Aγορά Αυτοκινήτου

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Ειναι τοσο καλα τα Civic οσο λεγεται?? Ειναι το Νο5 σε πωλήσεις αμαξι παγκόσμια πίσω απο τα Toyota Corolla, Ford F150, Toyota Rav4 και Honda CRV
Κοίτα εμείς έχουμε civic sedan του 97 1ο χέρι καινούργιο το είχε πάρει ο μπαμπάς μου. Είναι αμάξι που αντέχει στα χρόνια και δύσκολα να σου βγάλει κάποιο θέμα. Για τα νέα civic ακούω εξίσου καλά λόγια αλλά φυσικά θελουν και την σωστή συντήρηση (οπως όλα τα αμάξια) γιατί δεν είμαστε εποχές 90. Γενικότερα πιστεύω ότι τα civic αξίζουν στην κατηγορία τους και παίζουν σε νορμάλ τιμές.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Κοίτα εμείς έχουμε civic sedan του 97 1ο χέρι καινούργιο το είχε πάρει ο μπαμπάς μου. Είναι αμάξι που αντέχει στα χρόνια και δύσκολα να σου βγάλει κάποιο θέμα. Για τα νέα civic ακούω εξίσου καλά λόγια αλλά φυσικά θελουν και την σωστή συντήρηση (οπως όλα τα αμάξια) γιατί δεν είμαστε εποχές 90. Γενικότερα πιστεύω ότι τα civic αξίζουν στην κατηγορία τους και παίζουν σε νορμάλ τιμές.
Και εγω το Civic sedan κοιτάζω οχι το hatchback. Τα Hyundai και Kia που σε ρωτησα αν και αξιόπιστα δεν μου αρεσουν πολυ, μεσα τα θεωρω πολυ ψευτικα.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Ποια κοιτάς εσύ από Hyundai και Kia?
Κοιτούσα για το I30 και το Ceed αλλα δεν με κέρδισαν. Το Civic και ειδικα το Focus τα θεωρώ τα καλύτερα στο C segment.

Α επισης να πουμε εδω μακρυά απο Nissan καθως βγαζουν ζημιες.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Κοιτούσα για το I30 και το Ceed αλλα δεν με κέρδισαν.
Το i30 που έχω δει και μου κίνησε το ενδιαφέρον να το ψάξω είναι ένα i30 fastback που βλέπω συχνά στο χωριό. Είναι κάτι διαφορετικό σε εμφάνιση από το απλό.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Α επισης να πουμε εδω μακρυά απο Nissan καθως βγαζουν ζημιες.

Ούτε καν, από τα πιο ανθεκτικά και αξιόπιστα αυτοκίνητα είναι μαζί με τα Toyota.

Screenshot_1.png
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Ούτε καν, από τα πιο ανθεκτικά και αξιόπιστα αυτοκίνητα είναι μαζί με τα Toyota.

Ξερεις το ειπα γιατι σε καποιες ερευνες ειναι πολυ χαμηλά. Βεβαια σε αλλες ειναι κορυφη.

Εδω πχ ειναι πατος.

Σε αυτη την ερευνα βεβαια ειναι πιο αξιόπιστη απο την Honda.

