Apple

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.
Για κάποιον που έχει το iPhone 12 ή και το 11 δεν θα έλεγα ότι αξίζει αναβάθμιση στο 13.

Το Apple Watch 7 πολύ όμορφο και εμφανής η διαφορά από το 6. Φαίνεται σαφώς πιο σύγχρονο λόγω των μικρότερων bezels.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Δεν με ενθουσίασε θα μεινω στη Samsung και μαλλον θα παω σε Galaxy S22.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Οι μόνες χρονιές που άξιζε το upgrade ήταν η μετάβαση από iPhone 7 σε iPhone X και από iPhone 3gs σε iPhone 4 αλλά και πάλι δεν άξιζε.

Φέτος έχουμε στα pro μοντέλα 120hz που δεν το λες κακή προσθήκη.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Οι μόνες χρονιές που άξιζε το upgrade ήταν η μετάβαση από iPhone 7 σε iPhone X και από iPhone 3gs σε iPhone 4 αλλά και πάλι δεν άξιζε.

Φέτος έχουμε στα pro μοντέλα 120hz που δεν το λες κακή προσθήκη.
Συμφωνώ μονο που το 120hz υπάρχει εδω και 1.5 χρονο στη Samsung απο το Galaxy s20😝😝
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.


Τα iPhone 13 έχουν μικρότερο notch, διπλάσια χωρητικότητα στην ίδια τιμή, μεγαλύτερη μπαταρία
Τα iPhone 13 Pro έχουν 120hz και καλύτερη μπαταρία
Τα Apple Watch 7 εχουν καινουριο design.
Τα iPad mini πήραν το νέο design.
Φορτιστη εχουν?
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Συμφωνώ μονο που το 120hz υπάρχει εδω και 1.5 χρονο στη Samsung απο το Galaxy s20😝😝
Δεν πάει να έχει και 240hz. Αν δεν έχει το μήλο πίσω ντρέπεσαι να το βάλει πάνω στο τραπέζι.

Φορτιστη εχουν?
Το καλώδιο είναι και φορτιστής. Αρκεί να έχεις usb-c υποδοχή σου σπίτι σου ή ασύρματη φόρτιση.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Δεν πάει να έχει και 240hz. Αν δεν έχει το μήλο πίσω ντρέπεσαι να το βάλει πάνω στο τραπέζι.


Το καλώδιο είναι και φορτιστής. Αρκεί να έχεις usb-c υποδοχή σου σπίτι σου ή ασύρματη φόρτιση.

Ντρέπονται αυτοι που δεν εχουν καταφερει τιποτα στη ζωη τους και το μονο πραγμα που εχουν ειναι το iphone με χρηματα του μπαμπα. Τα ατομα που ειναι σοβαρα και σεβονται τους αλλους ειναι χαρούμενοι ακομα και με Xiaomi των 150 ευρω. Εξάλλου, οι ναυαρχίδες της Sammy ειναι σε πολλούς τομεις αιωνες μπροστά απο τα iphone (οθόνη, μπαταρία και UI)
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ντρέπονται αυτοι που δεν εχουν καταφερει τιποτα στη ζωη τους και το μονο πραγμα που εχουν ειναι το iphone με χρηματα του μπαμπα.
Τι να κάνουμε κάποιοι γεννιούνται πετυχημένοι. Αυτό είναι το καλό του καπιταλισμού.

Ανακοινώθηκαν οι τιμές:
Ίδιες τιμές με διπλάσια χωρητικότητα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.

1631718648529.png

1631718660764.png

1631718677023.png


Καλά, πάτε καλά, είστε σοβαροί???

Ένας και δυό μισθοί για να πάρεις τι ακριβώς, ένα κινητό? Που με τόσα λεφτά παίρνεις υπερτέλειο laptop που κάνει απίστευτα πράγματα????

Και μετά @akikos μου έλεγες είναι φαινόμενο των οικονομολόγων η Apple πώς τα καταφέρνει.

Για εμένα είναι ξεκάθαρο θέμα ψυχολογίας της μάζας, του κινητρου τετοιου υπερκαταναλωτισμου, απο τη στιγμη που με το 1/3 του ποσου αυτου μπορεις να εχεις κινητο που πεταει.

Πώς το έλεγε ο 2J, "κάνω rap γιατί έχω χαμηλή αυτοεκτίμηση" -> εδώ "παίρνω iPhone γιατί έχω χαμηλή αυτοεκτίμηση και προσπαθώ να με κάνει χαρούμενο, να γεμισει το συναισθηματικο κενο μεσα μου με υλικα αγαθα".

