[06/12/2008] Νεκρός 16χρονος στα Εξάρχεια

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Από την κατάθεση του κατηγορούμενου:

Αυτό αποδεικνύεται και από την κατάθεση του αστυνόμου Μπατσούλα ο οποίος αναφέρει...https://4.bp.blogspot.com/_BCsaeWGNwNI/ST_0DMluQVI/AAAAAAAAxMQ/NADk30adGpk/s1600-h/_lwf0003.jpg

:hehe: :hehe: :rofl:


:worship: :worship: :worship:

Θέλω να επαναλάβω πως ο ισχυρισμός μου ότι δεν αντελήφθην τον τραυματισμό του θύματος ... αποδεικνύεται από το γεγονός ότι δεν ενημερώσαμε το κέντρο και τη διμοιρία των ΜΑΤ, αλλά φύγαμε...

Έλα Χριστέ με τις πυτζάμες σου!!! Τι άλλο θ' ακούσουμε...:wall:


Από τη δήλωση του Κούγια:

Με ενδιαφέρει μόνο, αυτό που έχουν καθήκον (ερχλρλρ καθκλρκον, όχι αγαπητοί μου συμφορουμίτες δεν μιλάει τη γλώσσα του Μεγάλου Κθούλου, ούτε καν τη μητρική του, πνίγηκε κι ο ίδιος όταν το είπε), όλοι οι έντιμοι δικηγόροι : να βοηθούμε τα δικαστήρια να εκδίδουν δίκαιες αποφάσεις

Ε, αυτό έμενε ακόμη ν' ακούσουμε, μας ήρθε κατακέφαλα!! :wall: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Επειδή είδα ότι ρωτάτε πολλοί κατά την ιατροδικαστική εξέταση ήταν παρόν και ορισμένος από την οικογένεια ιατροδικαστής και επίσης η βαλλιστική αργεί να να ολοκληρωθεί γιατί περιμένουν να οριστεί και από την οικογένεια κάποιος να είναι παρόν στην όλη διαδικασία για να μην αμφισβητηθούν τα αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Έκανε δηλώσεις - ξεκάθαρες επιθέσεις στο ήθος του παιδιού (οι οποίες διαψεύσθηκαν ευτυχώς), μιλώντας για αποκλίνουσα συμπεριφορά, ούτε καν συγγνώμη δε ζήτησε.

Αναρωτιέμαι ποιος πληρώνει την ανταμοιβή του Κουγια (για το ποσό δεν έχω αυταπάτες, πρέπει να είναι αστρονομικό) για να δεχτεί να παίξει το ρόλο του κακού ψυχρού, ώστε να στρέφεται η κοινωνική οργή ενάντια του, προσωρινά.
(το συμφέρων των κατηγορουμένων είναι να βρεθεί κάποιος που είναι πιο απάνθρωπος από αυτούς, ώστε να φανεί καλύτερη η εικόνα τους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Τι δεν καταλαβαίνεις βρε Borat; Θα προσπαθήσουν να αποδείξουν ότι το παιδί ήταν αλήτης. Δεν το βλέπεις;

Ενώ είναι προφανές ότι δεν ήταν;

Δε καταλαβαίνω, πως είναι δυνατόν μία εφηβική αταξία του θύματος να αποτελεί ικανή και αναγκαία συνθήκη για να κριθεί ένας εν ψυχρώ δολοφόνος με περισσότερη κατανόηση! Τι έγκλημα μπορεί να έκανε ο πιτσιρικάς για να τον άλλαξαν σχολείο, φασαρία;

Ξερω παιδιά που έκαψαν τουαλέτες και έσπασαν τάξεις και όμως απο το σχολείο δεν τους απέβαλαν, έφαγαν αποβολή μιας εβδομάδας. Φανταστείτε τί έκανε αυτός για να τον αποβάλουν απο το Μωραίτη που ειναι ώς γνωστόν ιδιωτική επιχείρηση με πανάκριβα δίδακτρα και δεν χάνει πελάτη παρα μόνο αν αναγκαστούν.

