειναι τουλαχιστον πιο υγιεινα (ειναι απο 100% βαμβακι) και δεν εκτειθεσαι καθημερινα σε bleached προϊοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Όπως και να χει, καλυτερα να μιλαμε με τον γιατρο της η καθε μια.. τι να πω!
Αυτα τα lunapads με σερβιετες κανονικες μου μοιαζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Aυτά τα lunapads πλένονται; Υποθέτω πως ναι, διότι αλλιώς δεν συμφέρουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathy_th

Νεοφερμένος

Η kathy_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
αυτά τα lunapads πρώτη φορά τα ακούω :confused: κυκλοφορουν και εδω;στα σουπερ μαρκετ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Aυτά τα lunapads πλένονται; Υποθέτω πως ναι, διότι αλλιώς δεν συμφέρουν..

Ναι, πλένονται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Όπως και να χει, καλυτερα να μιλαμε με τον γιατρο της η καθε μια.. τι να πω!
Αυτα τα lunapads με σερβιετες κανονικες μου μοιαζουν.
εχει σερβιετες και σερβιετακια (νιωθω σαν πλασιε τωρα :lol: ). Τα σερβιετακια φαινονται ελαφρια και μικρα. Τις σερβιετες τους τις βρισκω αρκετα βαριες παντως. Ειναι ομως απο 100% βαμβακι και δεν εκτειθεσαι σε διοξινες και αλλα χημικα. Εγω παντως αν ημουν στην θεση σου και επρεπε να φοραω καθε μερα σερβιετακι, μαλλον θα επελεγα ενα τετοιο υφασματινο:hmm:. Aλλα ok, με οτι βολευεται ο καθενας :)

Aυτά τα lunapads πλένονται; Υποθέτω πως ναι, διότι αλλιώς δεν συμφέρουν..
Απο οτι ειδα στο site τους πλενονται και μαλιστα δεν χρειαζεται να βγαζεις ολη την σερβιετα απο το εσωρουχο. Εχει inserts (βαμβακερα, πλενονται) τα οποια αλλαζεις και βαζεις περισσοτερα οταν εχεις μεγαλυτερη ροη. Δεν τα εχω δοκιμασει γιατι απεχθανομαι τις σερβιετες γενικοτερα. Λενε ομως οτι ειναι πολυ ανετα :hmm: Χαριτωμενα ειναι σιγουρα :lol:

αυτά τα lunapads πρώτη φορά τα ακούω :confused: κυκλοφορουν και εδω;στα σουπερ μαρκετ;
Μπα, χλωμο το κοβω. Μαλλον μεσω internet τα πουλανε. Υπαρχουν και καλυτερα προιοντα για τις δυσκολες μερες του μηνα αλλα δεν θα επεκταθω γιατι θα βγω off topic :P

Εdit: Πουλανε παρομοιες εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top