21χρονος αλλοδαπός κακοποίησε την 15χρονη!

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Εχει πλακα να διαδιδονται απο δω και απο κει διαφορα για το ισλαμ και βασει αυτου να δικαιολογουνται και οι φασιστικες τακτικες και η επιλεκτικη οργη για μουσουλμανους εγκληματιες.Καλυτερο ομως ειναι να δουμε και τι ισχυει πραγματικα και οχι σκορπια συνθηματα που κυκλοφορουν στα φορουμσ.:eek:
Για την ανθρωπινη ζωη αρχικα
Islâm views human life as a sacred gift from God. The Qur’ân repeatedly stresses the sanctity of life (hurmat al hayat). The life of every single individual regardless of gender, age, nationality or religion is worthy of respect. In verses referring to the sanctity of life, the term used is ‘nafs’ (soul, life); and there is no distinction made in that soul being young or old, male or female, Muslim or non-muslim.

Sûrah al An'am 6.151:
"Do not take any human being's life, (the life) which God has declared to be sacred - otherwise than in (the pursuit of) justice: this has He enjoined upon you so that you might use your reason."
(Also check: Sûrah al Isra 17.33 & Sûrah al Ma'idah 5.32)

Qur’ânic teachings encompass every aspect of life; hence it does not limit the definition of life to the physical body only, but includes the mental, emotional and spiritual aspects as well. There are about 150 verses that define the term ‘nafs’ in various ways making it clear that the concept of ‘life’ is not limited to mere physical existenc
https://www.muslimaccess.com/articles/Women/rape_in_islam.asp
Εχεις υπόψιν σου τους αποκεφαλισμούς;;; όχι μόνο αλλοδαπών αλλά δικών τους γιατί γίνανε π.χ χριστιανοί ;; υπαρχουν τα βίντεο στο υτυβε..!! muslim convert to Christianity beheaded in Tuni...
Για τη θεση της γυναικας(Ενδιαφερον σε αυτο το σημειο να σημειωσουμε και την προσαρμοστικοτητα που διαθετει ο ''παριωτικος χωρος''.Η Χ.Α καταγελλει ανοικτα τον φεμινισμο και θεωρει τη γυναικα κατωτερο ων και τωρα κοπτεται για τη θεση της γυναικας στο Ισλαμ, χρονια πριν δεξιοι ηταν αυτοι που διαφωνουσαν για τα δικαιωματα ψηφου γυναικων:clapup:
.Ενδιαφερουσα παρενθεση)

The Quran states both that men and women are equal,[3][4][5] but also, as in 4:34, that "Men are the protectors and maintainers of women, because Allah has made one of them to excel the other, and because they spend from their means. Therefore the righteous women are devoutly obedient and guard in the husband's absence what Allah orders them to guard." Although the Quran does say this, the superiority of men is interpreted in terms of strength by the context - men maintain women.[6] This verse however refers to a relationship between a husband and wife, not as a society in whole.

The Quran expresses two main views on the role of women. It both stresses the equality of women and men before God in terms of their religious duties (i.e. belief in God and his messenger, praying, fasting, paying zakat (charity), making hajj (pilgrimage to Mecca/ Medina)) and places them "under" the care of men (i.e. men are financially responsible for their wives). In one place it states: "Men are the maintainers and protectors of women, because Allah hath made the one of them to excel the other, and because they spend of their property (for the support of women)." The Quran explains that men and women are equal in creation and in the afterlife, but not identical. Surah an-Nisa' 4:1 states that men and women are created from a single soul (nafs wahidah). One person does not come before the other, one is not superior to the other, and one is not the derivative of the other. A woman is not created for the purpose of a man. Rather, they are both created for the mutual benefit of each other.[Quran 30:21]
Η διαστρέβλωση της διαστρέβλωσης ω διαστρέβλωση...οι αιώνιοι μύθοι της αριστεράς με μπόλικη δόση προπαγάνδας...
Αλλο το ερώτημα άν ο φεμινισμός ωφέλησε ή έβλαψε τη Γυναίκα και άλλο ότι την θεωρεί ( το λές μόνο εσύ όχι η ΧΑ) κατώτερη.