Αυτοάμυνα; Πόσο μπορεί να απειλήσει ένα 15χρονο παιδί ακόμη και με ένα μπουκάλι στο χέρι έναν αρματωμένο ειδικό φρουρό στα 40 με όπλο και εξάρτηση μάχης. Δύο τα τινά, ή μιλάμε για πολύ χέστη, ή για πολύ νταή!

Νομίζω ότι δεν περιπολούν με πανοπλία στα αυτοκίνητα ή με εξάρτηση μάχης. Ενα τούβλο τωρα, αν το φάς στο κεφάλι και απο τα τρία μέτρα ρήψη ακόμη, μπορεί να σε σκοτώσει. Ποσο μάλλον πολλά και απο περισσότερα μέτρα ρήψη

Να ρωτησω κατι να μου απαντησετε εαν γνωριζετε...? Εχω δυο αποριες...
1. Γνωριζει κανεις κατω απο ποιες συνθηκες δουλευουν οι αστυνομικοι του τμηματος των Εξαρχειων? Εννοω τι μπορει να αντιμετωπιζει κανεις οταν βγανει για περιπολιες κ.ο.κ....σε αυτη την περιοχη...
2. Γνωριζουμε κατι περι το ποιον του θυτη? Ως ανθρωπο αλλα και ως επαγγελματια αστυνομικο?
(εαν εχει ηδη κατι ειπωθει, ζητω συγγνωμη, αλλα δεν εχω διαβασει ολα τα ποστ..:redface:)

1. Ολοι ξέρουμε ότι οι αναρχικοί και τραμπούκοι επιτίθενται στα αστυνομικά τμήματα εδώ και καιρό. Φορτώνοντας προφανώς τους επαγγελματίες εκεί με διάφορα συναισθήματα και μόνιμη ένταση.
2. Δεν γνωρίζω όμως θεωρώ απίθανο το σενάριο "ο αλήτης ράμπο μπάτσος που σκότωσε το αθώο παιδί που έπινε καφέ στα καλά καθούμενα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μπαγκζ δεν τον απέβαλαν. Ο Κούγιας μιλούσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
[...]
Ξερω παιδιά που έκαψαν τουαλέτες και έσπασαν τάξεις και όμως απο το σχολείο δεν τους απέβαλαν, έφαγαν αποβολή μιας εβδομάδας. Φανταστείτε τί έκανε αυτός για να τον αποβάλουν απο το Μωραίτη που ειναι ώς γνωστόν ιδιωτική επιχείρηση με πανάκριβα δίδακτρα και δεν χάνει πελάτη παρα μόνο αν αναγκαστούν. [...]

Μα η ίδια η σχολη διέψευσε ότι τα περί αποβολής. Ο ίδιος/οι γονείς του επέλεξαν να τον αλλάξουν σχολειό. Και επειδή πήγαινα κι εγώ σε ιδιωτικό και ξέρω τι κλίμα επικρατεί (πλούσια παιδιά πλουσιων γονιών, υποκρισία, θεοποίηση του χρήματος κλπ) δε μου φαίνεται καθόλου περίεργο που θέλησε να φύγει από εκεί το συγκεκριμένο παιδί δεδομένου ότι είχε αρχίσει να ψάχνεται και να αντιδρά στο πρότυπο αυτό (έστω κι αν δεχτούμε ότι με λάθος τρόπο αντιδρούσε).

