Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Το δημοψήφισμα Παπανδρέου το φοβήθηκαν για την ΧΑ μην είσαι τόσο σίγουρος, όλα δείχνουν οτι την χρησιμοποιούν σαν μέσο για να αποπροσανατολίσουν τον κόσμο όταν θέλει η κυβέρνηση να περάσει τα σκληρότερα μέτρα πέφτουν όλοι σαν τις ακρίδες πάνω στην ΧΑ για να ασχολούνται οι πάντες μαζί της όταν το πετύχουν πέφτουν όλα τα μέτρα χωρίς να καταλάβεις τίποτα.

Αυτό μη το ξαναπείτε. Περνάνε ότι θέλουνε όποτε θέλουνε. Με τα ΜΑΤ περνάνε τα νομοσχέδια όχι με τον αποπροσανατολισμό.

Εχει μεγάλες πιθανότητες η κόντρα με την ΧΑ να είναι αυθεντική. Και όσο δεν υπάρχει κάτι καλύτερο και παλι καλά να λέμε. Αφού όλοι οι άλλοι φαίνονται να τα έχουνε κάνει πλακάκια με το αζημίωτο και ότι και αν λένε απο πίσω μοιράζονται τα κλοπιμαία μαζί. Που δεν είναι αλλα απο τις περιουσίες μας, την πατρίδα μας και το μέλλον μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Στα 4 χρόνια δικτατορία δυο πράγματα φοβήθηκαν μόνον οι νταήδες των μνημονίων: Το Δημοψήφισμα Παπανδρέου και την ΧΑ. Όλους τους άλλους είτε τους έχουν εξαγοράσει εδώ και πολυ καιρό και τους ελέγχουν πλήρως είτε είναι αμελητέες ποσότητες.

Δεν έχεις υποχρέωση να κάνεις κάτι για να διώξεις τους δεσμοφύλακες που κάνουν χιλιάδες συμπολίτες σου σαπούνι στο Αουσβιτς-Ελλάς; Αντί να εκμεταλλεύεσαι την κατάσταση για να επιδειχθείς σαν σαν "καλή" "ανώτερη" "εξυπνη" και έχουσα "σωας τας φρένας" μόνο απο το γεγονός ότι εσύ ΘΑ διάλεγες ένας σικ κόμμα;

Που θα έκανε τι με 2 και 3%; Στο μεταξύ ομως, όσο εσύ το κλωθογυρίζεις οι άλλοι πεθαίνουν μέσα στο Αουσβιτς. Τους κάνουν σαπούνι κατα χιλιάδες. Εκεί δεν υπάρχει ΘΑ γι'αυτούς.

Δεν είναι τρέλα να το βλεπεις, και να μην κάνεις τίποτα;
Πραγματι εχεις δικιο!Ειναι οντως τρελλα να το βλεπω και να μην κανω τιποτα!Πρεπει να βγω στους δρομους και να σκοτωνω ότι διαφωνει με εμενα.:crazy::crazy::crazy:Σαφως και εχω υποχρεωση να κανω κατι.Να πηγαινω στις αγορες και με την βια να διωχνω τους μεταναστες,να τραμπουκιζω ολη την ωρα,να απειλω,να σκοτωνω οποιον δεν συμφωνει μαζι μου.
Ειναι οντως τρελλα,να το βλεπω..και να παω να συμπορευτω με κατι που ειναι ακομα χειροτερο.
Λυπαμαι,αλλα κανενα πεδιο συννενοησης.Εγω ανθρωπος του νεαντερνταλ δεν γινομαι.
Σε αυτον τον κοσμο που ηρθαμε,μια ειναι η εξελιξη για το ανθρωπινο ειδος.Να γινουμε καλυτεροι ανθρωποι.Τωρα αν εσυ ,υποστηριζεις οτι με την βια λυνονται τα προβληματα και γινομαστε καλυτεροι απο αυτους που κατηγορουμε,κοιτα πιο σοβαρα μεσα σου.Καποιο προβλημα υπαρχει.
Επισης,τα 2/100 ΕΜΕΙΣ τα δινουμε you know.Απο εμας εξαρταται.Οποτε η προπαγανδα σου αλλου.
End of story.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Να γινουμε καλυτεροι ανθρωποι.
ω ναι,,περαν ιδεολογιας ,αυτη ειναι η ουσια,,και ετσι θα φτιαξουν τα πραγματα παγκοσμιως..


