Apple iPod

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Παιχνίδια λογικά μπορείς να κατεβάσεις από το iTunes Store.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Εμ,δωρεάν(νομιμο ή όχι τρόπο) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Δωρεάν δεν ξέρω πώς. Πάντως, γενικά, αν μπεις στην σελίδα που κατέβασες το iTunes, κάπου θα βρεις ένα manual με όλα όσα χρειάζεσαι για να μάθεις να το χειρίζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Ρε σεις εχω μια απορια.:D
Τον Οκτωβρη θα μου φερει ενας γνωστος απο Αμερικη ενα ipod που ζητησα (ναι ηταν να το φερει σημερα μια θεια αλλα εγινε μια στραβη-.-), και θελω να ρωτησω κατι σχετικα με την φορτιση..
Ξερω οτι τα ipod φορτιζουν μεσω USB απο τον υπολογιστη, και επισης μου ειπε ο αδερφος μου οτι επισης γινεται να το φορτισω οπως φορτιζει το κινητο του (x-peria), δηλαδη με εναν ειδικο φορτιστη, που δεχεται USB για να το βαζεις στην πριζα και να φορτιζει.
Αλλα στην Αμερικη, οι πριζες τους, το ρευμα τους ρε παιδι μου ειναι διαφορετικο απο οτι εδω στην Ελλαδα, και ηθελα να ρωτησω..
Υπαρχει περιπτωση να μην μπορω να το φορτιζω με φορτιστη που δεχεται USB?=/
Φχαριστω.=/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Πολύ απλά θα πας στον ΓΕΡΜΑΝΟ ή και σε ένα μικρό μαγαζί με ηλεκτρικά είδη και θα ζητήσεις έναν μετατροπέα από αμερικάνικη μπρίζα σε ευρωπαική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Α γινεται αυτο?:D
Δεν το ηξερα.:D
Θα δω, σ' ευχαριστω πολυ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο το βύσμα διαφορετικό, είναι και άλλη η τάση λειτουργίας και η συχνότητα, θα χρειάζεται άλλος μετασχηματιστής δηλαδή αν είναι να μπει στην πρίζα.
Απο USB σίγουρα θα φορτίζει σωστά αφού σε όλο τον κόσμο η τάση τροφοδοσίας της USB θύρας είναι ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Θα χρησιμοποιήσεις τον φορτιστή του iPod.Άμα πας στον ΓΕΡΜΑΝΟ μπορείς να ζήτήσεις και ολόκληρη την ευρωπαική κεφαλή(καθώς είναι αποσπώμενη https://www.vmart.pk/main/images/apple usb power adapter.jpg) ή αλλιώς παίρνεις έναν μετατροπέα και τον βάζεις μπροστά στην αμερικάνικη κεφαλή.
-----------------------------------------
Δεν είναι μόνο το βύσμα διαφορετικό, είναι και άλλη η τάση λειτουργίας και η συχνότητα, θα χρειάζεται άλλος μετασχηματιστής δηλαδή αν είναι να μπει στην πρίζα.

Όχι.
Είναι μετασχηματιστής 100~240V.Είναι μέσα στα ευρωπαικά και αμερικάνικα όρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Α, αν έχει τέτοιο μετασχηματιστή το ipod οκ, μια χαρά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Κι εγώ για αμερικάνικη πρίζα έχω φορτιστή,αλλά γίνεται να πάρεις μετατροπέα(που δεν έχω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Α, αν έχει τέτοιο μετασχηματιστή το ipod οκ, μια χαρά :)

Σιγά μην βγάζανε διαφορετικό φορτιστή για Ευρώπη...γραμμένους μας έχουν :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harrym

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Σιγά μην βγάζανε διαφορετικό φορτιστή για Ευρώπη...γραμμένους μας έχουν :xixi:
Γιατί το πιστεύεις αυτό?
Κι όμως, προφανώς και υπάρχει φορτιστής για την Ευρώπη..
Λες να μην τους νοιάζει να κάνουν πωλήσεις έξω απ' τη χώρα κατασκευής?
Άσε που είναι υποχρεωμένοι νομικά να το κάνουν αυτό..