Επίσης, με εξόργισε που στην κατάθεση είπαν ότι άλλαζε συχνά σχολεια, με τρόπο που να αφήνουν να εννοηθεί ότι πήγε σε 6-7 τουλάχιστον ενώ στην πραγματικότητα πήγαινε από την A δημοτικού μέχρι τη Γ γυμνασίου εκεί, μονο ΜΙΑ φορα άλλαξε (α, μπορεί να είχε πάει και σε άλλο νηπιαγωγείο, μετράει κι αυτό για "αποκλίνουσα συμπεριφορά"?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ξερω παιδιά που έκαψαν τουαλέτες και έσπασαν τάξεις και όμως απο το σχολείο δεν τους απέβαλαν, έφαγαν αποβολή μιας εβδομάδας. Φανταστείτε τί έκανε αυτός για να τον αποβάλουν απο το Μωραίτη που ειναι ώς γνωστόν ιδιωτική επιχείρηση με πανάκριβα δίδακτρα και δεν χάνει πελάτη παρα μόνο αν αναγκαστούν.

Η σχολη Μωραΐτη, όπως και κάποια αλλα ιδιωτικά, αποβάλλουν μαθητές, εάν αυτοί τελειώσουν την τρίτη γυμνασίου με βαθμό κάτω του 14.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anda

Νεοφερμένος

Η Τρελή κι Αλλοπαρμένη...!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι???? Δηλαδή το θέμα είναι το κατά πόσο κόσμια ήταν η συμπεριφορά του παιδιού και όχι το ότι τον σκότωσε????
Δηλαδή, ακόμα και αν τον είχαν αποβάλλει, ακόμα και αν όλα όσα αναφέρονται ισχύουν, αυτό δίνει το δικαίωμα σε αυτόν τον τυπά να σκοτώνει κόσμο??? Αν είναι να πάρουμε σβάρνα γυμνάσια και λύκεια και να πυροβολούμε τους ταραξίες!!!! Σίγουρη λύση!!!!
Και τώρα έρχομαι στο κυρίως θέμα του ερωτήματός μου: Αφού το παιδί έπρεπε να εκτελεστεί μιας και πέταξε - ίσως - κάποιο μπουκάλι στον "αστυνομικό", αυτός ο μπάτσος που δολοφόνησε ένα 15χρονο παιδί, τί τιμωρία αξίζει...????
Ρωτάω τώρα εγώ.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Μα η ίδια η σχολη διέψευσε ότι τα περί αποβολής.....
.......ενώ στην πραγματικότητα πήγαινε από την A δημοτικού μέχρι τη Γ γυμνασίου εκεί, μονο ΜΙΑ φορα άλλαξε

Αν αληθεύουν όλα αυτά προφανώς αλλάζει το θέμα

Η σχολη Μωραΐτη, όπως και κάποια αλλα ιδιωτικά, αποβάλλουν μαθητές, εάν αυτοί τελειώσουν την τρίτη γυμνασίου με βαθμό κάτω του 14.-

Μάλιστα. Αυτή λοιπόν ήταν εν προκειμένω η αιτία...

Να ρωτήσω κάτι???? Δηλαδή το θέμα είναι το κατά πόσο κόσμια ήταν η συμπεριφορά του παιδιού και όχι το ότι τον σκότωσε????

Αν τα τουβλα και τα μάρμαρα και οι σωληνες που λένε ο ιαστυνομικοί ότι πετούσαν είχαν σκοτώσει τον αστυνομικό πατέρα τριών παιδιών, ποιό θα ήταν το θέμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anda

Νεοφερμένος

Η Τρελή κι Αλλοπαρμένη...!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ στη συγκεκριμένη υπόθεση άκουσα ότι ο αστυνομικός πήρε το περιπολικό, πήγε κάμποσα μέτρα παρακάτω και γύρισε πίσω με τα πόδια για να πυροβολήσει στη συνέχεια το παιδί....
Τώρα αν εσύ το θεωρείς λογική αντίδραση ανθρώπου που δέχεται επίθεση από τούβλα, σωλήνες και μάρμαρα πάω πάσο...!!!!
Εγώ προσωπικά ψυχασθενή θα τον χαρακτήριζα..!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Απο 2 σχολεία λένε, όχι ένα

Η λέξη κλειδί στο ποστ σου είναι "λένε".

