Apple

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.
Ερώτηση. Στο iPhone σας έχετε screen protector και αν ναι το προτείνετε η όχι;; Επηρεάζει το touch screen η όχι;;
Εγώ έχω και γενικά σου προτείνω να πάρεις γιατί άμα σπάσει μετά θες τη μισή τιμή του κινητού για την επισκευή :lol: Δεν επηρεάζει, όχι. Απλά θα σου προτείνω να μην πάρεις αυτό που έχω εγώ που είναι μια εξυπνάδα που πουλάει μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών με δύο λέξεις που αρχίζουν αμφότερες από Μ (έχω έναν τρόπο να μην αποκαλύπτω τα ονόματα!!!) που είναι μια ζελατίνα ουσιαστικά και μου την είχαν χρεώσει 17€. Δεν είμαι πεπεισμένος ότι προστατεύει ικανοποιητικά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Εγώ έχω και γενικά σου προτείνω να πάρεις γιατί άμα σπάσει μετά θες τη μισή τιμή του κινητού για την επισκευή :lol: Δεν επηρεάζει, όχι. Απλά θα σου προτείνω να μην πάρεις αυτό που έχω εγώ που είναι μια εξυπνάδα που πουλάει μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών με δύο λέξεις που αρχίζουν αμφότερες από Μ (έχω έναν τρόπο να μην αποκαλύπτω τα ονόματα!!!) που είναι μια ζελατίνα ουσιαστικά και μου την είχαν χρεώσει 17€. Δεν είμαι πεπεισμένος ότι προστατεύει ικανοποιητικά.
Θα το κοιτάξω. Σου την τοποθετουν οι ίδιοι σωστά??
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.
Θα το κοιτάξω. Σου την τοποθετουν οι ίδιοι σωστά??
Ναι, βέβαια στη συγκεκριμένη αλυσίδα τοποθετούσαν αυτοί μόνο τη ζελατίνα, τα άλλα έλεγαν έπρεπε να τα τοποθετήσω μόνος μου. Κοίτα τώρα για iPhone θα βρεις σίγουρα και σε μικρά τοπικά καταστήματα με αξεσουάρ κινητών που θα σου το τοποθετήσουν σίγουρα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Ναι, βέβαια στη συγκεκριμένη αλυσίδα τοποθετούσαν αυτοί μόνο τη ζελατίνα, τα άλλα έλεγαν έπρεπε να τα τοποθετήσω μόνος μου. Κοίτα τώρα για iPhone θα βρεις σίγουρα και σε μικρά τοπικά καταστήματα με αξεσουάρ κινητών που θα σου το τοποθετήσουν σίγουρα.
Δεν πάω στην γνωστή αλυσίδα με τα δύο Μ καθώς δεν είναι ευγενικοί 😆😆.
Θα παω μάλλον στη Vodafone από όπου και πήρα το iPhone και θα τους πω να μου την τοποθετήσουν εκείνοι.😁😁
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
@AspKat @Στεφανος56 , @brizoulis έβαλα το Screen protector σήμερα και όντως κανει άριστη δουλειά.

Επίσης ενώ περίμενα στη Vodafone τη κοπέλα να τοποθετήσει το τζαμακι στην οθόνη έβλεπα το iPhone 13 pro max που είχαν εκεί και είναι πραγματικά τεράστιο και μη πρακτικό για εμένα. Θεωρώ ότι τα plus /pro max μοντέλα θα έπρεπε να έχουν 6,5 ίντσες οθόνη και όχι 6,7 καθώς δεν είναι καθόλου πρακτικό και ευκολο στη χρήση.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,672 μηνύματα.
@AspKat @Στεφανος56 , @brizoulis έβαλα το Screen protector σήμερα και όντως κανει άριστη δουλειά.

Επίσης ενώ περίμενα στη Vodafone τη κοπέλα να τοποθετήσει το τζαμακι στην οθόνη έβλεπα το iPhone 13 pro max που είχαν εκεί και είναι πραγματικά τεράστιο και μη πρακτικό για εμένα. Θεωρώ ότι τα plus /pro max μοντέλα θα έπρεπε να έχουν 6,5 ίντσες οθόνη και όχι 6,7 καθώς δεν είναι καθόλου πρακτικό και ευκολο στη χρήση.
Γουστα ειναι αυτα ρε μαν.Ειδικα για μεγαλες ηλικιες μια χαρα ειναι μαξ μοντελα.
 

brizoulis

Δραστήριο μέλος

Ο Άκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
@AspKat @Στεφανος56 , @brizoulis έβαλα το Screen protector σήμερα και όντως κανει άριστη δουλειά.

