Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
είναι τυχερός που δεν ήταν στην αμερική αλλιώς θα χαιρέταγε τώρα με το καθίκι που γέλαγε κιόλας !:mad:

Χαίρομαι που επιτέλους αναγνωρίζουμε ποιες χώρες δίνουν το καλό παράδειγμα ( Αμερικάνικο σωφρονιστικό σύστημα vs Σκανδιναβικό κλπ ).

και η πλάκα είναι ότι τα κίνητρά του Breivik είναι τα ίδια με των εδώ ασπόνδυλων που μαχαιρώνουν καθε μέρα μετανάστες. Αλλά βλέπεις αν πάρεις ένα αυτόματο και τους καθαρίσεις όλους μονοκοπανιά είσαι αρχίδι, αντιθέτως αν τους τρως λίγους λίγους και οργανωμένα κάθε μέρα είσαι αρχιδάτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Υπάρχει άτομο που στις μέρες μας θεωρεί ότι υπάρχει φυλετική καθαρότητα ή ότι έχουμε το ίδιο DNA με τοους αρχαίους Έλληνες; Και μάλιστα με τόσους πολέμους και κατακτητές που έχουν περάσει απ'την χώρα μας; Πως είναι δυνατόν να ισχύει κάτι τέτοιο; Κανείς λαός δεν έχει τα ίδια γονίδια όπως οι αρχαίοι προγόνοί του. Είναι σε κάποιο ποσοστό αναμειγμένο με το DNA άλλων φυλών. Αλλά έτσι κι αλλιώς αυτή είναι φυσική πορεία των πραγμάτων, η ανάμειξη των λαών είναι λογική και φυσιολογική....

Και αυτό το λέω γιατί διακρίνω έναν ανευ αιτίας εθνικισμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Knight.of.Creat

Νεοφερμένος

Ο Knight.of.Creat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Η Χρυσή Αυγή ως τώρα,είναι το μόνο κίνημα που αντιστέκεται στο ξεπούλημα που επιχειρείται..

Σαφέστατα εχει ακραίες θέσεις και πολλές πρακτικές της είναι ισως μη ενδεδειγμένες. Όμως εχουμε μια κατάσταση στην οποία :

Α) Εχει μειωθεί το βιοτικό επίπεδο των γηγενών κατά το ήμισυ και προβλέπεται να μειωθεί κι άλλο
Β) Το διαρκές ξεπούλημα δημόσιας Γης και δημόσιας περιουσίας
Γ) Τον διαρκή επεκτατισμό και εξοπλισμό της γείτονος (Τουρκία)
Δ) Την αύξηση του Ισλαμικού φανατισμού σε ολη την μέση ανατολή , οπως και στην Αίγυπτο και αλλού.
Ε) Την ύπαρξη εντός της χώρας, αγνώστου και τεράστιου αριθμού μεταναστών, που εισήλθαν λαθραία, οι οποίοι δεν υπάρχει ούτε 1 στο εκατομμύριο πιθανότητα να ενσωματωθούν στην Ελληνική κοινωνία, ούτε καν, να διδαχθούν την Ελληνική γλώσσα. Άμεση απέλαση τους, ούτε στρατόπεδα συγκέντρωσης, ούτε άλλη κοροιδία. Κι εκείνοι θέλουν να φύγουν και το επίσημο κράτος πρέπει να πάψει να τους κρατάει με το ζόρι, κι εμείς δεν εχουμε ανάγκη απο εργατικό δυναμικό - μόνο οι Εταιρείες εχουν ανάγκη απο ακόμα φθηνότερα εργατικά χέρια-.
Ζ) Ακραία εγκληματικότητα , κρατική ανεπάρκεια.
Η) Πολιτικούς και δημόσιους επίορκους λειτουργούς, που κατασπατάλησαν, καταλήστεψαν και καταχράστηκαν την εμπιστοσύνη του Ελληνικού λαού. Πρέπει να δικαστούν άμεσα - να δημευτούν οι περιουσίες τους και να αποκατασταθεί η τάξη.

Δεν ξέρω σε ποιόν πλανήτη ζείτε οι περισσότεροι . Αλλά στον πλανήτη Ελλάδα, αν θέλουμε μέλλον, πρέπει να γίνει κάτι ΤΩΡΑ. Κι οταν λέμε πρέπει να γίνει κάτι, εννοούμε κάτι παραπάνω, απο κατσαρόλες και άναρχες κραυγές εξω απο το κοινοβούλιο.

Προσωπικά, Ισλαμισμό και Σαρία, εντός της Ελλάδας, δεν θέλω να ζήσω να βιώσω. Στην "οργανωμένη και πολιτισμένη δύση", δεν εχουν ενσωματωθεί μετανάστες 2ης και 3ης γενιάς - μουσουλμάνοι- και πολλάκις δημιουργούν προβλήματα η γίνονται επιθέσεις , στην χώρα μας, τι λέτε να συμβεί ;

Δυστυχώς η ευτυχώς, η Χρυσή Αυγή, είναι η μόνη λύση.

Αν υπάρχει κάτι άλλο που δεν το βλέπω, παρακαλώ ενημερώστε με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Σιγά μην είναι η Χρυσή Αυγή η λύση, μην τρελαθούμε κιόλας. Ναι μεν συμφωνώ με αυτά που λες,, δεν καταλαβαίνω όμως αυτό που λες για τον επεκτατισμό της Τουρκίας, Ισλαμισμό και κουραφέξαλα. Τι, θα μας επιτεθούν οι Τούρκοι? Χαχχαχαχα! Έχουν πολλά να χάσουν αν γίνει αυτό οπότε δεν τους συμφέρει. Η Χ.Α. σας πιπιλίζει τα μυαλά λέγοντάς σας κάτι τέοτοια. Ξυπνήστε. Η βία και ο εθνικισμός δεν θα οδηγήσουν πουθενα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Knight.of.Creat

Νεοφερμένος

Ο Knight.of.Creat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν θα σας επιτεθούν οι Τούρκοι δεσποινίς με τα όπλα, οσο είμαστε στην Ευρώπη και το ΝΑΤΟ. Αν ομως βγούμε απο την Ευρώπη, είναι κι αυτό ενα μεγάλο ενδεχόμενο..οπως συνέβη το 74 στην Κύπρο.

