4 μέρες πριν το γάμο έψαχνε στο facebook τον πρώην της

tomdimitratos

Νεοφερμένος

Ο tomdimitratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ο γαμος μας με την καλη μου θα γινοταν αρχες Ιανουαριου 2020. Απο το Νοεμβριο του 2019 υπηρχαν περιπου 5 αναζητησεις στο facebook καθως και στο messenger της συντροφου μου για ενα συγκεκριμενο αντρικο ονομα. Επισης τον ιδιο μηνα (11.2019) ανακαλυψα οτι η συντροφος μου διαχειριζοταν ανενεργο προφιλ συγγενη της (κατι που ποτε δεν μου ειχε αναφερει) και εκανε αναζητησεις στο προφιλ του πρωην συζηγου της. Να τονισω οτι το ονομα που αναζητουσε απο το δικο της προφιλ δεν ηταν του πρωην συζηγου της. Ευλογα ζητω εξηγησεις για τα 2 παραπανω, η απαντηση που πηρα ηταν οτι τον πρωην συζηγο τον εψαχνε διοτι ηθελε απλα να δει εαν συνεχισε τη ζωη του και ηταν βλακεια εκ μερους της οτι το εκανε και μαλιστα απο αλλο προφιλ... Σχετικα με το θεμα του αλλου αντρικου ονοματος που εψαχνε προσφατα απο το προφιλ της (5 τουλαχιστον αναζητησεις μεσα σε 2 μηνες) μου ειπε οτι απλα ηταν ενας παλιος συναδελφος που ηθελε να δει κατι στο προφιλ του σχετικα με το χωρο εργασιας του (στον οποιο εργαζοταν και αυτη παλαιοτερα..). Με κατηγορησε μαλιστα για ελλειψη εμπιστοσυνης, παρολα αυτα οταν τη ρωτησα "γιατι τον εχεις ψαξει 5 φορες και οχι 1, και γιατι τελικα δεν ειδες αυτο που ηθελες, το επαγγελματικο, αμεσως μα συνεχισες να ψαχνεις αυτο το ονομα;". Η απαντηση ηταν οτι εγινε τυχαια (!). Φτανουμε 4 ημερες πριν το γαμο οπου αποφασιζουμε να φτιαξουμε μια "επαγγελματικη" καρτα για τη συντροφο (ειναι καθηγητρια και κανει ιδιαιτερα) και να την προωθησουμε σε συναδελφους στον κυκλο μας με στοχο να ενημερωσουμε για την προοπτικη καποιων ενδιαφερομενων (πχ νεοι μαθητες κοκ). Ο συγκεκριμενος συναδελφος της (αυτος που εψαχνε) με το που λαμβανει την επαγγελματικη καρτα απαντα σε ακρως χαλαρο και φιλικο υφος το εξης: "Μπα, τι εγινε βρε; Μου στελνεις τη νεα σου επαγγελματικη καρτα για να δω οτι πλεον εχεις 2 επωνυμα και να υποθεσω οτι παντρευεσαι;;". Με το που βλεπει την απαντηση αυτη, η συντροφος μου αρχιζει να βγαινει εκτοσ εαυτου, κλεινει αμεσα το λαπτοπ και φευγει απο το σπιτι μας μεσα σε δευτερολεπτα, σχεδον σαν κυνηγημενη. Την παιρνω τηλεφωνο και ρωταω "γιατι εγινε ολο αυτο" και μου απανταει με απειλες του στυλ "χωριζουμε και θα καταγγειλω οτι στελνεις απο το προσωπικο μου προφιλ μηνυματα σε τριτους, επειδη φανταζεσαι πραγματα... Θα σε καταγγειλω και στην αστυνομια (!) μα και στην πρωινη σου δουλεια (!)". Εχω μεινει αφωνος, οταν σε λιγη ωρα δεχομαι επισκεψη απο τη μητερα της μαζι με τη συντροφο, οι οποιες με κατηγορουν οτι μπαινω σε προσωπικα δεδομενα και αυτο απαγορευεται, οτι κατηγορω την κορη της (η πεθερα ελεγε) ως ανηθικη και οτι θα με καταγγειλουν και οι 2! Εξηγω οτι δεν εκανα τιποτε αλλο παρα να στειλω σε ολους τους ενδιαφερομενους μια απλη επαγγελματικη καρτα και οτι το ειχε εγκρινει αυτο η συντροφος μου με μεγαλη της χαρα αρχικα. Με διαξευδουν και οι 2 (!) και πλεον εκτοξευονται προς εμενα απειλες και εκβιασμοι που δεν τολμω καν να αναφερω. Το χειροτερο ολων ειναι οτι τελικα το συγκεκριμενο ατομο για το οποιο εγινε ολο αυτο (ο συναδελφος) δεν ηταν απλα συναδελφος μα πρωην συντροφος επι 3,5 ετη της συντροφου μου. Τον γνωριζε προσωπικα η πεθερα μου αφου 3.5 χρονια ειναι μια αρκετα μεγαλη χρονικα περιοδος, ηταν μαζι μεχρι το 2012, αρκετα χρονια πριν αφενος μα ηταν ενας πρωην που ποτε δεν ειχε αναφερει η συντροφος μου. Σημαντικη λεπτομερεια: η ιδια η συντροφος μου μου ειχε τονισει παλαιοτερα οτι στο facebook της δεν ειχε ποτέ διατηρησει στους φιλους της καποιον πρωην της, διοτι θεωρουσε οτι δεν ειναι σωστο να υπαρχουν πρωην σε οποιοδηποτε κοινωνικο δικτυο και το ιδιο απαιτουσε και απο εμενα. Τελος, να σημειωθει οτι οχι απλως υπηρχε ο συγκεκριμενος στο προφιλ της μα υπηρχε και ανταλλαγη απο 'likes" το τελευταιο 6μηνο, με τελευταια τετοια την περιοδο οπου ειμασταν διακοπες (8.2019). Ακουω γνωμες
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
Να την παντρευτείς κανονικά και να φροντίσεις να της κάνεις την δουλεία γρήγορα για να μην σε παρατήσει.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Γνώμη για ποιο πράγμα ακριβώς; Η ιστορία δεν έχει λήξει; Πάντως πώς κατάφερες να στη λένε κι από πάνω, απορίας άξιο.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
Μην βιάζεσαι σε κάθε περίπτωση για να σκεφτείς το κακό μπορεί να έχει παλιές διαφορές μαζί του ας πούμε οικονομικές, καλύτερα να την ρωτήσεις.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Μία σχέση χωρίς εμπιστοσύνη δεν μπορεί να είναι ευτυχισμένη. Θα τρώγεστε συνέχεια.
Εσύ πώς έχεις πρόσβαση στο προσωπικό της προφίλ; Σου έχει δώσει τους κωδικούς ή ψάχνεις το κινητό της;
Πέρα από τις αναζητήσεις του facebook σου έχει δώσει άλλα δικαιώματα;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Πού είναι ο @Valder, να σού πει φίλε ότι κέρδισες το Τζοκερ, που το πρόλαβες πριν γίνει ο γάμος! Και κερατάς και δαρμένος; Πάει πολύ, πάρα πολύ...