αλλα δυσκολο να αλλαξει ο ανθρωπος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Πραγματι εχεις δικιο!Ειναι οντως τρελλα να το βλεπω και να μην κανω τιποτα!Πρεπει να βγω στους δρομους και να σκοτωνω ότι διαφωνει με εμενα.:crazy::crazy::crazy:

Δεν το κάνεις αλήθεια; Με την υποστήριξη σου σε οσους το κάνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Δεν το κάνεις αλήθεια; Με την υποστήριξη σου σε οσους το κάνουν;
Ερχεσαι στα λογια μου!:clapup:Μονο που εγω δεν υποστηριζω κανενα κομμα καταρχην,εγω απλως λεω τη γνωμη μου που ειναι εναντια στην ΧΑ.Τα υπολοιπα ειναι δικα σου συμπερασματα.Κανενα κομμα και κανεναν δεν υποστηριζω.Κατα δευτερον δεν υποστηριζω ΧΑ ,που σκοτωνει κοσμο.Εσυ το κανεις,απο οτι φαινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Ερχεσαι στα λογια μου!:clapup:Μονο που εγω δεν υποστηριζω κανενα κομμα καταρχην,εγω απλως λεω τη γνωμη μου που ειναι εναντια στην ΧΑ.Τα υπολοιπα ειναι δικα σου συμπερασματα.Κανενα κομμα και κανεναν δεν υποστηριζω.Κατα δευτερον δεν υποστηριζω ΧΑ ,που σκοτωνει κοσμο.Εσυ το κανεις,απο οτι φαινεται.


Δεν έρχομαι πουθενά στα λόγια σου. Οσο για το ποιοι σκοτώνουν κόσμο, είναι επιβεβαιωμένες οι απώλειες χιλιαδων ανθρώπων αποδεδειγμένα απο τις ενέργειες των μνημονιακων κυβερνήσεων. Αυτό που εσύ λες αγωνίζονται να στήσον ΕΝΑΝ μόνο φόνο, τοιυ Παυλου Φυσσα, κι ακόμη ούτε αυτόν δεν τα έχουνε καταφέρει. Οπότε, όσο και να λες ότι δεν είσαι με κανένα κόμμα μάλλον το αντίθετο φαίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το γελιο ειναι οτι αριστεροι που υποστηριζουν Ξηρους κλπ τρομοκρατες ,που σκοτωνουν κοσμο.
καταριουνται τη ΧΑ που σκοτωνει κοσμο.

κοινως δεν ειναι θεμα οι ζωες ,αλλα η ιδεολογια,,του φονια και του θυματος

αν εισαι αναρχοαριστερος και σκοτωσεις ειναι πολιτικη πραξη,,αν εισαι χρυσαυγιτης εισαι απλα φονιας..
η μολοτωφ ειναι καλυτερη απο το μαχαιρι..
εκει τρελαινομαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Welcome to the twilight zone!:crazy:
'Ανθρωποι με ενα επαρκες επιπεδο IQ,δεν χρειαζοντουσαν την δολοφονια του Φυσα για να καταλαβουν τι εστι ΧΑ.Οποτε,ας ξεκολλησουν απο αυτο.
Ματακια εχουμε ,ενα μυαλουδακι το διαθετουμε και βλεπουμε και ξεραμε ηδη τι εστι ΧΑ.
Βουλευτες επιπεδου κνωδαλου,ναζιστικες χαιρετουρες,εγερθητι...ξυλο σε λαικες αγορες και ολα τα υπολοιπα που τα ξερουμε ολοι πολυ καλα.

Και ω ναι!!Υπαρχουν και ανθρωποι που ειναι κατά της βιας απο όπου και αν προερχετε!Τι;Δεν το ξερατε;;Δεν ειχε περασει ποτέ αυτο απο το μυαλο σας;:eek: Ε να λοιπον που το μαθατε!Και ομως,υπαρχουν και ανθρωποι που καταδικάζουν την βια απο οπου και αν προερχεται!Yes,its true!
Επισης αγαπημενοι μου φιλοι και φιλες,για μια ακομα φορα βλεπουμε το ιδιο σκηνικο.
Τι;;Δεν υποστηριζεις την ΧΑ;Ε..τοτε εισαι κομμουνιστης,συριζαιος,αναρχικος,αναρχοκουμουνι και παει λεγοντας.Κατι αλλο σαφως δεν παιζει!Δεν γινεται!Πως το λενε δηλαδη;:fool:ή θα εισαι ΧΑυγιτης ή συριζαιοαναρχοκομουνιστης!Εννοειται και υποστηρικτης της 17 Νοεμβρη!Τερμα!Νορμαλ ανθρωπος που δεν του αρεσει ο ρατσισμος/ναζισμος ,η βια και εχει και ενα επιπεδο..δεν παιζει!Αδυνατον σας λεω..αδυνατον!
Τι;;Λες οτι εισαι εναντια στην ΧΑ;Ε..τοτε εισαι συριζαιοαναρχοκουμουνι!Εννοειται βεβαια πως με το ζορι υποστηριζεις καποιο απο αυτα τα κομματα.Επισης εννοειται πως και εσενα σου αρεσει η βια!Ετσι..με το ετσι θελω!Εισαι ελεφαντας,γιατι ετσι το θελω εγω!Και για κατι αλλο.Γιατι;Μα για να δικαιολογησω αγαπη μου, την δικια μου υποστηριξη προς την βια και τον τραμπουκισμο.Ειναι τοσο απλο!Και για να σου πω βεβαιως οτι δεν εχεις αλλες επιλογες.Οοοοχι.Δεν εχεις.Πρεπει να επιλεξεις ποια βια σου αρεσει περισσοτερο!
Λυπαμαι που θα σας στεναχωρησω,αλλα εχω.:rolleyes:

