1-1-2024 - Νέα τιμολόγια ρεύματος (πράσινα, μπλε, κίτρινα, πορτοκαλί)

Τι χρώμα θα διαλέξετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 13)
  • Πράσινο

    Ψήφοι: 9 69.2%
  • Μπλε

    Ψήφοι: 2 15.4%
  • Κίτρινο

    Ψήφοι: 1 7.7%
  • Πορτοκαλί

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Τίποτα

    Ψήφοι: 1 7.7%

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,014 μηνύματα.
Είμαι ο μονος που τραγουδαει απο μεσα του το τραγουδι πως παει... πράσινα κοκκινα κιτρινα μπλε... με δαυτα τα τιμολογια;
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Εξαρταται. Αμα είσαι αργόσχολος ή σ αρεσει να τζογαρεις με την τυχη σου, πας στο κιτρινο και στο πορτοκαλί, να σου λεει το χρηματιστηριο αν πρέπει να βαλεις πλυντηριο να πλυνεις τα σώβρακα.

Αμα είσαι δε βαριεσαι ωχ αδερφέ, μπλε και μπορει να φτασεις να πληρωνεις τον κουκο αηδονι

Αμα εισαι σκέτο "βαριέμαι", πράσινο κι οπως τύχουν όλα.

Είμαι αναμεσα στα δυο τελευταία. Αμα το καπέλο για την ασφάλεια της σταθερότητας ειναι μικρό, τότε μπλε. (πχ αν το πράσινο εχει 20 την κιλοβατωρα και το μπλε 22). Αν το καπέλο ειναι βύσμα, πχ απο 20 πράσινο σε 30 το μπλε, τοτε πράσινο.

Η απάντηση ειναι σε όλα, εξαρταται. Αφηστε να τον δουμε και μετα τον επιλέγουμε.
Εγώ που δεν καιω πολλές κιλαβατόρες γιατί πλέον έμεινα μόνη μου, να το αφήσω πράσινο, με συμφέρει?
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,014 μηνύματα.
Εγώ που δεν καιω πολλές κιλαβατόρες γιατί πλέον έμεινα μόνη μου, να το αφήσω πράσινο, με συμφέρει?
Τι να σας πω, εσείς γνωρίζετε την κατανάλωσή σας, δειτε πισω το πινακακι μάλιστα το μπλε, τι καταναλωνετε και ποσα χρεωνεστε επι ποσες κιλοβατωρες και θα καταλαβετε περισσοτερα τι σας συμφέρει.

Εμείς έχοντες ως στόχο την ανασύσταση της Αυτοκρατορίας, καίμε πολύ.

Η Αυτοκρατορική Αρχή θέλει μισό μεγαβατ για τους υπερυπολογιστές, μισο μεγαβατ για κλιματιστικο να ευφραινεται ο Πρίγκιπας Αρμίνιος Α' του Βυζαντινου Θρόνου, και μισό μεγαβατ για να πλένεται ο Αυτοκράτωρ με Palmolive Fabulous κερασάκι φράουλα.

Θα μεινομεν εις το πράσινο ημείς, καθότι το Βένετο δεν το εσυμπαθούσαμε εκ της Στάσεως του Νίκα.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Τι να σας πω, εσείς γνωρίζετε την κατανάλωσή σας, δειτε πισω το πινακακι μάλιστα το μπλε, τι καταναλωνετε και ποσα χρεωνεστε επι ποσες κιλοβατωρες και θα καταλαβετε περισσοτερα τι σας συμφέρει.

Εμείς έχοντες ως στόχο την ανασύσταση της Αυτοκρατορίας, καίμε πολύ.

Η Αυτοκρατορική Αρχή θέλει μισό μεγαβατ για τους υπερυπολογιστές, μισο μεγαβατ για κλιματιστικο να ευφραινεται ο Πρίγκιπας Αρμίνιος Α' του Βυζαντινου Θρόνου, και μισό μεγαβατ για να πλένεται ο Αυτοκράτωρ με Palmolive Fabulous κερασάκι φράουλα.