Ελπίζω να μην σού κρύβει και άλλα πολλά, τα οποία αργά ή γρήγορα θα αποκαλυπτούν. Ο Θεός αγαπάει τον κλέφτη, αγαπάει και τον νοικοκύρη...
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χώρισε την για να ψάχνει το δικό σου προφίλ.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,310 μηνύματα.
Σε τι σόι έπεσες ρε αδερφέ. Αν αρχισανε στα από πριν του γάμου να μπλέκεται η πεθερά καηκατε. Ένα κεφάλι καζάνι θα έχεις και μια ζωή γεμάτη μιρλα από παντού και μιζέρια. Μπορεί και να μην είναι έτσι και να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Σε κάθε περίπτωση σίγουρα δεν μπορούμε να σε συμβουλεψουμε εμείς εδώ για μια απόφαση που θα αποτελέσει καμπή για την μετέπειτα ζωή σου. Εγώ θα κρατούσα τρομερή επιφυλακτική στάση, αν έβλεπα τέτοιες συμπεριφορές θα προχωρούσα σε ξεκαθαρίσεις και αν έβλεπα ότι δεν πάει πουθενά θα την έκανα με ελαφρά. Την ψυχική σου υγεία κορώνα γράμματα παίζεις.
 

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αρχικά, δε μας λες πώς ήταν η σχέση σας. Ήσασταν ευτυχισμένοι μαζί; Είχατε προβλήματα; Ζήλειες; Είχες αμφιβολίες; Έβγαινε και πίστευες ότι υπήρχε κάποιος άλλος; Μίλαγε κρυφά; Έκρυβε το κινητό της; Πόσο καιρός είστε μαζί; Είστε ερωτευμένοι;

Σε ρωτάω γιατί, αν σαν ζευγάρι ήσαστε οκ, τότε δεν θεωρώ σοβαρό λόγο χωρισμού να τη χωρίσεις για τις αναζητήσεις στο φβ και τα λάικ με πρώην. Οκ, να ζητήσεις εξηγήσεις αν σε πείραξε, αλλά έως ενός σημείου. Όλοι κάποια στιγμή στη ζωή μας έχουμε ψάξει τους πρώην μας μόνο και μόνο απο περιέργεια, χωρίς να μας λείπει, χωρίς να θέλουμε επαφές, χωρίς να έχουμε κάποιο πρόβλημα στη τωρινή μας σχέση. ΕΛΑ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ, μόνο από περιέργεια, αυτό δε σημαίνει κάτι.

Το ψέμα για τον πρωήν δε το δέχομαι, είναι κοροιδία, τουλάχιστον να σου είχε πει από την αρχή ότι κρατάω επαφές με 1-2 πρώην. Αλλά πάλι δεν θεωρώ είναι λόγος χωρισμού, απλά ένα ξεκαθάρισμα θέλει για να υπάρχει ειλικρίνεια μεταξύ σας.

Όσον αφορά τώρα τη δική σου συμπεριφορά, ΕΙΣΑΙ ΛΑΘΟΣ σε ό,τι αφορά το ψάξιμο του κινητού της. ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ, ο καθένας μας έχει δικαίωμα για λίγη ιδιωτικότητα στα social media, μπορεί να κάνουμε κάτι που εσείς θα παρεξηγήσετε και να μην ισχύει αυτό που θα δείτε με τα μάτια σας (ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ ΜΙΛΑΩ ΕΤΣΙ), οπότε , θα προκαλέσεις πρόβλημα στη σχέση, όπως και προκάλεσες, χωρίς ουσιαστικά να έχεις πρόβλημα μαζί της.
μεταξύ μας έχω ψάξει κι εγώ κινητά και φβ και αναζητήσεις και λάικ κτλ κτλ κτλ αλλά αφού πέρασαν 4 χρόνια σχέσης κατάλαβα ότι δεν έχει νόημα να δίνω βάση σε μλκίες, ειδικά δε όταν αντίστοιχα πράγματα κάνω κι εγώ από τη πλευρά μου, χωρίς να σημαίνει ότι δεν ειμαι 100% πάνω του, άρα κάτι αντίστοιχο συμβαίνει με τον άλλον

Ο γάμος τελικά ακυρώθηκε; Χωρίσατε; Σε τι φάση είστε τώρα;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αφού δε σε παντρεύτηκε με το παιδί του γκόμενου ή του πρώην άντρα στα σπλάχνα κι εσυ να μοιράζεις επαγγελματικές κάρτες και κουφέτα, πάλι καλά να λες.

Είστε λάθος ο ένας για τον άλλο.

1ον Αμα κάποιος σε αναγκάζει με τη συμπεριφορά του να χάσεις τον εαυτό σου και να γίνεις τόσο νοσηρός ώστε να ψάξεις το λαπτοπ ή το τηλέφωνό του, είσαι φάουλ. Χωρίζεις και σταματάς το κακό πριν σε κυριεύσει.

2ον Τι έγινε; Ήταν λίγα τα φράγκα από τα ιδιαίτερα και μηδενική η διατροφή του πρώην κι έπρεπε εσυ να κάτσεις να φας αδιαμαρτύρητος στην άκρη τα κουφέτα σου ως beta όσο αυτή χαζεύει τα προφίλ των αντρών που πραγματικά γούσταρε στη ζωή της αλλά τελικά αναγκάστηκε να συμβιβαστεί με σένα; Το αντέχεις αυτό εσύ σαν άντρας; Γιατί νομίζεις ότι στην έπεσε νύφη και πεθερά μαζί λες και είσαι κανα σχολιαρόπαιδο που σου κάνουν παρατηρήσεις; Πως το ανέχεσαι κάτι τέτοιο;



Pro tip: Ψάξε για χρέη οικονομικά που δεν σου έχει πει. 99,9% θα βρεις μαργαριτάρια κι εκεί κρυμμένα. Thank me later.