https://www.google.gr/url?sa=t&sour...MQFnoECBAQAQ&usg=AOvVaw2xNa7rolV6x0-f31_-ie5a
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Αυτό που ακούγεται για τα γαλλικά αυτοκίνητα, όπως πχ για citroen, ότι έχουν γενικά θέμα τα ηλεκτρονικά τους συστήματα και βγάζουν προβλήματα στα ηλεκτρονικά τους, είναι αλήθεια; Ποιά είναι η εμπειρία σας με γαλλικά και citroen?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Αυτό που ακούγεται για τα γαλλικά αυτοκίνητα, όπως πχ για citroen, ότι έχουν γενικά θέμα τα ηλεκτρονικά τους συστήματα και βγάζουν προβλήματα στα ηλεκτρονικά τους, είναι αλήθεια; Ποιά είναι η εμπειρία σας με γαλλικά και citroen?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ CITROEN. Εχει ο παππούς μου Citroen Xsara του 2000. Τι θες να σου πω? Τα τελευταία 10 χρονια έχει αλλάξει 2 φορές σασμάν, 3 φορές τους διακόπτες των ηλεκτρικών παραθύρων, μια φορά την εξάτμιση, το κιβώτιο ταχυτήτων είναι προβληματικό ενώ μέσα όλα τα πλαστικά έχουν σπάσει και τρίζουν.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ CITROEN. Εχει ο παππούς μου Citroen Xsara του 2000. Τι θες να σου πω? Τα τελευταία 10 χρονια έχει αλλάξει 2 φορές σασμάν, 3 φορές τους διακόπτες των ηλεκτρικών παραθύρων, μια φορά την εξάτμιση, το κιβώτιο ταχυτήτων είναι προβληματικό ενώ μέσα όλα τα πλαστικά έχουν σπάσει και τρίζουν.
Ισως τα πιο νέα μοντέλα πχ από 2011 και μετα να έχουν βελτιωθεί.
Εχει κανενας εμπειρία από citroen του 2011 και μετα για πάνω από 2 χρόνια στην κατοχή του να μας πει γνωμες;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Ισως τα πιο νέα μοντέλα πχ από 2011 και μετα να έχουν βελτιωθεί.
Εχει κανενας εμπειρία από citroen του 2011 και μετα για πάνω από 2 χρόνια στην κατοχή του να μας πει γνωμες;
Ναι ισως να εχουν βελτιωθεί. Ομως μην κοιτας για Ευρωπαικο αυτοκινητο καθως ειναι κατωτερα σε πολλους τομείς. Εγω θα σου πω να δεις τα εξης brand.
Ford
Toyota
Honda
Mazda
Kia
Hyundai

Δες ποιο σου έρχεται πιο οικονομικα και διάλεξε!!
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Γενικά τα Ιαπωνικά αυτοκίνητα θεωρούνται αξιόπιστα. Βέβαια, εγώ ευρωπαϊκό αμάξι έχω και δεν έχει εμφανίσει προβλήματα αλλά το σέρβις και η φροντίδα είναι άψογη και στην ώρα του.

Γενικα, τα περισσότερα αμάξια είναι καλής ποιότητας αρκεί να τα φροντίζεις και σωστά. Ορισμένα μοντέλα έχουν περισσότερες πιθανότητες ίσως να εμφανίσουν κάποιο πρόβλημα, αλλά δεν είναι ο κανόνας αυτός.

Γενικά, στην αγορά αυτοκινήτου σκέφτεσαι πολλούς παράγοντες και δεν αρκεί σε καμία περίπτωση μόνο η μάρκα ή το μοντέλο.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ξερεις το ειπα γιατι σε καποιες ερευνες ειναι πολυ χαμηλά. Βεβαια σε αλλες ειναι κορυφη.

Εδω πχ ειναι πατος.

Σε αυτη την ερευνα βεβαια ειναι πιο αξιόπιστη απο την Honda.

https://www.google.gr/url?sa=t&sour...MQFnoECBAQAQ&usg=AOvVaw2xNa7rolV6x0-f31_-ie5a