Θα μεινομεν εις το πράσινο ημείς, καθότι το Βένετο δεν το εσυμπαθούσαμε εκ της Στάσεως του Νίκα.
Μη μου μιλάς στο πλυθηντικό... Αγγελική.. οι κιλοβατόρες που καταναλώνω είναι περίπου 150 με 200 το μήνα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,014 μηνύματα.
Μη μου μιλάς στο πλυθηντικό... Αγγελική.. οι κιλοβατόρες που καταναλώνω είναι περίπου 150 με 200 το μήνα
Δε μπορώ κυρία Αγγελική να σας μιλήσω σε κατι άλλο πέρα από τον πληθυντικό, είμαι εγγενώς ακατάδεκτος ενικού.

Στις κιλοβατώρες να μεινουμε. Μη γυρίσω και δω επόμενο ποστ με αριθμούς παροχής και κωδικούς σύμβασης όμως ναι; Είμαστε σε δημόσιο φόρουμ, προστατευτείτε στο τι μοιράζεστε με το φόρουμ.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Δε μπορώ κυρία Αγγελική να σας μιλήσω σε κατι άλλο πέρα από τον πληθυντικό, είμαι εγγενώς ακατάδεκτος ενικού.

Στις κιλοβατώρες να μεινουμε. Μη γυρίσω και δω επόμενο ποστ με αριθμούς παροχής και κωδικούς σύμβασης όμως ναι; Είμαστε σε δημόσιο φόρουμ, προστατευτείτε στο τι μοιράζεστε με το φόρουμ.
σε άλλο post άλλου θέματος με είπες Αγγελική, τώρα τι σε έπιασε? Δεν με πολυνοιάζει.. τι θα δει και τι δεν θα δει το Forum τα έχω ξεπεράσει αυτά.... αλλά δεν απάντησες στην ερώτηση??? Απάντησε ο Φώτης να μείνω στο πράσινο ... να μείνω?
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,640 μηνύματα.
1701727674655.png
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Μη μου μιλάς στο πλυθηντικό... Αγγελική.. οι κιλοβατόρες που καταναλώνω είναι περίπου 150 με 200 το μήνα
Ασφαλές λιμάνι της δεη και πράσινο όπου θα πάει η μάζα.
Οι εναλλακτικοί πάροχοι παίζουν ύπουλα παιχνίδια και μόνο αν πάιξεις σωστά εκμεταλέυεσαι τα δώρα και αλλάζεις κάθε μήνα μπορείς να την βγάλεις επι μήνες ακόμα και τζάμπα.
Οι περισσότεροι όμως πέφτουν στις παγίδες τους και πληρώνουν εως και διπλάσιες τιμές απο αυτές της δεη.
πόσοι βλέπουν κάθε μήνα πόσο τους χρεώνουν την κιλοβατόρα και πόσο χρεώνουν οι υπόλοιποι? ελάχιστοι.

Και φυσικά δεν πιστέυεις τίποτα απο τηλεφωνικές προσφορές. η εξαπάτηση στα καλύτερα της.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Ασφαλές λιμάνι της δεη και πράσινο όπου θα πάει η μάζα.
Οι εναλλακτικοί πάροχοι παίζουν ύπουλα παιχνίδια και μόνο αν πάιξεις σωστά εκμεταλέυεσαι τα δώρα και αλλάζεις κάθε μήνα μπορείς να την βγάλεις επι μήνες ακόμα και τζάμπα.
Οι περισσότεροι όμως πέφτουν στις παγίδες τους και πληρώνουν εως και διπλάσιες τιμές απο αυτές της δεη.
πόσοι βλέπουν κάθε μήνα πόσο τους χρεώνουν την κιλοβατόρα και πόσο χρεώνουν οι υπόλοιποι? ελάχιστοι.

