Apple

tfghp

Νεοφερμένος

Η tfghp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Έχει κάποιος εμπειρία από trade and upgrade σε istorm??Την συσκευή για αξιολόγηση μπορεί να την πάω την μέρα που είναι να παραλάβω το νέο iphone?
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,558 μηνύματα.
Ερώτηση: Όσοι έχετε iPhone, τι ποσοστό υγείας μπαταρίας έχετε? Είστε ικανοποιημένοι από την απόδοση της?
90% από τον Μάιο του 2021. Μέρες που χρειάζεται να το χρησιμοποιήσω αρκετά η διαφορά είναι αισθητή, μη μιλήσω για όταν χρειάζεται να συνδεθώ με δεδομένα (iPhone 12)
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
99% και το έχω από τον Μάρτιο το 13αρι.

F91D85E6-FEC2-41AA-87DD-F47BC61F39E5.png
 

brizoulis

Δραστήριο μέλος

Ο Άκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Εμένα είναι 81% και το έχω από τον Ιούνη του ‘20
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Εμένα είναι 81% και το έχω από τον Ιούνη του ‘20
Θεωρώ ότι είναι οκ σαν ποσοστό αν και θα μπορούσε να ήταν στο 85%. Αν δεις ότι πέφτει γρήγορα η μπαταρία μπορείς να την αλλάξεις αν θέλεις.
 

brizoulis

Δραστήριο μέλος

Ο Άκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,558 μηνύματα.
Πάμε ένα poll: @akikos , @Joji , @Aspiring Lawyer , @EvanescenceQ , @fockos, @Unboxholics και οι άλλοι ποιο μοντέλο σας άρεσε περισσότερο από τα νέα iphone;;

Εγώ θα πω το 14 plus και το 14 pro το απλό.
Λοιπόν, αμέσως ξεχώρισα το 14 Pro! Δε μου αρέσουν τα τεράστια κινητά στα μεγέθη του Plus και του Pro Max, μου φαίνεται ότι χάνουν την πρακτικότητά τους. Από την άλλη αυτό που μου κέντρισε αμέσως το ενδιαφέρον στο Pro είναι το Dynamic Island, το οποίο δεν υπάρχει απλά εκεί στατικό αλλά αξιοποιείται στις ειδοποιήσεις και σε άλλες λειτουργίες. Οπότε ναι, 14 Pro δαγκωτό!
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 927 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Περιμένω και τους άλλους να πουν
@EvanescenceQ εσένα ποιο σου άρεσε περισσότερο από τα 4 νέα iphone που παρουσίασε χθες η Apple;;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Περιμένω και τους άλλους να πουν
@EvanescenceQ εσένα ποιο σου άρεσε περισσότερο από τα 4 νέα iphone που παρουσίασε χθες η Apple;;
Αυτό θα αγοραζα
Screenshot_20220908_162125_org.mozilla.firefox.jpg
Έχει μεγαλύτερη οθόνη και μνήμη φυσικά 6gb
Θα επέλεγα και το
Screenshot_20220908_162219_org.mozilla.firefox.jpg

Τα υπόλοιπα του 14 έχουν μικρότερη οθόνη και μνήμη τα απορρίπτω.
Πάντα επιλέγω μεγαλύτερη μνήμη οκταπυρηνο επεξεργαστή ή καλύτερη εκδοχή και φυσικά μεγάλη οθόνη μεγάλη χωρητικότητα και μπαταρία μεγάλη χωρητικότητα επισης✌️
Πιστεύω να σε καλυψα✌️
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Αυτό θα αγοραζαView attachment 108192Έχει μεγαλύτερη οθόνη και μνήμη φυσικά 6gb
Θα επέλεγα και το View attachment 108193
Τα υπόλοιπα του 14 έχουν μικρότερη οθόνη και μνήμη τα απορρίπτω.
Πάντα επιλέγω μεγαλύτερη μνήμη οκταπυρηνο επεξεργαστή ή καλύτερη εκδοχή και φυσικά μεγάλη οθόνη μεγάλη χωρητικότητα και μπαταρία μεγάλη χωρητικότητα επισης✌️
Πιστεύω να σε καλυψα✌️