Επίσης ενώ περίμενα στη Vodafone τη κοπέλα να τοποθετήσει το τζαμακι στην οθόνη έβλεπα το iPhone 13 pro max που είχαν εκεί και είναι πραγματικά τεράστιο και μη πρακτικό για εμένα. Θεωρώ ότι τα plus /pro max μοντέλα θα έπρεπε να έχουν 6,5 ίντσες οθόνη και όχι 6,7 καθώς δεν είναι καθόλου πρακτικό και ευκολο στη χρήση.
Εννοείς τζαμάκι Σωστα;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.

brizoulis

Δραστήριο μέλος

Ο Άκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 968 μηνύματα.
Ερώτηση. Στο iPhone σας έχετε screen protector και αν ναι το προτείνετε η όχι;; Επηρεάζει το touch screen η όχι;;
Αν και δεν εχω iphone θα απαντησω, δεν βαζω τζαμακι ελεύθερο το εχω τοσα χρονια και δεν εχει παθει τπτ η οθονη ακομη και αν εχει πεσει ποσες φορες. Χρησιμοποιω καλη θηκη spigen που εξεχει λιγο αρα αυτη το κραταει(σε s10+).
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το shortcut είναι η πιο χρήσιμη iOS εφαρμογή της Apple που ίσως δεν ξέρετε. Μπορείς να αυτοματοποιήσεις τις καθημερινές σου δουλειές με έξυπνες συσκευές χρησιμοποιώντας τις λειτουργίες του κινητού.

Κοιτάξτε χρησιμοποιώντας ένα AirTag και έξυπνες συσκευές τι παπάδες μπορείς να κάνεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Κοίταγα τα φετινά iphone καθώς και τα περσινά και κατέληξα στα εξής συμπεράσματα. Αν είσαι ενας απλός χρήστης όπως είναι το 70% από αυτών που αγοράζουν Apple devices τότε η σειρά που αξίζει για εμένα πάει έτσι.

Α) iphone 13: Στα 900 € τώρα αγοράσεις ένα κινητό που βγήκε πριν 11 μήνες και ένα κινητό που έχει τον ίδιο A15 bionic chipset με τα 14αρια. Το 13αρια σου βγάζει άνετα μέχρι το 2027 από θέμα αναβαθμίσεων και δεν δινει 1.200€+.

Β) iphone 14 το 6.1: Ένα καινούριο μοντέλο που με 6 gb Ram που θα σε πάει άνετα για 6 χρόνια από θέμα αναβαθμίσεων. Η τιμή του είναι στα 1.070€, δηλαδή 300-500€ λιγότερα σε σχέση με τα pro μοντέλα.

Γ) iphone 14 pro 6.1 inch: Αν θέλεις να δώσεις 1.400€ πας σε αυτό και όχι στο 14 plus που είναι στα 1.270 και δεν αξίζει.

Δ) iphone 14 plus : Ένα κινητό που θα ήταν το top seller στη θέση του περσινού 13 όμως η ίδια η Apple το σκοτωσε με τον Α15 και με την εξωφρενική τιμη των 1.270€. Αν το μοντέλο αυτό είχε το Α16 και ξεκίναγε από τα 1.000€ θα ήταν το best selling καθώς μιλάμε για ωραία μεγάλη οθόνη, την καλύτερη μπαταρία εκεί έξω και με 6 GB ram που στο ios είναι σαν να λέμε 10-12GB στο Android.

E) iphone 14 pro max: Απλά δεν αξίζει για ένα μεσο τυπικό χρήστη να δώσει 1.550€ για ένα τηλέφωνο στις εποχές που ζούμε. Αγόρασε καλύτερα έναντι book σε αυτά τα χρήματα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
H Αpple δεν αποσύρει τα μοντέλα της με βάση τη χρονολία αλλά με βάση τα χαρακτηριστικά τους, συνήθως cpu. Mε βάση αυτό το πιθανότερο είναι το iPhone 14 να πάρει πόδι την ίδια χρονική στιγμή με το 13αρι.

Για μένα το πιο value4money iPhone αυτή τη στιγμή είναι το iPhone 11 και το SE 2022.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Η Apple σκοπεύει να μεταφέρει την παραγωγή της στην Ινδία σε ποσοστό 25% έως αποτέλεσμα του οικονομικού πολέμου ΗΠΑ - Κίνας. Θα ήθελα να δω η μεταφορά αυτή να γίνεται από την Κίνα στις ΗΠΑ όπου η ποιότητα των προϊόντων θα ήταν πολύ υψηλότερη. Δυστυχώς αυτό δεν θα γίνει λόγω του κατά πολύ υψηλότερου κόστους παραγωγής.

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top