Δεν το κατάλαβα το post σου καθόλου... :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Γιατί το πιστεύεις αυτό?
Κι όμως, προφανώς και υπάρχει φορτιστής για την Ευρώπη..
Λες να μην τους νοιάζει να κάνουν πωλήσεις έξω απ' τη χώρα κατασκευής?
Άσε που είναι υποχρεωμένοι νομικά να το κάνουν αυτό..

Δεν το κατάλαβα το post σου καθόλου... :nono:

harrym ++
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Γιατί το πιστεύεις αυτό?
Κι όμως, προφανώς και υπάρχει φορτιστής για την Ευρώπη..
Λες να μην τους νοιάζει να κάνουν πωλήσεις έξω απ' τη χώρα κατασκευής?
Άσε που είναι υποχρεωμένοι νομικά να το κάνουν αυτό..

Δεν το κατάλαβα το post σου καθόλου... :nono:

1) Ο φορτιστής είναι ο ίδιος σε Ευρώπη-Αμερική.Αφού υπάρχει και προφανέστατα διαφορετικός σε Ευρώπη/Αμερική ας τον δω και εγώ.
2) Χώρα κατασκευής είναι η Κίνα και όχι η Αμερική όπως προφανώς θα σκεφτόσουν.
3) Είναι υποχρεωμένοι νομικά να κάνουν εξαγωγή προιόντων; WTF
4) Τα προιόντα της Apple δημιουργούνται με γνώμονα τον Αμερικανό χρήστη.Παράδειγμα: [iPodTouch 3G] Η Αμερική το χρησιμοποιεί σαν gaming console,ενώ η Ευρώπη σαν mp3 player και φωνάζει γιατί δεν μπήκε camera.Διαφορά φιλοσοφίας.
5) Όταν έχουμε και χαμογελάκια,κάνουμε και χαλαρή κουβεντούλα.

Κάναμε και εμείς scripting κάποτε,δεν κολλήσαμε όμως ένα signature από κάτω και κάθε φορά που βλέπαμε κάτι στο section "μας"(μήπως σπουδάζεις και πληροφορική) τεχνολογία κοιτάγαμε να το αμφισβητήσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
1) Ο φορτιστής είναι ο ίδιος σε Ευρώπη-Αμερική.Αφού υπάρχει και προφανέστατα διαφορετικός σε Ευρώπη/Αμερική ας τον δω και εγώ.
2) Χώρα κατασκευής είναι η Κίνα και όχι η Αμερική όπως προφανώς θα σκεφτόσουν.
3) Είναι υποχρεωμένοι νομικά να κάνουν εξαγωγή προιόντων; WTF
4) Τα προιόντα της Apple δημιουργούνται με γνώμονα τον Αμερικανό χρήστη.Παράδειγμα: [iPodTouch 3G] Η Αμερική το χρησιμοποιεί σαν gaming console,ενώ η Ευρώπη σαν mp3 player και φωνάζει γιατί δεν μπήκε camera.Διαφορά φιλοσοφίας.
5) Όταν έχουμε και χαμογελάκια,κάνουμε και χαλαρή κουβεντούλα.

Κάναμε και εμείς scripting κάποτε,δεν κολλήσαμε όμως ένα signature από κάτω και κάθε φορά που βλέπαμε κάτι στο section "μας"(μήπως σπουδάζεις και πληροφορική) τεχνολογία κοιτάγαμε να το αμφισβητήσουμε.

Κατ αρχάς παρουσιάζεις μία (καθαρά) κερδοσκοπική επιχείρηση (όπως η apple) ότι έχει μοναδικό target group την Αμερικανική αγορά και αδιαφορούν για Ευρώπη, το οποίο είναι λιγάκι άτοπο.

Η χώρα κατασκευής τι σχέση έχει?

Πριν είπες ότι έχουν γραμμένη την Ευρώπη, ενώ τώρα το κάνεις "έχουν ως γνώμονα την Αμερικανική αγορα". I smell a διαφορά.

