Apple

41%

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 41% αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Ηχεία, μπαταρία, ψύξη, αντοχή και build quality.
ηχεία μια χαρά λογικά καμιά παρτίδα θα είχε πρόβλημα και θα αντικατασταθούν.
Μπαταρία καλύτερη από ποτέ (
)
Ψύξη (
)
Αντοχή είναι curve και γυαλί μηχανικός δεν είσαι;
Για το τελευταίο θα έπρεπε να πλένεις το στόμα σου πριν το πιάσεις.

Χίλιες φορές το 14 παρά αυτό.
Ε από εδώ και πέρα τι να ασχοληθώ, με αυτά τα επιχειρήματα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
ηχεία μια χαρά λογικά καμιά παρτίδα θα είχε πρόβλημα και θα αντικατασταθούν.
Μπαταρία καλύτερη από ποτέ (
)
Ψύξη (
)
Αντοχή είναι curve και γυαλί μηχανικός δεν είσαι;
Για το τελευταίο θα έπρεπε να πλένεις το στόμα σου πριν το πιάσεις.


Ε από εδώ και πέρα τι να ασχοληθώ, με αυτά τα επιχειρήματα.
ναι μηχανικος ειμαι, οχι παντογνωστης
μηχανικοι ξερεις ειναι ειδων και ειδων

Εγω σε αντοχη βλεπω το τιτανιο πως ειναι διαφημιστικο τρικ δε λεει και κατι. Το γυαλι πισω πολυ πιο ευαλωτο απο το 14. Προσπαθησε να πεισεις τον εαυτο σου οτι εκανες καλη αγορα για να δικαιολογησεις τα χαμενα λεφτα που εδωσες. Λιγο ακομα και θα τον πεισεις. Σε build quality φετος υστερει κατά πολύ σε σχέση με το 14 παρά το τιτάνιο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

H σειρά iPhone 15 ξεπέρασε τα 17 εκατομμύρια πωλήσεις σε λιγότερο από δυο εβδομάδες. Προσωπικά δεν ξέρω αν αναβαθμισω με όλα αυτά που ακούγονται, θέλω να είμαι σίγουρος πρώτα.

https://www.investors.com/news/technology/apple-stock-rises-on-iphone-15-sales-updates/
Δεν ειναι μονο οι πωλησεις που μετρανε, καλυτερα να περιμενεις 2-3 μηνες να βγουν ο,τι προβληματα ειναι και να δουμε αν διορθωνονται μονο με software update, να δεις long time reviews. Κριμα ειναι να δωσεις τοσα για ελαττωματικο μοντελο, πολλά προβληματα ακουγονται,
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

41%

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 41% αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Ένα ενδιαφέρον άρθρο για όσους έχουν iphone
Τα περισσότερα λογικά τα ξέρετε αλλά εδώ είναι κάπως μαζεμένα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
IMG_1451.jpeg
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.


H Αpple αναβάθμισε τους Apple Maps στην Ελλάδα. Πολύ ανώτερο και το streetview. Σβήσιμο οι google maps.
 

41%

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 41% αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 250 μηνύματα.


H Αpple αναβάθμισε τους Apple Maps στην Ελλάδα. Πολύ ανώτερο και το streetview. Σβήσιμο οι google maps.
Τέλος και η παρακολούθηση. Αυτοί που κλαίγονται για το open source, η google ξέρει όλες τις προσωπικές στιγμές τους.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.


H Αpple αναβάθμισε τους Apple Maps στην Ελλάδα. Πολύ ανώτερο και το streetview. Σβήσιμο οι google maps.
Δεν έχω Google maps προσωπικά, μόνο Apple Maps χρησιμοποιώ.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Apple’s update.