Καλύτερα που σου τυχε τώρα. Να χαρείς την εργένικη ζωή σου και άστη να ψάχνει τους πρώην της αυτή.

Και όχι, όταν είσαι 100% καλυμμένος στην προσωπική σου ζωή, δεν ψάχνεις κανέναν στο φβ, πόσο μάλλον πρώην και πέντε ρημάδες φορές. Μια να το δεχτώ, είναι περιέργεια. Στις πέντε υπάρχει κατάλοιπο.


ΥΓ: Ανθρωπος που σε απειλεί λίγες μέρες πριν το γάμο με νομικίστικες θεωρίες, αστυνομίες και ακόμα και καταστροφή σου επαγγελματική, δεν είναι για να τον παντρευτείς, αλλά για να τρέξεις μακριά του. Προφανώς νύφη και πεθερά είναι σε συνεννόηση και για να έβαλαν με το παραμικρό στο στόχαστρο την καταστροφή σου και μάλιστα σε οικονομικού ενδιαφέροντος τομέα, μάλλον ποτέ δεν ήταν στα ενδιαφέροντά τους η συναισθηματικότητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Αλκίμαχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Το ότι έψαχνε στο FB τολμώ να πω ότι θα μπορούσε να μην σημαίνει απολύτως μα απολύτως τίποτα. Τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ενίοτε λειτουργούν ως καταγραφείς μνήμης. Δηλαδή, συχνά ότι σκεφτόμαστε σε random στιγμές της ζωής μας από παλαιότερες μνήμες μπορεί να το πληκτρολογήσουμε στην αναζήτηση για να ικανοποιήσουμε την περιέργεια μας του τι έγινε με ορισμένα άτομα. Αυτό δεν είναι απαραίτητα πονηρό. Όπως και να έχει, έχει το δικαίωμα να έχει προσωπικές στιγμές τις οποίες εκτιμά. Όπως και εσύ θα έχεις.
Συνεπώς, θα έπρεπε να είχαμε κατανοήσει την δυναμική της νέας τεχνολογίας και το τι βγάζει προς τα έξω και όχι να τα παίρνουμε
τόσο τοις μετρητοίς μετρώντας αναζητήσεις και like. Από την άλλη μεριά βέβαια η συμπεριφορά της έδειξε ότι κάθε άλλο παρά αυτό συμβαίνει... Οι απειλές κλπ είναι προσπάθεια να σου πετάξει στάχτη στα μάτια και να μεταθέσει πάνω σου το πρόβλημα κατηγορώντας σε προσχηματικά. Πράγμα που σημαίνει ότι κατά πάσα πιθανότητα ήθελε να κάνει παιχνίδι και να μην ανακατεύεσαι έστω και μέσω FB με τον τρόπο που το αντιλαμβάνεται αυτή.
 