Η σχολη Μωραΐτη, όπως και κάποια αλλα ιδιωτικά, αποβάλλουν μαθητές, εάν αυτοί τελειώσουν την τρίτη γυμνασίου με βαθμό κάτω του 14.-

Βέβαια.
Επειδή ξέρω πώς δουλεύει το όλο σύστημα με τα ιδιωτικά και τα ημι-ιδιωτικά (που πήγαινα εγώ), έχουν συγκεκριμένη πολιτική σε αυτά. Ο Μωραϊτης δεν θα έσπευδε να βγάλει ανακοίνωση για να πει ότι το παιδί δεν είχε τη συμπεριφορά που του καταλογίζεται γιατί είναι πολύ εύκολο να αποδειχθεί η αλήθεια και αν δεν ισχύει, να εκτεθεί το σχολείο. Δεν θα το έκαναν και στο υπογράφω.
Από κει και περα, είμαι σίγουρη πως το παιδί τελείωσε κανονικά την Γ Γυμνασίου και μετά η μητέρα του θεώρησε καλό να το πάει στην Ώθηση, που είναι πραγματικά πολύ καλό σχολείο (υπάρχει και αντίστοιχο φροντιστήριο Ώθηση, που θεωρείται το καλύτερο), για να το βάλει σε ένα πρόγραμμα από νωρίς ώστε να προετοιμαστεί κατάλληλα για τις εισαγωγικές στο Παν/μιο.
Όλα αυτά που ακούγονται ότι τα σχολεία αυτά είναι ιδιωτικά και θα χρηματίζονταν να πουν το ο,τιδήποτε μου φαίνονται τραγικά. :worry:


Δεν έχω καταλάβει όμως πώς και γιατί καταλήξαμε να συζητάμε για την ενδοσχολική συμπεριφορά του παιδιού, ενώ είναι ξεκάθαρο πως ο αστυνομικός πυροβόλησε παρα το Νόμο που το απαγορεύει σε αυτή την περίπτωση, είτε το δεις από την πλευρά του εκφοβισμού, είτε από το ότι πυροβόλησε κατευθείαν εναντίον ενός άοπλου ανηλίκου και μάλιστα τη στιγμή που δεν κινδύνευε (από το παιδί) η ζωή κανενός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Buggs, δεν αποβλήθηκε ούτε εξαιτίας των βαθμών του, άλλαξε απλώς σχολείο. Και κανένας αυτόπτης μάρτυρας δεν ανέφερε συμπλοκή με ομάδα αναρχικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

Δεν έχω καταλάβει όμως πώς και γιατί καταλήξαμε να συζητάμε για την ενδοσχολική συμπεριφορά του παιδιού, ενώ είναι ξεκάθαρο πως ο αστυνομικός πυροβόλησε παρα το Νόμο που το απαγορεύει σε αυτή την περίπτωση, είτε το δεις από την πλευρά του εκφοβισμού, είτε από το ότι πυροβόλησε κατευθείαν εναντίον ενός άοπλου ανηλίκου και μάλιστα τη στιγμή που δεν κινδύνευε (από το παιδί η ζωή) κανενός!

Γιατί σας φαίνεται ..εξωπραγματικό ο συνήγορος υπεράσπισης [ ο οποίος κατά πώς φαίνεται πρέπει να ... ανέβει στην εκτίμησή μου μιας και μια χαρά έχει καταφέρει να ... αποπροσανατολίσει το ..."λαϊκό αίσθημα"] να προσπαθεί να αποδείξει ότι το παιδί ήταν το πιο ταραχοποιό στοιχείο που υπήρξε ποτέ και άρα ο αστυνομικός αμύνθηκε και "απλώς" χτύπησε τριπλό jackpot στην ατυχία κατά τη διάρκεια της άμυνάς του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Γιατί σας φαίνεται ..εξωπραγματικό ο συνήγορος υπεράσπισης [ ο οποίος κατά πώς φαίνεται πρέπει να ... ανέβει στην εκτίμησή μου μιας και μια χαρά έχει καταφέρει να ... αποπροσανατολίσει το ..."λαϊκό αίσθημα"] να προσπαθεί να αποδείξει ότι το παιδί ήταν το πιο ταραχοποιό στοιχείο που υπήρξε ποτέ και άρα ο αστυνομικός αμύνθηκε και "απλώς" χτύπησε τριπλό jackpot στην ατυχία κατά τη διάρκεια της άμυνάς του...

