Apple

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,636 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Λογικο.Ιδιο με το 13 ειναι 100 ευρω πανω.

Δεν αξίζει κανένα μοντέλο από τη σειρά 14 αν έχεις σειρά 12 και 13. Αν έχεις από τη σειρά 11 και κάτω τότε ναι αξίζει καθώς είναι μεγάλο upgrade.

Σίγουρα η σειρά 14 θα πουλήσει λιγότερο από τη σειρά 13 η οποία πούλησε 127 εκατομμύρια τεμάχια τους πρώτους 12 μήνες (9/2021- 8/2022). Ήδη οι πωλήσεις του iPhone 14 είναι μειωμένες κατά 13% σε σχέση με τη σειρά 13 για το πρώτο 10ημερο της κυκλοφορίας τους. Στη Κίνα η πτώση έφτασε το 15% σε σχέση με τη σειρά 13. Βέβαια να πούμε ότι δεν έχει μπει ακόμα στο παιχνίδι το iPhone 14 plus ώστε να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Χαμηλή ζήτηση για το νέο iPhone 14 plus το οποίο όπως φαίνεται πουλάει το ίδιο χαμηλά με το περσινό iPhone 13 mini. Αντίθετα τα ακριβότερα μοντέλα iPhone 14 pro και 14 Pro max συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν σε πωλήσεις αποτελώντας το 70% των πωλήσεων της νέας σειράς iPhone 14.

 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.
Χαμηλή ζήτηση για το νέο iPhone 14 plus το οποίο όπως φαίνεται πουλάει το ίδιο χαμηλά με το περσινό iPhone 13 mini. Αντίθετα τα ακριβότερα μοντέλα iPhone 14 pro και 14 Pro max συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν σε πωλήσεις αποτελώντας το 70% των πωλήσεων της νέας σειράς iPhone 14.

Αφού είναι ακριβώς το ίδιο με το 13 απλά μεγαλύτερη τιμή. Έχουν κουράσει.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Αφού είναι ακριβώς το ίδιο με το 13 απλά μεγαλύτερη τιμή. Έχουν κουράσει.
Το 13αρι πουλάει περισσότερο σε σχέση με τα 14 και 14 plus σύμφωνα με την ίδια πηγή καθώς είναι 200$ πιο φθηνό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
@taketrance παρελαβες το 14 pro 6.1?? Αν ναι πως είναι σαν τηλέφωνο;; Η διάρκεια ζωής της μπαταρίας είναι decent?
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Αγόρασα πρόσφατα ένα ipad και με έχει βοηθησει αρκετά. Κρατάω εύκολα σημειώσεις, οργανώνω το πρόγραμμα μου, φουλ φορητό. Πλέον δεν χρησιμοποιώ τόσο το λαπτοπ γιατί τα κάνω όλα μέσω του ipad. Πραγματικά, άλλη αίσθηση το iOS.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Αγόρασα πρόσφατα ένα ipad και με έχει βοηθησει αρκετά. Κρατάω εύκολα σημειώσεις, οργανώνω το πρόγραμμα μου, φουλ φορητό. Πλέον δεν χρησιμοποιώ τόσο το λαπτοπ γιατί τα κάνω όλα μέσω του ipad. Πραγματικά, άλλη αίσθηση το iOS.
Καλωσήρθες στον υπέροχο κόσμο της Apple.😉😉
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ έχω i pad από τον Φεβρουάριο και μου έχει λύσει τα χέρια…αλλά και εγώ έχω το I phone 7 plus και σιγά σιγά τα παίζει και δεν μπορώ να παω στο 13 pro έχει ανεβεί πολύ γαμωτο 1100 ….
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Δεν έχω θέμα ίσως pro max το siera blue
Είσαι σίγουρος ότι θέλεις ένα τόσο μεγάλο smartphone device;; Έχω δει το pro max από κοντά και πραγματικά βρίσκω τις 6,7 ίντσες πολύ δύσκολες στην καθημερινή χρήση. Σου προσφέρει βέβαια longer lasting battery όμως και πάλι δεν ξέρω.

Ωραία επιλογή τα 13 Pro στο Siera blue όμως πρέπει να κάνεις γρήγορα καθώς η Apple έκανε discontinued τα μοντέλα 13 pro και 13 pro max άρα πλέον ότι έχει μείνει σε stock.
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Είσαι σίγουρος ότι θέλεις ένα τόσο μεγάλο smartphone device;; Έχω δει το pro max από κοντά και πραγματικά βρίσκω τις 6,7 ίντσες πολύ δύσκολες στην καθημερινή χρήση. Σου προσφέρει βέβαια longer lasting battery όμως και πάλι δεν ξέρω.

Ωραία επιλογή τα 13 Pro στο Siera blue όμως πρέπει να κάνεις γρήγορα καθώς η Apple έκανε discontinued τα μοντέλα 13 pro και 13 pro max άρα πλέον ότι έχει μείνει σε stock.
Τι θα τα αποσύρει ;;Γιατί ;
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
@taketrance παρελαβες το 14 pro 6.1?? Αν ναι πως είναι σαν τηλέφωνο;; Η διάρκεια ζωής της μπαταρίας είναι decent?
Ναι απ την πρώτη μέρα. Σούπερ είναι, βλέπω μεγάλη διαφορά από το Χ. Ειδικά το dynamic island αντί για notch είναι πολύ εύχρηστο. Μπαταρία επίσης πολύ δυνατή, με βαριά χρήση που κάνω καμία φορά (YouTube, βαριές εφαρμογές κλπ) παίζει 1.5 μέρα άνετα, με νορμαλ χρήση πάνω από 2.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Τι θα τα αποσύρει ;;Γιατί ;
Γιατί πλέον ήρθαν τα νέα μοντέλα, ήδη σταμάτησε η παραγωγή τους. Πλέον η Apple παράγει τα εξής μοντέλα

iPhone 14 pro max
iPhone 14 pro
iphone 14 plus
iphone 14
iphone 13
iphone 12

Δες για iphone 13 η 14 pro 6.1, το 13 pro μόνο αν έχει μείνει σε stock.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Youtuber που κράζανε την Apple από το πρωί μέχρι το βράδυ τώρα λένε τα αντίθετα.
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Γιατί πλέον ήρθαν τα νέα μοντέλα, ήδη σταμάτησε η παραγωγή τους. Πλέον η Apple παράγει τα εξής μοντέλα

iPhone 14 pro max
iPhone 14 pro
iphone 14 plus
iphone 14
iphone 13
iphone 12

Δες για iphone 13 η 14 pro 6.1, το 13 pro μόνο αν έχει μείνει σε stock.
Το έχω βρει το 13 pro στα 1028 ευρώ τα 128 go
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top