Και φυσικά δεν πιστέυεις τίποτα απο τηλεφωνικές προσφορές. η εξαπάτηση στα καλύτερα της.
Είμαι στη Ζενιθ αλλά δεν πληρώνω πάνω από 50 € εκτός αν έχω πιο μεγάλη κατανάλωση.. πάει συνδιαστικά με το αέριο, το οποίο δεν έχω ανάψει ακόμα γιατί δεν κρυώνω ...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,014 μηνύματα.
σε άλλο post άλλου θέματος με είπες Αγγελική, τώρα τι σε έπιασε? Δεν με πολυνοιάζει.. τι θα δει και τι δεν θα δει το Forum τα έχω ξεπεράσει αυτά.... αλλά δεν απάντησες στην ερώτηση??? Απάντησε ο Φώτης να μείνω στο πράσινο ... να μείνω?
robert downey jr meme.png


Ενταξει Αγγελική, μείνε στο πράσινο. :bleh:
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,640 μηνύματα.
Η διαφημιστική καμπάνια του Μέρα 25 για τις Ευρωεκλογές?? Πολύ φθηνή, περίμενα κάτι καλύτερο που να βάζει και την Αμερικανική πρεσβεία μέσα.
έπεσε κάπου έξω η εικονα;
πού κανει λάθος;

υγ: πού κολλάει καλέ το μερα25; :bleh:
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Το τελευταίο 6μηνο στην αγορά ενέργειας τα πράγματα είναι άγρια, και οι πάροχοι αδίστακτα αρπακτικά.
Για αυτό και έγινε αυτό με τα χρώματα.

αν είσαι λίγο αφελής και δεν ασχολείσαι σε αρμέγουν.
Βγάζουν καθε μήνα νέα φτηνά προγράμματα ακριβαίνοντας τα παλιά
δίνουν δώρα 50ρικα και 100ρικα τυρακια για να μαζέψουν πελάτες.
Τηλεφωνική εξαπάτηση σε ανυποψίαστους πελάτες. με ψέματα του στυλ παράγουμε δικό μας ρέυμα και είμαστε οι φθηνότεροι.

Τους τελευταίους μήνες κάνω τράμπα μήνα παρα μήνα. εχω πληρώσει ελάχιστα. παίρνω το χρηματικό μπόνους και όταν τελειώσει πάω στον επόμενο.
Ο πεθερός μου που είναι ο μέσος ανυποψίαστος καταναλωτής του έταξαν ένα powerbank και εκεί που είναι πληρώνει κάθε μήνα 0,19/kwh
Είμαι στη Ζενιθ αλλά δεν πληρώνω πάνω από 50 € εκτός αν έχω πιο μεγάλη κατανάλωση.. πάει συνδιαστικά με το αέριο, το οποίο δεν έχω ανάψει ακόμα γιατί δεν κρυώνω ...
το θέμα δεν είναι σε ποια είσαι αλλα σε ποιό πρόγραμμα απο τα δεκάδες που έχει η κάθε μία και πόσο χρεώνει αυτό την μήνα αυτό το πρόγραμμα.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,780 μηνύματα.
Εσυ καλα κανεις και διαφωνείς, μπορει να χεις περασμενο το κινητο σκουλαρίκι και να ελέγχεις τον έξυπνο μετρητή και να σου λεει "κανε μπανιο 3 τη νυχτα, ειναι χαμηλα το χρηματιστηριο ενεργειας, αναψε το θερμοσίφωνα".