Guest 753952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο γαμος μας με την καλη μου θα γινοταν αρχες Ιανουαριου 2020. Απο το Νοεμβριο του 2019 υπηρχαν περιπου 5 αναζητησεις στο facebook καθως και στο messenger της συντροφου μου για ενα συγκεκριμενο αντρικο ονομα. Επισης τον ιδιο μηνα (11.2019) ανακαλυψα οτι η συντροφος μου διαχειριζοταν ανενεργο προφιλ συγγενη της (κατι που ποτε δεν μου ειχε αναφερει) και εκανε αναζητησεις στο προφιλ του πρωην συζηγου της. Να τονισω οτι το ονομα που αναζητουσε απο το δικο της προφιλ δεν ηταν του πρωην συζηγου της. Ευλογα ζητω εξηγησεις για τα 2 παραπανω, η απαντηση που πηρα ηταν οτι τον πρωην συζηγο τον εψαχνε διοτι ηθελε απλα να δει εαν συνεχισε τη ζωη του και ηταν βλακεια εκ μερους της οτι το εκανε και μαλιστα απο αλλο προφιλ... Σχετικα με το θεμα του αλλου αντρικου ονοματος που εψαχνε προσφατα απο το προφιλ της (5 τουλαχιστον αναζητησεις μεσα σε 2 μηνες) μου ειπε οτι απλα ηταν ενας παλιος συναδελφος που ηθελε να δει κατι στο προφιλ του σχετικα με το χωρο εργασιας του (στον οποιο εργαζοταν και αυτη παλαιοτερα..). Με κατηγορησε μαλιστα για ελλειψη εμπιστοσυνης, παρολα αυτα οταν τη ρωτησα "γιατι τον εχεις ψαξει 5 φορες και οχι 1, και γιατι τελικα δεν ειδες αυτο που ηθελες, το επαγγελματικο, αμεσως μα συνεχισες να ψαχνεις αυτο το ονομα;". Η απαντηση ηταν οτι εγινε τυχαια (!). Φτανουμε 4 ημερες πριν το γαμο οπου αποφασιζουμε να φτιαξουμε μια "επαγγελματικη" καρτα για τη συντροφο (ειναι καθηγητρια και κανει ιδιαιτερα) και να την προωθησουμε σε συναδελφους στον κυκλο μας με στοχο να ενημερωσουμε για την προοπτικη καποιων ενδιαφερομενων (πχ νεοι μαθητες κοκ). Ο συγκεκριμενος συναδελφος της (αυτος που εψαχνε) με το που λαμβανει την επαγγελματικη καρτα απαντα σε ακρως χαλαρο και φιλικο υφος το εξης: "Μπα, τι εγινε βρε; Μου στελνεις τη νεα σου επαγγελματικη καρτα για να δω οτι πλεον εχεις 2 επωνυμα και να υποθεσω οτι παντρευεσαι;;". Με το που βλεπει την απαντηση αυτη, η συντροφος μου αρχιζει να βγαινει εκτοσ εαυτου, κλεινει αμεσα το λαπτοπ και φευγει απο το σπιτι μας μεσα σε δευτερολεπτα, σχεδον σαν κυνηγημενη. Την παιρνω τηλεφωνο και ρωταω "γιατι εγινε ολο αυτο" και μου απανταει με απειλες του στυλ "χωριζουμε και θα καταγγειλω οτι στελνεις απο το προσωπικο μου προφιλ μηνυματα σε τριτους, επειδη φανταζεσαι πραγματα... Θα σε καταγγειλω και στην αστυνομια (!) μα και στην πρωινη σου δουλεια (!)". Εχω μεινει αφωνος, οταν σε λιγη ωρα δεχομαι επισκεψη απο τη μητερα της μαζι με τη συντροφο, οι οποιες με κατηγορουν οτι μπαινω σε προσωπικα δεδομενα και αυτο απαγορευεται, οτι κατηγορω την κορη της (η πεθερα ελεγε) ως ανηθικη και οτι