Θα σου επιτεθούν μέσο του Ισλάμ ομως και των Μεταναστών, των φίλων σου..οι οποίοι εχουν μεγαλώσει στην βία, ενα μεγάλο ποσοστό τους εχει σκοτώσει, δεν σέβεται την γυναίκα και φυσικά...δεν σέβεται απίστους δυτικούς!!!

Μάλλον, δεν παρακολουθείτε τι συμβαίνει στην γειτονική Συρία και τι επικρατεί στην ανατολή, αυτή την εποχή....

Όταν βγείτε απο τον μικρόκοσμο σας, ισως μπορέσουμε να συννενοηθούμε, κάποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,897 μηνύματα.
Η Χρυσή Αυγή ως τώρα,είναι το μόνο κίνημα που αντιστέκεται στο ξεπούλημα που επιχειρείται..

Σαφέστατα εχει ακραίες θέσεις και πολλές πρακτικές της είναι ισως μη ενδεδειγμένες.

Δυστυχώς η ευτυχώς, η Χρυσή Αυγή, είναι η μόνη λύση.

Αν υπάρχει κάτι άλλο που δεν το βλέπω, παρακαλώ ενημερώστε με.

Χρυσαυγίτης μου βγήκες του λόγου σου, καημένε; :/:
Ο Αστρέας είναι η μόνη λύση! :P

Ξεκόλα αγόρι με τους "στρατιώτες" του μίσους, εσύ δεν μίλαγες "περί διαρκούς σύγκρουσης με το Έτερο"; Με τι καρδιά νομιμοποιείς αυτούς που χαρακτηρίζουν τους σκουρόχρωμους συνανθρώπους μας βρωμιάρηδες; :confused:

Ξεφτίλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Υπάρχει άτομο που στις μέρες μας θεωρεί ότι υπάρχει φυλετική καθαρότητα ή ότι έχουμε το ίδιο DNA με τοους αρχαίους Έλληνες;
το ιδιο οχι βεβαια
αλλα αρκετα κοντα ναι
εχουμε μια συνεχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Σιγά μην είναι η Χρυσή Αυγή η λύση, μην τρελαθούμε κιόλας. Ναι μεν συμφωνώ με αυτά που λες,, δεν καταλαβαίνω όμως αυτό που λες για τον επεκτατισμό της Τουρκίας, Ισλαμισμό και κουραφέξαλα. Τι, θα μας επιτεθούν οι Τούρκοι? Χαχχαχαχα! Έχουν πολλά να χάσουν αν γίνει αυτό οπότε δεν τους συμφέρει. Η Χ.Α. σας πιπιλίζει τα μυαλά λέγοντάς σας κάτι τέοτοια. Ξυπνήστε. Η βία και ο εθνικισμός δεν θα οδηγήσουν πουθενα.....


Τώρα τα κουραφέξαλα που λες , χμμ:/:
17 είσαι οπότε θα ζήσεις τα επόμενα χρόνια αυτά που λέμε τώρα ότι θα γίνουν.

Το χειρότερο από όλα είναι να βλέπεις ΕΛΛΗΝΕΣ να μην υποστηρίζουν έλληνες αλλά ξένους κλέφτες και δολοφόνους όπως είναι όλοι τους αυτοί!


Μα πραγματικά πείτε μου ΓΙΑΤΙ το εμπόριο ναρκωτικών !
το εμπόριο γυναικών !
το εμπόριο όπλων και άλλα πολλά το κάνουν χώρες όπως σομαλία ! ρουμανία ! αλβανία !
σερβία ! κροατία !
Γιατί οι περισσότεροι τρομοκράτες είναι μουσουλμάνοι ????

Δώστε μία απάντηση ΣΩΣΤΗ πριν κάνετε αρνητικά σχόλια να σας παραδεχτώ και εγώ ! Αλλά σιγά μην έχετε...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Knight.of.Creat

Νεοφερμένος

Ο Knight.of.Creat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν με λες βρε φιλελεύθερο αγόρι... Μιας που είσαι και ευαισθητούλης και εγω ξεφτίλας - οπως λες.

Συμφωνείς με το Ισλάμ και τους Ισλαμιστές ; Ναι η ου ; Συμφωνείς με τον φονταμενταλισμό των Χριστιανών ; Ναι η ου ; Τους θες στην γη σου ; Δίπλα σου ; Να σου επιβαλλουν τις απόψεις τους και την νοοτροπία τους σε σένα και τις κόρες σου ; Ναι η ου ;

Συμφωνείς οταν οι φίλοι σου οι σκουρόχρωμοι δολοφονούν αλλοδόξους στην Αφρική κατα χιλιάδες ναι η ου ; Συμφωνείς οταν εσένα σαν λευκό σε θεωρούν δημιούργημα του Διαβόλου ; Ναι η ου ; Συμφωνείς με τα συνεχιζόμενα εγκλήματα κατα λευκών στην Αφρική ναι η ου ; Συμφωνείς να ζουν στην κοινωνία σου, δίχως κράτος να μπορεί να τους ενσωματώσει και να τους διδάξει βασικές αρχές και αξίες του δυτικού πολιτισμού , ενω τους εκμεταλλεύονται χιλια δυο συμφέροντα ; Ναι η ου ;