Για το θεμα του βιασμου που ελληναραδες εσπεσαν να πουν οτι ο βιασμος δικαιολογειται στο Ισλαμ
During the time of the Prophet (saw) punishment was inflicted on the rapist on the solitary evidence of the woman who was raped by him. Wa'il ibn Hujr reports of an incident when a woman was raped. Later, when some people came by, she identified and accused the man of raping her. They seized him and brought him to Allah's messenger, who said to the woman, "Go away, for Allâh has forgiven you," but of the man who had raped her, he said, "Stone him to death." (Tirmidhi and Abu Dawud)
According to a Sunni hadith, the punishment for committing rape is death, there is no blame attached to the victim.[
Πηγη η απλη wiki
Διαφωνείς να εφαρμοσθεί ο δικός τους Νόμος ;; Τι λές... τοποθετήσου.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Διαφωνείς να εφαρμοσθεί ο δικός τους Νόμος ;; Τι λές... τοποθετήσου.
Ασε κατα μερους τις λεκτικες ακροβασιες και τα τεχνασματα παρεθεσα αυτη την πηγη για να δειξω οτι ο βιασμος ως πραξη ειναι τοσο αξιοποινη οσο και στην Ελλαδα κατι που αρκετοι ειχαν διαφωνιες και οχι διαφωνω με τετοιες ποινες.
Εχεις υπόψιν σου τους αποκεφαλισμούς;;; όχι μόνο αλλοδαπών αλλά δικών τους γιατί γίνανε π.χ χριστιανοί ;; υπαρχουν τα βίντεο στο υτυβε..!! muslim convert to Christianity beheaded in Tuni...
Η λογικης της λογικης ω λογικη.Ειδα ενα βιντεο στο youtube με εναν τιτλο που δεν καθισα να εξετασω αν οντως ισχυει πραγματικα και ετσι θα καταδικασω μια ολοκληρη θρησκεια.:D
Η διαστρέβλωση της διαστρέβλωσης ω διαστρέβλωση...οι αιώνιοι μύθοι της αριστεράς με μπόλικη δόση προπαγάνδας...
Αλλο το ερώτημα άν ο φεμινισμός ωφέλησε ή έβλαψε τη Γυναίκα και άλλο ότι την θεωρεί ( το λές μόνο εσύ όχι η ΧΑ) κατώτερη.
Ο ορισμος του φεμινισμου ειναι φιλτατε
Το κοινωνικό κίνημα, ο φεμινισμός εστιάζεται στον περιορισμό ή τηνεξάλειψη της φυλετικής ανισότητας και στην προώθηση των δικαιωμάτων, και των ζητημάτων των γυναικών στην κοινωνία.
Αφου δεν δεχεται το φεμινισμο η Χ.Α δεν δεχεται και τα παραπανω οποτε δεν δεχεται και την ισοτητα των γυναικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Δε λεω και τιποτα καινουριο.



μην ανησυχείς, έχει και χειρότερα.
να πχ, εγώ δε πρόκειται να ξαναβάλω στο στόμα μου
ντεπόν και την κακούργα ουσία που ακούει στο
όνομα παρακεταμόλη.
(ρεζίλι με έκανε στην κοινωνία :'(:'(:'(:'()

:(:(:(:(:(

κι από αύριο αρχίζω special training με ο,τι ντόπα
ψαρέψω από το ιντερνέτι. :|

epote μου; :cry_x:



τώρα στο θέμα μας, αυτοί οι ΧΑγίτες άχρηστα κορμιά ρε παιδί μου, εντελώς.
Ούτε μια σωστή δουλειά δε κάνουν...
σπάσανε το παρμπρίζ της κλούβας. Κλούβιοι ρε κλούβιοι.:confused:

σαα να έχεις νεύρα πχ με τον γείτονα επειδή σου βίασε την κόρη
και να του σκας τα λάστιχα.

:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Ασε κατα μερους τις λεκτικες ακροβασιες και τα τεχνασματα παρεθεσα αυτη την πηγη για να δειξω οτι ο βιασμος ως πραξη ειναι τοσο αξιοποινη οσο και στην Ελλαδα κατι που αρκετοι ειχαν διαφωνιες και οχι διαφωνω με τετοιες ποινες.
Αν δεν καταλαβαίνεις τις τη δυναμική και τις έννοιες των λέξεων να μην τις χρησιμοποιείς...
Απο πότε έγινε αυτό;; (ο βιασμος ως πραξη ειναι τοσο αξιοποινη οσο και στην Ελλαδα) επιμένεις ότι είναι το ίδιο ΑΞΙΟΠΟΙΝΟΣ ;; εκεί με θάνατο κι εδώ με ψίχουλα.... το παίζεις ότι είσαι και φεμινιστής κιόλας,:P
Η λογικης της λογικης ω λογικη.Ειδα ενα βιντεο στο youtube με εναν τιτλο που δεν καθισα να εξετασω αν οντως ισχυει πραγματικα και ετσι θα καταδικασω μια ολοκληρη θρησκεια.:D
Γιατί πότε κάθησες να εξετάσεις κάτι;; αφού τσαπατσούλικα τα περνάς όλα και λειτουργείς αφοριστικά και απόλυτα όταν πρόκειται για Ελληνα ή Ελλάδα..είναι κι αυτό ένα γνώρισμα Κομμουνιστικό.:P
Μας παρέθεσες ολόκληρα κατεβατά του ΙΣΛΑΜ και δεν κάθισες να εξετάσεις;; τίποτε !! τότε κάνεις τυφλή προπαγάνδα..:hmm:
Ο ορισμος του φεμινισμου ειναι φιλτατε
Το κοινωνικό κίνημα, ο φεμινισμός εστιάζεται στον περιορισμό ή τηνεξάλειψη της φυλετικής ανισότητας και στην προώθηση των δικαιωμάτων, και των ζητημάτων των γυναικών στην κοινωνία.
Αφου δεν δεχεται το φεμινισμο η Χ.Α δεν δεχεται και τα παραπανω οποτε δεν δεχεται και την ισοτητα των γυναικων.
Αρμόδιες να αποφασίζουν για τα ζητήματα που τίς αφορούν είναι οι γυναίκες αν θέλουν να είναι φεμινίστριες ή όχι και δεν χρειάζονται οι αριστερές "Πατρόνες-Πατρόνοι" να τους κάνουν μαύρη και αρνητική προπαγάνδα με συρραφές και καθοδήγηση... για να καθοδηγήσουν τις Γυναίκες... λές και είναι χαζές και δεν ξέρουν αυτές, αλλά ξέρετε εσείς.