Εγω το κορμί μου θέλω να το πλένω 3 το απόγευμα και να καιω 4 χιλιαδες βατ και να το αφηνω και μιση ωρα παραπανω γιατι μ αρεσει το λαμπάκι όπως φωτάει. Δε θελω να κοιταω κινητα, να μελεταω τιμολόγια. Πληρώνω για να χω λιγοτερο άγχος, περισσοτερη ελευθερία χρόνου.
Δε χρειάζεται να κοιτάς κάτι όλη τη μερα. Οι άνθρωποι είμαστε creatures of habit, ειναι οι στανταρέ οι ωρες υψηλότερης ζήτησης (αρα μεγαλύτερης τιμής). Θα κοιτάξεις μια φορά την καμπύλη γενικής κατανάλωσης και αν δεις ότι η κυρίως χρήση σου είναι εκτός των peaks, τότε το πρόγραμμά αυτό σου ταιριάζει καλύτερα.


1701729867233.png
 

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τους τελευταίους μήνες κάνω τράμπα μήνα παρα μήνα. εχω πληρώσει ελάχιστα. παίρνω το χρηματικό μπόνους και όταν τελειώσει πάω στον επόμενο.
Ο πεθερός μου που είναι ο μέσος ανυποψίαστος καταναλωτής του έταξαν ένα powerbank και εκεί που είναι πληρώνει κάθε μήνα 0,19/kwh
Ερώτημα πρωτο: δεν βαριέστε κάθε τοσο να αλλάζεις;

ερώτημα δεύτερο: το πληρώνεις ελάχιστα δεν μου λέει κάτι, αν καις 10 κιλοβατώρες ελάχιστα θα πληρώσεις, ανά κιλοβατώρα πες μας όπως πολύ καλά έφερες το παράδειγμα του πεθερού.

τρίτο ερώτημα: και όταν όπου να ναι έχεις περάσει από όλους τι γίνετε; Δεν θα αναγκαστείς κάποια στιγμή να γίνεις “μέσος ανυποψίαστος καταναλωτης”;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,014 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να κοιτάς κάτι όλη τη μερα. Οι άνθρωποι είμαστε creatures of habit, ειναι οι στανταρέ οι ωρες υψηλότερης ζήτησης (αρα μεγαλύτερης τιμής). Θα κοιτάξεις μια φορά την καμπύλη γενικής κατανάλωσης και αν δεις ότι η κυρίως χρήση σου είναι εκτός των peaks, τότε το πρόγραμμά αυτό σου ταιριάζει καλύτερα.


View attachment 126607
Ελμπρουκ ειναι η κατανάλωση σε μια κρυα χειμερινή ημερα; Τσεκάρω να δω τι έπιασα απο Νορσκ
 

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ελμπρουκ ειναι η κατανάλωση σε μια κρυα χειμερινή ημερα; Τσεκάρω να δω τι έπιασα απο
Όλα τα πιάνεις! Για Αύγουστο στην Αθήνα μύρισε τα Νυχια σου, μην περίμενεις στατιστικά από Έλληνες εταιρίες η αρχές… 😂

(κατανάλωση κατά την διάρκεια του 24ωρου σε μια κρύα χειμερινή νύχτα)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
έπεσε κάπου έξω η εικονα;
πού κανει λάθος;

υγ: πού κολλάει καλέ το μερα25; :bleh:

Σε κάθε thread κάνουμε μια σοβαρή συζήτηση και έρχεσαι και πετάς άκυρες εικόνες που βρίσκεις σε αριστερά site, προχθές έβαλες μια fake έρευνα που έδειχνε ότι τα supermarket στην Ολλανδία είναι φθηνότερα, γεγονός που προφανώς και δεν ισχύει. Η κοπέλα ρωτούσε κάτι σοβαρό σχετικά με τα τιμολόγια ρεύματος και εσυ αντί να πεις την γνώμη σου πάνω στο ερώτημα ήρθες και έβαλες μια άκυρη εικόνα που βρήκες σε κάποιο τελειωμένο αριστερό site η οποία δεν βοηθάει στην συζήτηση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είμαι στη Ζενιθ αλλά δεν πληρώνω πάνω από 50 € εκτός αν έχω πιο μεγάλη κατανάλωση.. πάει συνδιαστικά με το αέριο, το οποίο δεν έχω ανάψει ακόμα γιατί δεν κρυώνω ...

