07/03/2021 - Επεισόδια στη Νέα Σμύρνη - αστυνομική βία

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για την παραβατικοτητα εντός του σώματος τι γίνεται;
 

NikosM.5

Νεοφερμένος

Ο NikosM.5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Ανέκαθεν είχα ένα μίσος απέναντι στην αστυνομία διότι την έχω δει με τα ίδια μου τα μάτια να κακοποιεί τον πιο τίμιο άνθρωπο που ξέρω, τον πατέρα μου (μετανάστης). Από συνήθεια, ακόμαφοβάται λίγο όταν βλέπει κάποιον αστυνομικό. Πολύ κακό παρ’όλ’αυτά είναι το τσουβάλιασμα που γίνεται με τους μπάτσους. Όχι ότι δεν το αξίζουν όσοι είναι πραγματικά ζώα, αλλά αδικούνται υπερβολικά πολύ οι σωστοί ΑΝΘΡΩΠΟΙ που τυγχάνουν να είναι αστυνομικοί.

ΥΓ. Έχω κλάψει με όσους κρύβουν την χουντολαγνεια τους πίσω από τον «ορθολογισμό». Ο νοών νοείτο.

ΥΓ2. Αυτή είναι μόνο η αρχή των επεισοδίων
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Για την παραβατικοτητα εντός του σώματος τι γίνεται;
Υπάρχει η σοβαρή παραβατικότητα (ποινικές υποθέσεις, συμμετοχή σε εγκληματικές ομάδες, ναρκωτικά κτλ) την οποία αντιμετωπίζει πολύ αποτελεσματικά το εσωτερικών υποθέσεων και όσοι βρίσκονται αποτάσονται με συνοπτικές διαδικασίες.

Και υπάρχει η παραβατικότητα των media, βίντεο με βίαιες σκηνές πάνω σε επεισόδια η συλλήψεις ( όπου εξ ορισμού υπάρχει βία) και η οποία δεν θα παταχθεί ποτέ όσο υπάρχει άνθρωπος στην γη.


Να θυμίσω ότι επί ΣΥΡΙΖΑ στις Πρέσπες έπεσε πολύ χημικό και ξύλο την ώρα που υπογράφονταν η συμφωνία Και εκεί στα media γίνονταν ένα όργιο και πολλοί έλεγαν και για μια νεκρή δήθεν γυναίκα.
.Η μετά στο Σύνταγμα στα συλλαλητήρια επίσης υπήρχε πολύ βία και χημικό και προσπάθεια εθνικιστών να μπούνε στην βουλή.
Οικογενειακοί φίλοι τα είχαν βάλει μαζί μου και ήταν στα κάγκελα όπως είναι τώρα το μισό thread.



Η κρατική βία δεν θα αλλάξει ποτέ το μόνο που αλλάζει είναι το χρώμα της εξουσίας και αυτού που τις τρώει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

4 αστυνομικοί στο εδώλιο της δίκης.
Και η απόφαση?
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Σουρεάλ πράγματα. Ο κόσμος έχει αγανακτήσει και με την παραμικρή αφορμή ξεσπάει (και καλά κάνει). Η κυβέρνηση αν έχει λίγο μυαλό πρέπει να αφήσει τη ρητορική "Στο κόκκινο το ΕΣΥ, τρίτο κύμα, Γροιλανδικές μεταλλάξεις κτλ" και να αποκαταστήσει την ελευθερία. Φοβάμαι πως αν συνεχιστούν οι εντάσεις θα έχουμε περισσότερους τραυματίες ή και νεκρούς.
 

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Η βια φερνει βια και η δραση αντιδραση
Κ δν θα λυπηθω κανενα μπατσο γιατι τις εμασε,ηξερε τι τον περιμενει πριν διαλεξει το επαγγελμα του οπως ηξερα και γω τι με περιμενει στο δικο μου.
Αλλα ρε γκασπαρ εμας οταν φιλους μας τους δενουν στις πορειες καθομαστε να τους παρουμε πισω,δε τους παραταμε οπως εσεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,841 μηνύματα.
Τελικα τι έγινε παιδιά ? Τελείωσε η πορεία ?ή συνεχίζουν ακόμα ? Είχε καμία σημαντική εξέλιξη?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