Α
λίμονο αν καθόταν τα άλλα Κόμματα να κάνουν τέτοιες αριστερές αποδομητικές βλακείες, των θέσεων άλλων Κομμάτων.
Και επί της ουσίας προφανώς διαφωνείτε με το ύψιστο ρόλο που χάρισε η φύση, στη Μητέρα του καθενός από εμάς...

Θεωρείτε τη Γυναίκα ως ρομπότ-χτίστη-σοβατζή-μηχανουργό κλπ, πέρα από τα φυσικά της ένστικτα που την καλούν να χαρεί και να παιδαγωγήσει τα παιδιά της.!! χωρίς ταυτόχρονα να πρέπει να εργασθεί και έξω από το σπίτι;;

Αυτό είναι απελευθέρωση;; ή επιπλέον αλυσίδες τυλιγμένες στο σατέν του έξτρα μισθού;;
Που αν καθήσεις να μετρήσεις τις πολλαπλές συνέπειες, δεν θάπρεπε ούτε να συζητιέται....

τεσπα είσαι πολύ μικρός για να είσαι απόλυτος και αυθάδης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ημουν σε νησι προσφατα απογευμα προς βραδυ και κατεβαινα στη Χωρα για βολτα με παρεα. Για να κοψουμε δρομο κι επειδη εκει βρισκονταν οι δημοσιες τουαλετες περασαμε απο πολυ μικρο σοκακι- σκοτεινο-. Περιμενα την παρεα μου απο τουαλετα οτνα χτυπησε μηνυμα στο κιν μου. Το σκαλιζα για ωρα περιμενοντας απεξω και παροτι το κιν μου ειναι καινουριο ειχα απορροφηθει. Αισθανηθηκα την παρουσια ατομων γυρω αλλα δεν εδωσα σημασια ποιος και τι. Προχωρησα λιγα μετρα πιο κατω εντελως μα εντελως απορροφημενη καθως περιμενα τηλεφωνο, οταν ενιωσα την αγκαλια της παρεας μου και να μου λεει ''πας καλα;; τι βγαζεις εξω το κινητο σου, αμα δεν τους εβλεπα θα στο ειχαν αρπαξει και ποιος ξερει αν δεν εβλεπαν εμενα ή αν ημουν ακομα μεσα τι θα σου εκαναν''
Το στορυ- οση ωρα ηταν η παρεα μου στην τουαλετα δυο τυποι που ειχαν στησει ενεδρα ο ενας μπρος μου, ο αλλος πισω μου νομιζαν πως ημουν μονη. Καθως αρχισα να περπατω προς τα περα με ακολουθησε ο ενας κανοντας πως μιλα στο κινητο πλησιαζοντας με ακομα περισσοτερο θελοντας να τσεκαρει ποιο κινητο εχω (μην κανει και κανα λαθος κι αρπαξει μπακατελα) Ο αλλος εμενε πισω κρατωντας τσιλιες και σε περιπτωση ρηξης, θα ειχαν δυο εξοδους διαφυγης. Εν ολιγοις, τα πηρε χαμπαρι η παρεα εχοντας βγει απο τουλετα και ηρθε αμεσως διπλα μου κρυβοντας τη θεα προς το κινητο παρακινοντας με να περπατησουμε. Τελικα οι δυο ανδρες εφυγαν εκπληκτοι... που δεν ημουν μονη! Οταν γυρισα να τους κοιταξω, επιταχυναν βημα, ειδικα αυτος που εκανε πως μιλα στο κινητο.

Αυτο που θελω να πω ειναι πως εχουμε φτασει πια να φοβομαστε και τη σκια μας. Διπλοκλειδωμα στο αμαξι, τσαντα καλα κρατημενη, οχι πολλα πανω μας, κυκλοφορωντας μεσα σε κοσμο ή με παρέα κ.ο.κ.

Τις προαλλες σε παρκο σε γνωριμη μου περιοχη ειχα παει να περπατησω μολις που βραδιαζε κι εκατσα σε ενα παγκακι να κανω ενα τσιγαρο περιμενοντας την παρεα μου. Ενας τυπος απο μακρια ειδα που κοντοζυγωνε με θρασος λες και τον ηξερα κι ερχοταν να μου μιλησει, κατι δε μου εκατσε καλα κι αυτοματα πολυ ενστικτωδως εβαλα νεφτη κι εφυγα κακην κακως απο την πισω πλευρα. Στο μεταξυ, οταν συναντηθηκα με την παρεα, περασα εξω απο το παρκο κι ειδα αυτον τον τυπο να κοιμαται στο γρασιδι.

Περυσι χειμωνας Σαββατοβραδο και φισκα το μετρο στον κοσμο, πηγαινα βολτα. Εννια το βραδυ και ημασταν στο μετρο ολοι ζουμπηγμενοι. Κρατουσα περασμενο στο λαιμο μου τσαντακι χιαστι, το οποιο δεν ειχε φερμουαρ παρα ενα κουμπωμα. Αισθανθηκα ενα χερι να μπαινει κανονικα μεσα στο τσαντακι μου- εφοσον εγω το κρατουσα απο την κατω μερια- Επαθα πλακα. Το ενιωσα για τα καλα και οταν κουνησα το χερι μου, το αλλο χερι εξαφανιστηκε. Γυρνω γυρω μου μεσα στο χαμο να κοιταξω και ειδα μονο κυριλεδες ντυμενους με πουκαμισα και τρεντυ ρουχα. Ενας απο δυο που κοιταξα πρεπει να ηταν αλλα δεν ημουν σιγουρη. Η φιλη μου διπλα δεν ειχε παρει χαμπαρι και κατεβηκαμε στην επομενη σταση, τα ειχα χασει με το θρασος και με το γεγονος οτι δεν ημουν σιγουρη για το σε ποιον θα εριχνα το τσαντακι στο κεφαλι. Οποτε δεν εκανα τιποτα. Κυριλε. Τελειως ομως. Κανενας γυφτος, κανενας Πακιστανος, κανενας αλλοδαπος.