Συμφωνείς οτι στην χώρα δεν υπάρχουν υποδομές , ούτε και ανάγκη για εργατικο δυναμικό για να ενσωματωθούν ; Ναι η ου ; Συμφωνείς οτι θα πρέπει να τους αφήνει το κράτος να φύγουν , αντί να τους μαντρώνει, προκειμένου να τους ξανα-αφήσει ελεύθερους για να τους εκμεταλλευτεί ο κάθε φραγκάτος ναι η ου ; Συμφωνείς οτι είσαι πολιτισμικά ανώτερος απο τις φυλές της ανατολής , ναι η ου ;

Αυτή την στιγμή, εχεις μια αστυνομία που σε φυλάει αν και με ελάχιστα μέσα και εναν στρατό που υπολειτουργεί. Όταν δεν θα τα εχεις αυτά εξαιτίας του μνημονίου, εσυ λες να σε σεβαστούν οι μετανάστες ; Ναι η ου ; Όταν η Τουρκία θα συνεχίσει να σου στέλνει καραβάνια απελπισμένων και αμόρφωτων ; Ναι η ου ; Όταν θα ξεπουληθούν σε ιδιωτικά συμφέροντα τα πάντα, με τις υπάρχουσες συνθήκες κι εσυ θα δουλεύεις σαν το σκυλί για ενα κομμάτι ψωμί κυριολεκτικά, θα συνεχίσεις να λες αυτές τις μπούρδες ; Ναι η ου ;

Απο την στιγμή, που δεν πρόκειται να δημιουργηθεί παγκόσμιο κράτος, στα Αλεξανδρινά πρότυπα, ικανό να βάλει τάξη στο μπουρδέλο και την ανομοιογένεια του πλανήτη, με σημαία την παιδεία και την επιμόρφωση των πολιτών δεν εχω αλλη επιλογή απο το να προστατέψω εμένα και την οικογένεια μου. Το καταλαβαίνεις, ναι η ου ;

Σκληρό ; Απάνθρωπο ; Πες το οπως θες. Αλλά είναι θέμα επιβίωσης, στο ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.

Μάθε να σέβεσαι , να υπερασπίζεις και να αγαπάς τα κεκτημένα της φυλής σου.

Ρεντίκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Καλά μην τρελαθείς άλλο γιατί δε θα έχουμε να σε βάλουμε σε τρελάδικό γιατί κάποιοι κλέφτες τα έχουν χρεώσει όλα!;)
Τράβα να πιπιλήσεις τίποτα άλλο ξέρεις εσύ:P

Τώρα τα κουραφέξαλα που λες , χμμ:/:
17 είσαι οπότε θα ζήσεις τα επόμενα χρόνια αυτά που λέμε τώρα ότι θα γίνουν.

Το χειρότερο από όλα είναι να βλέπεις ΕΛΛΗΝΕΣ να μην υποστηρίζουν έλληνες αλλά ξένους κλέφτες και δολοφόνους όπως είναι όλοι τους αυτοί!


Μα πραγματικά πείτε μου ΓΙΑΤΙ το εμπόριο ναρκωτικών !
το εμπόριο γυναικών !
το εμπόριο όπλων και άλλα πολλά το κάνουν χώρες όπως σομαλία ! ρουμανία ! αλβανία !
σερβία ! κροατία !
Γιατί οι περισσότεροι τρομοκράτες είναι μουσουλμάνοι ????

Δώστε μία απάντηση ΣΩΣΤΗ πριν κάνετε αρνητικά σχόλια να σας παραδεχτώ και εγώ ! Αλλά σιγά μην έχετε...:whistle:

Καταρχάς μάθε να σέβεσαι το άλλο φύλο,
Ποιους Έλληνες να υποστηρίξουμε; Τους ΧΑτες; Αν έτσι είναι οι Έλληνες, προτιμώ να γεμίσει η Ελλάδα με μή Έλληνες!

Ποιοι φέρνουν στην Ελλάδα πόρνες από μη ανεπτυγμένες χώρες; Τους τάζουν νομιμοποίηση, εργασία κλπ και τις χώνουν μετά με τη βία μέσα στα μπουρδέλα. Έλληνες σωματέμποροι τις φέρνουν.
Το ίδιο και με τα ναρκωτικά, μπορεί ο Πακιστανός να το πλασάρει στο κέντρο της Αθήνας, αλλά ο Έλληνας το κάθαρμα που σπέρνει το Θάνατο για να βγάλει χρήματα και να πλουτίσει ήταν αυτό που τα έφερε εδώ ή τα καλλιέργησε κιόλας.
Και όλα αυτά με την ανοχή της αστυνομίας και φυσικά της ΧΑ με την οποία έχουν στενότατη συνεργασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Knight.of.Creat

Νεοφερμένος

Ο Knight.of.Creat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν υποστηρίζω πως είμαστε απόγονοι των αρχαίων και διαφωνώ με πολλές απο τις απόψεις της Χρυσής Αυγής...Ούτε ξεχωρίζω τους ανθρώπους φυλετικά. Τους ξεχωρίζω ομως με βάση τις ιδέες τους και τις πεποιθήσεις τους. Γκεγκε ;

Όμως... Στην χρυσή αυγη, είναι οι μόνοι που αντιστέκονται , είτε σας αρέσει, είτε οχι.

Σηκωθείτε απο τον καναπέ σας, για να αποδυναμωθεί το ρεύμα υπέρ της χρυσής αυγής και αγωνιστείτε , τόσο για να αλλάξει η πολιτειακή σαπίλα, να δικαστούν οι πολιτικοί που εκμεταλλεύτηκαν την βλακεία των Ελλήνων και να υπάρξει μέλλον για την χώρα,γιατί σύντομα που θα μας πετάξουν απο το Ευρώ, τα πράγματα θα γίνουν ΤΡΑΓΙΚΑ!

