Big Brother 2020 - ΣΚΑΪ

Ποιός/α ΘΕΛΕΤΕ να είναι ο νικητής/τρια του Big Brother 2020; (όχι ποιος νομίζετε ότι θα είναι)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)
  • Χρήστος Βαρουξής

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σοφία Δανέζη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Θέμης Κανέλλος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γρηγόρης Τσεκούρας

    Ψήφοι: 0 0.0%

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

To τραγούδι του μικρουτσικους θυμίζει τρελά ένα άλλο του τραγούδι το χαμένο νησί. :p


Λάθος επιλογή του Ανδρέας καθώς ο Θάνος δεν συμπαθούσε το big brother.

Κατά τα άλλα έπρεπε να είναι κεντρικός παρουσιαστής καθώς καλύπτει τελείως τον γιο του Πάριου.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,481 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,154 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,481 μηνύματα.
Αφού πρώτα έκανε αίτηση συμμετοχής στον Σκαι 😏
Ο ίδιος είπε ότι δεν έκανε καμιά αίτηση, τον κάλεσαν. Και με άλλους παίζει να παίχτηκε το ίδιο. Το παιχνίδι είναι υπερβολικά "καλοστημένο" από άποψη ποικιλίας διαφορετικών ανθρώπων για να πιστέψουμε ότι έτυχε όλοι αυτοί να δηλώσουν συμμετοχή. Ειδικά όταν μιλάμε για κάποιον ο οποίος είχε ήδη ένα κάποιο κοινό, όποτε το να του είπαν έλα(προφανώς για τα νούμερα) και αυτός να θεώρησε ότι είναι μια καλή ευκαιρία για περισσότερη φήμη δεν μου φαίνεται καθόλου παράλογο. Άλλωστε βρε Φώτη, είναι δυνατόν να πιστεύεις ότι μπήκε για να βρει άντρα; Που; Σε ένα σπίτι γεμάτο από γυναίκες και στρέιτ; Δηλαδή να σκεφτόμαστε λίγο πριν βγάλουμε τα στερεότυπα και τις προκαταλήψεις στο τραπέζι
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
ειδα το intro του παιδιου, αυτα που λες υποθετω ειναι διασπαρτα στην εκπομπη την οποια βαριεμαι να κατσω να δω. αν θες, πες μου σε ποιο λεπτο του σοου βρισκονται για να το ψαξω.
κρινοντας ΜΟΝΟ απο το εισαγωγικο βιντεο, χαιρομαι που εβαλαν ενα openly gay ατομο απο την μια, απο την αλλη σκεφτομαι οτι ειναι τοσο εκκεντρικη προσωπικοτητα που μαλλον ισως γυρισει μπουμερανγκ.
Είναι "YouTuber" και έχει αρκετό υλικό τύπου clickbait έφαγα λουτσό σε δημόσιες τουαλέτες; Έχω σουγκαρ νταντυ; Από 3-4 βίντεο του που είχε τύχει να δω μου κάνει για άνθρωπο με family issues, πολλά κόμπλεξ, αντιδραστικό και ψεύτικο. Είναι ιδανικός για να προκαλέσει θέματα στο παιχνίδι είτε ξεκατινιασματα με τις γυναίκες είτε με τους άντρες. Πάντως άσχετο αλλά γενικά πιστεύω κατά βάθος αυτό το παιδί είναι πολύ στενάχωρο και ας μην φαίνεται. Παίζει οι γονείς του όταν κατάλαβαν ότι ήταν γκέυ να σταμάτησαν να του δίνουν σημασία και άρχισε να γαμιεται από τα 15 όπου και με όποιον έβρισκε. Έφευγε απ'το σπίτι για να αναγκαστούν να τον αναζητήσουν στην αστυνομία και τέτοια. Πιστεύω έχει πάρα πολλά ψυχολογικά και πολλά από αυτά θα βγουν στην διάρκεια του παιχνιδιού
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Είναι "YouTuber" και έχει αρκετό υλικό τύπου clickbait έφαγα λουτσό σε δημόσιες τουαλέτες; Έχω σουγκαρ νταντυ; Από 3-4 βίντεο του που είχε τύχει να δω μου κάνει για άνθρωπο με family issues, πολλά κόμπλεξ, αντιδραστικό και ψεύτικο. Είναι ιδανικός για να προκαλέσει θέματα στο παιχνίδι είτε ξεκατινιασματα με τις γυναίκες είτε με τους άντρες. Πάντως άσχετο αλλά γενικά πιστεύω κατά βάθος αυτό το παιδί είναι πολύ στενάχωρο και ας μην φαίνεται. Παίζει οι γονείς του όταν κατάλαβαν ότι ήταν γκέυ να σταμάτησαν να του δίνουν σημασία και άρχισε να γαμιεται από τα 15 όπου και με όποιον έβρισκε. Έφευγε απ'το σπίτι για να αναγκαστούν να τον αναζητήσουν στην αστυνομία και τέτοια. Πιστεύω έχει πάρα πολλά ψυχολογικά και πολλά από αυτά θα βγουν στην διάρκεια του παιχνιδιού
Πολύ φοβάμαι ότι έχεις δίκιο και αυτό θα γυρίσει μπουμεργανκ όπως είπε η meet, στην gay κοινότητα :/:

