Apple MacBook

vaggos7

Νεοφερμένος

Ο vaggos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ρε παιδιά το είδα και δεν μπόρεσα να το αφήσω ασχολίαστο...!!!! Το καινούριο MacBook Pro @ 2,4GHz κοστίζει στο amazon ΜΟΝΟ 1353 Ευρώ!!! Δείτε το και με τα μάτια σας: [ame]https://www.amazon.com/gp/product/B0013FJBX8/ref=s9subs_c1_65_at3-rfc_g1_si1?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=1ZPAW2XZG55TBMMNYGD3&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463383351&pf_rd_i=507846[/ame]

Εάν έχει παραγγείλει κάποιος από Amazon, ας πει αν μπορούμε να αγοράσουμε και εμείς εδώ στην Ελλάδα και πόσο είναι τα μεταφορικά και τα σχετικά, γιατί πιστεύω είναι μεγάλη προσφορά!!!! Για πείτε, για πείτε...

Υ.Γ.: 1 U.S. dollar = 0.731743012 Euros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Το amazon δε στέλνει Ελλάδα.Τζάμπα ελπίζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ακόμα και να έστελνε, παίζει τελωνείο όπου ενδέχεται να σου πιάσουν τα οπίσθια.
Κοίτα μήπως βρεις απο αγγλία τίποτα, έχει πέσει πολύ η λίρα και συμφέρει να κάνεις αγορές απο εκεί. Δεν έχεις και πρόβλημα με το τελωνείο γιατί είναι εντός ΕΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos7

Νεοφερμένος

Ο vaggos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ακόμα και να έστελνε, παίζει τελωνείο όπου ενδέχεται να σου πιάσουν τα οπίσθια.
Κοίτα μήπως βρεις απο αγγλία τίποτα, έχει πέσει πολύ η λίρα και συμφέρει να κάνεις αγορές απο εκεί. Δεν έχεις και πρόβλημα με το τελωνείο γιατί είναι εντός ΕΕ.

μήπως ξέρει κανείς κανένα ηλεκτρονικό κατάστημα εντός ΕΕ που να στέλνει και Ελλάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
σκεφτομαι εδω λιγο καιρο να αγορασω λαπτοπ και οι περισσοτεροι μου προτεινουν mac, ομως με προβληματιζει το λογισμικο...ειναι ευκολο στν χρηση οπως τα xp? επισης τι γινεται με τα τραγουδια κ τς εικονες που τα χω αποθηκευμενα στν παλιο μου υπολογιστη?
-----------------------------------------
μια βοηθεια βρε παιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bano

Νεοφερμένος

Ο bano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ειχα δει καποια στιγμη το ποστ σου αλλα αργησα καπως να απαντησω:PΛοιπον κοιταξε να δεις αν ασχοληθεις γενικοτερα πιστευω σε 2 εβδομαδες θα ξερεις τα περισσοτερα για το λειτουργικο απλα μια συνηθεια ειναι.Το μονο σιγουρο ειναι οτι μολις το συνηθισεις δεν θα θες να το αλλαξεις ειδικα οταν δεις ποσο υπερτερει σε σχεση με τα windows και αν εχεις αντιμετωπισει ορισμενα απο τα τρελα προβληματα των windows που πιστευω οτι οι περισσοτεροι εχουν αντιμετωπισει:xixi:

Η γνωμη μου ειναι να το δοκιμασεις με τα χιλια.Θα το συνηθισεις πολυ γρηγορα και θα σου κανει την ζωη πολυ πιο ευκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

acid_18

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Η δικη μου γνωμη είναι να μην το δοκιμασεις..
γιατι θα αντιμετωπισεις πολλα προβληματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bano

Νεοφερμένος

Ο bano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Η δικη μου γνωμη είναι να μην το δοκιμασεις..
γιατι θα αντιμετωπισεις πολλα προβληματα

Για πες μου ενα απο αυτα τα προβληματα που εχεις αντιμετωπισει εσυ σε mac;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
αυτές οι γενικες απαντησεις μου την δινουν αφάνταστα... "θα αντιμετωπισεις πολλα προβληματα" "ηξεις αφιξεις ουκ εν τω πολεμω θνήξεις" κοκ...