Αν συμβεί αυτό και επιτέλους ξυπνήσει ο βολεμμένος μικροαστός, θα απελευθερώσετε και πολύ κόσμο, που δεν ήθελε η που αισθάνεται "κάπως" να στηρίζει την Χρυσή Αυγή. Ως τότε, μόκο.

Ο κόσμος πεινάει, βιώνει εγκληματικότητα πρωτόγνωρη λες και είμαστε Μεξικό, κι εδω μέσα γράφονται αρλούμπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,897 μηνύματα.
Δεν με λες βρε φιλελεύθερο αγόρι... Μιας που είσαι και ευαισθητούλης και εγω ξεφτίλας - οπως λες.

Μάθε να σέβεσαι , να υπερασπίζεις και να αγαπάς τα κεκτημένα της φυλής σου.

Ρεντίκολο.

Εγώ είπα τη λέξη "ξεφτίλα", συγκρίνοντας τα εκατέρωθεν ποστ σου σε δύο διαφορετικά θρεντ. Το τι είσαι εσύ προσωπικά, το ξέρεις εσύ ο ίδιος.

Είναι ξεφτίλα να κοροϊδεύεις τον ίδιο σου τον εαυτό, μπουρδουκλώνοντας τις ιδέες σου. Αναστοχάσου, τι είσαι ΕΣΥ, τι είναι ο Αστρέας που θεωρείς ομοϊδεάτη και τι πρεσβεύει η Χρυσή Αυγή σου.

Λες εμένα φιλελεύθερο, όταν εσύ είσαι ναζιστής. Δεν έχω καμία διάθεση να μπω σε αυτό το τριπ συζήτησης γιατί έχεις ήδη παγιώσει τις ιδέες σου και "τα γεγονότα είναι για τους μέτριους", σωστά;

Έτσι για την ιστορία. Τη φυλή σου, κράτα τη για πάρτυ σου σωβινιστή, εμένα πατρίδα μου είναι ΟΛΗ η ΓΗ.

Όσο για τους αλλοεθνείς και αλλόθρησκους συνανθρώπους μας που θέλετε να τους παρουσιάσετε ως κανίβαλους, ένα έχω να πω μόνο: Ας το Γιορτάσουμε, επιτέλους!!! :panwkatw:

Όμως... Στην χρυσή αυγη, είναι οι μόνοι που αντιστέκονται , είτε σας αρέσει, είτε οχι.

https://www.epam-hellas.gr/

υ/γ: Το όραμα

Διότι φανταστείτε τον κόσμο απαλλαγμένο από αυτές τις πρωταρχικές αξίες. Ένας κόσμο ομαδογαμικό, ανδρόγυνο, της πρωτόγονης αισθητικής που δεν υποβάλλεται στην λογοκρισία του αισθητικού ήθους, της λιβιδινικής ελευθερίας, του παιγνιώδους πνεύματος, των οργανικών μέτρων και σταθμών, ο κόσμος όλος μια κοινοβιακή εστία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Knight.of.Creat

Νεοφερμένος

Ο Knight.of.Creat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ναι και μετά ξύπνησες. Για να γίνει πατρίδα σου ολη η γη, θα πρέπει και ολη η γη να σκεφτεί πλανητικά, κι αυτό ΔΕΝ πρόκειται να συμβεί στο αμεσο μέλλον. Ισα ισα, οπισθοδρόμηση υπάρχει κι εγω εχω καθήκον, να υπερασπιστώ ιδέες και αξίες. Αυτά, δεν τα καταλαβαίνει ο μέσος Έλληνας και ο μέσος Ευρωπαίος, θα τα κατανοήσει ο Ανατολίτης , ο Ασιάτης και ο Αφρικανός ;

Για να συμβεί αυτό, θα πρέπει να υπάρχει και ενα κοινό επίπεδο ανθρώπων , ομοούσιων να μπορούν να σεβαστούν και να βιώσουν αυτή την πραγματικότητα. Τι δεν καταλαβαίνεις ;

Σκέψου λίγο ορθολογικά, οπως αρέσκεσαι να δηλώνεις και θα καταλάβεις, οτι εχω δίκιο.

Δήλωσα αρχής εξαρχής, άλλο ο Αστρέας, κι αλλο εγώ. Πρέπει πρώτα να διαμορφωθούν κάποιες στοιχειώδης συνθήκες, για να επέλθει μεταστροφή στον πλανήτη...Δεν θες να το καταλάβεις...Οπως και πολλοί άλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Knight.of.Creat

Νεοφερμένος

Ο Knight.of.Creat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Κι οσο για την Χρυση Αυγη επαναλαμβάνω.

Ειναι η μόνη που στέκεται στον πεινασμένο Έλληνα, που κάνει Έργο στο πεζοδρόμιο , που θέλει να ανατρέψει την σαπίλα στην οποία εχουμε περιέλθει. Ο Σύριζα απο την άλλη, εκπροσωπεί τα ιδια ιδανικά με τα οποία φτάσαμε ως εδώ και που κινδυνεύουμε με ακόμα χειρότερες περιπέτειες.

Δεν εχω τίποτα, με κανέναν άνθρωπο στην Γη. Όμως , οι ιδέες και οι πεποιθήσεις, του 80% στον πλανήτη, με κάνουν να είμαι αμυντικός και να θέλω να πολεμήσω για ενα καλύτερο αύριο.

Ελπίζω και εύχομαι να μπορείς να το καταλάβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,897 μηνύματα.
Parafernalia , καταρχάς συγνώμη για την λέξη ρεντίκολο που χρησιμοποίησα.

Σε είχα συμπαθήσει Knight, μου αρέσει και το blog σου και μ' απογοητεύεις. Αλλά εντάξει, όλοι βρισκόμαστε σε μια φάση συνειδησιακής εξέλιξης. Τρως τα κολλήματά σου, δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό.

Η βίαιη σύγκρουση που λες, θα επέλθει ούτως η άλλως .