Μα τω Θεω, δε με νοιαζει για το κινητο, ουτε για το πορτοφολι μου- χεστηκα. Με νοιαζει να μη με πειραξει ενας αρρωστος. Να μη μου κανει κακο. Οταν ακουσα για την ιστορια με το κοριτσι που ο τυπος εκανε πως μιλα στο κινητο του και την πλησιαζε, σοκαριστηκα διπλα αφου μου'ρθε στο νου το περιστατικο στο νησι.

Ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην στο κοριτσι και να το ξεπερασει συντομα, γιατι για να το ξεχασει δεν θα ειναι εφικτο. Με υποστηριξη κι αγαπη απο τους δικους της ανθρωπους θα πανε ολα καλα. Αυτος ο αλητης να καταδικαστει με τη χειροτερη ποινη που μπορει να του δοθει. Οσο για το γεγονος της καταγωγης ποσως με απασχολει και λυπαμαι που θιγεται ενα τετοιο θεμα και υπαρχουν λογομαχιες σχετικα με αυτο. Εγκληματα ειναι ικανοι να κανουν ΟΛΟΙ, ανεξαρτητως φυλης. Πραγματικα δεν εχει νοημα η καταγωγη αυτη τη στιγμη, χωλαινει η χωρα με τοσα προβληματα και η ουσια βρισκεται αλλου. Πολύ αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Σε αλλο θρεντ πολυ εξυπνα καποιος ειπε για e-πιστευοντες στο θεο και e-μη πιστευοντες στο θεο.
Δεν καταλαβαινω γιατι να γινουμε τωρα σ αυτο αλλη μια φορα οι e-υπερ μεταναστων και e-κατα μεταναστων,υπερ πιστεως και πατριδας.

Δεεεεεν ειναι το θεμα μας το αν και το γιατι πρεπει να πανε οι πακιστανοι στο διαολο και ακομα παραπερα υπαρχουν αλλα 1321323 θρεντ να το θιξουμε αυτο.
Συγκεντρωθειτε λιγο στο γεγονος,οτι κατι τετοιες πραξεις υποκινουνται απο αναγκες των ανθρωπων(οκ και πιθανον αρρωστο μυαλο),που φτανουν να γινονται τεραστιες ,να μη μπορουν να τις διαχειριστουν με αποτελεσμα ολα αυτα.
Δεν γεννηθηκε κανενας ετοιμος να κανει τετοιου ειδους εγκληματα,υποκινουνται αυτα.Τωρα το αν θα ανατρεξουμε σε αιτιες ,πως και γιατι,καλο ειναι να το κανουμε,εγω το κανω.Ας μην βλεπουμε μονο το αποτελεσμα.
Και οκ πες οτι ειναι το πιο σημαντικο αυτο.
Για να φτασεις στο αποτελεσμα ομως,τι υπαρχει παραπισω;
Μην εκπλησσομαστε πια απ ολα αυτα.Θα ερχονται ολο και χειροτερα για να μας θυμιζουν αυτα που ξεχναμε τοσο γρηγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
ΩΧ
Τι μπορει να υποκινησε τον πιτσιρικα να πλακωσει στο ξυλο τη μικρη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
mind
η μονη λυση βασικα ειναι να μην ειναι μονες τους γυναικες-αλλα και ανδρες καμια φορα-
η παρεα παντα εχει λιγοτερες πιθανοτητες να χτυπηθει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Χθες που το συζητουσαμε η μανα μου ειπε οτι για κατι τετοιους τυπους πρεπει να υπαρχει θανατικη ποινη.Εγω παλι διαφωνουσα διοτι θεωρω οτι κανενας δεν εχει το δικαιωμα να αφαιρει τη ζωη του αλλου.Ομως επισης κανενας δεν εχει το δικαιωμα να πιανει το κεφαλι ενος κοριτσιου χωρις λογο , οποτε νομιζω οτι και εγω συμφωνω και εγω μαζι της,εσεις ?

Το υπερτατο αγαθο του ανθρωπου ειναι η ζωη του,κανενας δεν εχει δικαιωμα να το αφαιρει απο κανεναν...ακομα κ γιαυτον τον αχαρακτηριστο ανθρωπο...δεν επιθυμω ουτε καν την βια μεσα στην φυλακη,οπως διαβασα σε αλλα ποστ...δεν εχω τετοια ενστικτα....ΑΠΑΙΤΩ ομως να υπαρξει μεριμνα-προληψη-δομη για το μεταναστευτικο....κ οχι καθε τρεις κ λιγο να ακουω ποσο μακραινει η λιστα των θυματων...λενε μερικοι "μα θα μπορουσε να το κανει Ελληνας"....ναι αλλα δεν το εκανε Ελληνας...χανομαστε σε σκεψεις κ το αποτελεσμα παυει να μετραει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Νυχτολούλουδο να σου ζήσει το σκυλάκι σου. Το βλέπω στη φωτογραφία και είναι πανέμορφο.
Άσχετο, αλλά τόσα άσχετα έχουν ακουστεί σ αυτό το τόπικ.

