προβλημα με το φόρτωμα της σελίδας

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
έχω το εξής πρόβλημα. Κάθε φορά που μπαίνω στη σελίδα ή ανοίγω ένα θέμα που έχω διαβάσει άλλά περιέχει νέες απαντήσεις, πρέπει να κάνω refresh για να εμφανιστούν. πχ κάνω αποσύνδεση τώρα και αύριο που θα μπω θα βγάλει τη σελίδα όπως ήταν πριν κάνω αποσύνδεση (δεν εμφανίζει νέα μηνύματα κλπ)
Any help?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
πχ. τώρα που απάντησες. Έκανα login,και με πήγε στη σελίδα του forum όπως θα την έβλεπα αν δεν είχα κάνει login, δλδ δεν εμφάνιζε το avatar και τα λοιπά στοιχεία, αλλά τα κουτάκια που συμπληρώνουμε για να κάνουμε login. Έκανα refresh και όλα οκ, έβγαλε ότι υπάρχει 1 νέο μνμ, πάτησα και μου έβγαλε τη λίστα που βγάζει με τα θέματα που έχουν νέες απαντήσεις, πάτησα το θέμα και για να εμφανιστεί η απάντησή σου έπρεπε πάλι να κάνω refresh, αλλιώς έβγαζε μόνο την αρχική μου δημοσίευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το πρόβλημα δηλαδή είναι οτι δεν σε έχει συνέχεια logged in, οτι δεν φορτώνει ολόκληρη η σελίδα στα θέματα ή και τα δύο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
έτσι όπως καταλαβαίνω την ερώτηση σου, μάλλον μόνο το δέυτερο. Δηλαδή δεν φορτώνει η σελίδα ολόκληρη, δεν περιλαμβάνει τις νέες απαντήσεις. Όσον αφορά στο σκέλος του login, δεν με πετάει έξω, δεν πρέπει δλδ να ξανακάνω login, απλά αν δεν κάνω refresh εγώ βλέπω τον εαυτό μου σαν να μην είχα λογκάρει!
Δεν ξέρω πως να στο εξηγήσω, δεν είμαι καλή σε αυτά. :redface:
απλά σκέψου αυτό...μου απαντάς μπαίνω στο θέμα να δω την απάντησή σου και γιανα εμφανιστεί πρέπει να κάνω refresh.
Να κάνω και μια ακόμη ερώτηση? μη με παρεξηγήσεις αν είναι βλακεία, είμαι άσχετη από Η/Υ όσον αφορά στα τεχνικά κομμάτια. Οι ιστοσελίδες που είναι php δεν φορτώνουν στην ουσία αυτόματα τα νέα δεδομένα? δλδ αν εγώ έχω ανοιχτή την κεντρική σελίδα του φορουμ και κάποιος στείλει ένα μνμ, η σελίδα δε θα κάνει μόνη της refresh? κάποιος (δεν θυμάμαι και ποιος για να τον ρωτήσω) μου είχε πει κάτι τέτοιο ή τελος πάντων εγώ το κατάλαβα έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι, δεν θα κάνει μόνη της refresh. Μόνη της refresh κάνει μόνο η σελίδα με τους συνδεδεμένους χρήστες. Μήπως σου είπαν τίποτα για AJAX και μπερδεύτηκες;

Όσον αφορά το πρόβλημα, όταν λες οτι βλέπεις μόνο την πρώτη απάντηση εννοείς οτι φορτώνει κανονικά η σελίδα σαν να έχει μια απάντηση μόνο ή οτι μετά απο το πρώτο ποστ δεν φορτώνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Κατερίνα πάτα το πλήκτρο print screen για να ΄΄φωτογραφήσει΄΄ ότι έχεις στην οθόνη και στειλτο για να το δει η Michelle . Ισως αυτό βοηθήσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Όσον αφορά το πρόβλημα, όταν λες οτι βλέπεις μόνο την πρώτη απάντηση εννοείς οτι φορτώνει κανονικά η σελίδα σαν να έχει μια απάντηση μόνο ή οτι μετά απο το πρώτο ποστ δεν φορτώνει?