(Απρίλιο 2020 )
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,841 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Πόσοι αστυνομικοί έχουν χάσει την ζωή τους σε παρόμοια περιστατικά; Ξέρει κανείς;
 

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Στην Ελλάδα; Κανένας.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Εμείς από το 1984 έως σήμερα έχουμε 184 νεκρούς
Πολλοί θύματα τρομοκρατίας

Σήμερα ίσως γίνονταν 185
Είσαι αστυνομικός; Σε διαδηλώσεις υπάρχουν στατιστικά; Που μπορούμε να τα βρούμε;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,841 μηνύματα.
"" Χθες στη Νέα Σμύρνη τα σοβαρά επεισόδια δεν έγιναν βεβαίως από τους χιλιάδες οικογενειάρχες με τα παιδιά τους που κατέβηκαν για να διαδηλώσουν κατά της αστυνομικής βίας. Ουδεμία σχέση είχαν με εκείνους που θέλησαν να διαμαρτυρηθούν για τον ξυλοδαρμό του νεαρού από αστυνομικούς την περασμένη Κυριακή ""


Συνομωσιολογια αυτά που έλεγα χτες ότι στην πορεία την ξεκίνησαν ενδοκομματικα ή ότι είναι κόλπο ε ?

(Παρόμοιο πράγμα έγινε και στην Αμερική )
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
από τους χιλιάδες οικογενειάρχες με τα παιδιά τους
Πεντακοσες εκατον τριαντα πεντε χιλιαδες οικογενειαρχες ειχε χθες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σουρεάλ πράγματα. Ο κόσμος έχει αγανακτήσει και με την παραμικρή αφορμή ξεσπάει (και καλά κάνει). Η κυβέρνηση αν έχει λίγο μυαλό πρέπει να αφήσει τη ρητορική "Στο κόκκινο το ΕΣΥ, τρίτο κύμα, Γροιλανδικές μεταλλάξεις κτλ" και να αποκαταστήσει την ελευθερία. Φοβάμαι πως αν συνεχιστούν οι εντάσεις θα έχουμε περισσότερους τραυματίες ή και νεκρούς.
Αυτο να το κανει. Αλλα και παλι αν αυτοκτονησει ο μεγαλος για αυτους αγωνιστης Κουφοντινας δια της απεργιας πεινας,τοτε η Αθηνα ετσι και αλλιως θα καει απο τους γνωστους αργοσχολους
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,841 μηνύματα.
Πεντακοσες εκατον τριαντα πεντε χιλιαδες οικογενειαρχες ειχε χθες
Άλλος από εδώ

Ναι βρε αγόρι μου βλέπεις να αντιλέγω?
Η πορεία ξεκίνησε από "οικογενειάρχες" που δεν ήθελαν τέτοια εξέλιξη .....αλλά υπήρχαν κι τα γνωστά τσιράκια που δίνουν τι πράσινο φως στο να γίνει ότι έγινε

(Και πολλές φορές το κάνουν και αστυνομικοί, δηλαδή ρίχνουν στους δικούς τους για να τους δώσουν πάτημα να ανταποδώσουν και αυτοί πριν τους κάνουν κακο, @Gaspar επιβεβαίωσε μια )



**Πάντως με ανησυχήσει λιγοπου σε όλο το φόρουμ όλοι παραποιούν τα λόγια σου για να σε εκθέσουν και καλά
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Όσοι χαίρεστε με τον τραυματία αστυνομικο ,είστε 10 επίπεδα κάτω από τον μπατσο που βαραγε τον πιτσιρικά προχθές
Εχεις πολύ πλάκα! Μεταφράζεις την οργή του κόσμου για μια άνανδρη και αναίτια επίθεση μπατσονιών σε ενα άτομο μόνο του,στο ότι χαιρόμαστε για τον τραυματια αστυνομικο! Δειξε μου ένα μηνυμα που να λέει χαίρομαι για τον τραυματια αστυνομικό!
Μπορείς να μου το δειξεις; Διότι εγω μεχρι τωρα δεν εχω δει κανένα!