θα με καταγγειλουν και οι 2! Εξηγω οτι δεν εκανα τιποτε αλλο παρα να στειλω σε ολους τους ενδιαφερομενους μια απλη επαγγελματικη καρτα και οτι το ειχε εγκρινει αυτο η συντροφος μου με μεγαλη της χαρα αρχικα. Με διαξευδουν και οι 2 (!) και πλεον εκτοξευονται προς εμενα απειλες και εκβιασμοι που δεν τολμω καν να αναφερω. Το χειροτερο ολων ειναι οτι τελικα το συγκεκριμενο ατομο για το οποιο εγινε ολο αυτο (ο συναδελφος) δεν ηταν απλα συναδελφος μα πρωην συντροφος επι 3,5 ετη της συντροφου μου. Τον γνωριζε προσωπικα η πεθερα μου αφου 3.5 χρονια ειναι μια αρκετα μεγαλη χρονικα περιοδος, ηταν μαζι μεχρι το 2012, αρκετα χρονια πριν αφενος μα ηταν ενας πρωην που ποτε δεν ειχε αναφερει η συντροφος μου. Σημαντικη λεπτομερεια: η ιδια η συντροφος μου μου ειχε τονισει παλαιοτερα οτι στο facebook της δεν ειχε ποτέ διατηρησει στους φιλους της καποιον πρωην της, διοτι θεωρουσε οτι δεν ειναι σωστο να υπαρχουν πρωην σε οποιοδηποτε κοινωνικο δικτυο και το ιδιο απαιτουσε και απο εμενα. Τελος, να σημειωθει οτι οχι απλως υπηρχε ο συγκεκριμενος στο προφιλ της μα υπηρχε και ανταλλαγη απο 'likes" το τελευταιο 6μηνο, με τελευταια τετοια την περιοδο οπου ειμασταν διακοπες (8.2019). Ακουω γνωμες
Το πιο βασικο ειναι αν θα ειναι καλη μανα,αν κανετε δηλαδη 2-3 παιδια και αρχιζουν και κλαινε ολη μερα θα αντεξει την πιεση?Τωρα σκεψου εισαι χαλαρος,αυριο θα εχετε παιδια,τα παιδια εχουν τεραστιες ευθυνες,δεν ειναι facebook...πως την βλεπεις?θα αφοσιωθει στην οικογενεια?Εγω οπως τα βλεπω σε κοβω να πλενεις τα πιατα,να κρατας τα παιδια και αυτη να κανει διακοπες με τον αλλον.Προσωπικα περασα περιπου τα ιδια,ειλικρινα δεν το μετανοιωσα που ειμαι ακομη ελευθερος και αν ολες ειναι ετσι δεν θελω να παντρευτω ποτε.Καλυτερα να ηρεμησετε λιγο διαστημα χωριστα,πολυ απλα αν αγαπιεστε θα ξαναενωθειτε,οποιος αγαπαει δεν αντεχει χωρις τον αλλον,δεν θα πληρωσετε κανενα προστιμο αν δεν παντρευτειτε,μπορει κ εσυ να ζηλευεις υπερβολικα,αναζητησε στο ιντερνετ τα αποτελεσματα της υπερβολικης ζηλιας.Που λεω οτι δεν το μετανοιωσα,εντελως τυχαια πετυχα τον ξαδερφο του αντρα που παντρευτηκε,πολυ ξηγημενο ατομο,μου λεει τον εκανε την ζωη κολαση...ευτυχως μου λεει γλυτωσες...και εχουν και παιδι...και μερα νυχτα γκρινια.Οταν μεσα στο ζευγαρι μπουν τριτα ατομα γινεται μπαχαλο,θα επρεπε να τα βρειτε οι δυο σας με ηρεμια.Σκεψου αυριο μεθαυριο,παιδια,εξοδα,σπιτι,πιεση τεραστια,εσυ ξερεις αν αντεξεις,αν η κυρια πινει καπνιζει ολα αυτα θελει να τα βαλεις κατω και να σκεφτεις καθαρα.Ξερω εναν θα παντρευοταν σε 2 μερες και τελικα πηρε αλλη...μαζι της εζησε 40 ευτυχισμενα χρονια...μου ελεγε την ιστορια και τον παραδεχτηκα.
 