Κι εγώ πιστεύω πως το υπέρτατο αγαθό είναι η ανθρώπινη ζωή.
Όλων των ανθρώπων, είτε Ελλήνων, είτε αλλοδαπών.
Όμως ο συγκεκριμένος θέλω να τιμωρηθεί, όχι με θάνατο, αλλα να τιμωρηθεί.
Οχι να βρει μια ασφαλή στέγη και ένα πιάτο φαγητό στις φυλακές.
Απ ότι διαβάζω αυτός ο τύπος, ζητάει το φαγάκι του, το νεράκι του. Λες και δεν έχει καταλάβει τί έχει κανει.
Εγώ καμια φορά άθελά μου μιλάω κάπως απότομα σε κάποιον, και μετά δεν μπορώ να κλείσω μάτι από τις τύψεις.
Κι εκείνος το φαγάκι του, το νεράκι του. Ε όχι.
Το κοριτσάκι τί έφταιξε?

Φοβάμαι πως εγώ έχω χειρότερα ένστικτα.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Νυχτολούλουδο να σου ζήσει το σκυλάκι σου. Το βλέπω στη φωτογραφία και είναι πανέμορφο.
Άσχετο, αλλά τόσα άσχετα έχουν ακουστεί σ αυτό το τόπικ.

Κι εγώ πιστεύω πως το υπέρτατο αγαθό είναι η ανθρώπινη ζωή.
Όλων των ανθρώπων, είτε Ελλήνων, είτε αλλοδαπών.
Όμως ο συγκεκριμένος θέλω να τιμωρηθεί, όχι με θάνατο, αλλα να τιμωρηθεί.
Οχι να βρει μια ασφαλή στέγη και ένα πιάτο φαγητό στις φυλακές.
Απ ότι διαβάζω αυτός ο τύπος, ζητάει το φαγάκι του, το νεράκι του. Λες και δεν έχει καταλάβει τί έχει κανει.
Εγώ καμια φορά άθελά μου μιλάω κάπως απότομα σε κάποιον, και μετά δεν μπορώ να κλείσω μάτι από τις τύψεις.
Κι εκείνος το φαγάκι του, το νεράκι του. Ε όχι.
Το κοριτσάκι τί έφταιξε?

Φοβάμαι πως εγώ έχω χειρότερα ένστικτα.. :(

θα μεταφερω τα ομορφα λογια σου στον Ερμη μου :)

ξερεις σκεφτομαι οτι ισως η χειροτερη καταδικη του ανθρωπου,ειναι να αντιληφθει τι εχει κανει....με το να δει ανθρωπους να του συμπεριφερονται διαφορετικα και να τον κυνηγαν οι τυψεις μια ζωη ολοκληρη...(αυτος ο ανθρωπος να εισαι σιγουρη οτι θα αφαιρεσει απο μονος του την ζωη του)
δεν επιθυμω την βια...γιατι ειναι φαυλος κυκλος....φερνει βια...ο σωφρονιστικος σκοπος δεν ειναι(ή μαλλον δεν θα πρεπει να ειναι)να γεμισει ακομα περισσοτερο τον θυτη με θυμο και αρρωστες σκεψεις...
με ενοχλει παρα πολυ που η λογικη μας κανει αλματα...χωρις καμια δομη για το μεταναστευτικο δεν μπορουμε να το διαχειριστουμε..και φτανουμε κατευθειαν να σκεφτομαστε την τιμωρια....και αμεσως μετα την εκδικηση...

ξερω πολλοι θα με χαρακτηρισουν τα λεγομενα μου εθνικιστικα....ομως για ολα τα παραπανω, για δομη-δικαιοσυνη-σωφρονισμο....καποιοι οραματιστηκαν σε αυτον τον τοπο,ωστε να ζουμε σε μια ασφαλη κοινωνια....και ερχομαστε εμεις σημερα,να τα ισοπεδωσουμε ολα....

και ξες κατι..εχω αρχισει πλεον να μετραω αντιστροφα,για το ποτε θα ακουσω για το επομενο θυμα....γιατι με εξαναγκαζουν να ζω με τον φοβο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Μάθε να σέβεσαι.
Αν δε σαρέσει κάποια άποψη απλά μην την υιοθετείς , λέγοντας ότι λέμε βλακείες δείχνεις το πόσο ''μόρφωση'' έχεις είναι βασικά πραγματάκια αυτά που τα μαθαίνεις στο σχολείο και στο στενό σου περιβάλλον...
Τώρα ο λαθρομετανάστης ελπίζω να πάθει αυτό που του αξίζει. Όταν κάνεις κακές πράξεις να έχεις και τα καρύδια να τις υποστείς τις συνέπειες την συγνώμη στο αλάχ που πιστεύεις όχι σε μας άντε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
θα μεταφερω τα ομορφα λογια σου στον Ερμη μου :)

ξερεις σκεφτομαι οτι ισως η χειροτερη καταδικη του ανθρωπου,ειναι να αντιληφθει τι εχει κανει....με το να δει ανθρωπους να του συμπεριφερονται διαφορετικα και να τον κυνηγαν οι τυψεις μια ζωη ολοκληρη...(αυτος ο ανθρωπος να εισαι σιγουρη οτι θα αφαιρεσει απο μονος του την ζωη του)
δεν επιθυμω την βια...γιατι ειναι φαυλος κυκλος....φερνει βια...ο σωφρονιστικος σκοπος δεν ειναι(ή μαλλον δεν θα πρεπει να ειναι)να γεμισει ακομα περισσοτερο τον θυτη με θυμο και αρρωστες σκεψεις...
με ενοχλει παρα πολυ που η λογικη μας κανει αλματα...χωρις καμια δομη για το μεταναστευτικο δεν μπορουμε να το διαχειριστουμε..και φτανουμε κατευθειαν να σκεφτομαστε την τιμωρια....και αμεσως μετα την εκδικηση...