Συγνώμη, η σύγκρουση είναι φυσική αναγκαιότητα, διότι δεν υπάρχουν οι συνθήκες για κάτι αντίθετο. Σου προτείνω, φιλικά , να προετοιμάσεις τον ψυχισμό σου για το μέλλον που έρχεται, προκειμένου να αντέξεις.

Η βίαιη σύγκρουση ίσως έρθει, ποιος με ποιον είναι το θέμα. Η σιωνιστική συμμαχία με το Ιράν; Ο Δυτικός Πολιτισμός με το Ισλάμ; Ή μήπως, η Ανθρωπότητα με το Πνεύμα της Γαίας;

Και ναι , θεωρώ την λευκή φυλή πολιτισμικά μακράν ανώτερη των υπολοίπων...

Αυτό δεν στηρίζεται πουθενά που λες. Όλοι καταγόμαστε από την Μιτοχονδριακή Εύα, τη μεγάλη Αφρικανή Μητέρα. Στην πορεία, για ένα αδιευκρίνιστο λόγο, άρχισε να αναπτύσσεται εντονότερα ο Homo Sapiens σε σχέση με τα υπόλοιπα είδη ανθρώπου. Ήταν όμως κι αυτοί μαυριδεροί που κάποιοι ασπρίσανε, άλλοι κιτρινίσανε, άλλοι κοκκινήσανε κι άλλοι μείνανε οι ίδιοι.

Όσο για τους πολιτισμούς, όλοι οι πολιτισμοί έχουν κάτι να προσφέρουν στην ανθρωπότητα. Απ' τους Maya, τους Αιγύπτιους, τους Κινέζους, τους Έλληνες και τους Άραβες, όλοι έχουν αφήσει το χνάρι τους. Ο Δυτικός Πολιτισμός επικράτησε απλά τεχνολογικά κυρίως λόγο συνθηκών, απομαγεύοντας παράλληλα το προσωπικό βίωμα.

Σαν πολίτης της Ελλάδας και σαν απόγονος Ρωμιών, μπορέι να γνωρίζω τα λάθη του Έθνους μας και τις παράνοιες που κυριαρχούν σε πολλαπλά επίπεδα, αλλά δεν πρόκειται να ξεπουλήσω την πατρίδα "μου", για κανέναν υπέρμαχο του Αλλάχ και κανέναν οραματιστή μισογυνικών και μισανθρωπικών ιδανικών.

Δεν κινδυνεύεις τόσο πολύ όσο νομίζεις από το Ισλάμ αλλά απ' τους δυνάστες του Κεφαλαίου που απομυζούν χρόνια την εργατική τάξη μετατρέποντας τον άνθρωπο σε σκλάβο, καταληστεύοντας πατρίδες και έθνη με τις τράπεζες και τις πολυεθνικές τους. Έλα τέτοια δεν λέει πάνω κάτω το Zeitgeist, το Venus Project και το Thrine Movement;

Κι οσο για την Χρυση Αυγη επαναλαμβάνω.

Ειναι η μόνη που στέκεται στον πεινασμένο Έλληνα, που κάνει Έργο στο πεζοδρόμιο , που θέλει να ανατρέψει την σαπίλα στην οποία εχουμε περιέλθει.

Ελπίζω και εύχομαι να μπορείς να το καταλάβεις.

Κι εγώ το επαναλαμβάνω. Υπάρχουν κι άλλοι χώροι που μάχονται τίμια για την σωτηρία της χώρας, έχοντας προσφέρει τα μέγιστα στην αυτοργάνωση των πολιτών στις γειτονιές χωρίς να λυμαίνονται κοινοβουλευτικούς πόρους. Θα μου πεις; Πόσοι είναι τούτοι; Δηλαδή οι Χρυσαυγίτες πόσοι είναι που απ' τις θεατρικές σατανικές τους τελετές, το ρίξανε στις αγαθοεργίες; Το ότι υποδαυλίζουν το μίσος και τα μαχαιρώματα εναντίων μεταναστών δημιουργώντας εμφυλιοπολεμικές καταστάσεις μέσα στην ίδια σου τη χώρα δεν σου λέει τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Το χειρότερο από όλα είναι να βλέπεις ΕΛΛΗΝΕΣ να μην υποστηρίζουν έλληνες αλλά ξένους κλέφτες και δολοφόνους όπως είναι όλοι τους αυτοί!

Δεν υποστηρίζω γενικώς κλέφτες και δολοφόνους. Το αν είναι Έλληνας η αλλοδαπός δεν με ενδιαφέρει, πιστεύω ότι την ίδια τιμωρία αξίζουν δολοφόνοι και κλέφτες ανεξαρτήτως φυλής. Είαμι Ελληνίδα και αγαπάω την χώρα μου. Παρ'όλα αυτά μισώ τον ρατσισμό.
Δεν καταλαβαίνω καθόλου την ξενοφοβία σου. "όπως είναι όλοι τους αυτοί"... Έλληνες εγκληματίες και δολοφόνοι δεν υπάρχουν; Και πως μπορείς να βάζεις όλα τα γουρούνια στο ίδιο σακί;; Δίκαιο είναι αυτό;


Μα πραγματικά πείτε μου ΓΙΑΤΙ το εμπόριο ναρκωτικών !
το εμπόριο γυναικών !
το εμπόριο όπλων και άλλα πολλά το κάνουν χώρες όπως σομαλία ! ρουμανία ! αλβανία !
σερβία ! κροατία !
Γιατί οι περισσότεροι τρομοκράτες είναι μουσουλμάνοι ????

