[2020] Αναβάθμιση σε XenForo - επανήλθαμε!

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Κατ'αρχάς, συγχαρητήρια Πέτρο και καλορίζικο το φόρουμ μας στη νέα του μορφή.:thumbup:
Λίγο παραξενεύομαι με τα νέα δεδομένα και δυνατότητες, αλλά πού θα πάει; θα το μάθω παίζοντας.:dance3:
Για την ώρα, ένα πρόβλημα έχω με το αβατάρ μου που είναι σε μορφή gif, οπου δείχνει να έχει χάσει την κινητικότητά του και προς το παρόν βρίσκομαι στην προσπάθεια να το επαναφέρω.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Καλημέρα! Με την αλλαγή χάθηκε η επιλογή που είχα ρυθμίσει να μου εμφανίζει τα νεότερα μηνύματα πρώτα σε ένα νήμα αντί για τα παλιότερα. Φυσικά και δε θυμάμαι πού ακριβώς είναι αυτή η ρύθμιση, αν μπορεί κάποιο καλό παιδί να βοηθήσει :angel:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Καλημέρα! Με την αλλαγή χάθηκε η επιλογή που είχα ρυθμίσει να μου εμφανίζει τα νεότερα μηνύματα πρώτα σε ένα νήμα αντί για τα παλιότερα. Φυσικά και δε θυμάμαι πού ακριβώς είναι αυτή η ρύθμιση, αν μπορεί κάποιο καλό παιδί να βοηθήσει :angel:
Νομίζω οτι το default είναι να δείχνει τα νεότερα πρώτα (πάντως εμένα έτσι μού το δείχνει χωρίς να αλλάξω κάτι). Παρ' όλα αυτά το κοίταξα και δε βρίσκω αυτή την επιλογή. @Scandal;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί στο "Ποιος είναι online?" δεν μπαίνουν πρώτα τα ονόματα των εγγεγραμμένων χρηστών και μετά των επισκεπτών όπως στο παλιό;
Θέλει λίγο χρόνο για να συνηθίσουμε τη νέα μορφή αλλά θα τα καταφέρουμε, πού θα πάει!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,836 μηνύματα.
Θα ασχοληθώ το βράδυ με διάφορες ενημερώσεις το συστήματος γιατί προέχουν κάποιες υποχρεώσεις σήμερα.
@Himela είσαι σίγουρη ότι βλέπεις τα μηνύματα με άλλη σειρά χωρίς να κάνεις κάτι;
Αυτό που λογικά ισχύει για όλους είναι να βλέπουν πρώτα τα παλιά μηνύματα και μετά τα καινούργια.
Αυτό που θέλει να πει η Ιππόλυτη είναι ότι παλιά έβλεπε ας πούμε το τελευταίο μήνυμα στην πρώτη σελίδα κάθε θέματος κι όχι στην τελευταία!

ΥΓ: Επίσης το mention δεν θέλει ερωτηματικό πια!
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν υπάρχει επιλογή να είσαι αόρατος τώρα;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,836 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Θα μου φαινόταν πιο ωραίο στο μάτι ομολογώ τα αδιάβατα θέματα να μην είχαν και την πορτοκαλιά γραμμή και μεγαλύτερο font στον τίτλο, ένα από τα δύο αρκεί :hmm:

Επίσης θα ήθελα το checkbox που λέγαμε για παρακολούθηση ή μη ενός θέματος όταν πας να απαντήσεις σε αυτό.
Τώρα ακολουθείς by default και πρέπει να την αφαιρέσεις μετέπειτα αν δεν θες
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,836 μηνύματα.
Επίσης θα ήθελα το checkbox που λέγαμε για παρακολούθηση ή μη ενός θέματος όταν πας να απαντήσεις σε αυτό.
Τώρα ακολουθείς by default και πρέπει να την αφαιρέσεις μετέπειτα αν δεν θες
Πίνακας Ελέγχου > Αυτόματη παρακολούθηση του περιεχομένου που δημιουργώ... / Αυτόματη παρακολούθηση του περιεχομένου που έχω διάδραση... ; :hmm:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την αναβάθμιση!Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ και πολύ επίσης και το νεο τσατ!