ξερω πολλοι θα με χαρακτηρισουν τα λεγομενα μου εθνικιστικα....ομως για ολα τα παραπανω, για δομη-δικαιοσυνη-σωφρονισμο....καποιοι οραματιστηκαν σε αυτον τον τοπο,ωστε να ζουμε σε μια ασφαλη κοινωνια....και ερχομαστε εμεις σημερα,να τα ισοπεδωσουμε ολα....

και ξες κατι..εχω αρχισει πλεον να μετραω αντιστροφα,για το ποτε θα ακουσω για το επομενο θυμα....γιατι με εξαναγκαζουν να ζω με τον φοβο;;;

Ούτε εγώ πιστεύω στη βία. Συμφωνώ, φέρνει βία. Και όπως έγραψες ειναι φαύλος κύκλος.
Όμως πιστεύω στην τιμωρία, δράση + αντίδραση.
Η στέρηση της ελευθερίας στον συγκεκριμένο άνθρωπο δεν ξέρω αν είναι αρκετό, δεδομένου ότι θα μπορούσε ανά πάσα στιγμή να απολυθεί απ το ξενοδοχείο και να μην έχει τροφή και στέγη. Στην φυλακη θα του τα προσφέρουν αυτά. Θα τρώει το φαγάκι του, θα κοιμάται στο κελί του. Και? Αυτό που έκανε? Η κοπέλα δηλαδή ήταν άτυχη και τέλος? Θα ήθελα δηλαδή να μείνει στη φυλακή υπό αντίξοες συνθήκες, να μην περάσει καλά.
Η κοπελίτσα δεν θα συνέλθει ποτέ. Ακόμα και να γίνει καλά σωματικά, ψυχολογικά δεν θα το ξεπεράσει. Άσε που δυστυχώς ζούμε και στην Ελλαδάρα μας, όλοι στιγματίζονται, και θα ναι για πάντα η τάδε που τη βίασε ο Πακιστανός. Θα την κυνηγάει αυτό για πάντα. Και ο βιαστής θα τρώει και θα πίνει στη φυλακή? Δεν μου ναι αρκετο, νομίζω πως κι εκει ζάχαρη θα περάσει (σε σχέση με τα δεδομένα της ζωής του φυσικά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Ούτε εγώ πιστεύω στη βία. Συμφωνώ, φέρνει βία. Και όπως έγραψες ειναι φαύλος κύκλος.
Όμως πιστεύω στην τιμωρία, δράση + αντίδραση.
Η στέρηση της ελευθερίας στον συγκεκριμένο άνθρωπο δεν ξέρω αν είναι αρκετό, δεδομένου ότι θα μπορούσε ανά πάσα στιγμή να απολυθεί απ το ξενοδοχείο και να μην έχει τροφή και στέγη. Στην φυλακη θα του τα προσφέρουν αυτά. Θα τρώει το φαγάκι του, θα κοιμάται στο κελί του. Και? Αυτό που έκανε? Η κοπέλα δηλαδή ήταν άτυχη και τέλος? Θα ήθελα δηλαδή να μείνει στη φυλακή υπό αντίξοες συνθήκες, να μην περάσει καλά.
Η κοπελίτσα δεν θα συνέλθει ποτέ. Ακόμα και να γίνει καλά σωματικά, ψυχολογικά δεν θα το ξεπεράσει. Άσε που δυστυχώς ζούμε και στην Ελλαδάρα μας, όλοι στιγματίζονται, και θα ναι για πάντα η τάδε που τη βίασε ο Πακιστανός. Θα την κυνηγάει αυτό για πάντα. Και ο βιαστής θα τρώει και θα πίνει στη φυλακή? Δεν μου ναι αρκετο, νομίζω πως κι εκει ζάχαρη θα περάσει (σε σχέση με τα δεδομένα της ζωής του φυσικά).

Gilda σε εξαναγκαζουν να φωλιασουν σκεψεις βιας στο μυαλο σου....προσπαθουν να τις ριζωσουν....αυτο ειναι ενα πολυ δυσκολο σημειο,στα σημεια των καιρων που διανυουμε,που ο καθενας μας θα πρεπει να προστατεψει την ψυχη του....

το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει καμια μεταναστευτικη πολιτικη.....ωστε να ζουμε ομαλα με μεταναστες...
κ δυστηχως εφοσον δεν υπαρχει,το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι το εξης:αν αυτος ο ανθρωπος δεν ειχε ερθει στην Ελλαδα,το κοριτσι τωρα θα απολαμβανε τις διακοπες του....(ναι θα ηθελα να ειναι διαφορετικα,να εχουμε δομη,ωστε να ζουμε διαφορετικα με μεταναστες,αλλα αυτο δεν υπαρχει)...και πραγματικα εφοσον δεν εχουμε τις δυνατοτητες για κατι τετοιο...θετουμε τις ζωες ανθρωπων σε κινδυνο!!