Δώστε μία απάντηση ΣΩΣΤΗ πριν κάνετε αρνητικά σχόλια να σας παραδεχτώ και εγώ ! Αλλά σιγά μην έχετε...:whistle:

Το εμπόριο όπλων, γυναικών και ναρκωτικών γίνεται μόνο απ'αυτές τις χώρες; Είσαι σοβαρός; Τα περισσότερα όπλα διακινούνται απ'την Αμερική, την Κίνα και την Ρωσία!!! Είναι κι αυτοί Μουσουλμάνοι? Γιατί οι Ρώσοι στην πλειοψηφία τους είναι Ορθόδοξοι Χριστιανοί, ενώ οι Κινέζοι Βουδιστές....

Όσον αφορά το εμπόριο γυναικών είναι όντως πολύ μεγάλο στην Αλβανία, την Σερβία κλπ. αλλά είναι εξίσου μεγάλο στην Ρωσία και την Ουκρανία (στην πλειοψηφία ο πολίτες είναι Ορθόδοξοι). Ο λόγος για τον οποίο συμβαίνει το εμπόριο σάρκας δεν έχει σχέση με το θρήσκευμα (μα που έχεις δει Τουρκάλες πουτ**ες;!), αλλά με το μορφωτικό και βιωτικό επίπεδο των χωρών αυτών! Πώς γίνεται να είσαι τόσο τυφλός?????

____https://tinyurl.com/cut5jy9___


Τέλος για το εμπόριο ναρκωτικών που αναφέρεις, η Σομαλία είναι όντως η χώρα με την μεγαλύτερη διακίνηση ναρκωτικών, όπως και η Νιγηρία και πολλές άλλες πάμφτωχες χώρες της Αφρικής... Γιατί άραγε??? Α το βρήκα! Επειδή ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ απ'την ΠΕΙΝΑ!!
Ξέχασες να αναφέρεις κάτι βασικό για το εμπόριο ναρκωτικών στην Ελλάδα! ΤΗν εμπλοκή της Ελληνικής Αστυνομίας... Ή μήπως πιστεύεις ότι οι αστυνόμοι είναι έντιμοι και καλοί αλλά δεν ξέρουν ποιοι είναι οι μεγαλύτεροι έμποροι ναρκωτικών....
Τώρα βέβαια μάλλον πρέπει να είναι κ αυτοί μουσουλμάνοι και συνεργάζονται όλοι μαζοί λόγω θρησκείας.(μα πως μου ξέφυγε αυτό ρε γαμώτο?)

Οι μουσουλμάνοι σα λαός χρειάζονται παιδεία γιατί η θρησκεία τους τους κρατάει πίσω, αυτό πιστεύω. Τα υπόλοιπα που λες είναι μπούρδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ίσως το ανώτερη φυλή να είναι λανθασμένη έκφραση, δεν υπάρχουν ανώτεροι και κατώτεροι άνθρωποι. Υπάρχουν όμως ανώτεροι και κατώτεροι πολιτισμοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Knight.of.Creat

Νεοφερμένος

Ο Knight.of.Creat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Parafernalia

Το μίσος το υποδαυλίζει η Χρυσή Αυγή, η οι εκατοντάδες περιπτώσεις ληστειών μετα φόνου σε γεροντάκια ; Οι ληστείες στον δρόμο ; Οι ομάδες με τα καλάσνικωφ ; Το εμπόριο ναρκωτικών και το εμπόριο λευκής σάρκας ; Δεν υπονοώ, οτι δεν συμμετέχουν και Ελληνόφωνα μπουμπούκια στο έγκλημα, ούτε δικαιολογώ τα εγκλήματα των Ελλήνων σε αλλοδαπούς, η εν γένη το έγκλημα. Όμως σε ρωτάω το εξής απλό.

Όταν το κράτος σου δεν κάνει τίποτα, δεν είναι φυσικό και επόμενο να συμβεί αυτό που περιγράφεις ; Γνωρίζεις πόσες ομάδες μεταναστών επιτίθονται σε Έλληνες για παράδειγμα ; Δεν είναι τόσο ροζ τα πράγματα, ούτε τόσο απλά. Υπάρχει ανομοιογενής πληθυσμός στην επικράτεια, με διαφορετικές αρχές και αξίες. Για παράδειγμα. Με εναν Έλληνα, μπορώ να επικοινωνήσω ακόμα κι αν είναι παλαιοημερολογίτης , επειδή πάνω κάτω, ασπαζόμαστε κάποια κοινά ιδανικά και ανθρωπιστικά ιδεώδη. Δεν λεω με ολους, αλλά με το μεγαλύτερο ποσοστό σίγουρα. Με εναν Μουσουλμάνο, μπορώ ; Έχεις την αίσθηση πως σε σέβονται μέσα τους ; Έχω συνομιλήσει με αρκετούς Μουσουλμάνους της περιοχής μου και εχω κάνει ειλικρινής συζητήσεις. Δεν συμπαθούν τον χριστιανισμό και μας θεωρούν απίστους και αδύναμους ως λαό. Δεν μιλάνε και δεν δημιουργούν προβλήματα ορισμένοι εξ αυτών διότι στέλνουν χρήματα στις πατρίδες τους , αλλά σε δεδομένη στιγμή, ακόμα κι αυτοί οι σιωπηροί , θα στραφούν εναντίων μας, άσχετα αν τους συμπαθής η οχι. ΑΠΛΑ, δεν είσαι ΔΙΚΟΣ ΤΟΥΣ. Πόσοι και πόσοι Αλβανοί 2ης γενιάς δεν γίνονται αντιεξουσιαστές και αναρχικοί, ενω για τα συμφέροντα της Αλβανίας δηλώνουν και είναι Εθνικιστές ; Όταν οι άνθρωποι -σύντροφοι, γυρίσουν και σε μαχαιρώσουν, πως θα νιώσεις αλήθεια ; Εαν είχαμε ενα σωστό σύστημα παιδείας, που θα τους επέβαλλε αρχές, αξίες και ιδανικά του πολιτισμού μας - ΕΑΝ είχαμε πολιτισμό να το θέσω καλύτερα-και δεν είχαμε αυτή την υλιστική κοινωνία , δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να τους θεωρήσω συμπατριώτες μου. Δεν με νοιάζει η ράτσα τους, αλλά το τι ιδέες κουβαλάνε. Όμως, αυτό το άλμα, το κάνουν ελάχιστοι. Που είναι ανώτερη η λευκή φυλή πολιτισμικά ; Λογοτεχνία, ποίηση, επιστήμη, Φαντασία, αρχιτεκτονική . Δεν χρειάζεται να προσθέσω κάτι άλλο. Για τους τσιγκάνους για παράδειγμα, που λεηλατούν την Δεη , κλέβουν και στρέφονται κατά της κοινωνίας οντας απομονωμένοι, τι εχεις να πεις ; Για τον αποτυχημένο πολυπολιτισμό στην Αμερική των Γκέτο και της γκανγκστερικής φυλετικής βίας, τι εχεις να πεις ; Σκέψου, οτι εκεί, εχουν κράτη με πυγμή και αρχές και ο πολυπολιτισμός , ακριβώς διότι δεν βασίζεται σε υψηλά ιδανικά και αξίες, αλλά στον υλισμό και την λατρεία του χρήματος, εχει αποτύχει παταγωδώς. Εδω σε εμάς, περιμένεις να πετύχει ; Η οτι πέτυχε ; Εδω εξαθλιώνονται οι γονείς μας και το μέλλον μας θάβεται και θα ασχοληθώ και με τους μετανάστες , εφόσον δεν είναι έμπρακτο κομμάτι της κοινωνίας και που μέσο της εργασίας τους στηρίζουν τις χώρες τους αντι της δικής μας ;

