Apple

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
IMG_7846.PNG


Από το line up των iPhone βγαίνει το iPhone 13 mini. Μακάρι το ανανεωμένο iPhone SE να πάρει το σουλούπι του.

Δυστυχώς η Apple δεν τόλμησε να βγάλει τελείως τη θύρα φόρτιση από τα iPhone.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Aπό τα 2 το iPhone 15 λόγω μεγέθους.

Γενικά αν έπαιρνα τώρα iPhone θα έπαιρνα το iPhone 13 mini που πήρα πέρσι ή θα περίμενα το ανανεωμένο iPhone SE.

Θεωρείς ότι αξίζει η μετάβαση από iPhone 13 σε iPhone 15??
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,432 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,432 μηνύματα.
Δεν ξέρω μου φαίνεται υπερβολικά ακριβό και δεν είμαι σίγουρος αν τα παραπάνω features μου χρειάζονται η όχι.
ενω τα παραπανω features του 15 απο το 13 σου χρειαζονται :lol: Αν ειναι να παρεις να παρεις το καλυτερο :pfff:
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Αρχίζουν σήμερα οι προπαραγγελίες των νέων iPhone σε ΗΠΑ, Βρετανία, Καναδά, Αυστραλία, Κίνα, Ιαπωνία, Νότια Κορέα, Γερμανία, Γαλλία και Ιταλία. Στην Ελλάδα θα αρχίσουν σε λίγες ημέρες.

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Καλά αυτό, η διαφορά στο designed μεταξύ ενός S21, s22 και s23 ποια είναι??🙃🙃
πού κολλαει το design
τα features συγκρινε
τι νεο ειχε το S23 ultra απο το s22 ultra
και τι νεο εχει το iphone 15 pro απο το iphone 14 pro
και μετα συγκρινε τα σε επιπεδο καινοτομιας γενικα στα κινητα
το να κοψεις τον exynos και να περασεις top snapdragon + τηλεφακο 10x απο μονο του το λες μεγαλο game changer στα android + advanced cooling system + flatter display -> ergonomics + Spen reduced latency + better low light performance + 200MP vs 108MP primary sensor + ελαφρως μεγαλυτερο μεγεθος στις καμερες

απο την αλλη το iphone εβαλε τιτανιο απλα για να λεει οτι απευθυνεται σε .. Τιτανες και πλεον εχει usb-c και κανει λες και ανακαλυψε τον τροχο για μια τεχνολογια που εχει βγει 12 χρονια πριν και το android την φοραει εδω και 6 χρονια.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
πού κολλαει το design
τα features συγκρινε
τι νεο ειχε το S23 ultra απο το s22 ultra
και τι νεο εχει το iphone 15 pro απο το iphone 14 pro
και μετα συγκρινε τα σε επιπεδο καινοτομιας γενικα στα κινητα
το να κοψεις τον exynos και να περασεις top snapdragon + τηλεφακο 10x απο μονο του το λες μεγαλο game changer στα android + advanced cooling system + flatter display -> ergonomics + Spen reduced latency + better low light performance + 200MP vs 108MP primary sensor + ελαφρως μεγαλυτερο μεγεθος στις καμερες

απο την αλλη το iphone εβαλε τιτανιο απλα για να λεει οτι απευθυνεται σε .. Τιτανες και πλεον εχει usb-c και κανει λες και ανακαλυψε τον τροχο για μια τεχνολογια που εχει βγει 12 χρονια πριν και το android την φοραει εδω και 6 χρονια.

Συγγνώμη που θα σου το χαλάσω όμως και η Samsung εδώ και τρία χρόνια το ίδιο κινητό βγάζει με άλλο όνομα. Όσο αφορά τον επεξεργαστή που ανέφερες και η Apple αλλάζει επεξεργαστή κάθε χρόνο, δεν το κανει μόνο η Samsung 🙃🙃.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Δεν έχω χρησιμοποιήσει πίξελ, άλλα αν με το κακό πεθάνει το huawei p30 pro (κοντεύει τα 4 χρόνια και ούτε η μπαταρία δεν έχει θέμα), θα κοιτούσα προς αυτά, ειδικά διότι έρχονται με unlimited google storage. Το μόνο μου θέμα γενικότερα με τα ανδροιδ, τώρα που έχω λίγο πιο ενεργό ινσταγραμ, είναι ότι χάνουν τρελή ποιότητα όταν ανεβάζεις τις φώτο σε σχέση με τα άιφον και μου χαλάνε τα υπέροχα Νορβηγικά τοπία :(
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Δεν έχω χρησιμοποιήσει πίξελ, άλλα αν με το κακό πεθάνει το huawei p30 pro (κοντεύει τα 4 χρόνια και ούτε η μπαταρία δεν έχει θέμα), θα κοιτούσα προς αυτά, ειδικά διότι έρχονται με unlimited google storage. Το μόνο μου θέμα γενικότερα με τα ανδροιδ, τώρα που έχω λίγο πιο ενεργό ινσταγραμ, είναι ότι χάνουν τρελή ποιότητα όταν ανεβάζεις τις φώτο σε σχέση με τα άιφον και μου χαλάνε τα υπέροχα Νορβηγικά τοπία :(
Να υποθέσω έχεις βάλει στις ρυθμίσεις Data usage and media quality -> Upload at highest quality ?

Τις φωτο τις βγάζεις από την εφαρμογή της κάμερας πρώτα και μετά την περνάς στο ινστα ή κατευθειαν την βγαζεις μέσα στο ινστα; Δηλαδή native camera ή instagram camera?

 
Τελευταία επεξεργασία:

41%

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 41% αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Δυστυχώς η Apple δεν τόλμησε να βγάλει τελείως τη θύρα φόρτιση από τα iPhone.
Φαντάζομαι ως ηλεκτρολόγος γνωρίζεις ότι κάτι τέτοιο θα αργήσει να γίνει καθώς έχουμε σημαντική απώλεια ενέργειας και μετατροπή σε θερμική ενέργεια που δεν μας βολεύει τίποτα από τα 2. Ακόμα τα πρωτόκολλα μεταφοράς wireless δεν είναι σε θέση να αντικαταστήσουν το καλώδιο.


Πάντως τo a17 pro έκανε ένα τεράστιο βήμα στο apple silicon με την επανασχεδιασμένη gpu, είναι κλάση nvidia πλέον. Όταν με το καλό περάσει και στο Μ4 θα μπορείς να κάνεις gaming, machine learning task etc με επιδόσεις high end σταθερού και efficiency κινητού. Όπως έγινε σε m1 max σε σχέση με i9 desktop.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top