Πριν λίγες ημέρες έκανα μετάβαση από το iPhone 13 σε iPhone 14 midnight 256GB. Ο λόγος είναι επειδή μου το έκαναν δώρο οι γονείς μου καθώς όπως ξερετε πριν λίγες ημέρες έγινε η ορκομωσία στο πανεπιστήμιο μου. Το συγκεκριμένο μοντέλο το αγόρασε ο πατέρας μου πριν τρεις μήνες από Apple Store του Tokyo καθώς είχε βρεθεί στην Ιαπωνία για επαγγελματικό ταξίδι, έτσι το αγόρασε από εκεί. Δεν υπήρξε θέμα με την μεταφορά δεδομένων ούτε με την υποστήριξη του δικτύου, λειτουργεί κανονικά παρολο που αγοράστηκε από την Ιαπωνία. Ίσα ίσα η Apple έχει βελτιώσει αισθητά τον τρόπο μεταφοράς δεδομένων από apple device σε apple device με αποτέλεσμα η διαδικασία να μην παίρνει πάνω από 20 λεπτά.

Τώρα όσο αφορά το κινητό δεν έχει τρελές διάφορες ως προς το 13 που είχα με εξαίρεση τον τομέα των καμερών που είναι ένα κλικ πάνω, ειδικά στο video μπορείς να διακρίνεις μερικές βελτιώσεις. Το iOS 17.1.1 είναι πολύ οκ σαν έκδοση και προσωπικά δεν βρήκα κάποιο issue. Το αρνητικό της υποθεσης για άλλη μια φορά είναι η μπαταρία η οποία βρίσκεται στα ίδια επίπεδα με το 13 με αποτέλεσμα να μην κρατάει μια ημέρα αν θέλεις να κανείς βαριά χρήση. Εμένα μου κρατάει μια ημέρα ομως δεν χρησιμοποιώ πολύ το κινητό όμως και πάλι στο τέλος της ημέρας είμαι γύρω στο 25%. Προφανώς το iPhone 13 βγήκε ήδη για πώληση 😆😆.

iPhone’s 14 box.😁😁

IMG_1914.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Apple’s update.

Πριν λίγες ημέρες έκανα μετάβαση από το iPhone 13 σε iPhone 14 midnight 256GB. Ο λόγος είναι επειδή μου το έκαναν δώρο οι γονείς μου καθώς όπως ξερετε πριν λίγες ημέρες έγινε η ορκομωσία στο πανεπιστήμιο μου. Το συγκεκριμένο μοντέλο το αγόρασε ο πατέρας μου πριν τρεις μήνες από Apple Store του Tokyo καθώς είχε βρεθεί στην Ιαπωνία για επαγγελματικό ταξίδι, έτσι το αγόρασε από εκεί. Δεν υπήρξε θέμα με την μεταφορά δεδομένων ούτε με την υποστήριξη του δικτύου, λειτουργεί κανονικά παρολο που αγοράστηκε από την Ιαπωνία. Ίσα ίσα η Apple έχει βελτιώσει αισθητά τον τρόπο μεταφοράς δεδομένων από apple device σε apple device με αποτέλεσμα η διαδικασία να μην παίρνει πάνω από 20 λεπτά.

Τώρα όσο αφορά το κινητό δεν έχει τρελές διάφορες ως προς το 13 που είχα με εξαίρεση τον τομέα των καμερών που είναι ένα κλικ πάνω, ειδικά στο video μπορείς να διακρίνεις μερικές βελτιώσεις. Το iOS 17.1.1 είναι πολύ οκ σαν έκδοση και προσωπικά δεν βρήκα κάποιο issue. Το αρνητικό της υποθεσης για άλλη μια φορά είναι η μπαταρία η οποία βρίσκεται στα ίδια επίπεδα με το 13 με αποτέλεσμα να μην κρατάει μια ημέρα αν θέλεις να κανείς βαριά χρήση. Εμένα μου κρατάει μια ημέρα ομως δεν χρησιμοποιώ πολύ το κινητό όμως και πάλι στο τέλος της ημέρας είμαι γύρω στο 25%. Προφανώς το iPhone 13 βγήκε ήδη για πώληση 😆😆.

iPhone’s 14 box.😁😁

View attachment 125512
Ωω με γεια με γεια!!
Με δεδομένα ανοιχτά (4G/5G) πόσο σου κρατάει η μπαταρία;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Ωω με γεια με γεια!!
Με δεδομένα ανοιχτά (4G/5G) πόσο σου κρατάει η μπαταρία;

Ευχαριστώ πολύ 😁😁.