Είμαι ενάντιος στον καπιταλισμό και τον υλισμό. Σιχαίνομαι τις αρχές και τις αξίες που κυριαρχούν στις κοινωνίες μας. Αρχές που υμνούν το εφήμερο, δεν μπορούν να με συγκινήσουν η να με εμπνεύσουν.

Μιλάς για τον Σιωνισμό. Αλήθεια, ο Σιωνισμός δεν ευθύνεται για την κατάντια των δυτικών κονωνιών και την υποδούλωση ολων μας στο δαιδαλώδες τραπεζο-οικονομικό σύστημα ; Ο καπιταλισμός και ο Σιωνισμός δεν εκμεταλλεύεται τους Μετανάστες με τον χειρότερο δυνατό τρόπο ;

Πόσοι δυτικοί μετανάστες βρίσκονται στο Πακιστάν , την Κίνα, το Αφγανιστάν, την Αφρικη ; Ελάχιστοι. Πόσοι εξ αυτών βρίσκονται στην Ελλάδα, την Ευρώπη και την Αμερική ; Αναλογίσου λίγο, ποιός ζημιώνεται κι αν αυτό, σε συμφέρει, εσένα προσωπικά.Έχουμε μονόπλευρη πολιτισμική εισβολή απο Ανατολή και Αφρική , μόνο και μόνο, επειδή οι Εταιρείες και τα συμφέροντα τους, θέλησαν να βομβαρδίσουν την μέση ανατολή, να εμπλακούν στα εσωτερικά των ξένων χωρών και να το παίξουν μάγκες. Το πολιτισμικό μοντέλο που ακολουθείται, απέτυχε, παράκμασε και ολα οδηγούνται σε χάος. Η Αμερική για παράδειγμα, με μαθηματική ακρίβεια στα επόμενα χρόνια, θα αναγκαστεί να επιβάλλει στρατιωτικό νόμο για να ελέγξει τον πληθυσμό και να μειώσει την εγκληματικότητα, αν και εκει πιστεύω θα υπάρξουν ακραία φαινόμενα βίας εως και απόσχιση πολιτειών απο την κοινοπολιτεία.

Η Χρυσή Αυγή, πέρα οσων τις καταλογίζουν ολοι οι φιλάνθρωποι και υπερασπιστές των δικαιωμάτων των ξένων, (που δεν κάνουν ΤΙΠΟΤΑ ομως, για τα δικαιώματα των πεινασμένων Ελλήνων η να ασκήσουν πολεμική στο κράτος ), βρίσκει δουλειά σε Έλληνες μεσα οσα μέσα διαθέτει, συμμετέχει σε ομάδες δασοπυρόσβεσης και εχει εντονη οικολογική δράση, μοιράζει τρόφιμα και σε κάθε τοπική κοινωνία που δραστηριοποιείται, παλεύει και βρίσκει λύσεις για μια μεγάλη γκάμα προβλημάτων. Αυτό, δεν το κάνει κανένας άλλος και δεν είναι τόσο τέρατα, οσο τους παρουσιάζεται. Γιατί δηλαδή, δεν λέγεται το ίδιο, η δεν λεγόταν το ιδιο, για τον φανατικό Οννεδίτη που εσπαγε στο ξύλο και μαχαίρωνε πασόκους και αντιστρόφως, η για τον φανατικό αναρχικό που μαχαίρωνε ομοιδεάτες του , για τα επεισόδια ,τους ξυλοδαρμούς και τις δολοφονίες της αναρχικής πτέρυγας καθώς και για την πληθώρα στελεχών ολων των ιδεολογιών και ολων των παρατάξεων που τραμπούκιζαν η προπηλάκιζαν ; Να σοβαρευόμαστε. Αμόρφωτο ειναι το μεγαλύτερο τμήμα της Ελληνικής κοινωνίας. Είναι θέμα ανθρώπων και έλλειψης παιδείας.

Η χώρα, εχει εγκαταλειφθεί απο την Ευρώπη, σύντομα θα μας πετάξουν εξω απο το Ευρώ, η εγχώρια βιομηχανία μας είναι ανύπαρκτη, οι νόμοι και η δικαιοσύνη είναι αστείοι εως τραγελαφικοί, ολη η περιουσία της χώρας θα ξεπουληθεί σε μεγάλα ιδιωτικά συμφέροντα ενω υπάρχει διαρκής υπονόμευση της εδαφικής ακεραιότητας του κράτους.