στην τελικη μπορεις να βαλεις στα μακ γουιντος με ενα ειδικο προγραμμα π εχει επομενως τι ζορι τραβατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

acid_18

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
προβληματα "συνηθειας"
δεν είναι ευκολο απο τη μια στιγμη στην αλλη να πας σε αλλο λειτουργικο συστημα είτε αυτο ειναι απο Mac σε Windows, Windows σε Μac κτλ
Θα ψαχνει ένα προγραμμα που χρησημοποιηουσε σε Windows και θα λεει "Ουχ γαμωτο δεν υπαρχει" η καποιες ρυθμισεις στο συστημα.
Δεν λεω οτι το Mac OS είναι χειροτερο ή καλυτερο απο αλλο λειτουργικο συστημα απλα ο χρηστης των Windows εχει "βολευτει" και αν αλλαξει λειτουργικο συστημα λιγο πολυ θα απογοητευτει γιατι θα περιμενει κατι "φανταστικο" και δεν θα το βρει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bano

Νεοφερμένος

Ο bano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
προβληματα "συνηθειας"
δεν είναι ευκολο απο τη μια στιγμη στην αλλη να πας σε αλλο λειτουργικο συστημα είτε αυτο ειναι απο Mac σε Windows, Windows σε Μac κτλ
Θα ψαχνει ένα προγραμμα που χρησημοποιηουσε σε Windows και θα λεει "Ουχ γαμωτο δεν υπαρχει" η καποιες ρυθμισεις στο συστημα.
Δεν λεω οτι το Mac OS είναι χειροτερο ή καλυτερο απο αλλο λειτουργικο συστημα απλα ο χρηστης των Windows εχει "βολευτει" και αν αλλαξει λειτουργικο συστημα λιγο πολυ θα απογοητευτει γιατι θα περιμενει κατι "φανταστικο" και δεν θα το βρει..

Κανεις δεν ειπε οτι ειναι ευκολο να αλλαξεις λειτουργικο ειδικα αν το χρησιμοποιεις χρονια.Οσο για τα προγραμματα που λες δεν στεκει.Φυσικα και υπαρχουν πολλα παρομοια και για mac αλλα αν και παλι δεν εισαι ικανοποιημενος βαζεις και windows αμα το θες τοσο πολυ(που κατα την γνωμη μου αν ειναι να παρεις mac και μετα θες οπωσδηποτε και τα windows σου αστο καλυτερα).

Και βεβαια ο χρηστης των windows εχει βολευτει αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι αν πραγματικα θελει να δοκιμασει κατι καινουριο και δεν ειναι κολλημενος ή φανατικος με τα windows και εχει ασχοληθει με τα windows αρκετα τοτε καλο ειναι να δοκιμασει ενα mac

''Φανταστικο'' δεν ειναι κανενα λειτουργικο αλλα κατα την αποψη μου(αλλα και αλλων που αλλαξαν απο windows σε mac) ειναι σαφως καλυτερο απο windows.Και οσο για την συνηθεια δεν νομιζω να παρει παραπανω απο ενα μηνα(στην χειροτερη) σε καποιον που θα ασχοληθει καπως να μαθει τα βασικα του mac

Απο την αλλη αν καποιος δεν εχει δοκιμασει και τα δυο δεν μπορει να κρινει οποτε δεν εχει νοημα να λεμε ποιο λειτουργικο ειναι καλυτερο για εμας.Φιλικα παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Το συγκεκριμένο laptop απλά και μόνο σαν laptop είναι καλό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Βασικά ξέρω οτι λόγω λειτουργικού έχει τεράστια αυτονομία, που με το Snow Leopard θα έχει ακόμα μεγαλύτερη λογικά. Εγώ προσωπικά θα το ψηνα ένα 13άρι καθώς το Vaio είναι πολύ μεγάλο με καθόλου αυτονομία και το netbook είναι πολύ μικρό :P