Δε λέω, είναι τέλεια φάση να αγοράζεις ένα κινητό, οτιδήποτε, να μαζεύεις λεφτά και να είναι αντικείμενο λατρείας, και να το αγοράζεις το χαίρεσαι. Αλλά όχι ρε φίλε να δώσεις πάνω από 500-600€ για κινητό, είναι τελείως παράλογο. Για λάπτοπ δώσε και 3χιλιαρικα δε θα σου πω κατι. Αλλά μόνο και μόνο για τη μόστρα να έχεις το μηλαρακι να δειχνεσαι; Ε οχι, υπαρχουν πολυ πιο σημαντικα πραγματα απο αυτο. Αν ειχε κατι τοσο ουαου και μοναδικο που δεν το εχει αλλου και χωρις αυτο δεν μπορεις να κανεις τη δουλεια σου ναι χαλαλι. Ομως δεν ισχυει εδω αυτο. Κινητο ειναι. Είναι το ακρον αωτον του καταναλωτισμου και της υλιστικης ευδαιμονιας, και αυτο διοτι ειναι ΑΧΡΗΣΤΟ. Δεν ειναι οτι σου καλυπτει αναγκες που δεν θα μπορουσες αλλιως με καποιο αλλο φθηνοτερο μοντελο. Παρε λαπτοπ χιλιες φορες καλυτερα, παρε ενα παναλαφρο και λεπτο Dell XPS να το εχεις παντου μαζι σου, που να χει πανω GTX τλεευταιας τεχνολογιας, 2 tera ssd, 64 ram, τελευταιας γενιας επεξεργαστη και ενα σωρο αλλα. Εκει ναι, θα τα χρησιμοποιησεις οντως ολα και θα σου μεινει. Το κινητο των 1000 και 2000€ τι στο καλο να το κανεις;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Τι να κάνουμε κάποιοι γεννιούνται πετυχημένοι. Αυτό είναι το καλό του καπιταλισμού.

Ανακοινώθηκαν οι τιμές:
Ίδιες τιμές με διπλάσια χωρητικότητα.

Ναι το ξέρουμε και εγω επειδή ειμαι πετυχημένος και Super καπιταλιστης εσκασα 800 ευρω για το Galaxy s20 και σε λιγους μηνες παω για το S22. Μπορω βεβαια να παω και σε Foldable της Samsung που κανει 2.000 πραγμα που η Apple ακομα να βγάλει στην αγορα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


View attachment 85644
View attachment 85645
View attachment 85646

Καλά, πάτε καλά, είστε σοβαροί???

Ένας και δυό μισθοί για να πάρεις τι ακριβώς, ένα κινητό? Που με τόσα λεφτά παίρνεις υπερτέλειο laptop που κάνει απίστευτα πράγματα????

Και μετά @akikos μου έλεγες είναι φαινόμενο των οικονομολόγων η Apple πώς τα καταφέρνει.

Για εμένα είναι ξεκάθαρο θέμα ψυχολογίας της μάζας, του κινητρου τετοιου υπερκαταναλωτισμου, απο τη στιγμη που με το 1/3 του ποσου αυτου μπορεις να εχεις κινητο που πεταει.

Αν ρωτησεις αυτους που αγοράζουν Appe γιατι αγοράζουν θα σου πουν λογω του Brand.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.
Ναι το ξέρουμε και εγω επειδή ειμαι πετυχημένος και Super καπιταλιστης εσκασα 800 ευρω για το Galaxy s20 και σε λιγους μηνες παω για το S22. Μπορω βεβαια να παω και σε Foldable της Samsung που κανει 2.000 πραγμα που η Apple ακομα να βγάλει στην αγορα.
Βρε παιδια γιατι ετσι, τοσα πολλα λεφτα γιατι, μπορειτε να μου το εξηγησετε; Δεν τα πονατε για το τιποτα;
Δηλαδη ακομα και 5χιλ το μηνα καθαρα μισθο να ειχατε στην Ελλαδα, δεν υπαρχει κατι καλυτερο να τα ξοδεψετε ή να τα επενδυσετε ή να τα αποταμιευσετε, απο το να τα δωσετε για ενα κινητο;

Πώς το εξηγειτε;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

View attachment 85644
View attachment 85645
View attachment 85646

Καλά, πάτε καλά, είστε σοβαροί???

Ένας και δυό μισθοί για να πάρεις τι ακριβώς, ένα κινητό? Που με τόσα λεφτά παίρνεις υπερτέλειο laptop που κάνει απίστευτα πράγματα????
Aυτό με τους δυο μισθούς ως επιχείρημα δεν το καταλαβαίνω. Λες και το iPhone είναι προϊόν που αφορά μόνο την Ελλάδα. Διαφορετικό target group στοχέυει το iPhone 13 Pro Max και διαφορετικό το iPhone SE. Ότι και να πάρεις από τα 2 η Apple ως πελάτη θα σου συμπεριρθεί το ίδιο. Προσφέροντας την ίδια after sale υποστήριξη και παρέχοντας τις ίδιες υπηρεσίες.