Η κατάσταση, είναι στο σημείο μηδέν. Πρέπει να ξεσπάσουν τα χειρότερα για να ξυπνήσετε ; Εαν δεν προετοιμαστούμε για τα χειρότερα άμεσα, θα βρεθούμε απροετοίμαστη σε συνθήκες που δεν είχαμε καν φανταστεί. Μου εστειλες το ΕΠΑΜ. Οκ. Δεν εχω να σχολιάσω κάτι, μόνο το οτι είμαι αντίθετος στον κομμουνισμό και εξίσου και την κοινοβιακή λογική.

Κινδυνεύω τόσο απο τον Καπιταλισμό, οσο και απο τον Ισλαμισμό. Υπάρχει μια επιλογή με την Χρυσή Αυγή, να επιβληθεί ο Εθνοκοινωνισμός , ο οποίος είναι ενάντιος στον καπιταλισμό , μπορεί να δώσει μεγάλη πνοή στην βιομηχανία και στην δημιουργία πλούτου και να σώσει την κατάσταση. Οι ακραίες συνθήκες, απαιτούν ακραία μέτρα, ειδικά, οταν ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ κι ολοι παπαρολογούμε σε εναν υπολογιστή.

Τέλος, ο Καιάδας, black metal μπάντα είχε. Τι ήθελες να κάνει, θεατρινισμούς χριστιανικής κοπής ; Θα λογοκρίνουμε και την τέχνη τώρα ; :P

Το thrive movement, το venus project ,η μελλοντική επανάσταση της υδροχοικής εποχής , θα επέλθει, εφόσον πρώτα ο πλανήτης, συνειδητοποιήσει ορισμένα βασικά πραγματά, που σήμερα, ΟΥΤΕ κατα διάνοια δεν τα αντιλαμβάνεται. Έχουμε μπόλικο δρόμο ακόμα ως εκει, καλό είναι να διαδίδονται ομως, για την επόμενη μέρα.

Δεν εχω ορεξη άλλο να υποστηρίξω την Χρυση Αυγη. Κουράστηκα. Ο καθένας ας πιστέψει οτι θέλει. Μακάρι να ηταν ολα ρόδινα με ροζ συννεφάκια. Μακάρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Επίθεση του βουλευτή της Χρυσής Αυγής Δ. Κουκούτση στη βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ Β. Κατριβάνου στη Βουλή



Ο χρυσαυγίτης επιτέθηκε με σπρωξιές και βρισιές, στην αντιπροσωπεία που πήγε να καταθέσει ψήφισμα στον Πρόεδρο της Βουλής. Η φρουρά παρατηρούσε το περιστατικό χωρίς να αντιδρά.

Χτες το απόγευμα η αντιπροσωπεία, που αποτελούταν από την βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ-ΕΚΜ Β' Αθήνας, Β. Κατριβάνου, τον Δημοτικό Σύμβουλο της ΑΝΤΑΡΣΥΑ Π. Κωνσταντίνου και τον πρόεδρο της Πακιστανικής Κοινότητας Τζ. Άσλαμ, μετά την κατάθεση του ψηφίσματος, αποχωρούσε από το Κοινοβούλιο. Στον προαύλιο χώρο του κτιρίου βρισκόταν ο Δημήτρης Κουκούτσης, ο οποίος κατευθυνόμενος προς το μέρος τους, άρπαξε τον Π. Κωνσταντίνου και τον Τζ. Άσλαμ, και τους προπηλάκιζε, μπροστά στους φρουρούς που δεν αντιδρούσαν.
Τότε παρενέβη η Βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, προσπαθώντας να σταματήσει τον χρυσαυγίτη βουλευτή, ο οποίος ετοιμαζόταν να της καταφέρει χτυπήματα. Τότε μόνο έγινε η παρέμβαση της αστυνομίας, ενώ ο Δ. Κουκούτσης έβριζε και κλότσαγε τα μέλη της αντιπροσωπείας ενώ φεύγοντας συνέχιζε της απειλές.

Όπως καταδεικνύει το περιστατικό, η Χρυσή Αυγή για ακόμη μια φορά κάνει χρήση "καθεστωτικής" βίας προς μετανάστες και αριστερούς ακτιβιστές, και δεν διστάζει να το κάνει μέσα στο κτίριο της Βουλής. Δυστυχώς, έκπληξη δεν προκαλεί το γεγονός ότι το πρόσωπο που τραβά τα αρνητικά φώτα της δημοσιότητας είναι εκλεγμένος βουλευτής, ο οποίος μη σεβόμενος το λειτούργημά του, μεταφέρει της συμμορίτικες πρακτικές, προσπαθώντας να μετατρέψει το Κοινοβούλιο σε ρινγκ.

Σε ανακοίνωσή του ο ΣΥΡΙΖΑ-ΕΚΜ δήλωσε σχετικά με το περιστατικό ότι "μπορεί να μοιάζει σταγόνα στον ωκεανό της ρατσιστικής βίας που δέχονται καθημερινά οι μετανάστες. Ωστόσο, καταδεικνύει ότι η βία της Χρυσής Αυγής δεν γνωρίζει κανένα περιορισμό, ούτε καν στον περίβολο του Κοινοβουλίου, και αποτελεί απειλή για όλους και όλες μας. Βέβαια, η βία αυτή, ταυτόχρονα, είναι απολύτως επιλεκτική και στρέφεται μόνο ενάντια στους αδύναμους."

Βρείτε εδώ όλη την ανακοίνωση
---
Για να δείτε το επίπεδο των ΧΑτων...
Με αφορμή αυτό το μήνυμα: https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=3281384&postcount=1488
έλαβα το εξής πμ:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top