Ο άλλος που μπήκε φαίνεται πολύ αξιοπρεπής, ευαίσθητος, της οικογένειας και υπέρ των κατοικίδιων!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,154 μηνύματα.
Πολύ φοβάμαι ότι έχεις δίκιο και αυτό θα γυρίσει μπουμεργανκ όπως είπε η meet, στην gay κοινότητα :/:

Ο άλλος που μπήκε φαίνεται πολύ αξιοπρεπής, ευαίσθητος, της οικογένειας και υπέρ των κατοικίδιων!

Προσωπικά δεν θα σταθώ στην συμπεριφορά του θεμη ώστε να πάω ενάντια στους gay.Ο θεμης έχει προβλήματα και δεν φταίνε οι gay για αυτό.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,481 μηνύματα.
Είναι "YouTuber" και έχει αρκετό υλικό τύπου clickbait έφαγα λουτσό σε δημόσιες τουαλέτες; Έχω σουγκαρ νταντυ; Από 3-4 βίντεο του που είχε τύχει να δω μου κάνει για άνθρωπο με family issues, πολλά κόμπλεξ, αντιδραστικό και ψεύτικο. Είναι ιδανικός για να προκαλέσει θέματα στο παιχνίδι είτε ξεκατινιασματα με τις γυναίκες είτε με τους άντρες. Πάντως άσχετο αλλά γενικά πιστεύω κατά βάθος αυτό το παιδί είναι πολύ στενάχωρο και ας μην φαίνεται. Παίζει οι γονείς του όταν κατάλαβαν ότι ήταν γκέυ να σταμάτησαν να του δίνουν σημασία και άρχισε να γαμιεται από τα 15 όπου και με όποιον έβρισκε. Έφευγε απ'το σπίτι για να αναγκαστούν να τον αναζητήσουν στην αστυνομία και τέτοια. Πιστεύω έχει πάρα πολλά ψυχολογικά και πολλά από αυτά θα βγουν στην διάρκεια του παιχνιδιού
Δυστυχώς και εγώ από το ελάχιστο που είχα δει το κανάλι του, μου φάνηκε ένα πολύ ανώριμο παιδί που ακριβώς επειδή έχει γονείς ανικάνους να τον αγαπήσουν όπως είναι, έχει χάσει τελείως την μπάλα και έχει βουτηχτεί σε μια ψευτο-κουλτούρα όπου απλά αντιγράφει αυτά που βλέπει στο ίντερνετ. Τουλάχιστον αυτό δείχνει, ίσως η πραγματικότητα να είναι κάπως διαφορετική. Πάντως για άντρα μια φορά δεν μπήκε. Άλλωστε τα dating apps τα έχει ξεφτιλίσει, δεν έχει ανάγκη από το ριάλιτι.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Πολύ φοβάμαι ότι έχεις δίκιο και αυτό θα γυρίσει μπουμεργανκ όπως είπε η meet, στην gay κοινότητα :/:

Ο άλλος που μπήκε φαίνεται πολύ αξιοπρεπής, ευαίσθητος, της οικογένειας και υπέρ των κατοικίδιων!
Ο άλλος πιστεύω έγινε δεκτός στο παιχνίδι ως εισοδηματιας. Αν θυμάμαι καλά δεν δούλευε κάπου αλλά είχε διαμερίσματα ή κάτι τέτοιο. Πράγμα που με παραπέμπει σε άτομο που έχει συνηθίσει στην άνεση του και την καλή ζωή. Άρα θεωρώ σιγά σιγά θα έχει προβλήματα στην συγκατοίκηση με 15 άλλα άτομα. Γενικά θεωρώ οι παίκτες όλοι επιλέχθηκαν πολύ προσεκτικά και ο συνδιασμός αυτών των 16 είναι πραγματικά εκρηκτικός. Η παραγωγή πιστεύω έκανε άψογες επιλογές για να δημιουργήσει κόντρες και ίντριγκες
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει. Πολύ έξυπνη επιλογή παιχτών. Και είναι και ο Μικρούτσικος που ξέρει να ανεβάζει νούμερα.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλησπέρα, μπορεί να μου εξηγήσει κανείς τι γίνεται σε αυτό το παιχνίδι και ποιος κερδίζει και πως να το βλέπω από εξωτερικο;
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,100 μηνύματα.
Μαεστρικά φτιαγμένο μείγμα, ώστε να το παίξει όσο πολίτικλι κορέκτ θέλει ο ΣΚΑΙ ενώ οι χ με τους αντι-χ θα κανιβαλίζονται.
Περίμενα να δω επίσης μία λεσβία και έναν βίγκαν όσο περνούσε η ώρα.

Μικρούτσικος λίγο πιο αξιοπρεπής επιστροφή από αυτές που έκανε η Κορομηλά, αρκεί να μην κοίταζες το νύχι του.
Αχρείαστες οι αναφορές στον αδερφό του, αλλά tv και δη με Μικρούτσικο, so no surprise.
Βαρθακούρης ξέρει ότι δεν έχει ιδέα τι κάνει, φαίνεται και δε το αρνείται κιόλα.
Αν κρίνω ότι υπήρχαν αμήχανες παύσεις-κολληματάκια στην πρεμιέρα που ήταν και μαγνητοσκοπημένη, δεν ξέρω πόσο αντιτηλεοπτικό θα καταλήγει στα live.