Stefanosxios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanosxios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Θα σταθώ μόνο στο θα γινόταν και θα σου πω ότι γλύτωσες καθαρά από τύχη. Φύγε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα. Και έλεος με τις ξεχιλωμενες. Απορώ πραγματικά πως μπορείς να παντρευτείς κάποια που είναι πάνω από 30 χρόνων δηλαδή εχει πάρει κατά μέσο όρο πάνω από 5-6. Βλέπω ότι οι περισσότεροι παίρνουν 30+ που ουσιαστικά αποτελούν αυτές τους την αναγκαστική επιλογή για να αραξουν και επιπλέον έχουν σουρωσει με ρητιδες κτλ και κανένας τουμπανος κούκλος δε τις θελει, και όταν κοιμούνται μαζί σκέφτονταν αυτόν τον κούκλο πρώην που όμως ήταν κακό παιδί. Έχετε (πιθανότατα) μια επίγεια ζωή μην την χαραμίζεται με μια γυναίκα που σας έχει σαν την αναγκαστική επιλογη, δεν έχει νόημα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Και έλεος με τις ξεχιλωμενες. Απορώ πραγματικά πως μπορείς να παντρευτείς κάποια που είναι πάνω από 30 χρόνων δηλαδή εχει πάρει κατά μέσο όρο πάνω από 5-6. Βλέπω ότι οι περισσότεροι παίρνουν 30+ που ουσιαστικά αποτελούν αυτές τους την αναγκαστική επιλογή για να αραξουν και επιπλέον έχουν σουρωσει με ρητιδες κτλ και κανένας τουμπανος κούκλος δε τις θελει, και όταν κοιμούνται μαζί σκέφτονταν αυτόν τον κούκλο πρώην που όμως ήταν κακό παιδί.

Υπάρχουν άνθρωποι χωρίς κόμπλεξ που κυκλοφορούν ελεύθεροι στην κοινωνία; Απαπααα, μα πού οδεύει αυτός ο κόσμος...
 

