22 Σεπτεμβρίου - Παγκόσμια ημέρα χωρίς αυτοκίνητο

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Υπάρχουν και κάρτες,
Επίσης είναι ακριβά τα εισητήρια για τα λεφτά που παίρνουμε. Αλλά και το έξοδο μετακίνησης του αμαξιού δεν είναι και λίγο. Εγώ μετράω κάτι σε 1? ανά 11χλμ που είναι τραγικό.

Δλδ αν πάω με κίνηση όχι μποτιλιάρισμα Κηφισιά από ν.Κόσμο και ξαναγυρίσω θέλω 2.5 σίγουρα

Και βάλε ότι για κάθε 1 ευρώ βενζίνης το αυτοκίνητο στοιχίζει άλλο 1 σε συντήρηση, όσο για το κόστος στα έξοδα με κίνηση, μέσα είσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Θελω να μαθω.. Ποιος αφησε σημερα ειδικα το αμαξι του και πηρε συγκοινωνια, να σηκωσει το χερι?! :P Γιατι οι δρομοι και παλι πηχτρα ηταν! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Από αυτούς που χρησιμοποιούν το αμάξι τακτικά ή πιο γενικά?
Προσωπικά δεν πιστεύω ότι έκανα κάτι καθώς κινούμε με ΜΜΕ για την δουλειά. Το βράδυ όμως δεν πήρα το αμάξι για λόγους πρακτικούς και όχι ημέρας (θα γύρναγα από εξάρχεια σπίτι μου μέσω ψυρή).

Πάντως και εγώ πιστεύω ότι κανένας δεν άλλαξε συνήθεια έξω από τους τροχονόμους που σκιζόντουζαν για να φαίνονται πιο άδειοι οι δρόμοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top