Λογικά νίκη κρητικός ή ο άλλος μελαχρινομουσάτος :hmm:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,571 μηνύματα.
Μόνο από τους συμμετέχοντες που είδα πραγματικά η σαπίλα δεν έχει όρια. Μία έχουμε τουρκικά σίριαλ, μία αυτές τις Αμερικανιές. Make Greek Television Great Again!
Μία political correct εκπομπή που δήθεν προωθεί την διαφορετικότητα. Τίποτα το ασυνήθιστο. Το παλιό καλό Linaras Army ξέρει πολύ καλά τι εστί themicorn. Έχω δει αποσπάσματα από τα βίντεο του καναλιού του. Ο άνθρωπος στα σοβαρά έλεγε όταν ήταν 15 ότι πήγαινε σε ξενοδοχεία με κάτι 30αρηδες και γινόταν ό,τι γινόταν τέλος πάντων και έλεγε αυτό δεν είναι παιδοφιλία αλλά κάτι φυσιολογικό. Ο άνθρωπος είναι ένα τραγικό πρότυπο για τις σεξουαλικές μειονότητες που υποτίθεται εκπροσωπεί, έως και επικίνδυνο θα τον χαρακτήριζα. Αφού έγινε τέτοιο πανηγυράκι στην εκπομπή γιατί δεν κάλεσαν και τους υπόλοιπους εμετικούς political correct celebrities (Tsach, Venetia Kamara, Mr Ampa)? Ε ρε όλους τους γλένταγε κάποτε ο Linaras. Όποιος παρακολουθούσε τα dramas του ελληνικού youtube εποχές 2016-2018 θα καταλάβει.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φωτάκο σε αυτά τα τηλεπαιχνίδια πάει ο καθένας για να δείχνει τον εαυτό του κι όχι για να γίνει πρότυπο. Αν δεν βάζανε διαφορετικούς ανθρώπους με ιδιαιτερότητες εκεί είναι που θα ήταν τέρμα βαρετό. Μην μας πεις κιόλας ότι η παχουλή στο παιχνίδι προωθεί την παχυσαρκία!
Δεν επέλεξαν τυχαία να βάλουν έναν έκφυλο σεξομανή αντιαισθητικό νεανία, να τον βλέπουν όλα τα παιδιά. Μας αρέσει δε μας αρέσει αυτά τα πρότυπα προωθούνται από ριάλιτυ σαν το big brother και ναι αυτό συμπεριλαμβάνει τη φαλαινοεισβολή "plus size" αιδοιοφόρων και εδώ και προφανώς στο GNTM. Η παρακμή προπαγανδίζεται σ΄όλα τα μέσα και αυτό γίνεται μέσα από τη χειρότερη κατινιά και χαμέρπεια.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν ειμαστε στο 2002 ομως φιλε μου.ειναι απιθανο να εχει επιτυχια.ο κοσμος εχει πολλα προβληματα για να βλεπει 10 ανθρωπους σε ενα σπιτι.
Mιλάμε για τον ίδιο κόσμο που τα δύο τελευταία χρόνια έβλεπε φανατικά gntm?
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Αφού έγινε τέτοιο πανηγυράκι στην εκπομπή γιατί δεν κάλεσαν και τους υπόλοιπους εμετικούς political correct celebrities (Tsach, Venetia Kamara, Mr Ampa)? Ε ρε όλους τους γλένταγε κάποτε ο Linaras. Όποιος παρακολουθούσε τα dramas του ελληνικού youtube εποχές 2016-2018 θα καταλάβει.
Εσυ γιατι τους ξερεις αυτους? :hmm:
Μηπως τελικα σαρεσουν?
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Δεν επέλεξαν τυχαία να βάλουν έναν έκφυλο σεξομανή αντιαισθητικό νεανία, να τον βλέπουν όλα τα παιδιά. Μας αρέσει δε μας αρέσει αυτά τα πρότυπα προωθούνται από ριάλιτυ σαν το big brother και ναι αυτό συμπεριλαμβάνει τη φαλαινοεισβολή "plus size" αιδοιοφόρων και εδώ και προφανώς στο GNTM. Η παρακμή προπαγανδίζεται σ΄όλα τα μέσα και αυτό γίνεται μέσα από τη χειρότερη κατινιά και χαμέρπεια.
Πήξαμε στους str8 μουσάτους καλλίγραμμους γκόμενους και στις γαζέλες θεογκόμενες. Υποκριτικό θα ήταν ένας παχουλός, ένας ομοφυλόφιλος, ένας με εκκεντρικό στυλ ή ένας αλλοεθνής να μην είχαν θέση σε ένα τέτοιο show.
Τουναντίον η παραγωγή φρόντισε να τα συνδυάσει όλα - και αυτό που λέτε πολιτικώς ορθό και αυτό που η κοινωνία θεωρεί ρηχό και αυτό που πληρεί τα στερεότυπα του κοινωνικά αποδεκτού κι επιτυχημένου.
Και μοντέλα έχει και γυμνασμένους, και επιστήμονες και τραγουδιστές και εισοδηματίες και βιοπαλαιστές. Σίγουρα το μελετήσανε καλά και δεν έδωσαν βάρος μόνο σε μια κατεύθυνση. Το ζητούμενο για μένα είναι να μην τονίζεται το βάρος προς μία μεριά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πήξαμε στους str8 μουσάτους καλλίγραμμους γκόμενους και στις γαζέλες θεογκόμενες. Υποκριτικό θα ήταν ένας παχουλός, ένας ομοφυλόφιλος, ένας με εκκεντρικό στυλ ή ένας αλλοεθνής να μην είχαν θέση σε ένα τέτοιο show.
Τουναντίον η παραγωγή φρόντισε να τα συνδυάσει όλα (και αυτό που λέτε πολιτικώς ορθό) και αυτό που πληρεί τα στερεότυπα του κοινωνικά αποδεκτού.
Και μοντέλα έχει και γυμνασμένους, και επιστήμονες και τραγουδιστές και εισοδηματίες και βιοπαλαιστές. Σίγουρα το μελετήσανε καλά και δεν έδωσαν βάρος μόνο σε μια κατεύθυνση.
Δε διαφωνώ, το μόνο που λέω είναι πως το έκφυλο και η παρακμή προβάλλονται ως κάτι τουλάχιστον φυσιολογικό και πιθανότατα ως κάτι θετικό. Κατά τ' άλλα έχεις δίκιο, όλοι οι τρελοί και οι παρακμιακοί χωράνε σ' αυτό το σόου, το οποίο άλλωστε είναι ένδειξη ύψιστης παρακμής όπως είπα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,571 μηνύματα.
Εσυ γιατι τους ξερεις αυτους? :hmm:
Μηπως τελικα σαρεσουν?