μην δωσεις καθολου χωρο στην βια μεσα σου....ριξε βαρυτητα στις αιτιες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Gilda σε εξαναγκαζουν να φωλιασουν σκεψεις βιας στο μυαλο σου....προσπαθουν να τις ριζωσουν....αυτο ειναι ενα πολυ δυσκολο σημειο,στα σημεια των καιρων που διανυουμε,που ο καθενας μας θα πρεπει να προστατεψει την ψυχη του....

το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει καμια μεταναστευτικη πολιτικη.....ωστε να ζουμε ομαλα με μεταναστες...
κ δυστηχως εφοσον δεν υπαρχει,το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι το εξης:αν αυτος ο ανθρωπος δεν ειχε ερθει στην Ελλαδα,το κοριτσι τωρα θα απολαμβανε τις διακοπες του....(ναι θα ηθελα να ειναι διαφορετικα,να εχουμε δομη,ωστε να ζουμε διαφορετικα με μεταναστες,αλλα αυτο δεν υπαρχει)...και πραγματικα εφοσον δεν εχουμε τις δυνατοτητες για κατι τετοιο...θετουμε τις ζωες ανθρωπων σε κινδυνο!!

μην δωσεις καθολου χωρο στην βια μεσα σου....ριξε βαρυτητα στις αιτιες :)

Φαντάσου ότι δεν έχω ιδέα τί θα ήταν καλό να κάνουν, ώστε να έχουμε σωστή μεταναστευτική πολιτική.
Υπάρχει κάποιο πρότυπο σε ξένη χώρα, που θα μπορούσε να εφαρμοστεί και εδώ?
Όμως στ αλήθεια, δεν σκέφτομαι βία. Δεν θα θελα να υπάρχει βία στις φυλακές γι αυτόν τον άνθρωπο, αν και πιστεύω πως έτσι θα γίνει. Γιατί ακόμα και οι φυλακισμένοι δεν συγχωρούν. Θα θελα απλά να υπάρξει τιμωρία. Και για τη δική του ζωή, που δεν είχε στον ήλιο μοίρα, δεν μου φαίνεται σοβαρή τιμωρία το να "ζήσει" στη φυλακή.
Αν φυλακιζόταν ένας από εμάς, που έχουμε μάθει σε άλλες ανέσεις κτλ, θα ήταν τιμωρία η στέρηση της ελευθερίας.
Αλλα στην δική του περίπτωση, μια χαρά θα του ρθει να χει παροχές, αυτό με εκνευρίζει.
Μου φαίνεται άδικο που η κοπέλα έπαθε ότι έπαθε, και η τιμωρία του δράστη είναι να του εξασφαλίσουμε τη στέγη και την τροφή.

Ε δεν είναι άδικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Να πω κατι ασχετο?
Σε ποσο καιρο παιζει να εχετε ξεχασει ολοι το συγκεκριμενο θεμα που "τρεχει" τωρα στην επικαιροτητα?

Σε όσο καιρό ξεχάστηκε κι ο αδικοχαμένος Γρηγορόπουλος... Τότε μέχρι κι η κυβέρνηση κόντεψε να πέσει (σιγά!:whistle:)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Φαντάσου ότι δεν έχω ιδέα τί θα ήταν καλό να κάνουν, ώστε να έχουμε σωστή μεταναστευτική πολιτική.
Υπάρχει κάποιο πρότυπο σε ξένη χώρα, που θα μπορούσε να εφαρμοστεί και εδώ?
Όμως στ αλήθεια, δεν σκέφτομαι βία. Δεν θα θελα να υπάρχει βία στις φυλακές γι αυτόν τον άνθρωπο, αν και πιστεύω πως έτσι θα γίνει. Γιατί ακόμα και οι φυλακισμένοι δεν συγχωρούν. Θα θελα απλά να υπάρξει τιμωρία. Και για τη δική του ζωή, που δεν είχε στον ήλιο μοίρα, δεν μου φαίνεται σοβαρή τιμωρία το να "ζήσει" στη φυλακή.
Αν φυλακιζόταν ένας από εμάς, που έχουμε μάθει σε άλλες ανέσεις κτλ, θα ήταν τιμωρία η στέρηση της ελευθερίας.
Αλλα στην δική του περίπτωση, μια χαρά θα του ρθει να χει παροχές, αυτό με εκνευρίζει.
Μου φαίνεται άδικο που η κοπέλα έπαθε ότι έπαθε, και η τιμωρία του δράστη είναι να του εξασφαλίσουμε τη στέγη και την τροφή.

Ε δεν είναι άδικο?

Και δεν εχεις κ αδικο ωστε να μην γνωριζεις....οπως κ εγω....διοτι ψηφιστηκαν ανθρωποι για αυτα τα ζητηματα...πληρωνονται αδρα...και θα επρεπε να γνωριζουν πρωτα απ'ολους αυτοι!!