Ε λοιπον καλα μου παιδακια,σημερα μαθαμε ,ανακαλυψαμε 2 πραγματακια!:D
1ον:Υπαρχουν σε αυτον τον πλανητη και ανθρωποι που δεν υποστηριζουν τη βια,απο οπου και αν προερχεται,ειτε ειναι αριστερη,ειτε δεξια,ειτε απο την γιαγια μου που πασχει απο αλτσχαιμερ!:crazy:.Ναι...ειναι γεγονος!
2ον:Όποιος δεν συμφωνει με την ΧΑ δεν σημαινει οτι ειναι συριζαιος,ΚΚΕς,μπακουνιν,17 νοεμβρη ,Ξηρος και Κουφοντινας.Ναι...υπαρχουν και ανθρωποι που δεν τους αρεσει ο ναζισμος/ρατσισμος,χωρις να ειναι αναρχοκομμουνια!:clapup:
ΥΓ.Φιλικη συμβουλη προς τα παπαγαλακια της ΧΑ γενικοτερα.Χειροτερο κακο κανουν με τετοια''επιχειρηματα''.Ο δογματισμος/απολυταρχισμος φαινεται και λαμπει σε ολο του το μεγαλειο!Οποτε αν θελουν κανενα ψηφαλακι,μαλλον ας μην μιλουν καθολου.Διοτι οταν μιλουν...αστα να πανε!:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Ζούμε πλεον σε μια χώρα όπου το εγκλημα είναι σε επίπεδο νομοθέτη. Νομοι το "νομιμοποιούν" καθημερινά . Φυσικά όπως όλα τα εγκληματα αποδίδει τεράστια ποσά χρημάτων, απο τα οποία πληρώνονται όλοι οι εμπλεκόμενοι.

Οταν το έγκλημα γίνει νόμος, η βία γίνεται κι αυτή νόμιμη. Εκβιασμοί και ληστείες, χιλιάδων πολιτών, είναι πλέον η καθημερινότητα, ομως αυτοι που τα κάνουν τα λενε με άλλα ονόματα βέβαια, οχι βία... Για να ονομάζουν μόνον την αντίσταση σ'αυτή τη βία , βία...

Θα ήθελα να ακούσω απο έναν, απο όλους όσους λένε στους αγανακτισμένους που υπόκεινται αυτή την βία καθημερινά, την ληστεία και τους εκβιασμούς, πως θα μπορούσαν να σταματούσαν αυτοί οι εγκληματίες δίχως βία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαυρουλης

Νεοφερμένος

Ο μαυρουλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι ασχετο εγω!
Ειμαι 21 και σε αυτα τα 21 χρονια που ζω δυσκολευομαι να βρω κατι...δεν βρισκω λοιπον εναν λογο για να ειμαι..περηφανος ελληναρας!Ουτε εναν..βασικα ξεχασα το euro !!Λογους για να ντρεπομαι για την καταγωγη μου ??Α Μ Ε Τ Ρ Η ΤΟ Υ Σ
Δεν με νοιαζει τι εκαναν οι αρχαιοι ελληνες ρε φιλε ουτε πως πολεμησαν οι 300 πριν 10000 χρονια!
Πριν 10000 χρονια μπορει η μπουγατσα να ηταν στρογγυλη ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ !
Δειτε περα απο το δαχτυλο σας ρε παιδια..να καταλαβετε οτι οι συμπατριωτες μας στην συντριπτικη τους πλειοψηφια ειναι ενα ματσο βλαχοι(με την κακη ενοια) που τους δουλευει ο καθε "ξυπνιος" πολιτικος και οχι μονο !
Ξεκολλατε λοιπον ,εδω και πολλες εκατονταδες ειμαστε ενα μηδεν(0) ,βγες στο εξωτερικο και πες οτι εισαι ελληνας !ξερεισ τι θα σου πει ?καλως τον πιθηκα αυτο θα σου πει...
Ο πολιτικος χωρος ομως που δουλευει τους βλαχους ελληνες αυτην την περιοδο προσταζει οχι μονο να εισαι περηφανος ελληνας αλλα να χτυπιεσαι απο περηφανια κιολας και να κανεις ουυυυυγκ !
ciao
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Ζούμε πλεον σε μια χώρα ....

