07/03/2021 - Επεισόδια στη Νέα Σμύρνη - αστυνομική βία

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως όποιος βγαίνει σε πορείες σε μια-ομολογουμένως- πολύ δύσκολη περίοδο για τέτοιες δραστηριότητες, να διακινδυνεύει απο την οξυθύμια του κάθε ένστολου χωρίς να τον ενδιαφέρει η ουσία της δράσης και ούτε πιστεύω πως οι χθεσινές πορείες για το εν λόγω συμβάν είχαν πολιτικό χαρακτήρα.
Εγώ αυτό είδα στην ανακοίνωση του μέρα 25 για κοινή δράση ΚΚΕ και Σύριζα (πριν 10 ώρες). Και δεν υπάρχει καμία περίπτωση να συμφωνώ με τις ενέργειες της Ν.Δ. ως κυβέρνησης του τόπου. Με κανέναν τρόπο.
Και πριν λίγα χρόνια θα είχα θυμώσει με την κατάσταση.
Ομως τώρα κάθομαι και αναλύω τα πράγματα.

Γιατι το καρότο θέλει ρίξιμο στα γαϊδούρια και όχι να μου το κουνάνε αποσπώντας μου την προσοχή απο θέματα εξαιρετικά φλέγοντα.

Σε έναν έλεγχο, δεν πας να κάνεις τον μάγκα.
Εχει συνέπειες.
Αυτό δεν αλλάξει πουθενά. Ούτε στην Ρωσία, ούτε στην Κίνα (βλέπε την πλατεία το 88 και τους φοιτητές), ούτε στο Hong Kong σήμερα και δεν βλέπω σε τι θα μπορούσε να διαφέρει η Ελληνική πραγματικότητα.
Στους μάγκες πολιτικούς που δείχνουν ανάστημα εκεί που δεν χρειάζεται;
Η μήπως σε κάτι μάγκες εδώ μέσα που το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι η αριστερή παλικαριά;

Εγώ αποστασιοποιούμαι απο αυτά και ο λόγος είναι γιατι με αποπροσανατολίζουν απο ζωτικής σημασίας θέματα.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εγώ αυτό είδα στην ανακοίνωση του μέρα 25 για κοινή δράση ΚΚΕ και Σύριζα (πριν 10 ώρες).
Και πριν λίγα χρόνια θα είχα θυμώσει με την κατάσταση.
Ομως τώρα κάθομαι και αναλύω τα πράγματα.

Γιατι το καρότο θέλει ρίξιμο στα γαϊδούρια και όχι να μου το κουνάνε αποσπώντας μου την προσοχή απο θέματα εξαιρετικά φλέγοντα.

Σε έναν έλεγχο, δεν πας να κάνεις τον μάγκα.
Εχει συνέπειες.
Αυτό δεν αλλάξει πουθενά. Ούτε στην Ρωσία, ούτε στην Κίνα (βλέπε την πλατεία το 88 και τους φοιτητές), ούτε στο Hong Kong σήμερα και δεν βλέπω σε τι θα μπορούσε να διαφέρει η Ελληνική πραγματικότητα.
Στους μάγκες πολιτικούς που δείχνουν ανάστημα εκεί που δεν χρειάζεται;
Η μήπως σε κάτι μάγκες εδώ μέσα που το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι η αριστερή παλικαριά;

Εγώ αποστασιοποιούμαι απο αυτά και ο λόγος είναι γιατι με αποπροσανατολίζουν απο ζωτικής σημασίας θέματα.
Οπότε η κοινή γνώμη πρέπει να εθυλοτυφλεί σε πρωτόγονες εικόνες ανεπίτρεπης βίας έναντι των πολιτών, των οποίων υποτίθεται προστατεύουν; Διότι για έμενα είναι ξεκάθαρο το τοπίο στα επεισόδια αυτά και δεν είναι αυθαίρετα δικά μου συμπεράσματα, αλλά βασίζομαι σε πληθώρα μαρτυριών και οπτικοακουστικό υλικό.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,564 μηνύματα.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν είδα κανένα αποδεικτικό καμίας επίθεσης στους Ματατζηδες. Ίσα ίσα το αντίθετο φαίνεται σε όλα τα βίντεο. Δεν θα μου έκανε καθόλου εντυπωση αν δεν συνέβη καμια επίθεση εν τέλει με τόση προπαγάνδα πκυ έχουμε φάει απ'τα ΜΜΕ πρόσφατα
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Ξυδάκι τοπ στον γκασπαροφ! Μεχρι και το ακρως κυβερνητικο καναλι ΣΚΑΙ σουσου,σημερα μιλαγε ξεκαθαρα για αστυνομικη βια.
Δεν περιμενω βεβαια απο τα μπατσονια να το παραδεχτουν.Για αυτο ειναι μπατσονια.Για να ριχνουν μπατσους.Διοτι αυτο τους αρεσει.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Κυρανάκης είχε το θράσος να βγάλει στη φόρα προσωπικά στοιχεία του παιδιού που χτυπήθηκε για να δικαιολογήσει άραγε τη βία; Βέβαια, όταν πρόκειται για τον Λιγνάδη που βίαζε παιδιά δε γνώριζαν τίποτα. Για ένα παιδί που δέχθηκε βία όμως ολόκληρο φακέλωμα.

Τόση αθλιότητα μαζεμένη δε την αντέχει ο τόπος.
 