Τι καλύτερο από το να βλέπω την Venetia Kamara να βγάζει τον μισανδρισμο της και να βάζει σε ένα τσουβαλι όλους τους άντρες του κόσμου επειδή έχει κόμπλεξ;

Tsach εντάξει λόγω της τρέλας μου με τις μηχανές βλέπω τα motovlogs του και επειδή είμαι αντικειμενικός του λέω μπράβο για τις δράσεις του ( εθελοντική καθαριότητα σε παραλίες και πάρκα και υιοθεσίες αδέσποτων σκύλων ). Αυτά του τα αναγνωρίζω. Αλλά όταν ανοίγει την καταβόθρα του για την πολιτική πετάει ασυστολως την μια κοτσανα πίσω από την άλλη. Τέρμα εθνομηδενιστης και αναρχικός.

Τώρα mr Ampa τι να κάτσεις να δεις; Ο άνθρωπος έπινε νερό από την τουαλέτα ( μου θύμισε τον Eazy Purple που έπινε τα ούρα του ). Δεν είχε πολιτική δράση αυτός, αλλά το concept του ήταν τραγικό.

Όλους αυτούς από τον Linara τους ήξερα που τους εκραζε.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Θα το βλέπω εκτός κι αν σε άλλο κανάλι παίζει ταυτόχρονα κάποια αξιόλογη ταινία που αξίζει να την παρακολουθήσω.
Το ΒΒ είναι ότι πρέπει για "background", αφού δεν απαιτεί ολοκληρωτικά την προσοχή σου όταν συνηθίζεις παράλληλα να ασχολείσαι με άλλα (ειδικά τώρα που οι ελληνικές ταινίες είναι χιλιοπαιγμένες).

Το μόνο προς το παρόν που έχω να σχολιάσω είναι πως ο Βαρθακούρης δεν κάνει για παρουσιαστής.
Προσπαθεί μεν... αλλά..δεν.
Ενώ ο "γερόλυκος" Μικρούτσικος (πρώτος διδάξας) αν και φανερά τσακισμένος, τον επισκιάζει.
Του βγαίνει αβίαστα, το ριάλιτι έχει εσωματωθεί στο DNA του βρε παιδί μου. :P
Πώς να το κάνουμε, ο παλιός είναι αλλιώς - πόσο μάλλον όταν ο νέος δεν είναι "ωραίος".

Για τους παίκτες, προς το παρόν επιφυλάσσομαι και περιορίζομαι στο οτι θεωρώ καλή επιλογή οτι διάλεξαν άτομα διαφορετικής κοπής.
Οψόμεθα...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top