Κοιτά για την Ζενίθ δεν ξέρω τι παίζει αλλά άποψη μου είναι να μείνεις στο πράσινο / basic χρώμα καθώς η κατανάλωση που κάνεις δεν είναι μεγάλη. Βέβαια μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις αναλυτικά το τι προσφέρει κάθε πρόγραμμα ώστε να δεις ποιο σε συμφέρει καλύτερα.

Εμάς μας έβαλαν στο πράσινο όμως μπορεί να πάμε στο μπλε δεδομένου ότι οι τιμές ενέργειας τείνουν να αυξάνονται σε παγκόσμια κλίμακα, η επιδότηση ρεύματος σταματάει το 2024 ενώ η διαφορά μεταξύ μπλε και πρασίνου τιμολογίου χωρίς την επιδότηση δεν είναι μεγάλη δεδομένης της κατανάλωσης που κάνουμε εμείς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,640 μηνύματα.
Σε κάθε thread κάνουμε μια σοβαρή συζήτηση και έρχεσαι και πετάς άκυρες εικόνες που βρίσκεις σε αριστερά site, προχθές έβαλες μια fake έρευνα που έδειχνε ότι τα supermarket στην Ολλανδία είναι φθηνότερα, γεγονός που προφανώς και δεν ισχύει. Η κοπέλα ρωτούσε κάτι σοβαρό σχετικά με τα τιμολόγια ρεύματος και εσυ αντί να πεις την γνώμη σου πάνω στο ερώτημα ήρθες και έβαλες μια άκυρη εικόνα που βρήκες σε κάποιο τελειωμένο αριστερό site η οποία δεν βοηθάει στην συζήτηση.
Έχω τον κολλητό μου Ολλανδία πίστεψε με ξέρει καλύτερα από μας πόσο κάνουν εκεί οι τιμές στα σούπερ. Ενδεικτικα, το λάδι κανει 8€ το λίτρο. Αν θες να ρωτησω και για άλλα προϊόντα πες με να μάθω ακριβως τιμες. Είναι μερικά πράγματα που όντως εκεί είναι φθηνότερα, δε λέω για όλα.

Όσο για την εικόνα έτσι είναι η κατάσταση όντως με το ρεύμα. Αντί να κοιτάξουν να αλλάξουν όντως την κατάσταση με το απαράδεκτο χρηματιστήριο ενέργειας και να βρουν βιώσιμες λύσεις για τον μέσο πολίτη που με το ζόρι τα βγάζει πέρα, φτιάξανε 4 διαφορετικά τιμολόγια που είναι πάρε το ένα χτυπα το άλλο, απλά για να δίνουν την ψευδαίσθηση της επιλογής.

Ειλικρινά πες μου, για ποιο λόγο είμαστε η μόνη χώρα στην ψωροευρωπη που έχει το 100% της ηλεκτρικής ενέργειας μέσα στο χρηματιστήριο ενέργειας και όχι απλώς ένα ποσοστό της συνολικής; Γιατι το 100%; Αυτό δημιουργεί το ξεκάθαρο ολιγοπωλιο των λίγων παρόχων που αισχροκερδουν εις βάρος όλων μας. Πώς το εξηγείς;
Στις πολιτισμενες ευρωπαϊκές χώρες ένα μικρό ποσοστό της ηλεκτρικής ενέργειας περνάει μέσα στο χρηματιστήριο ενέργειας, πχ 20-30%. Για κανένα λόγο το 100%.

Θες να ρωτήσω ποσο έχουν εκεί την κιλοβατωρα και το φυσικό αεριο;

Όντως είμαι προβληματισμένος με το τι να επιλέξω και ποιο τιμολόγιο συμφέρει καλύτερα, ούτε εγώ ξέρω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top