[Χριστιανοί] Ταφή αγαπημένου σας άθεου προσώπου

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Εφ όσον στην ταυτότητά μας γράφει Χ.Ο. τι νόημα θα έχει να μας "ρωτάνε"? :hmm:
Εν μέρη, κάποιος που ακολουθεί το χριστιανικό δόγμα δεν θα προτιμήσει την καύση εκ πεποιθήσεως. Από την άλλη, ο άθεος που θα επιλέξει την καύση θα έχει τρόπο να "αποδείξει" πως είναι άθεος?

Αυτό που σκέφτηκα- και ίσως πω και βλακεία- είναι ότι στις καινούριες ταυτότητες δεν δηλώνετε το θρήσκευμα.... Οπότε εκεί δεν υπάρχει κάποιο στοιχείο....
Και επειδή δεν έχω ιδέα τι γίνεται με το ληξιαρχείο....μήπως εκεί δηλώνετε το θρήσκευμα; 'Η πλεον δεν δηλώνεται πουθενά; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Χμμμ δίκιο. Το ξέχασα αυτό με τις νέες ταυτότητες. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
για τους προτεσταντες εχετε ακουσει για νεκροταφειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Εγω προσωπικα θα προτιμουσα την καυση (για μενα) οχι μονο λογω των αθρησκων αντιληψεων μου, αλλα και για το λογο οτι θεωρω πολυ χειροτερη ιεροσυλια και πολυ ποιο μακαβριο και φρικτο το να αφηνουμε τους ανθρωπους να σαπιζουν και να γινονται οπως τα ζομπι στις ταινιες... Αμα βλεπατε ποτε πτωμα σε αποσυνθεση θα καταλαβαινατε τι εννοω. Προσωπικα προτιμω να γινω σταχτη, παρα κατι τετοιο... Και θα το προτιμουσα και για τους δικους μου, ομως δεν μπορω να τους επιβαλω τη δικη μου θεληση εννοειται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,673 μηνύματα.
Είναι μπερδεμένα τα πράγματα, δεν ξέρω τι είναι χειρότερο να μην σε διαβάσει παπάς στον τάφο ή να σε αφορίσει ο Αμβρόσιος.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top