Ψεύτικα νύχια

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
μμμ.. θα παω να το ψαξω.. ευχαριστω πολυ!! :)
Ευχαριστησή μου :D

Και παίζει πάντα η λύση του τζελ.. αλλά μετά για να το βγάλεις πρέπει πάλι να πας σε μανικουρίστρα, εκτός αν σου σπάσει το νύχι, διότι βγαίνει μόνο με ασετόν και λίμα και είναι λίγο ταλαιπωρία! :)

Δυστυχώς δεν γνωρίζω περισσότερα ακόμη για το τζελ αυτό. Αυτό που ξέρω είναι ότι η κοπέλα που το χρησιμοποιεί, πηγαίνει στην μανικιουρίστα και τα φτιάχνει. Όχι μόνη της.

Αστροπελέκι.. δεν ήξερα πως υπάρχει τέτοιο πράγμα, θα το κοιτάξω κι εγώ. Επίσης έχω να αναφέρω πως τα μανώ της Biolife φεύγουν πολύ δύσκολα! ;) (Τσεκαρισμένο με κόκκινο χρώμα στα χέρια, ενώ κάνω και δουλειές!)
Είδες τι μαθαίνεις;;;;
Βεβαια υπάρχει πάντα και η λύση να φοράς γάντια, αλλά με γάντια οι δουλειές γίνονται πιο δύσκολα γμτ...οπότε, τουλάχιστον εγώ, δεν φορώ με τίποτα!
Στα μανό, νομίζω΄πως ότι πληρώνεις είναι και καλύτερο και από θέμα διάρκειας.
Εσείς τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βεβαια υπάρχει πάντα και η λύση να φοράς γάντια, αλλά με γάντια οι δουλειές γίνονται πιο δύσκολα γμτ...οπότε, τουλάχιστον εγώ, δεν φορώ με τίποτα!
Στα μανό, νομίζω΄πως ότι πληρώνεις είναι και καλύτερο και από θέμα διάρκειας.
Εσείς τι λέτε;

Συμφωνώ!
Αν και η αλήθεια είναι ότι κανονικά πρέπει να προστατεύουμε τα χέρια μας με γάντια γενικότερα κι όχι μόνο για τα νύχια...
Πάμε και πιάνουμε χλωρίνες και ένα σωρό άλλα χημικά χωρίς γάντια :/:
Μια καλή λύση είναι τα γάντια των γιατρών που είναι μιας - δυο χρήσεων κι έχεις την αίσθηση της αφής πολύ καλά (όχι σαν τα άλλα τα κόκκινα που είσαι σαν να μην έχεις αφή)
Αλλά είναι θέμα συνήθειας :/: όπως μάθει κανείς ρε γμτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Μια καλή λύση είναι τα γάντια των γιατρών που είναι μιας - δυο χρήσεων κι έχεις την αίσθηση της αφής πολύ καλά (όχι σαν τα άλλα τα κόκκινα που είσαι σαν να μην έχεις αφή)
Αλλά είναι θέμα συνήθειας :/: όπως μάθει κανείς ρε γμτ
Το έχω δοκιμάσει και αυτό.... αλλά εμένα το ίδιο μου κάνει....άσε που σκίζονται πιο εύκολα και μου σπουν τα νευρα και τα βγάζω με τη μία. Εδώ ρίζα στο μαλλί ήθελα να κάνω και όσο σκεφτόμουν ότι πρεπει να φορέσω γάντια, με έπιανε κάτι τις! :redface:

Δυστυχώς είναι όπως μάθεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι βάζω ιατρικά γάντια, άμα είναι να πιάσω χλωρίνες και τέτοια. Δεν μπορώ να βάλω όμως για πιο ελαφριές δουλειές, πχ πλύσιμο πιάτων ή καθάρισμα τζαμιών με ΑΖΑΧ.