Guest 753952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα σταθώ μόνο στο θα γινόταν και θα σου πω ότι γλύτωσες καθαρά από τύχη. Φύγε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα. Και έλεος με τις ξεχιλωμενες. Απορώ πραγματικά πως μπορείς να παντρευτείς κάποια που είναι πάνω από 30 χρόνων δηλαδή εχει πάρει κατά μέσο όρο πάνω από 5-6. Βλέπω ότι οι περισσότεροι παίρνουν 30+ που ουσιαστικά αποτελούν αυτές τους την αναγκαστική επιλογή για να αραξουν και επιπλέον έχουν σουρωσει με ρητιδες κτλ και κανένας τουμπανος κούκλος δε τις θελει, και όταν κοιμούνται μαζί σκέφτονταν αυτόν τον κούκλο πρώην που όμως ήταν κακό παιδί. Έχετε (πιθανότατα) μια επίγεια ζωή μην την χαραμίζεται με μια γυναίκα που σας έχει σαν την αναγκαστική επιλογη, δεν έχει νόημα
Γιατι προσβαλεις τις γυναικες ρε?καλα φανταστηκα οτι εισαι παρθενος,τι ρολο παιζει ρε κεφαλα η ηλικια και οι ρητιδες?Εχει 35αρες που προσεχουν πολυ την διατροφη τους,αθλουνται και ειναι ομορφες ακομη και με ρητιδες απο κατι 20αρες που τρωνε ολη μερα παστακια και πιτογυρα.Η αλλη μπορει να εχει ρητιδες θα εχεις και εσυ τα χαλια σου και τα ελατωματα σου,κανεις δεν ειναι τελειος!Το θεμα ειναι να ζητας λιγα απο την ζωη,να συμβιβαζεσαι,να χαιρεσαι με απλα πραγματα,να εισαι ευτυχισμενος και με 1 ευρω στην τσεπη αρκει να εχεις τον ανθρωπο που αγαπας και σε αγαπαει.Σε πειραξε μετα που μιλησα για σημειο τζι.
 

Stefanosxios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanosxios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Ρυτιδες
Γιατι προσβαλεις τις γυναικες ρε?καλα φανταστηκα οτι εισαι παρθενος,τι ρολο παιζει ρε κεφαλα η ηλικια και οι ρητιδες?Εχει 35αρες που προσεχουν πολυ την διατροφη τους,αθλουνται και ειναι ομορφες ακομη και με ρητιδες απο κατι 20αρες που τρωνε ολη μερα παστακια και πιτογυρα.Η αλλη μπορει να εχει ρητιδες θα εχεις και εσυ τα χαλια σου και τα ελατωματα σου,κανεις δεν ειναι τελειος!Το θεμα ειναι να ζητας λιγα απο την ζωη,να συμβιβαζεσαι,να χαιρεσαι με απλα πραγματα,να εισαι ευτυχισμενος και με 1 ευρω στην τσεπη αρκει να εχεις τον ανθρωπο που αγαπας και σε αγαπαει.Σε πειραξε μετα που μιλησα για σημειο τζι.
Δεν προσβάλω κανέναν μόνες τους προσβάλλουν το σώμα τους. Πάλι καλά που υπάρχουν τύποι σαν εσένα και δεν έχουμε υπερπροσφορα πατσαβουρων και μένουν σε εμάς οι καλές
 

Guest 753952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρυτιδες

Δεν προσβάλω κανέναν μόνες τους προσβάλλουν το σώμα τους. Πάλι καλά που υπάρχουν τύποι σαν εσένα και δεν έχουμε υπερπροσφορα πατσαβουρων και μένουν σε εμάς οι καλές
Ναι γραφε τετοια,γραφε και να δω ποια θα βρεις,δεν πρεπει να κοιτας μονο την εξωτερικη εμφανιση,η ψυχη μετραει πανω απ ολα,να εχεις εναν που να νοιαζεται αληθινα για εσενα,αυτο μετραει,να σε αγαπαει και να περνας μαζι της ωραια τον χρονο σου,και στις καλες στιγμες και στα δυσκολα να σε στηριξει.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση αγαπητοί φίλοι.

Πράγματι υπάρχουν ατημέλητοι 20άρηδες και 20άρες που βεωμοκοπάνε από την απλυσιά και την παρατημένη εμφάνιση ή με άθλιο κακομαθημένο χαρακτήρα, όπως υπάρχουν και 40άρες να τις πιείς στο ποτήρι.

