Asexual

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Το λάθος είναι ότι οι άνθρωποι προσπαθούν όλα να τα ερμηνεύουν και να δίνουν απαντήσεις με βάση τα δικά τους προσωπικά βιώματα. Δεν πάει έτσι, γιατί ο κάθε άνθρωπος είναι μια προσωπικότητα. Αν διαφωνείτε σε αυτή την υπόθεση, απαντήστε μου: οι άνθρωποι τελειώνουν τη ζωή τους με τον ίδιο τρόπο θανάτου; :hmm:
Έχεις δίκιο. Αλλά το βλέπεις λάθος αυτό; Καθένας τα βλέπει απ' τη σκοπιά του.
Πού ακριβώς αναφέρεσαι; Σ' αυτό που γενικεύω, πως <<σημερινά παιδιά>>.....κλπ.
Ναι ίσως αυτοί που γνωρίζω εγώ.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Έχεις δίκιο. Αλλά το βλέπεις λάθος αυτό; Καθένας τα βλέπει απ' τη σκοπιά του.
Πού ακριβώς αναφέρεσαι; Σ' αυτό που γενικεύω, πως <<σημερινά παιδιά>>.....κλπ.
Ναι ίσως αυτοί που γνωρίζω εγώ.

Στον προηγούμενο συνομιλητή. :)
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ξεφεύγουμε από το θέμα και το γυρνάτε σε αποτυχημένη ψυχοθεραπεία.

@FreeNotes παρακαλω να μην μιλας αινιγματικά, προσπαθούμε να βρούμε όλοι λύση στο άγνωστο -ακομα- πρόβλημα σου, δεν είμαστε εδώ για να αναρωτιόμαστε «τι εννοεί ο ποιητής;»

Λοιπόν, απ όσο εχω καταλάβει 5 περιπτώσεις μπορεί να υπάρχουν:
1) κανεις μόνο casual sex χωρίς να νιώθεις την αγαπη για το άλλο προσωπο και ετσι νιώθεις ένα συναισθηματικό κενό
2) δεν έχεις έρθει ποτε σε οργασμο
3) δεν έχεις βρει τι σε ευχαριστεί στο σεξ => δεν έχεις μάθει το σώμα σου ή δεν έχεις πειραματιστεί αρκετά
4) έχεις κάποιο ψυχολογικό τραύμα
5) είσαι οντως ασεξουαλ χωρίς να έχεις όμως καταλάβει τι ακριβως είναι και προσπαθείς να αποδώσεις το πρόβλημα σου στις 4 περιπτώσεις πιο πάνω.
 

FreeNotes

Νεοφερμένος

Ο FreeNotes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ξεφεύγουμε από το θέμα και το γυρνάτε σε αποτυχημένη ψυχοθεραπεία.

@FreeNotes παρακαλω να μην μιλας αινιγματικά, προσπαθούμε να βρούμε όλοι λύση στο άγνωστο -ακομα- πρόβλημα σου, δεν είμαστε εδώ για να αναρωτιόμαστε «τι εννοεί ο ποιητής;»

Λοιπόν, απ όσο εχω καταλάβει 5 περιπτώσεις μπορεί να υπάρχουν:
1) κανεις μόνο casual sex χωρίς να νιώθεις την αγαπη για το άλλο προσωπο και ετσι νιώθεις ένα συναισθηματικό κενό
2) δεν έχεις έρθει ποτε σε οργασμο
3) δεν έχεις βρει τι σε ευχαριστεί στο σεξ => δεν έχεις μάθει το σώμα σου ή δεν έχεις πειραματιστεί αρκετά
4) έχεις κάποιο ψυχολογικό τραύμα
5) είσαι οντως ασεξουαλ χωρίς να έχεις όμως καταλάβει τι ακριβως είναι και προσπαθείς να αποδώσεις το πρόβλημα σου στις 4 περιπτώσεις πιο πάνω.
Λοιπόν, απ όσο εχω καταλάβει 5 περιπτώσεις μπορεί να υπάρχουν:
1) κανεις μόνο casual sex χωρίς να νιώθεις την αγαπη για το άλλο προσωπο και ετσι νιώθεις ένα συναισθηματικό κενό