...που δεν έχει πια ούτε την απαραίτητη διάθεση βίας, για αυτομαστίγωση! Κάπως έτσι πρέπει να ήταν και η Αφρική, πριν δύο περίπου αιώνες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από μαυρουλης:
Δειτε περα απο το δαχτυλο σας ρε παιδια..να καταλαβετε οτι οι συμπατριωτες μας στην συντριπτικη τους πλειοψηφια ειναι ενα ματσο βλαχοι(με την κακη ενοια) που τους δουλευει ο καθε "ξυπνιος" πολιτικος και οχι μονο !
Ξεκολλατε λοιπον ,εδω και πολλες εκατονταδες ειμαστε ενα μηδεν(0) ,βγες στο εξωτερικο και πες οτι εισαι ελληνας !ξερεισ τι θα σου πει ?καλως τον πιθηκα αυτο θα σου πει...

Ο μέσος Έλληνας δεν ηλεκτρίζεται καθόλου απο τέτοιου είδους συνθήματα περί μεγάλης ανωτερότητας των νεοΕλλήνων επειδή το καταλαβαίνει απο μόνος του οτι είναι αηδίες χωρίς καμιά σχέση με την πραγματικότητα, συναρπάζεται απο τα άλλα συνθήματα περί ανατροπής του πολιτικού συστήματος και της τιμωρίας όλων των πολιτικών γι'αυτό καταφεύγει στην Χρυσή Αυγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
...που δεν έχει πια ούτε την απαραίτητη διάθεση βίας, για αυτομαστίγωση! Κάπως έτσι πρέπει να ήταν και η Αφρική, πριν δύο περίπου αιώνες!

Αν όμως η κυβέρνηση την έστησε όντως στην ΧΑ τότε η ΧΑτες έχουν όλη την απαραίτητη διάθεση βίας εναντίον της κυβέρνησης κι αυτό συμφέρει πολύ όλον αυτόν τον κόσμο που η κυβέρνηση κατάκλεψε και εξακολουθεί πρόστυχα όσο και απροκάλυπτα και επιδεικτικότατα να κατακλέβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Η ουσια ειναι μια πως δεν υπαρχει κομμα που να πρεπει να υποστηριζει ο Ελληνας. Ολα εναντιον του ειναι. Τωρα η χρυση αυγη κρυβοταν πισω απο καποιες ταχα μου ιδεες οπως να διωξει τους αλλοδαπους..που ειχε καποιο δικαιο ας πουμε.. Στην πραγματικοτητα ομως αυτο που τους ενοιαζε ηταν να το παιζουν νταηδες και να σκοτωνουν. Νομιζουν ζουν στο καιρο του χιτλερ. Καλα ειδικα αυτος που τους εφτυνε ολους τι σουργελο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Αν όμως η κυβέρνηση την έστησε όντως στην ΧΑ τότε η ΧΑτες έχουν όλη την απαραίτητη διάθεση βίας εναντίον της κυβέρνησης κι αυτό συμφέρει πολύ όλον αυτόν τον κόσμο που η κυβέρνηση κατάκλεψε και εξακολουθεί πρόστυχα όσο και απροκάλυπτα και επιδεικτικότατα να κατακλέβει

Πολύ πριν ο χρυσαυγητισμός ενσωματωθεί στο ημιθανές "πολιτικό σύστημά"μας, ήταν έτοιμη η "Χ.Α.", ως εμβόλιο της "γρίπης των οικονομικών"(και οικονομιών ) μας.Θυμηθείτε, ότι πριν απ' αυτούς, είχαν προηγηθεί τα εμβόλια και για τις γρίπες των πτηνών και των χοίρων. Θα έχαναν την ευκαιρία, βρίσκοντας ένα τέτοιο "ποίμνιο" σαν την κοινωνία μας, να πειραματιστούν και με τα πρόβατα; Δεν νομίζω!