Θελει η π@τανα να κρυφτει και η χαρα δεν την αφηνει.Πες παλικάρι μου ότι χέστηκες για τον αοπλο νεο που πλάκωσαν στο ξύλο οι πανοπλοι νεαντερνταλ διότι τα μικροτσουτσουνα κομπλεξικα ματ έχιυν δικαιωμα να μπουζουριαζουν όποιον γουσταρουν και ο απλος κόσμος δεν έχει δικαιωμα να διαμαρτυρεται,παρα μόνο αν χτυπηθει μπατσονι.
Πεστο καμαρι μου,ντρεπεσαι να ομολογισεις αυτο που εννοεις;
Μην διαστρεβλωνεις ομως την πραγματικοτητα ή τα γραφομενα όλων εδω.ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ειπε καλα να παθει ο αστυνομικος,κανενας δεν έγραψε οτι χαιρεται ,ουτε διαφανηκε καν κατι τετοιο.
Αντιθετα ΕΣΥ ΚΡΥΒΕΙΣ αυτα που πραγματικα σκεφτεσαι,αλλα σε προδιδουν αυτα που γραφεις.
Οποτε η ντροπη δικια σου. :D
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Άλλος από εδώ

Ναι βρε αγόρι μου βλέπεις να αντιλέγω?
Η πορεία ξεκίνησε από "οικογενειάρχες" που δεν ήθελαν τέτοια εξέλιξη .....αλλά υπήρχαν κι τα γνωστά τσιράκια που δίνουν τι πράσινο φως στο να γίνει ότι έγινε

(Και πολλές φορές το κάνουν και αστυνομικοί, δηλαδή ρίχνουν στους δικούς τους για να τους δώσουν πάτημα να ανταποδώσουν και αυτοί πριν τους κάνουν κακο, @Gaspar επιβεβαίωσε μια )



**Πάντως με ανησυχήσει λιγοπου σε όλο το φόρουμ όλοι παραποιούν τα λόγια σου για να σε εκθέσουν και καλά
Ε μα ρε φιλε ποιοι οικογενειαρχες τωρα; Ουτε πριν τα επεισοδια υπηρχαν οικογενειαρχες που βγηκαν να διαδηλωσουν για την αστυνομικη βια, ποσοι να ταν 4-5;Ο Τσυριζα και τα φιλαρακια του κανουν τη γνωστη αριστεριστικη τακτικη τους οτι και καλα προβαλλουν αντισταση στο αστυνομικο κρατος, ο Μητσοτακης χαιρεται επειδη θα μπορει να επιβαλλει πιο σκληρο lockdown και θα το ριχνει στον Τσιπρα. Αλλα εγω δε σχολιαζω αυτο, σχολιαζω οτι καποιοι φαντασιοπληκτοι νομιζουν οτι ζουν σε αστυνομικο κρατος οχι λογω του lockdown αλλα επειδη σπανε καταληψεις σε σχολες και διαλυουν πορειες για τον Κουφοντινα. Και εχουν κανει σημαια ενα περιστατικο στη Ν.Σμυρνη λογω ενος ψυχοπαθους τυπα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αι πολλές φορές το κάνουν και αστυνομικοί, δηλαδή ρίχνουν στους δικούς τους για να τους δώσουν πάτημα να ανταποδώσουν και αυτοί πριν τους κάνουν κακο
Και πολλες φορες πανε αστυνομικοι με πολιτικα στις πορειες και τις σπανε. Αρχαια τακτικη
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Και τον Ζακ δηλαδή η αστυνομία τον έφαγε?

Πόλεμο με κάθε μορφή παραβατικότητας ναι, και αυτή περιλαμβάνει μεγάλο φάσμα από τον τσαμπουκά αναρχικό που απαιτεί να μην γραφτεί μια κλήση, μέχρι τον ποινικό με το καλάσνικοφ η τις δολοφονίες του κουφοντινα
Εσυ καμαρι μου μας δηλωνεις ξεκαθαρα τι μπατσος εισαι και γιατι εισαι εκει που εισαι,με την σοβαρη,ωριμη,φιλοειρηνικη,καθολου προτροπη σε βια,καθολου εθνικιστικη ,ακρως πολιτισμενη ,καθολου νεαντερνταλ γαμω και δερνω ,υπογραφαρα σου! :inlove:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top