Σαν να έχει μόνο μια απάντηση. δλδ τώρα που μπήκα και είχατε απαντήσει και εσύ και ο Θανάσης δεν μου έβγαζε τις απαντήσεις σας. Κατά τ'άλλα η σελίδα φορτώνει ολόκληρη.Μόλις κάνω refresh εμφανίζονται και οι δικές σας απαντήσεις!!!
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την έως τώρα υπομονή σου!
Όσον αφορά το άλλο θέμα με τις php σελίδες θυμήθηκα και ρώτησα αυτόν που μου το είχε πει και τελικά ήταν κάτι άλλο, που και πάλι βέβαια δεν το κατάλαβα καθότι είμαι άσχετη, αλλά είχε σχέση με τη βάση δεδομένων που υπάρχει πίσω από τη σελίδα(?).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Θανάση αυτό που λες πως το κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ούτε με τη βάση δεδομένων έχει να κάνει :P
Ή αυτός που στα λέει είναι ασχέτου, ή κάτι δεν κατάλαβες καλά :P

Αυτό που σου λέει (πολύ σωστά) ο Θανάσης, είναι να πατήσεις στο πληκτρολόγιο Print Screen ενώ εμφανίζεται το πρόβλημα στην οθόνη σου και έπειτα να πας σε κάποιο πρόγραμμα δημιουργίας/επεξεργασίας εικόνων (ακόμα και το paint), να κάνεις επικόλληση και να το επισυνάψεις σε κάποιο ποστ σου εδώ ώστε να το δω. Αν χρησιμοποιήσεις το paint μην το αποθηκευσεις ως BMP γιατί θα είναι τεράστιο, ούτε GIF ή JPEG γιατί το paint τα κάνει με άθλια ποιότητα. Προτίμησε PNG.

Όταν λες οτι φορτώνει κανονικά η υπόλοιπη σελίδα εννοείς πχ οτι βλέπεις κανονικά τη γρήγορη απάντηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ναι όλα τα άλλα τα βλέπω κανονικά. Το απόγευμα θα σου στείλω την εικόνα με mail να τη δεις.
Για το άλλο θέμα...είμαι κι εγώ ψιλοάσχετη. μπορεί να χει κι αυτός κατι άλλο στο μυαλό του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε μηπως η σελίδα είναι φορτωμένη απο πριν δημοσιευτούν οι απαντήσεις και εσύ απλά περιμένεις να ανανεωθεί αυτόματα; Για δες την ώρα κάτω κάτω που φορτώθηκε η σελίδα. Έχουν δημοσιευτεί οι απαντήσεις που ΔΕΝ βλέπεις, ΠΡΙΝ απο αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Αχ, αυτό ακριβώς θέλω να σου πω! δεν εχω ανοιχτη τη σελίδα.Όταν ανοίγω ένα θέμα μου φορτώνει τη σελίδα όπως την είδα τελευταία φορά. πχ τώρα που απάντησες θα μου φόρτωνε τη σελίδα (στο σπίτι που έχω το πρόβλημα) όπως ήταν πριν μισή ώρα που ξαναδιάβασα το θέμα. Δηλαδή και στην ώρα θα μου έβγαζε 9:30και όχι 10:15 και την απάντηση σου δεν θα εμφάνιζε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Michelle, επισυνάπτω τη σελίδα που άνοιξα από το θέμα "πρησμένο αυτί". Σημειωτέον την άνοιξα πριν 2 λεπτά και ΑΦΟΥ είχε απαντήσει η lady. Μετά κάνοντας refresh θα εμφανιστεί και η καινούργια απάντηση!!!!

(Η εικόνα βρίσκεται στο τέλος του κειμένου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • MYCAT.jpg
    MYCAT.jpg
    66.7 KB · Εμφανίσεις: 74

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
και μετά το refresh.....(Η εικόνα βρίσκεται στο τέλος του κειμένου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • mycat2.jpg
    mycat2.jpg
    64.6 KB · Εμφανίσεις: 76

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχεις δοκιμάσει άλλο browser? Μήπως έχεις κάποιο περίεργο plugin στον ΙΕ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Τώρα για plugin κλπ... τι να σε πω καλή μου!
Πάντως θα κατεβάσω το firefox, να δούμε τι θα γίνει.
Σ'ευχαριστώ και πάλι πάρα πολύ και sorry που σε ζάλισα!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

popi

Νεοφερμένος

Η popi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παιδιά και γω είχα πρόβλημα τώρα να μπω.Μου έχει βγάλει error/http:www.wycat αι δεν λέει να κλείσει,το άνοιξα από το messeger.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top