Ψάχνω κάποιο κινητό με autofocus

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σιγα μην πας να την φτιαξεις...
Να σου ζητησουν 100 με 150;Ασε τα πλαστικα!
Ασε το ποσο θα κανουν να στο φτιαξεις!
Αστο!100ο φορες να δωσεις κατι παραπανω και να παρεις καινουργιο το Κ750 και ανωτερο σε δυνατοτητες!

Ελπιζω εσυ να μην χτυπησες!:confused:
Καλα πως σκονταψες;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
στο ενα χερι ειχα το ipod και εφτιαχνα μια playlist on the go και εκεινη την στιγμη μου ηρθε ενα μηνυμα ... βγαζω το κινητο και καποια στιγμη ειχα δυο συσκευες στα χερια μου εεε δεν προσεξα οτι αρχιζει πεζοδρομιο ... εε και καταλαβαινεις ... ευτυχως που το ipod δεν επαθε τπτ ... σκηλι ... αλλα το κινητο επεσε με την οθονη προς το τσιμεντο και εσπασε οθονη ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Industrial designer. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Δυο λόγια για Κ700 και Κ750, μιας και είμαι κάτοχος και των δύο:

Το Κ700 είναι ένα αξιοπρεπές κινητό, το οποίο αδικείται μόνο από την ξεπερασμένη κάμερά του. Κατά τα άλλα έχει πολύ καλές δυνατότητες, πράγμα που ο κόσμος το ξέρει γι' αυτό και το προτιμά ακόμη και σήμερα.

Το Κ750 είναι μια συσκευή δύο σε ένα με όλην τη σημασία της φράσης. Η κάμερά του είναι εντυπωσιακή και οι φωτογραφίες την ημέρα είναι καθαρές. Το βράδυ υπάρχει μεν θόρυβος αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι τόσο ενοχλητικός όσο των υπόλοιπων κινητών τηλεφώνων. Επίσης, το ενσωματωμένο φλας κάνει αρκετά καλά τη δουλειά του. Κατά τα άλλα, είναι ένα αναβαθμισμένο Κ700 και είμαι σίγουρος πως θα προσαρμοστείς άμεσα.

ΥΓ: Η οθόνη για το Κ700 κοστίζει περί τα 80 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Κοτετσι, συμφωνω με οσα λες.
Το Κ750 ειναι ενα αναβαθμισμενο Κ700, αλλα με ολη την σημασια της λεξης!
Οχι αυτες τι ψευτο-αναβαθμισεις απο ΧΧΧ se ΧΧΧi που π.χ. αλλαζουν μονο κανα 2 πραγματα.
Για οθονη του Κ700 φιλαρακι απο Αργος που το εστειλε εσκασε 115 ή 125...δεν θυμαμαι ακριβως...:hmm:
Λες να τον επιασαν κοτσο;;;
Γι' αυτο και του ειπα 100 με 150.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
αγορασα το k750i ... ΦΟΒΕΡΟ κινητο ... ΦΟΒΕΡΗ καμερα ... Γενικα μου αρεσαν ολα ... Φαινετε να εχει πολυ καλη αναμονη ... Μου αρεσε που ειχε και καλωδιο μεσα στο κουτι ... Το menu πολυ καλο ... Αν και ενος χρονου δεν εχει να ζηλεψει τπτ απο κατι καινουρια sharp ή nec ...

Παντως η "μικρη" αναλυση στην οθονη το αδικη αρκετα.

Υ.γ.: @mario τα video που βγαζει δεν με απογοητευσαν ... ειδικα σε συγκριση με τα αλλα κινητα ... και ειδικα του k700i ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τα βιντεακια του γενικα δεν ειναι και οτι καλλιτερο.Ουτε οτι χειροτερο.
Απλως η S.E. για να μην εχει εσωτερικο ανταγωνισμο (βλεπε φωτ.μηχανες cybershot) στα κινητα της ενω βαζει τρομερη καμερα για φωτο, στο βιντεο παραμενει σταθερη σε αναλυση κυριως και λιγοτερο (σταθερη) στην ποιοτητα.
Τρανο παραδειγμα το Κ800 που ενω του εβαλαν τοσο καλη καμερα, αφησαν την αναληση video στα 176Χ144.;)
Οπως και να εχει, πολυ καλη η επιλογη σου, και σε πολυ καλη τιμη το κυριοτερο.
Με 'γεια και καλα τηλεφωνηματα-sms και φωτο!;) :D
(ανεβασε και μερικες εδω να εχουμε ε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,902 μηνύματα.
Καλά τώρα θα μου πετάξετε καυτά ντολμαδάκια αλλά ας το πω:

Όπως γνωρίζετε, είναι να πάρω το BenQ-Siemens EF81 το οποίο είναι πανέμορφο αλλά η κάμερα προφανώς ψιλοσάπια χωρίς αυτόματη εστίαση και φλας. Και με το που βλέπω τα καλούδια του Κ800, με τρώει ξάφνου ο κωκώ μου για το Κ800! Απ την άλλη ποιός περιμένει ως τον Ιούλιο; Απ' την παράλλη όμως αν περιμένει θα έχει ενα κινητό που θα γ@μ@ει σπίτια. Απ' την παραπαράλλη το EF81 τα σπάει στην εμφάνιση....

ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΣ!!!!!:'( Τι να πάρω γμτ... Είναι η πρώτη φορά μετά το Τ39m που κοιτάω κινητό ΚΑΙ με "μούρη" (όχι σα το 3650 τη γκουμούτσα). Όμως θέλω να υπάρχει ΚΑΙ αξεπέραστη ποιότητα (Όχι σα το μινιόν γλυκούλι My X 3-2 που ευτυχώς που είχε και πληκτρολόγιο)! Αχ αυτό το Τ39 έσπερνε για τον καιρό του...:clapup: Όπως και να το κάνουμε στην ποιότητα άλλο Μπένκ κι άλλο Έρικσον! Τι Πίζα, τι Μόνα Λίζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
το ef81 νομιζω οτι στην ελλαδα θα ερθει περιπου οταν ερθει το k800 ... λογο ελλειψης αποθεματων ... κανω λαθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το ef81 αν και μερικα προσπεκτους καταστηματων το εχουν στα "προσεχως" και αν και ενας Γερμανος στην Αθηνα ειπε σε φιλο μου οτι θα το φερει σε...καμια εβδομαδα...:confused: ,γενικα υπολογιζεται να κυκλοφορισει κατα τις 10 με 15 Ιουνιου.
Ακομα και στην Ιταλια δεν εχει κανει την εμφανιση του.Και συνηθως εδω ερχονται λιγο νωριτερα τα κινητα.
Απο εκει και περα το ef81 ειναι ενα κινητο το οποιο οπως και να το κανεις, παρα τις ψιλο-ελλειψεις του μιλαμε για μια τρομερη ποιοτητα κατασκευης και ενα πανεμορφο κινητο που τραβαει τα βλεματα.
Οι φωτογραφιες του ειναι τιμιες, νταξ' αλλα οχι αυτο που λεμε "μαματες"!
Το Κ800 ειναι ενα αρκετα ομορφο κινητο, με καλης (απ'οτι ακουγεται) ποιοτητας πλαστικα και φυσικα με τρομερες δυνατοτητες multimedia!
Σαν δυνατοτητες νικα το Κ800,σαν στυλ και μουρη το ef81.
Το Κ800 το υπολογιζουν μεσα στον Ιουλιο...(λογικα εαν βγει στις 10/6 το ef81 τοτε το Κ800 μετα απο κανα μηνα.)
Οι ημερομηνιες φυσικα ειναι συμφωνα με αυτα που λενε οι εταιρειες και ελπιζουμε να μην τα ξανα-αλλαξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Να μερικες φωτο απο το κ750i .. οι περισσοτερες ειναι τραβηγμες με δυσκολες συνθηκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
ωρε γμτ ... απλως σκεφτομαι οτι ισως ειναι ευκαιρια καποια στιγμουλα μεσα στο καλοκαιρι να αλλαξω κινητο ... μεχρι στιγμης με autofocus ειναι το k750;

Επισης autofocus εχουν τα: w800i,w810i,w900,,k800i(στα 3.2 megapixels και σταθεροποιητη εικονας.Δεν εχει κυκλοφορησει ακομη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Καλά τώρα θα μου πετάξετε καυτά ντολμαδάκια αλλά ας το πω:

Όπως γνωρίζετε, είναι να πάρω το BenQ-Siemens EF81 το οποίο είναι πανέμορφο αλλά η κάμερα προφανώς ψιλοσάπια χωρίς αυτόματη εστίαση και φλας. Και με το που βλέπω τα καλούδια του Κ800, με τρώει ξάφνου ο κωκώ μου για το Κ800! Απ την άλλη ποιός περιμένει ως τον Ιούλιο; Απ' την παράλλη όμως αν περιμένει θα έχει ενα κινητό που θα γ@μ@ει σπίτια. Απ' την παραπαράλλη το EF81 τα σπάει στην εμφάνιση....

ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΣ!!!!!:'( Τι να πάρω γμτ... Είναι η πρώτη φορά μετά το Τ39m που κοιτάω κινητό ΚΑΙ με "μούρη" (όχι σα το 3650 τη γκουμούτσα). Όμως θέλω να υπάρχει ΚΑΙ αξεπέραστη ποιότητα (Όχι σα το μινιόν γλυκούλι My X 3-2 που ευτυχώς που είχε και πληκτρολόγιο)! Αχ αυτό το Τ39 έσπερνε για τον καιρό του...:clapup: Όπως και να το κάνουμε στην ποιότητα άλλο Μπένκ κι άλλο Έρικσον! Τι Πίζα, τι Μόνα Λίζα...

Παρε το s.e k800 και αυτο γιατι εχει autofocus σταθεροποιητη εικονας 3.2 megapixels αναλυση και φλας xenon.

https://www.sonyericsson.com/spg.jsp...oader&php=php1_10407&zone=pp&lm=pp1&pid=10407
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
σταθεροποιητη εικονας τι ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Νομίζω είναι αυτό που μειώνει το "κούνημα" της φωτογραφίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Απο το ονομα και εγω αυτο υποθετω αλλα ψαχνω την σιγουρη απαντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Αν σταθεροποιητής σημαίνει stabilizer(Η κάπως έτσι) τότε αυτό είναι σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
image stabilizer function- σημαινει πως εχει την ικανοτητα να αφαιρει απο την φωτογραφια τις οποιες μικρες κινησεις (τρεμουλα) του χεριου την ωρα που τραβας φωτο και που εχει σαν αποτελεσμα να βγαινουν με μια μικρη θολουρα (τρμοπαιγμα).Ο σταθεροποιητης εικονας, βοηθαει ωστε σε αυτη την περιπτωση να βγαινει πιο καθαρη η φωτογραφια-βιντεο.
Υ.Γ. τα κυρια χαρακτηριστικα του Κ800i υπαρχουν συνοπτικα εδω για οποιον θελει να τους ριξει μια γρηγορη ματια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,902 μηνύματα.
ΒΓΗΚΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

Και το EF81 αλλά ΚΑΙ το k800i!!!!!!!!!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

ici!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πρωτες εντυπωσεις απο Ιταλο φιλο μου με το siemens...(αν παω Ρωμη θα το εξετασω περισσοτερο γιατι τοτε που το ειχα δει ηταν..."μισο")
-Ειναι ψιλο-αργο οσων αφορα τις εντολες.(με λιγα λογια ο επεξεργαστης ειναι ψιλο-αργος.)
-Η camera του εχει χαμηλη (αρκετα) φωτοευαισθησια.Πουυ σημαινει οτι απο αποφευμα και μετα και σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου οι photos ειναι απαραδεκτες...:(
αυτα εινα τα πολυ βασικα.
Σημα εχει πολυ καλο,εναλλαγη 3G me 2G δικτυα πολυ καλη,ποιοτητα κορυφαια, οθονη πολυ ζωντανη σε χρωματα.
καληνυχτες...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,902 μηνύματα.
Ρε συ Μάριε είναι πανέμορφο πανάθεμά το το Siemens αλλά αν είναι να δώσω 380? για να το εχω λειψό, μάλλον θα προτιμήσω το Sony Ericsson με τα 449?. Μεγάλη διαφορά στα λεφτά αλλά είναι και στην ποιότητα μεγάλη η διαφορά... Βάλε οτι εμπιστεύομαι πιο πολύ την SE. Έχω το Τ39m (θα μου πεις τότε ήταν σκέτη Ericsson αλλά δεν έχει σημασία).

Δε συμφωνείς; Μ@λ@κία δεν είναι να δώσεις 380 μόνο για μούρη, τη στιγμή που με 70 παραπάνω τσιμπάς υπέρτατη ποιότητα;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top