Τότε δεν θα υπήρχε λόγος να κάνω σεξ θα ήμουν ανίκανος φυσικά λατρεύω το σεξ και την επαφή με μια γλώσσα η μια τρύπα
2) δεν έχεις έρθει ποτε σε οργασμο

κάθε μέρα έρχομαι σε οργασμό
3) δεν έχεις βρει τι σε ευχαριστεί στο σεξ => δεν έχεις μάθει το σώμα σου ή δεν έχεις πειραματιστεί αρκετά

η γυναίκες που σου προφέρουν το απόλυτο σεξ και νιώθεις ζωντανός δυνατός ένας έρωτας αλλά αν δείξουν κακό χαρακτήρα της απομακρύνεις και συνεχίζεις μόνος
4) έχεις κάποιο ψυχολογικό τραύμα

Ναι όταν κατάφερα και γέμισα μια ατζέντα με γυναίκες παρτενέρ και τρανς αποφάσισα να ζήσω μόνος
5) είσαι οντως ασεξουαλ χωρίς να έχεις όμως καταλάβει τι ακριβως είναι και προσπαθείς να αποδώσεις το πρόβλημα σου στις 4 περιπτώσεις πιο πάνω.

Αν η ολοκλήρωση έρχεται από την ένωση του άντρα και της γυναίκας ο μαλάκας είναι όντος ασεξουαλ έχεις δίκιο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Νομίζω ξεφεύγεις απ το θέμα asexual.
Εσύ μας εξηγείς, πώς ήταν για σένα ο έρωτας μια βρωμιά. Διαφωνώ βέβαια και μένα αυτες οι περιγραφες σου μου φέρνουν μια αηδία.
Αλλά εδώ μιλάμε για άτομα που δεν έχουν καν διάθεση. Και είναι πλέον κανόνας αυτός.
Βαριούνται να κάνουν φλερτ, διστάζουν να μιλήσουν πρώτοι, δεν είναι βέβαιοι. Και εφόσον μέχρι τα 35 τους πχ δεν έχουν κάνει καν σχέση, δεν έχουν μπει στο παιχνίδι της λαγνείας και δεν τους λείπει κάτι. Είναι μια χαρά. Ίσως η γενιά η δική μας να ήταν λάθος, που γύρευε έρωτα. Εσύ μας περιγράφεις το αποτέλεσμα του έρωτα δίχως ,....έρωτα! Λες τα σημερινά παιδιά να έχουν δίκιο;
Για σκέψου λίγο συχαίνεσαι με την ιδέα μήπως αυτό που έχουμε εκεί κάτω η βρόμα του κάτουρου και του σκατού κόβουν την όρεξη σε σκεφτομενα άτομα να λερωθούν
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Για σκέψου λίγο συχαίνεσαι με την ιδέα μήπως αυτό που έχουμε εκεί κάτω η βρόμα του κάτουρου και του σκατού κόβουν την όρεξη σε σκεφτομενα άτομα να λερωθούν
Σε μένα αναφέρεσαι; Όχι, εγώ δε συχαίνομαι, πώς το σκέφτηκες; Εγώ απλά μ΄αυτά τα περί βρώμας κλπ που διάβασα από σένα, ένοιωσα μια δυσφορία. Πώς τα συνδιάζεις έτσι; :(
Τώρα που διαβαζω, όλη τη σκέψη, περί βρώμας, σκέφτομαι, πως πολλά μέρη του σώματος μπορεί να <<βρωμίσουν>> αν δεν πλυθούν, πχ μασχάλες, μαλλιά, στόμα κλπ. Μ' αυτό το σκεπτικό, κάθε άνθρωπος θα μπορούσε να είναι μια εστία βρωμίλας.... Αν όμως φτάσουμε στο σημείο, να βλέπουμε άνθρωπο και να μας έρχεται μια σκεψη πως αυτός <βρωμάει>, τότε τι έρωτες και ιστορίες να σκεφτείς, τί λαγνεία να νοιώσεις; Τότε έχεις επιλέξει τη μοναξιά. Βέβαια και ο εαυτός σου ο ίδιος θα βρωμά κάποιες φορές.
:sick:
Τι σκέφτομαι τώρα! Άσε φίλε freenotes, δύσκολα τα πράματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top