Είναι λίγο χοντρό να μιλάμε για γυναικείες ρυτίδες λες και είναι έγκλημα. Μην ξεχνάτε ότι κι εμείς οι άντρες αλλάζουμε με το χρόνο και μάλιστα με ρυθμούς ή και σε περιοχές που δεν αποδεχόμαστε εύκολα. Ενα παράδειγμα είναι η στυτική λειτουργία, ειδικά μετά τα 50. Ενα άλλο παράδειγμα που είναι εμφανές από πολύ πιο νωρίς είναι η απώλεια μαλλιών.

Για τις ρυτίδες λοιπόν, δεν μπορούμε να κρίνουμε κανέναν, καθώς δεν γνωρίζουμε τι καταστάσεις έχει ζήσει και πως αυτές επηρρέασαν τον άνθρωπο σωματικά.

Μπορούμε απλά φυσικά να πούμε "δεν μου αρέσει η εμφάνισή της/του" και να μη τον προτιμήσουμε. Το να τον περιγελούμε για κάτι που δεν ευθύνεται, είναι λάθος.

Εντούτοις, πέραν αυτών, πράγματι έχει μια ισχνή δόση αλήθειας αυτό που λέει ο τύπος πιο πάνω για αρκετές από τις 30+. Κάνουν δεύτερη εφηβεία πάρα πολλές, συμπεριφέρονται λες και δεν τις αγγίζει ο χρόνος και ζητούν δυσανάλογα πράγματα από τους άντρες σε σχέση με αυτά που προσφέρουν.

Δεν μπορεί πχ η άλλη τώρα στο θέμα μας εδώ εν προκειμένω, να παντρεύεται για δεύτερη φορά και να μην μπορεί να συγκρατήσει την παρόρμησή της από το να έχει επαφές με τους πρώην της. Εαν δεν κατάλαβε με το πρώτο διαζύγιο ότι έχει κακό γούστο στους άντρες, προτιμώντας τα "κακά παιδιά" και βασανίζοντας αυτούς που θα μπορούσαν να της παρέχουν μια ήρεμη ζωή, εαν δεν κατάλαβε ότι δυο μέρες πριν παντρευτούμε δεν ψάχνουμε 5 φορές τον πρώην στο φβ κλπ κλπ, τότε όλη η συζήτηση είναι μάταιη.



Γι αυτό σας λέω, κατηγορήστε συμπεριφορές και νοοτροπίες, μην κατηγορείτε εμφανίσεις.

Υπάρχουν άνθρωποι όμορφοι με κακές συμπεριφορές που τις κρύβουν έντεχνα πίσω από καλοσύνες και ναζάκια για να ικανοποιούν τους στόχους τους. Υπάρχουν και άνθρωποι λιγότερο όμορφοι και ακατέργαστοι με σοβαρό χαρακτήρα που μπορούν να είναι δίπλα σας τσιμέντο για μια ζωή.

Μη βιάζεστε, η ζωή θα σας διαψεύσει και θα σας μάθει πολλά...
 

Stefanosxios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanosxios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Ναι γραφε τετοια,γραφε και να δω ποια θα βρεις,δεν πρεπει να κοιτας μονο την εξωτερικη εμφανιση,η ψυχη μετραει πανω απ ολα,να εχεις εναν που να νοιαζεται αληθινα για εσενα,αυτο μετραει,να σε αγαπαει και να περνας μαζι της ωραια τον χρονο σου,και στις καλες στιγμες και στα δυσκολα να σε στηριξει.
Όταν λέω πατσαβούρας δεν εννοώ εξωτερικα, ανέλυσα τι εννοώ. Την άλλη που παντρεύεται κάποιον ως τελευταία της επιλογή επειδή έχει σουρωσει και δεν την πλησιάζει κανένας από αυτούς τους ωραίους που θέλει. Είναι μαζί με αυτόν και σκέφτεται τον πρώην που είχε στα 25της. Αυτό θεωρώ πατσαβούρα
 

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Ρυτιδες

Δεν προσβάλω κανέναν μόνες τους προσβάλλουν το σώμα τους. Πάλι καλά που υπάρχουν τύποι σαν εσένα και δεν έχουμε υπερπροσφορα πατσαβουρων και μένουν σε εμάς οι καλές
Στεφανε καταρχας καλη αναρρωση απ το κακο που σε βρηκε αδερφε και Καλη συνεχεια αρχοντα, ΜΑΚΕΛΕΙΟ φορεβερ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top