Το σχόλιο περί scripting είναι λιγάκι άτοπο, βασικά η υπογραφή του harry δεν έχει σχέση με scripting, μήπως τα μπέρδεψες λιγάκι, ή αναφερόσουν σε μένα? Και επίσης να αναφέρεσαι σε ένα ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΟ SQL injection ως scripting.. Είναι κάπως. Επισης ξέρεις αν σου πέφτει λόγος για το τι υπογραφή θα βάλει καθένας. Επίσης ξέρεις κατά πόσο σου πέφτει λόγος για το σε ποιο section θα απαντάει ο καθένας :) Επίσης θα έπρεπε να καταλαβαίνεις, ότι αν κάποιος σπουδάζει κάτι, κατα γενική ομολογία "ξέρει κάτι παραπάνω", οπότε μόνο καλο μπορεί να είναι να απαντάει σε σχετικά τόπικς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Να το (ξανα)διαβάζεις το topic από την 1η σελίδα.
Όσο για το signature είσαι εντελώς εκτός κλίματος.
Η απορία του παιδιού λύθηκε τώρα κάτσε γράψε εσύ εδώ πέρα μόνος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Ναι σαφώς λύθηκε, εσύ μετά άρχισες τα off topic, "γραμμένους μας έχουν στην Ευρώπη" και μετά flame.

Επίσης δεν θυμάμαι να σε ρώτησα για την υπογραφή μου (?) (ήταν κι αυτό στην ερώτηση του παιδιού ε?) , αν θέλεις να συνεχίσεις τα flames έλα σε πμ να γελάσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Η φάτσα λέει <χιχι> άμα σου λέει κάτι αυτό.
Συγγνώμη αλλά ως 1337t0ph@cK3r ίσως δεν διάβασες τους όρους εγγραφής.Εγώ πάντως δεν βρήκα κανόνα ''ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΤΕ SIGNATURES''.
Δεν έρχομαι prv φοβάμαι μήπως μου στείλεις ιό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Η φάτσα λέει <χιχι> άμα σου λέει κάτι αυτό.
Συγγνώμη αλλά ως 1337t0ph@cK3r ίσως δεν διάβασες τους όρους εγγραφής.Εγώ πάντως δεν βρήκα κανόνα ''ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΤΕ SIGNATURES''.
Δεν έρχομαι prv φοβάμαι μήπως μου στείλεις ιό.

Τον σχολιασμό της υπογραφής στο ανάλογο τόπικ αν θέλεις, αλλιώς απλά σπαμάρουμε και οι 2. Και αυτό συνεχίζουμε να κάνουμε. Γι αυτό όσο "δεν διάβασα εγώ τους όρους χρήσης" άλλο τόσο ούτε εσύ
Κάθε δημοσίευση θα πρέπει να έχει νόημα, περιεχόμενο και να είναι εντός του θέματος που συζητιέται.

Ιούς όχι σε μένα στο https://vx.netlux.org/ , έτσι κι αλλιώς (οι περισσότεροι στο φόρουμ btw το ξέρουν) έχω αλλάξει στρατόπεδο εδώ και αρκετόοο καιρό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harrym

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
1) Ο φορτιστής είναι ο ίδιος σε Ευρώπη-Αμερική.Αφού υπάρχει και προφανέστατα διαφορετικός σε Ευρώπη/Αμερική ας τον δω και εγώ.
2) Χώρα κατασκευής είναι η Κίνα και όχι η Αμερική όπως προφανώς θα σκεφτόσουν.
3) Είναι υποχρεωμένοι νομικά να κάνουν εξαγωγή προιόντων; WTF
4) Τα προιόντα της Apple δημιουργούνται με γνώμονα τον Αμερικανό χρήστη.Παράδειγμα: [iPodTouch 3G] Η Αμερική το χρησιμοποιεί σαν gaming console,ενώ η Ευρώπη σαν mp3 player και φωνάζει γιατί δεν μπήκε camera.Διαφορά φιλοσοφίας.
5) Όταν έχουμε και χαμογελάκια,κάνουμε και χαλαρή κουβεντούλα.

Κάναμε και εμείς scripting κάποτε,δεν κολλήσαμε όμως ένα signature από κάτω και κάθε φορά που βλέπαμε κάτι στο section "μας"(μήπως σπουδάζεις και πληροφορική) τεχνολογία κοιτάγαμε να το αμφισβητήσουμε.