Γιατί μου φαίνεται ασύλληπτο το γεγονός ότι υπάρχουν άνθρωποι που θα το έκαναν αυτό...
Τι να πω
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Buggs, δεν αποβλήθηκε ούτε εξαιτίας των βαθμών του, άλλαξε απλώς σχολείο. Και κανένας αυτόπτης μάρτυρας δεν ανέφερε συμπλοκή με ομάδα αναρχικών.
Ερώτηση: Πώς το ξέρεις με τόση σιγουριά αυτό? Αν η πολιτική του σχολείου [που σε αυτό κάτι παραπάνω ξέρει το Γίδι] είναι "δεν εγγράφουμε άτομα που αποφοίτησαν από το Γυμνάσιο με βαθμούς κάτω του 14 στην Α' Λυκείου" είδες εσύ το ... απολυτήριο του Γυμνασίου του και μιλάς με τόση βεβαιότητα?

Ακόμα και αν δεν είναι...αποβολή με την "κλασσική" έννοια του όρου, είναι ένα είδος "αποβολής" και το συγκεκριμένο ακόμα και αν στην πράξη είναι απλώς ένα "άλλαξα σχολείο".

:confused:

εδιτ: Ούτε εγώ έχω δει το απολυτήριο Γυμνασίου του παιδιού, απλώς νομίζω ότι όλοι μας βιαζόμαστε να καταλήξουμε σε συμπεράσματα "Αγιοποίησης" του παιδιού. Σαφέστατα και δεν έπρεπε να πυροβοληθεί, μην τα ξαναλέω, αλλά να συζητάμε λες και ξαφνικά ήταν ...άγιος που κατέβηκε στη γη με βεβαιότητα είναι λίγο..κάπως, Imo...


edit 2:
Αρχική Δημοσίευση από kalyso:
Γιατί μου φαίνεται ασύλληπτο το γεγονός ότι υπάρχουν άνθρωποι που θα το έκαναν αυτό...
Τι να πω
:(
Κι εμένα. Για αυτό δεν θα ήθελα ποτέ να γίνω δικηγόρος. Αλλά well, είναι γνωστό ότι στη δημοκρατία, όλοιδικαιούμαστε υπεράσπισης επομένως, όσο και αν μας χτυπάει περίεργα, οφείλουμε να σεβαστούμε τους θεσμούς της, άρα και το δικαίωμα του συγκεκριμένου ανθρώπου να έχει υπεράσπιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Buggs, δεν αποβλήθηκε ούτε εξαιτίας των βαθμών του, άλλαξε απλώς σχολείο. Και κανένας αυτόπτης μάρτυρας δεν ανέφερε συμπλοκή με ομάδα αναρχικών.

Άρα όλα είναι ξεκάθαρα. Τι σκάμε; Καλώς καηκε η Αθήνα, καλώς θα αρχίσουν να καίνε και πιο συχνά αστυνομικά τμήματα απο εδώ και στο εξής, καλώς που θα σκοτώσουν με μερικούς μπάτσους, τουλάχιστον τους ράμπο, που ξέρουμε όλοι καλά ποιοί είναι, αφού όλοι τα ξέρουμε όλα τέλεια...