Αυτό που πρόσεξα για την ώρα είναι ότι όταν απλά κοιτάζω τις τελευταίες συζητήσεις και βλέπω ότι σε ένα θέμα έχει απαντήσει τελευταίος πχ ο valder,και βάλω τον κέρσορα επάνω σε αυτό το θέμα,στο τελευταίο μήνυμα(χωρίς να μπω στο θέμα) ,μου γράφει Τελευταίο μήνυμα μεν,αλλα δεν ταυτίζεται με αυτο που γράφει πριν βαλω τον κέρσορα,δηλαδή δεν μου βγάζει τον valder,που δείχνει το θέμα πριν βάλω τον κέρσορα,αλλά πχ τον hacker.Το κάνει και σε άλλους αυτό;Πρέπει εγώ να ρυθμίσω κάτι;
Επίσης τώρα χρησιμοποίησα μπολντ,όταν κάνουμε αριστερό κλικ για να επιλέξουμε μετά πχ το μπολντ,το σημείο που επιλέξαμε ελάχιστα αλλάζει σαν χρώμα,δεν ξέρω μήπως θα ήταν καλύτερα να γίνει πιο έντονο,όπως ήταν παλιά,σχεδόν δεν φαίνεται.Όμως το σημαντικό είναι αυτό που έγραψα πιο πάνω.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Τώρα που το σκέφτομαι και ξαναείδα κάποια θεματα και δεν μου το έκανε αυτό,σκέφτομαι μήπως έβλεπα τον χρήστη της παράθεσης στο τελευταίο μήνυμα και όχι τον θεματοθέτη το ποστ.:hmm:
Ντάξει,όσο περισσότερο μένω μέσα,τόσο πιο πολύ μου αρέσει πάντως! Επίσης πρόσεξα ότι έγραψα κάτι εδω,δεν πάτησα υποβολή βγήκα απο το θέμα,κοίταξα αυτό που έλεγα με τον κέρσορα,ξαναμπήκα και είχε κρατήσει το ποστ μου!Εξαιρετικό!
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μεγεια!
Εύχομαι να ήταν αυτό που ήθελες, Πέτρο!

Εμείς,κλασσικά,θα γκρινιάζουμε για κάθε αλλαγή που μας ξεβολεύει...

Λίγο που μπήκα είδα
1. Πολλά μη μεταφρασμένα χωρια
2. Ορατότητα στους επισκέπτες συζήτηση επί δημοσίου ,ε προσωπικού,τεχνικά θέματα..
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξαιρετική δουλειά, Πέτρο. Σ' ευχαριστούμε πολύ.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,836 μηνύματα.
Thanks για τις παρατηρήσεις παιδιά, θα της δω κάποια στιγμή μαζεμένες. :)

Προς το παρόν προέχει η αναβάθμιση της PHP και η elasticsearch για να έχουμε και πάλι αναζήτηση.
Μη νομίζετε κι εγώ προσπαθώ να το συνηθίσω :P αλλά είμαι βέβαιος ότι θα το συνηθίσουμε όλοι με τον καιρό όπως το προηγούμενο. :)
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,836 μηνύματα.
Η εικόνα προφίλ μου, ΑΠΑΙΤΩ να κουνιέται!:oops:
Το ίδιο πρόβλημα έχει αναφέρει και η Aleksa και θα λυθεί σίγουρα με την αναβάθμιση της php. Απλά θα χρειαστεί να έχετε το gif αρχείο του avatar σας για να το ξανά ανεβάσετε :welcome:
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα παθω κατάθλιψή. Την εικόνα την είχα κλέψει από προφίλ μέλους εδώ. ΝΑΜΟΥΤΗΝΒΡΕΙΤΕ.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,836 μηνύματα.
Μην ανησυχείς την έχω από το backup :P
avatar96044_2.gif
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top