1). Είσαι σίγουρος γι' αυτό που λες? Οκ, αφού θες να τον δεις, ορίστε:
Apple USB Power Adapter (κατευθείαν από το Apple Store U.S. (!))
κάνε και ζουμ αν θές στη δεύτερη εικόνα

Στη συνέχεια, αλλάζω χώρα στο Apple Store και βάζω μια ευρωπαϊκή χώρα, τυχαίο παράδειγμα, Ιταλία.
Apple USB Power Adapter (μη σε ξεγελάει το ίδιο όνομα :P , Apple Store Italy (!))

2). IPods carry the text: "Designed in California, Made in China"
Το που κατασκευάστηκε ένα προϊόν είναι άλλο και το που σχεδιάστηκε είναι άλλο.. εγώ εννοούσα την χώρα στην οποία βρίσκεται η έδρα της Apple Inc. Το αν υπάρχει παγκοσμιοποίηση και αν κατασκευάζονται αλλού γιατί είναι πιο φτηνά, δεν νομίζω πως μας ενδιαφέρει στο συγκεκριμένο θέμα. Αν θες μπορείς να συνεχίσεις το σκεπτικό σου για την Κίνα γιατί δεν το κατάλαβα πλήρως.

3). Αυτό κατάλαβες απ' αυτό που είπα? Εξηγώ:
Εφόσον η Apple επέλεξε να εξάγει τα προϊόντα της σε άλλες χώρες, π.χ. σε χώρες της Ευρώπης, είναι υποχρεωμένη να διαθέτει charger με european plugs.
Να στο πω και με παράδειγμα. Πρόσφατα ήμουν διακοπές στην Κύπρο. Πήγα με κάποιον σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών και είδα τυχαία έναν άνθρωπο που διαμαρτυρόταν γιατί το προϊόν που είχε αγοράσει (τηλεόραση) δεν είχε πρίζα που ήταν συμβατή με τις δικές τους (έχουν διαφορετική από εμάς, σαν αυτή που έχουν οι Άγγλοι), αλλά είχε ευρωπαϊκού τύπου. Ο τύπος αυτός διαμαρτυρόταν πως στην Κύπρο εδώ και αρκετά χρόνια η νομοθεσία ορίζει πως τα προϊόντα που εισάγονται πρέπει να έχουν υποχρεωτικά πρίζες συμβατές με το ηλεκτρικό δίκτυο τους. Και οι υπεύθυνοι του έδωσαν δωρεάν έναν μετατροπέα.

4). Νομίζω πως έχεις μπλέξει κάτι μες στο μυαλό σου.
Ipod Touch (game player, iPod -> music-movies κλπ, pocket computer):
https://store.apple.com/us/browse/home/shop_ipod/family/ipod_touch?mco=Nzk2MDUxNQ


Iphone 2G/3G/3GS (phone(!), iPod -> music-movies κλπ, video recording(!), photos(!) κλπ κλπ):
https://www.apple.com/iphone/iphone-3gs/

(τα παραπάνω links τα έβαλα γιατί είδα το εξής, για να μην παρεξηγούμαστε:)
ξαναγράψε αν θες αυτό που ήθελες να πεις τώρα.

5). Δεν αντιλέγω.. :) δεν έχω κάτι με κανέναν... απλά να λέμε τα πράγματα όπως πρέπει.. και όπως είναι σωστά.


Kαι κάτι άλλο..
Επειδή δεν είμαι σίγουρος αν αναφέρεσαι σε μένα..
Εγώ έχω υπογραφή για το PEBKAC.
Αν αναφέρεσαι σε μένα:
όσο για το αν σπουδάζω Πληροφορική, ναι σπουδάζω.. μπαίνω στο τρίτο έτος.. αλλά δεν χρειάζεται κάποιος να σπουδάζει Πληροφορική για να τα γνωρίζει.. και δεν πιστεύω ότι αλλάζει κάτι αυτό. τα ράσα δεν κάνουν τον παπά. Τα γνώριζα και πριν μπω σε κάποια σχολή.
πόσο μάλλον για τις πρίζες ρεύματος που υπάρχουν ανά τον κόσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top