Η ουσια ειναι μια πως δεν υπαρχει κομμα που να πρεπει να υποστηριζει ο Ελληνας....

Η ουσία είναι μία: όσοι συνεχίζουμε να ζούμε τα παγκόσμια δρώμενα στη μικρή μας γωνίτσα, να σκαρφιστούμε και να αναστήσουμε νέες, σε περιεχόμενο και μορφή, συλλογικότητες, να "ξαναγαπηθούμε" σαν "ένα χωριό" ή "μία γειτονιά"! Εκτός πια κι αν η σιωπή των αμνών που μας κατέλαβε τελευταία, είναι κι ένα ακόμη από τα επιτεύγματα ...του Όνου και του Σαμαριού του !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Πολύ πριν ο χρυσαυγητισμός ενσωματωθεί στο ημιθανές "πολιτικό σύστημά"μας, ήταν έτοιμη η "Χ.Α.", ως εμβόλιο της "γρίπης των οικονομικών"(και οικονομιών ) μας.Θυμηθείτε, ότι πριν απ' αυτούς, είχαν προηγηθεί τα εμβόλια και για τις γρίπες των πτηνών και των χοίρων. Θα έχαναν την ευκαιρία, βρίσκοντας ένα τέτοιο "ποίμνιο" σαν την κοινωνία μας, να πειραματιστούν και με τα πρόβατα; Δεν νομίζω!



Η ουσία είναι μία: όσοι συνεχίζουμε να ζούμε τα παγκόσμια δρώμενα στη μικρή μας γωνίτσα, να σκαρφιστούμε και να αναστήσουμε νέες, σε περιεχόμενο και μορφή, συλλογικότητες, να "ξαναγαπηθούμε" σαν "ένα χωριό" ή "μία γειτονιά"! Εκτός πια κι αν η σιωπή των αμνών που μας κατέλαβε τελευταία, είναι κι ένα ακόμη από τα επιτεύγματα ...του Όνου και του Σαμαριού του !

Δεν μας ειπες ομως.., τι προτεινεις δηλαδη; Τη χρυση αυγη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Δεν μας ειπες ομως.., τι προτεινεις δηλαδη; Τη χρυση αυγη;

...Φυσικά, σκέτη...αυγή!

ΥΓ: Και, είμαι κατά γενικά των "εμβολίων", όσο και των εμβόλιμων γενικά. (Απορώ, για τα αρνητικά, αλήθεια!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Γιά πάμε μία αναθέρμανση του θέματος.
Ποιός ψηφίζει χρυσά αυγά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Δεν θέλω να αναθερμάνω το θέμα διότι η δολοφονία των 2 Χρυσαυγιτών φαίνεται το ίδιο παράξενη και σκηνοθετημένη όσο του Π. Φυσσα. Θα υποστήριζα οποιοδήποτε κόμμα θα ήμουν σίγουρος ότι είναι ΚΑΤΑ της κυβέρνησης, κατα συνέπεια και όσων οι μνημονιακές κυβερνήσεις κάνουν. Ομως αυτό δεν είναι σίγουρο για την ΧΑ. Εδω ολοκληρος ΣΥΡΙΖΑ και φαίνεται να εξυπηρετει τους μνημονιακούς σκοπούς μια χαρά.

Με τις φυλακίσεις μελων της ΧΑ είναι πιο πιθανό να είναι εχθροί με τους μνημονιακούς. Ομως μην ξεχνάμε ότι ζούμε στην παγκόσμια εποχη των εντυπώσεων... Υστερα λοιπόν που θα την πανε, σαν αντιστασιακή, την ΧΑ στο 18% , (όπως πήγανε και τον συριζα απο το 6 στπ 26% και δεν έκανε ποτέ του τίποτα αντιστασιακο) μετά τις εκλογές, να σου τους παλι κυβέρνηση οι κλέφτες μνημονιακοί ρέμαλοι συνεργαζόμενιο ξαφνικά "με το καλό σκέλος της ΧΑ" ! Αμα πιάσει μια φορά πιάνει χίλιες;

Μια ερώτηση λοιπόν: μασάει η κατσίκα τον ταραμά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Κανενα κομμα δεν υπαρχει που να θελει να σωσει την Ελλαδα. Το καθε κομμα εξυπηρετει τα δικα του συμφεροντα. Η χρυση αυγη απλα προσπαθουσε να πεισει τον κοσμο πως ψηφιζοντας τους θα αλλαζε το χαλι της Ελλαδας. Λες και κτυπωντας τους Πακιστανους και σκοτωνοντας θα γινοταν αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top