Καλώς όλα, αλλαγή, εξυγείανση, αυτή είναι η μέθοδος, αυτη που παρακολουθούμε στους δρόμους κοντά πέντε μέρες τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
disclaimer για όποιον έβαλε την αρνητική στο ποστ μου: Δεν συμφωνεί ότι είναι "Είδος αποβολής" αυτό που εφαρμόζει η Σχολή Μωραίτη? Δεν συμφωνεί ότι με το άκριτα να φτάνουμε σε παραλογισμούς και κατηγοριοποιήσεις δεν κερδίζουμε απολύτως τπτ? Δεν συμφωνεί ότι ο Κούγιας κάνει μια χαρά τη δουλειά του μιας και φτάσαμε [όπως επεσήμανε η Kalypso] να συζητάμε για το αν το παιδί πήρε 12 ή 15 και αν έκανε ...φασαρία ή όχι? Ή μήπως [τέλος] δεν συμφωνεί ότι η δημοκρατία ορίζει ότι όλοι, ακόμα και για τα απεχθέστερα εγκλήματα [θυμίζω το φόνο της κοπέλας στη Σαντορίνη από τον άντρα της] δικαιούμαστε υπεράσπισης? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
μου ήρθε μόλις με mail αυτό:

"
Η ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ, ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ, ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΗ. ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΑΝΤΙΤΥΠΟ, ΣΑΣ ΤΗ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΠΑΡΑΛΛΑΚΤΗ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ...
-------------------------------------------------------------------------------------------

ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ!
ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΑΣ
Δεν είμαστε τρομοκράτες, "κουκουλοφόροι", "γνωστοί-άγνωστοι"
ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ!
Αυτοί, οι γνωστοί-άγνωστοι....
Κάνουμε όνειρα -μη σκοτώνετε τα όνειρά μας!
Έχουμε ορμή - μη σταματάτε την ορμή μας.
ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ!
Κάποτε ήσασταν νέοι κι εσείς.
Τώρα κυνηγάτε το χρήμα, νοιάζεστε μόνο
για τη "βιτρίνα", παχύνατε, καραφλιάσατε, ΞΕΧΑΣΑΤΕ!
Περιμέναμε να μας υποστηρίξετε,
Περιμέναμε να ενδιαφερθείτε,
να μας κάνετε μια φορά κι εσείς περήφανους.
ΜΑΤΑΙΑ!
Ζείτε ψεύτικες ζωές, έχετε σκύψει το κεφάλι, έχετε κατεβάσει τα παντελόνια και περιμένετε τη μέρα που θα πεθάνετε.
Δε φαντάζεστε, δεν ερωτεύεστε
δεν δημιουργείτε!
Μόνο πουλάτε κι αγοράζετε.
ΥΛΗ ΠΑΝΤΟΥ
ΑΓΑΠΗ ΠΟΥΘΕΝΑ – ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ
Που είναι οι γονείς; Που είναι οι καλλιτέχνες; Γιατί δε βγαίνουν έξω να μας προστατέψουν; ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ!
ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

Υ.Γ.: Μη μας ρίχνετε άλλα δακρυγόνα
ΕΜΕΙΣ
κλαίμε κι από μόνοι μας."

Δεν ξέρω αν ισχύει απλώς το παραθέτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
εδιτ: Ούτε εγώ έχω δει το απολυτήριο Γυμνασίου του παιδιού, απλώς νομίζω ότι όλοι μας βιαζόμαστε να καταλήξουμε σε συμπεράσματα "Αγιοποίησης" του παιδιού. Σαφέστατα και δεν έπρεπε να πυροβοληθεί, μην τα ξαναλέω, αλλά να συζητάμε λες και ξαφνικά ήταν ...άγιος που κατέβηκε στη γη με βεβαιότητα είναι λίγο..κάπως, Imo...

Βρε Ρεζ, τι λέμε τώρα :confused:
Το παιδί είναι παιδί. Τι μπορεί να έχει κάνει πια που να είναι τόσο σοβαρό στα 15 του χρόνια;!
Αν είχε κάνει κάτι σοβαρό θα ήταν σε καμιά φυλακή ή κανένα αναμορφωτήριο!
Και επιτέλους σταματήστε να τα βλέπετε όλα άσπρο μαύρο- βρείτε μου έναν από εμάς όλους που στα 15 του δεν έκανε έστω μια βλακεία.

πς. εγώ έβαλα τη μία αρνητική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top