Από μικρή που ήμουν έχουμε πάρει στην εταιρία αλλά και για προσωπική χρήση πολλά διαφορετικά Nissan (primera, 3 navara, almera, 3 note, pixo, maxima, μια κλούβα, ένα φορτηγάκι Atleon) και ποτέ κανένα τους δεν εμφάνισε βλάβη, ούτε την παραμικρή. Και αφού τα είχαμε και για επαγγελματική, χρήση, όπως καταλαβαίνεις έκαναν και κάνουν ακόμη εκατοντάδες χιλιάδες χιλιόμετρα. Είναι λίγο "φτωχά" αυτοκίνητα στην όψη και το εσωτερικό τους, ίσως και λίγο αδύναμα αλλά από αξιοπιστία σκίζουν. Δεν είναι τυχαίο εξάλλου που τα περισσότερα παμπάλαια αυτοκίνητα που θα βρεις στον δρόμο θα είναι είτε datsun/Nissan είτε Toyota. Οι Ιάπωνες είναι εγγύηση.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,946 μηνύματα.
τα toyota έχουν λίγο καλύτερο όνομα από παλιά.

πλέον δεν ξέρω τι παίζει. ουσιαστικά τα nissan πλέον είναι σαν renault. :eek:

βασικά πλέον τα αμάξια, δεν είναι όπως παλιά. πρέπει να "παντρευτείς" και έναν ηλεκτρολόγο πλέον. :(
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Από μικρή που ήμουν έχουμε πάρει στην εταιρία αλλά και για προσωπική χρήση πολλά διαφορετικά Nissan (primera, 3 navara, almera, 3 note, pixo, maxima, μια κλούβα, ένα φορτηγάκι Atleon) και ποτέ κανένα τους δεν εμφάνισε βλάβη, ούτε την παραμικρή. Και αφού τα είχαμε και για επαγγελματική, χρήση, όπως καταλαβαίνεις έκαναν και κάνουν ακόμη εκατοντάδες χιλιάδες χιλιόμετρα. Είναι λίγο "φτωχά" αυτοκίνητα στην όψη και το εσωτερικό τους, ίσως και λίγο αδύναμα αλλά από αξιοπιστία σκίζουν. Δεν είναι τυχαίο εξάλλου που τα περισσότερα παμπάλαια αυτοκίνητα που θα βρεις στον δρόμο θα είναι είτε datsun/Nissan είτε Toyota. Οι Ιάπωνες είναι εγγύηση.
Ισως κανω εγω λαθος τελικα!! Παντως απο Ιαπωνια λατρεύω τα Honda!!😁😁
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

τα toyota έχουν λίγο καλύτερο όνομα από παλιά.

πλέον δεν ξέρω τι παίζει. ουσιαστικά τα nissan πλέον είναι σαν renault. :eek:

βασικά πλέον τα αμάξια, δεν είναι όπως παλιά. πρέπει να "παντρευτείς" και έναν ηλεκτρολόγο πλέον. :(
Πολυ σωστό αυτο που λες. Η συνεργασία Renault-Nissan εχει διαλύσει την ποιότητα της Nissan σε σχεση με καποια χρονια πριν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.



Ηλεκτρικό Q4 σε ανταγωνιστική τιμή με το tesla model 3.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Ναι ισως να εχουν βελτιωθεί. Ομως μην κοιτας για Ευρωπαικο αυτοκινητο καθως ειναι κατωτερα σε πολλους τομείς. Εγω θα σου πω να δεις τα εξης brand.
Ford
Toyota
Honda
Mazda
Kia
Hyundai

Δες ποιο σου έρχεται πιο οικονομικα και διάλεξε!!
Opel? Μου φαινονται πολυ καλα (Astra, Corsa, Meriva)
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό που ακούγεται για τα γαλλικά αυτοκίνητα, όπως πχ για citroen, ότι έχουν γενικά θέμα τα ηλεκτρονικά τους συστήματα και βγάζουν προβλήματα στα ηλεκτρονικά τους, είναι αλήθεια; Ποιά είναι η εμπειρία σας με γαλλικά και citroen?
Με Renault Twingo II από το 08 απροβληματιστο. Το θέμα των ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών είναι να χρησιμοποιείς απλά τα γνήσια ανταλλακτικά.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Παρουσίαση BMW i4, iX. Ακριβά για να χαρακτηριστούν antiTesla.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top