Το τζελ το έχω δοκιμάσει εγώ στα πόδια πέρσι στις διακοπές.. για δέκα μέρες το μανώ ήταν απολύτως στη θέση του, παρά το ότι ήμουν όλη μέρα στην θάλασσα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
kajiraκι.. τι ακριβως ειναι αυτο το τζελ; μπορεις να μου δωσεις παραπανω πληροφοριες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Είναι ενα τζελ (:P) που στο βάζει πάνω από το μανώ και το στεγνώνει με ειδική λάμπα. Μετά το μανώ δεν φεύγει με τίποτα, στο βγαζει βουλιάζοντας το χερι σε ασετον και αφαιρώντας ότι εμεινε με λίμα. Κρατάει το μανώ τουλάχιστον δέκα μέρες άθικτο, αλλά δεν γνωρίζω καθόλου κόστος! Γίνεται και σε φυσικά και σε τεχνητά νύχια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αααα πολυ καλο αυτο!!! :D αυριο που θα παω θα το ρωτηξω.. ευχαριστωωωω!!! :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
πηγα τελικα χθες!!! :clapup:

σας ακουσα (εγω ειμαι καλο πιζακι, νι, ακουω τι μου λενε.. :P) και δεν εβαλα ψευτικα, εκανα γαλλικο στα δικα μου και ειναι ΤΕΛΕΙΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ!!! θα πηγαινω συνεχεια!! :P







(φαινεται οτι ενθουσιαστηκα ε;)



τελικα ειναι καλη φαση να σου περιποιουνται αλλοι τα χερια.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τελικα ειναι καλη φαση να σου περιποιουνται αλλοι τα χερια.. :)

κι ακόμα πιο τέλεια να σου περιποιούνται τα πόδια!!!
εγώ τα νιώθω μετά τόσο ανάλαφρα λες κι έχω χάσει δέκα κιλά απ το κάθε πόδι! άσε το μασάζ.... αχχχχχχχ
(ξέχασα να βάλω τη φωτό γμτ :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
κι ακόμα πιο τέλεια να σου περιποιούνται τα πόδια!!!
εγώ τα νιώθω μετά τόσο ανάλαφρα λες κι έχω χάσει δέκα κιλά απ το κάθε πόδι! άσε το μασάζ.... αχχχχχχχ
(ξέχασα να βάλω τη φωτό γμτ :P)

ναι ε;; η αληθεια ειναι οτι εβλεπα τα κοριτσια που βγαινανε απ'το πεντικιουρ και ζηλευα λιγο.. μμμ... σε λιγο καιρο εχω δυο γαμους, θα το κανω και αυτο!! :P:)

αχ βαλε φωτοοοοο... αυριο θα βαλω και εγω, σημερα ξεχασα το stick στο σπιτι.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ειδες? στο πα οτι θα ναι τελεια τα δικα σου!!!
μπραβο! βαλε φωτο καλο μου! ποσο σου πηρε για το γαλλικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ειδες? στο πα οτι θα ναι τελεια τα δικα σου!!!
μπραβο! βαλε φωτο καλο μου! ποσο σου πηρε για το γαλλικο?

ναι ναι!! ειναι τελεια!!!!! θα βαλω αυριο φωτο.. :)
εντωμεταξυ, μου εβαλε ενα φστ-φστ στα νυχια στο τελος για να κρατησει λεει το βερνικι (μαλλον σαν το τζελ που λεγαμε) και μυριζει υπεροχα..εχω πλυθει 100 φορες και αυτο ακομα μυρωδάει!! :D
15 γιούρος μου πήρε.. καλα ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καλά είναι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
χου χου χου.. ωραια, δεν θα χρειαστει να ψαχνω για αλλο .. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να πάρε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 1.JPG
    1.JPG
    40 KB · Εμφανίσεις: 392

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλε, κουκλιστικα ειναιιιιι! μπραβοοοο!:clapup:



πσ. μην πω για φιλημα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
βασικά αυτό που γούσταρα πιο πολύ απ όλα ήταν που ήξερα ότι είναι τα δικά μου νύχια κι όχι πλαστικούλια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
πολυ ωραια κου δυστηχος εγω δεν μπορω να τα μακρινω ειναι πολυ ευαισθητα... διπλωνουν κανονικα... συνεχεια ξεφλουδιζουν:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
να δοκιμασεις να κανεις πιο υγιεινη διατροfη, και αν καπνιζεις να το κοψεις...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.

ααα.. κακως την εβαλες.. :P τώρα ντρεπομαι να βαλω τη δικια μου.. :redface:















αντε... κομματια να γινει... :P θα κρυψω την ντροπη μου και θα σας δειξω.. :P

1.jpg


(καποια στιγμη θα τα φτασω και τα κουεδιστικα, πού θα μου παει...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top