Αν σκεφτείς ότι ένα iPhone 13 mini σε 3 χρόνια μπορείς να το διώξεις με 300 ευρώ τουλάχιστον η τιμή δεν είναι κακή.

Η Αpple φέτος πρόσφερει στην ίδια τιμή αντίστοιχα μοντέλα με διπλάσια χωρητικότητα και καλύτερη μπαταρία σε μια εποχή που όλοι θα τα αυξήσουν.
Και μετά @akikos μου έλεγες είναι φαινόμενο των οικονομολόγων η Apple πώς τα καταφέρνει.
Είναι εταιρεία φαινόμενο. Καταφέρνει και έχει τόσα κέρδη πουλώντας prenium προϊόντα. Σαν να βλέπεις τα Lexus να περνά την Toyota σε κέρδη.
Δε λέω, είναι τέλεια φάση να αγοράζεις ένα κινητό, οτιδήποτε, να μαζεύεις λεφτά και να είναι αντικείμενο λατρείας, και να το αγοράζεις το χαίρεσαι. Αλλά όχι ρε φίλε να δώσεις πάνω από 500-600€ για κινητό, είναι τελείως παράλογο.
Η Αpple σου δίνει επιλογές από 499 ευρώ και πάνω. Προσωπικά δεν έχω πάρει κινητό πάνω από 600 ευρώ. Το iPhone 7 έχω και θα το κρατήσω όσο παίρνω update.
Για λάπτοπ δώσε και 3χιλιαρικα δε θα σου πω κατι. Αλλά μόνο και μόνο για τη μόστρα να έχεις το μηλαρακι να δειχνεσαι; Ε οχι, υπαρχουν πολυ πιο σημαντικα πραγματα απο αυτο. Αν ειχε κατι τοσο ουαου και μοναδικο που δεν το εχει αλλου και χωρις αυτο δεν μπορεις να κανεις τη δουλεια σου ναι χαλαλι. Ομως δεν ισχυει εδω αυτο. Κινητο ειναι. Είναι το ακρον αωτον του καταναλωτισμου και της υλιστικης ευδαιμονιας, και αυτο διοτι ειναι ΑΧΡΗΣΤΟ. Δεν ειναι οτι σου καλυπτει αναγκες που δεν θα μπορουσες αλλιως με καποιο αλλο φθηνοτερο μοντελο. Παρε λαπτοπ χιλιες φορες καλυτερα, παρε ενα παναλαφρο και λεπτο Dell XPS να το εχεις παντου μαζι σου, που να χει πανω GTX τλεευταιας τεχνολογιας, 2 tera ssd, 64 ram, τελευταιας γενιας επεξεργαστη και ενα σωρο αλλα. Εκει ναι, θα τα χρησιμοποιησεις οντως ολα και θα σου μεινει. Το κινητο των 1000 και 2000€ τι στο καλο να το κανεις;
Η πλειοψηφία πλέον χρησιμοποιεί το κινητό παραπάνω από έναν υπολογιστή. Aν είναι influencer θα του είναι πιο χρήσιμο το κίνητο με τη super duper camera από ότι το τουμπανο laptop.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ντρέπονται αυτοι που δεν εχουν καταφερει τιποτα στη ζωη τους και το μονο πραγμα που εχουν ειναι το iphone με χρηματα του μπαμπα. Τα ατομα που ειναι σοβαρα και σεβονται τους αλλους ειναι χαρούμενοι ακομα και με Xiaomi των 150 ευρω. Εξάλλου, οι ναυαρχίδες της Sammy ειναι σε πολλούς τομεις αιωνες μπροστά απο τα iphone (οθόνη, μπαταρία και UI)
Νόμιζα τα άτομα που είναι σοβαρά και σέβονται τον εαυτό τους θέλουν ενα κινητό που it just works. :(

*Διακοπή για διαφήμιση* :(
*Τhis app has stopped working* :(


ώπα, επανέρχομαι.


Τι έλεγες Φώτη; :(
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν με ενθουσίασε θα μεινω στη Samsung και μαλλον θα παω σε Galaxy S22.
Ο φίλος μου πήρε το s21 ultra και είναι ενθουσιασμένος. Μου έκανε εντύπωση η κάμερα. Βγάζει απίστευτες φώτο. Εγώ περιμένω το pixel 6 pro αν και με το 3 xl είμαι πολύ ευχαριστημένη και δεν έχω θεματα. Έχω υποστήριξη για 1 ακόμα χρόνο. Ίσως περιμένω. Βγάζει καλές φωτό ακόμα και δεν κολλάει καθόλου και θα πάρει android 12 σε λίγες βδομάδες. Το iPhone 13 δεν έχει τίποτα το συναρπαστικό. Δεν αξίζει για εμένα να κάνεις αναβάθμιση.