Σε Ευρωπη τα πραγματα εχουν ως εξης:πηγαινεις στο προξενειο της χωρας που θελεις να μεταναστευσεις,και αφου παρουσιασεις την εργασια που εχεις ηδη βρει,τοτε μπορεις να πας....τα συνορα για ολους τους υπολοιπους ειναι κλειστα!!
Στην Αμερικη τα συνορα ειναι ανοιχτα μονο για επιστημονες....για κανεναν αλλον...(μαζευουν την ελιτ βλεπεις)...
Στην Ελλαδα εχουν υπογραφει συνθηκες οι οποιες λενε οτι η Ελλαδα ειναι υποχρεωμενη να δινει ασυλο σε λαθρομεταναστες απο εμπολεμες ζωνες...ετσι ολοι οι Αφρικανοι δηλωνουν Σομαλοι Αφγανοι κλπ...
επισης υπεγραφησε (ακουσον ακουσον) οι λαθρομεταναστες που μπαινουν πρωτα στην Ελλαδα και μετα φευγουν για αλλο μερος της Ευρωπης.....οταν συλληφθουν εκει....να επιστρεψουν πισω στην Ελλαδα,καθιστωντας ετσι την Ελλαδα αποθηκη λαθρομεταναστων....
το ιδιο το ευρωπαικο δικαστηριο απεφανθει,οτι η Ελλαδα εχει υποστει το 90% του μεταναστευτικου προβληματος....(πραγματικα με τετοια ποσοστα ειναι αδιανοητο να μην υπαρχουν εγκληματα)
απο εκει κ υστερα παιζονται παρα πολλα παιχνιδια,οπως απελαση και επαναπροωθηση....ομως απελαση σημαινει να γυρισουν πισω στην χωρα τους,ΑΛΛΑ τα ιδια τα προξενεια των χωρων αυτων,δεν δινουν τα απαραιτητα εγγραφα ωστε να τους ξαναδεχτουν...στην επαναπροωθηση μπορουν να επιστρεψουν πισω στην χωρα τους χωρις χαρτια...ΑΛΛΑ εφοσον εχει υπογραψει η Ελλαδα συμφωνιες με τα συγκεκριμενα κρατη ,κατι το οποιο δεν εχει γινει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Και δεν εχεις κ αδικο ωστε να μην γνωριζεις....οπως κ εγω....διοτι ψηφιστηκαν ανθρωποι για αυτα τα ζητηματα...πληρωνονται αδρα...και θα επρεπε να γνωριζουν πρωτα απ'ολους αυτοι!!

Σε Ευρωπη τα πραγματα εχουν ως εξης:πηγαινεις στο προξενειο της χωρας που θελεις να μεταναστευσεις,και αφου παρουσιασεις την εργασια που εχεις ηδη βρει,τοτε μπορεις να πας....τα συνορα για ολους τους υπολοιπους ειναι κλειστα!!
Στην Αμερικη τα συνορα ειναι ανοιχτα μονο για επιστημονες....για κανεναν αλλον...(μαζευουν την ελιτ βλεπεις)...
Στην Ελλαδα εχουν υπογραφει συνθηκες οι οποιες λενε οτι η Ελλαδα ειναι υποχρεωμενη να δινει ασυλο σε λαθρομεταναστες απο εμπολεμες ζωνες...ετσι ολοι οι Αφρικανοι δηλωνουν Σομαλοι Αφγανοι κλπ...
επισης υπεγραφησε (ακουσον ακουσον) οι λαθρομεταναστες που μπαινουν πρωτα στην Ελλαδα και μετα φευγουν για αλλο μερος της Ευρωπης.....οταν συλληφθουν εκει....να επιστρεψουν πισω στην Ελλαδα,καθιστωντας ετσι την Ελλαδα αποθηκη λαθρομεταναστων....
το ιδιο το ευρωπαικο δικαστηριο απεφανθει,οτι η Ελλαδα εχει υποστει το 90% του μεταναστευτικου προβληματος....(πραγματικα με τετοια ποσοστα ειναι αδιανοητο να μην υπαρχουν εγκληματα)
απο εκει κ υστερα παιζονται παρα πολλα παιχνιδια,οπως απελαση και επαναπροωθηση....ομως απελαση σημαινει να γυρισουν πισω στην χωρα τους,ΑΛΛΑ τα ιδια τα προξενεια των χωρων αυτων,δεν δινουν τα απαραιτητα εγγραφα ωστε να τους ξαναδεχτουν...στην επαναπροωθηση μπορουν να επιστρεψουν πισω στην χωρα τους χωρις χαρτια...ΑΛΛΑ εφοσον εχει υπογραψει η Ελλαδα συμφωνιες με τα συγκεκριμενα κρατη ,κατι το οποιο δεν εχει γινει...

Παναγία μου, ιδέα δεν είχα.
Εκτύπωσα το μήνυμά σου να το δείξω και σε άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Παναγία μου, ιδέα δεν είχα.
Εκτύπωσα το μήνυμά σου να το δείξω και σε άλλους.


εγω θα σε προετρεπα να μη βιαστείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Παναγία μου, ιδέα δεν είχα.
Εκτύπωσα το μήνυμά σου να το δείξω και σε άλλους.
ειναι πολλα gilda....η διμερη συμφωνια με την Τουρκια,η οποια μας εφτασε απο τους 55.000 λαθρομεταναστες που πιαστηκαν στα ελληνοτουρκικα συνορα, το 2011 η Τουρκια να κρατησει τους 700 και οι υπολοιποι να εισρευσουν στην Ελλαδα 28.231 μεσω Ορεστιαδας και 26.759 μεσω Αλεξανδρουπολης....
ειναι παρα πολλα τα στοιχεια που αποδεικνυουν οτι μιλαμε για εναν συγχρονο Δουρειο Ιππο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top