Κοιτά εγώ το φορτιζω έως το 90-95% συνήθως κάθε βράδυ. Με δεδομένα 5G ανοιχτά και με μέτρια χρήση επιστρέφω σπίτι με μπαταρία γύρω στο 25%. Είναι μέτρια προς καλή αυτονομία όμως θα ήθελα κάτι παραπάνω δεδομένου ότι το κινητό κοστίζει 1.000$, το 14/15 plus έχουν με διαφορά την καλύτερη αυτονομία όμως η τεράστια οθόνη είναι απαγορευτική για εμένα που έχω το κινητό στην τσέπη μου. Πρέπει και τα μικρότερα μοντέλα να έχουν εξίσου δυνατές μπαταρίες με τα plus/ pro max.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Apple’s update.

Πριν λίγες ημέρες έκανα μετάβαση από το iPhone 13 σε iPhone 14 midnight 256GB. Ο λόγος είναι επειδή μου το έκαναν δώρο οι γονείς μου καθώς όπως ξερετε πριν λίγες ημέρες έγινε η ορκομωσία στο πανεπιστήμιο μου. Το συγκεκριμένο μοντέλο το αγόρασε ο πατέρας μου πριν τρεις μήνες από Apple Store του Tokyo καθώς είχε βρεθεί στην Ιαπωνία για επαγγελματικό ταξίδι, έτσι το αγόρασε από εκεί. Δεν υπήρξε θέμα με την μεταφορά δεδομένων ούτε με την υποστήριξη του δικτύου, λειτουργεί κανονικά παρολο που αγοράστηκε από την Ιαπωνία. Ίσα ίσα η Apple έχει βελτιώσει αισθητά τον τρόπο μεταφοράς δεδομένων από apple device σε apple device με αποτέλεσμα η διαδικασία να μην παίρνει πάνω από 20 λεπτά.

Τώρα όσο αφορά το κινητό δεν έχει τρελές διάφορες ως προς το 13 που είχα με εξαίρεση τον τομέα των καμερών που είναι ένα κλικ πάνω, ειδικά στο video μπορείς να διακρίνεις μερικές βελτιώσεις. Το iOS 17.1.1 είναι πολύ οκ σαν έκδοση και προσωπικά δεν βρήκα κάποιο issue. Το αρνητικό της υποθεσης για άλλη μια φορά είναι η μπαταρία η οποία βρίσκεται στα ίδια επίπεδα με το 13 με αποτέλεσμα να μην κρατάει μια ημέρα αν θέλεις να κανείς βαριά χρήση. Εμένα μου κρατάει μια ημέρα ομως δεν χρησιμοποιώ πολύ το κινητό όμως και πάλι στο τέλος της ημέρας είμαι γύρω στο 25%. Προφανώς το iPhone 13 βγήκε ήδη για πώληση 😆😆.

iPhone’s 14 box.😁😁

View attachment 125512
Μέγεια, να ρωτήσω, δεν θα υπάρξει πρόβλημα με την εγγύηση στη Ελλάδα; Εφόσον ο πατέρας σου το αγόρασε εκτός Ευρώπης.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Μέγεια, να ρωτήσω, δεν θα υπάρξει πρόβλημα με την εγγύηση στη Ελλάδα; Εφόσον ο πατέρας σου το αγόρασε εκτός Ευρώπης.
Ευχαριστώ πολύ. Όσο αφορά την εγγύηση ναι δεν ισχύει στην Ευρώπη εφόσον το προϊόν αγοράστηκε από την Ιαπωνία.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top