Αυτό που αναφέρθηκε ότι αν δεν έχει το μήλο από πίσω ντρέπεσαι να το αφήσεις στο τραπέζι είναι για φαντασμένους που δεν έχουν ούτε ένα χιλιάρικο σε αποταμιεύσεις στον λογαριασμό τους.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και μην μου παραπονιέστε για τους 2 μισθούς.
Είναι σαν να συγκρίνετε Versace με φανελάκι απο την λαική.
Το δεύτερο κάνει τη δουλειά του ,ναι(?), αλλά δεν συγκρίνεται ποιοτικά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.

View attachment 85644
View attachment 85645
View attachment 85646

Καλά, πάτε καλά, είστε σοβαροί???

Ένας και δυό μισθοί για να πάρεις τι ακριβώς, ένα κινητό? Που με τόσα λεφτά παίρνεις υπερτέλειο laptop που κάνει απίστευτα πράγματα????

Και μετά @akikos μου έλεγες είναι φαινόμενο των οικονομολόγων η Apple πώς τα καταφέρνει.

Για εμένα είναι ξεκάθαρο θέμα ψυχολογίας της μάζας, του κινητρου τετοιου υπερκαταναλωτισμου, απο τη στιγμη που με το 1/3 του ποσου αυτου μπορεις να εχεις κινητο που πεταει.

Πώς το έλεγε ο 2J, "κάνω rap γιατί έχω χαμηλή αυτοεκτίμηση" -> εδώ "παίρνω iPhone γιατί έχω χαμηλή αυτοεκτίμηση και προσπαθώ να με κάνει χαρούμενο, να γεμισει το συναισθηματικο κενο μεσα μου με υλικα αγαθα".

Δε λέω, είναι τέλεια φάση να αγοράζεις ένα κινητό, οτιδήποτε, να μαζεύεις λεφτά και να είναι αντικείμενο λατρείας, και να το αγοράζεις το χαίρεσαι. Αλλά όχι ρε φίλε να δώσεις πάνω από 500-600€ για κινητό, είναι τελείως παράλογο. Για λάπτοπ δώσε και 3χιλιαρικα δε θα σου πω κατι. Αλλά μόνο και μόνο για τη μόστρα να έχεις το μηλαρακι να δειχνεσαι; Ε οχι, υπαρχουν πολυ πιο σημαντικα πραγματα απο αυτο. Αν ειχε κατι τοσο ουαου και μοναδικο που δεν το εχει αλλου και χωρις αυτο δεν μπορεις να κανεις τη δουλεια σου ναι χαλαλι. Ομως δεν ισχυει εδω αυτο. Κινητο ειναι. Είναι το ακρον αωτον του καταναλωτισμου και της υλιστικης ευδαιμονιας, και αυτο διοτι ειναι ΑΧΡΗΣΤΟ. Δεν ειναι οτι σου καλυπτει αναγκες που δεν θα μπορουσες αλλιως με καποιο αλλο φθηνοτερο μοντελο. Παρε λαπτοπ χιλιες φορες καλυτερα, παρε ενα παναλαφρο και λεπτο Dell XPS να το εχεις παντου μαζι σου, που να χει πανω GTX τλεευταιας τεχνολογιας, 2 tera ssd, 64 ram, τελευταιας γενιας επεξεργαστη και ενα σωρο αλλα. Εκει ναι, θα τα χρησιμοποιησεις οντως ολα και θα σου μεινει. Το κινητο των 1000 και 2000€ τι στο καλο να το κανεις;
Νόμιζα τα άτομα που είναι σοβαρά και σέβονται τον εαυτό τους θέλουν ενα κινητό που it just works. :(

*Διακοπή για διαφήμιση* :(
*Τhis app has stopped working* :(


ώπα, επανέρχομαι.


Τι έλεγες Φώτη; :(

Ναι ασε ειχα αυτα 2 θεματα στο iphone x και για αυτο το εδωσα🤣🤣
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και ομως παιζει. Τα Iphone 6s και 5s που ειχα ηταν καταπληκτικά. Το X μια μαλακια και μιση.
Αγόρι μου αυτα που είπα είναι θέματα λογισμικού.
Σύνελθε.
Που να χτυπιέσαι πάντα το iOS θα παίζει καλύτερα απο το Android καθώς το πρώτο είναι closed source.Οπότε άσε τις μαλαγανιές.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top