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Kαλά, εδώ επινόησε ότι πήγε να αρπάξει το υπηρεσιακό όπλο του αστυνομικού. Μυθομανείς εκεί που τους παίρνει, γιατί πάντα θα υπάρχουν τα πρόθυμα ζώα που θα τους πιστέψουν.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Οπότε η κοινή γνώμη πρέπει να εθυλοτυφλεί σε πρωτόγονες εικόνες ανεπίτρεπης βίας έναντι των πολιτών, των οποίων υποτίθεται προστατεύουν; Διότι για έμενα είναι ξεκάθαρο το τοπίο στα επεισόδια αυτά και δεν είναι αυθαίρετα δικά μου συμπεράσματα, αλλά βασίζομαι σε πληθώρα μαρτυριών και οπτικοακουστικό υλικό.
Η δική μου γνώμη λέει τα εξής:
200 χρόνια μετά και ο Κολοκοτρώνης πουθενά
200 χρόνια μετά και η Μπουμπουλίνα πουθενά
200 χρόνια μετά και η προσοχή μας στον Κουφοντίνα
200 χρόνια μετά και είμαστε 200 χρόνια πίσω απο εκεί που θα έπρεπε να βρισκόμαστε

Ο κορονοϊός, δεν παλεύεται με τέτοιους τρόπους.

Απορίας άξιο είναι η στάση που θα ακολουθήσει η Αριστερά για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου. Γιατι δεν ήταν παρούσα στους αγώνες του 21. Ομως με ποιον τρόπο θα δείξει την παρουσία της σήμερα;
Μήπως <<φωνάζοντας ψωμί παιδεία ελευθερία>>; το έχουν πιπιλίσει γενιές ολόκληρες και ο παρονομαστής ίδιος.
Τυχαίο; δε νομιζω. Μήπως παίζει κάποιο ρόλο; του Δραγάτη θαρρώ...

Γιατι ραγιάδες ήμασταν.
Ραγιάδες θέλουμε να είμαστε ακόμα;
 

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Στους αγώνες του '21 η αριστερά δεν ήταν παρούσα, γιατί δεν υπήρχαν οι πολιτικές ιδεολογίες με την μορφή που τις ξέρουμε σήμερα.

Τι διαβάζουμε και σήμερα εδώ μέσα.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διαβάζουμε οτιδήποτε μπορεί να αποπροσανατολίσει από το κράτος βίας και ανομίας που έχει στήσει η ακροδεξιά μαζί με την ανοχή των ζώων που τρέφονται ιδεολογικά από αυτή. Ζώα που και πάλι στρέφονται ενάντια στα θύματα.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Στους αγώνες του '21 η αριστερά δεν ήταν παρούσα, γιατί δεν υπήρχαν οι πολιτικές ιδεολογίες με την μορφή που τις ξέρουμε σήμερα.

Τι διαβάζουμε και σήμερα εδώ μέσα.
μόνο αυτό διάβασες;
όχι για τον περίεργο λόγο ύπαρξης της Αριστεράς;
που είναι κάθε άλλο παρά η αντιμετώπιση των πραγματικών προβλημάτων μας;
 

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Ε ναι, τα άλλα είναι συνωμοσιολογίες της ελληνικής ακροδεξιάς.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Μηνυση για GDPR και διαγραφη ως βουλευτης της ΝΔ....για να δουμε θα γινει τιποτα για αυτο ,ελεος ειπαμε το εχουν καβαλησει το καλαμι αλλα οχι τοσο πολυ
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να παρέμβει εισαγγελέας και για τον Κυρανάκη. Μόνοι τους δε κάνουν τίποτα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Στους αγώνες του '21 η αριστερά δεν ήταν παρούσα, γιατί δεν υπήρχαν οι πολιτικές ιδεολογίες με την μορφή που τις ξέρουμε σήμερα.

Τι διαβάζουμε και σήμερα εδώ μέσα.
Είναι γνωστό ότι εκείνη η μεριά της κάργα δεξιάς,βλέπε χαύγουλα,και εθνιλίκια πάσης φύσεως,είναι και κάργα ανιστόρητα.Τι ψάχνεις;
 

azula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η azula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 122 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,721 μηνύματα.
Η ΝΔ μαντάρα τα έχει κάνει με την ανεξέλεγκτη βία της αστυνομίας. Αυτές είναι οι εικόνες που θέλουν μερικοί για να προπαγανδίζουν. Ήδη δαιμονοποίησαν την είσοδο της αστυνομίας στα πανεπιστήμια και δίνουν το δικαίωμα σε αυτούς που ανέκαθεν το θεωρούσαν τσιφλίκι τους τώρα να έχουν και απτά στοιχεία περί αστυνομικής βίας και να επηρεάζουν την κοινή γνώμη ( που κάποτε ήτο διχασμένη ).

Μαζέψτε τους άντρες σας επιτέλους.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η μόνη προπαγάνδα που υπάρχει είναι η προπαγάνδα των αδρά πληρωμένων ΜΜΕ που πλέον δεν περνάει. Ούτε με Λιγνάδη πέρασε, ούτε με Ικαρία πέρασε, ούτε τώρα πέρασε.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η μόνη προπαγάνδα που υπάρχει είναι η προπαγάνδα των αδρά πληρωμένων ΜΜΕ που πλέον δεν περνάει. Ούτε με Λιγνάδη πέρασε, ούτε με Ικαρία πέρασε, ούτε τώρα πέρασε.

Πήγαν οι μπετόστοκοι πάνοπλοι, ντυμένοι σαν αστακοί με γκλοπ και δεν συμμαζεύεται να βαρέσουν κάτι 18χρονα που δεν είχαν τίποτα πάνω τους και ας πούμε υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να πειστεί κανείς (που να μην έχει iq πατάτας) ότι αυτοί ήταν που επιτέθηκαν στα λατρεμένα μας χοιρινά.
Να πάει αυτός που είπε ότι δε νοσηλεύεται κανένας πολίτης - ενώ δύο παιδιά έσπασαν τα πάντα - και να βαρέσει το κεφάλι του στον τοίχο να δούμε κάτι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top