Και εγώ σε pro θα πήγαινα άνετα φέτος καθώς τα απλά 14 είναι τα ίδια με το 13 που έχω ήδη. Παρολο αυτά I am still happy with my iPhone 13.🥳🥳
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Και εγώ σε pro θα πήγαινα άνετα φέτος καθώς τα απλά 14 είναι τα ίδια με το 13 που έχω ήδη. Παρολο αυτά I am still happy with my iPhone 13.🥳🥳
Αφού έχει άριστα χαρακτηριστικά το 13 είσαι μια χαρά κι εγώ αν είχα 13 ε δεν θα αγοραζα κάθε χρόνο κι άλλο.
Είμαι της άποψης παίρνω κάτι με καλύπτει κι όταν χαλάσει αγοράζω άλλο. 😉
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Αφού έχει άριστα χαρακτηριστικά το 13 είσαι μια χαρά κι εγώ αν είχα 13 ε δεν θα αγοραζα κάθε χρόνο κι άλλο.
Είμαι της άποψης παίρνω κάτι με καλύπτει κι όταν χαλάσει αγοράζω άλλο. 😉
Το iPhone 13 που έχω είναι με διαφορά το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ, θα το κρατήσω καμία 3ετία σίγουρα. Εδώ βλέπεις ακόμα πολλούς με iPhone 8,X και 11.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Mπαταρία αν είναι >80% στα 2 χρόνια είστε ok. Αν είστε κάτω την αλλάζετε σε εξουσιοδοτημένο. Αν δεν είστε σε περιοχή με εξουσιοδοτημένο στείλε το μέσω κούριερ. Όχι σε μη εξουσιοδοτημένα.

Οι τιμές είναι:
iPhone 5s, SE, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus 59€

iPhone X, XS, XS Max, XR, 11, 11 Pro, 11 Pro Max 89€

IMG_FDD8EC1209AA-1.jpeg


Η δικιά μου μπαταρία ,στο iPhone 7 μου που σύντομα θα αποχαιρετήσω.

Παραθέτω το ιστορικό της δεύτερης μπαταρίας:
4444.png

Την μπαταρία την άλλαξα 2021 σε καινούρια. Η πρώτη κράτησε 2 χρόνια και αυτή κλείνει τα 3.

Πάμε ένα poll: @akikos , @Joji , @Aspiring Lawyer , @EvanescenceQ , @fockos, @Unboxholics και οι άλλοι ποιο μοντέλο σας άρεσε περισσότερο από τα νέα iphone;;

Εγώ θα πω το 14 plus και το 14 pro το απλό.
14 Pro. Το καλύτερο iPhone εδώ και χρόνια.
- 1ο smartphone με 4nm cpu. Καλύτερη κατανάλωση με την ίδια απόδοση.
- Την καλύτερη οθόνη σε smartphone. Ναι φίλοι μου η Samsung δίνει την καλύτερη οθόνη στην Apple αντί για τα δικά της μοντέλα.
- Tο dynamic island θέτει νέα standard στη σχεδίαση. Εκεί που οι άλλοι προσπαθούσαν να βάλουν κάμερες κάτω από την οθονη και λοιπές σαχλαμάρες η Apple με το 14 Pro το ταίριαξε απόλυτα με το λειτουργικό.
- Always on display που έδειξε σε όλους τους κατασκευαστές Android πως πρέπει να δουλεύει.


Τα υπόλοιπα ήταν αδιάφορα καθώς δεν είχαν μεγάλες αλλαγές από πέρσυ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Mπαταρία αν είναι >80% στα 2 χρόνια είστε ok. Αν είστε κάτω την αλλάζετε σε εξουσιοδοτημένο. Αν δεν είστε σε περιοχή με εξουσιοδοτημένο στείλε το μέσω κούριερ. Όχι σε μη εξουσιοδοτημένα.

Οι τιμές είναι:


View attachment 108187



14 Pro. Το καλύτερο iPhone εδώ και χρόνια.
- 1ο smartphone με 4nm cpu. Καλύτερη κατανάλωση με την ίδια απόδοση.
- Την καλύτερη οθόνη σε smartphone. Ναι φίλοι μου η Samsung δίνει την καλύτερη οθόνη στην Apple αντί για τα δικά της μοντέλα.
- Tο dynamic island θέτει νέα standard στη σχεδίαση. Εκεί που οι άλλοι προσπαθούσαν να βάλουν κάμερες κάτω από την οθονη και λοιπές σαχλαμάρες η Apple με το 14 Pro το ταίριαξε απόλυτα με το λειτουργικό.
- Always on display που έδειξε σε όλους τους κατασκευαστές Android πως πρέπει να δουλεύει.


Τα υπόλοιπα ήταν αδιάφορα καθώς δεν είχαν μεγάλες αλλαγές από πέρσυ.
ΜΗ μου βάζεις ιδέες και πουλήσω το 13αρι για το 14 pro τώρα.:hypno::hypno:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Θα πάρω το 13 mini. Το ότι λέω ότι είναι καλύτερο δεν σημαίνει ότι θα το πάρω. Δεν αξίζει τόσα λεφτά.
Πολύ καλύτερο το iphone 13 σε σχέση με το 13 mini. Το 13 mini έτσι και αλλιώς σταματάει να κυκλοφορεί επίσημα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top