Αυτό με τον ένα μήνα δεν νομίζω να ισχύει. Εμένα μου χε πάρει κάτι ώρες να μπώ στα "νερά" του OSX :P

Είναι πανεύκολο για κάποιον αρχάριο, αλλα κρύβει και πάρα πολλές δυνατότητες για κάποιον που θέλει να το ζορίσει λίγο και είναι απόλυτα <<δεμένο>>. Τα πάντα συνεργάζονται απόλυτα με τα πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bano

Νεοφερμένος

Ο bano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Το συγκεκριμένο laptop απλά και μόνο σαν laptop είναι καλό?

Και βεβαια ειναι καλο.Αν και θα σου προτεινα να δεις τα καινουρια macbook pro.Το συγκεκριμενο laptop ειναι πιο παλιο ενω τα macbook pro ειναι σχετικα καινουρια:)
-----------------------------------------
Βασικά ξέρω οτι λόγω λειτουργικού έχει τεράστια αυτονομία, που με το Snow Leopard θα έχει ακόμα μεγαλύτερη λογικά. Εγώ προσωπικά θα το ψηνα ένα 13άρι καθώς το Vaio είναι πολύ μεγάλο με καθόλου αυτονομία και το netbook είναι πολύ μικρό :P

Αυτό με τον ένα μήνα δεν νομίζω να ισχύει. Εμένα μου χε πάρει κάτι ώρες να μπώ στα "νερά" του OSX :P

Είναι πανεύκολο για κάποιον αρχάριο, αλλα κρύβει και πάρα πολλές δυνατότητες για κάποιον που θέλει να το ζορίσει λίγο και είναι απόλυτα <<δεμένο>>. Τα πάντα συνεργάζονται απόλυτα με τα πάντα.

Ναι το snow leopard θα φερει αρκετες αλλαγες.Το 13αρι οντως ειναι ιδανικο για καποιον που δεν θα κανει τιποτα τρελο με το laptop.Βεβαια καλυτερα να κοιταξεις τα καινουρια macbook pro.

Ο ενας μηνας ηταν υπερβολη.Αν δεις στο πρωτο ποστ λεω για 2 εβδομαδες.Αλλα φυσικα εξαρταται και στον βαθμο που θα ασχοληθει καποιος.Αν θελει να μαθει τοτε ναι οι ωρες που λες του ειναι μια χαρα για να συνηθισει καποιος και να μαθει τα βασικα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Πλέον το 13άρι macbook και το macbook pro δεν έχουν και μεγάλες διαφορές στην τιμή και στην αυτονομία. Εγώ θα πήγαινα όντως στο pro. Εκτός αν έβγαινε κάτι πιο δελεαστικό σε απλό macbook.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
γινεται να παρω macbook και να του βαλω windows??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bano

Νεοφερμένος

Ο bano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Πλέον το 13άρι macbook και το macbook pro δεν έχουν και μεγάλες διαφορές στην τιμή και στην αυτονομία. Εγώ θα πήγαινα όντως στο pro. Εκτός αν έβγαινε κάτι πιο δελεαστικό σε απλό macbook.

Πολυ σωστα.Για καινουριο macbook δεν ξερω αλλα ισως αργησουμε να δουμε καποιο συντομα οποτε τουλαχιστον για τωρα αξιζει καποιος να παει στο macbook pro:no1:
-----------------------------------------
γινεται να παρω macbook και να του βαλω windows??????

Ναι γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
για ποιο λογο να τα κανει γιουντοους ? τζαμπα λεφτα !!!! ας παρει ενα νορμαλ τοτε που θα της βγει πιο οικονομικο !!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ειναι ακριβως ιδια η εχουν διαφορες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ποια?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top