Big Brother 2020 - ΣΚΑΪ

Ποιός/α ΘΕΛΕΤΕ να είναι ο νικητής/τρια του Big Brother 2020; (όχι ποιος νομίζετε ότι θα είναι)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)
  • Χρήστος Βαρουξής

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σοφία Δανέζη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Θέμης Κανέλλος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γρηγόρης Τσεκούρας

    Ψήφοι: 0 0.0%

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Την χοντρή αριστερά εννοώ περισσότερο.

Αν αναφέρεσαι στο χαρακτήρα της, δεν το έχω παρακολουθήσει τόσο στενά για να σου πω κάτι (αν και το έχω βάλει λίγο στο live streaming όταν δεν έχω τι να κάνω)... Αν αναφέρεσαι στην εμφάνιση της, είναι ρατσιστικό!
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Αν αναφέρεσαι στο χαρακτήρα της, δεν το έχω παρακολουθήσει τόσο στενά για να σου πω κάτι (αν και το έχω βάλει λίγο στο live streaming όταν δεν έχω τι να κάνω)... Αν αναφέρεσαι στην εμφάνιση της, είναι ρατσιστικό!

Βγες και εσύ τότε στην τηλεόραση με αυτή την εμφάνιση.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Βγες και εσύ τότε στην τηλεόραση με αυτή την εμφάνιση.
Δεν είστε καλά ορισμένοι. Και για μένα τα κιλά της είναι πολλά και σίγουρα δεν μ'αρέσει το σώμα της αλλά σοβαρά τώρα να την κλείσουμε σε κανένα υπόγειο επειδή δεν είναι της αισθητικής σου;
Ο καθένας ότι γουστάρει κάνει με το σώμα και το στομάχι του σιγά μη σε πάρει την άδεια.
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.

Stefanosxios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanosxios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Στα κιλά της αναφέρεται ο τύπος ή στο ντύσιμο της? Μα είναι δυνατόν να κυκλοφορεί μέσα στο σπίτι έτσι όπως και κάτι άλλες εκεί μέσα με κάτι στρινγκ και στηθόδεσμους?
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Δεν είστε καλά ορισμένοι. Και για μένα τα κιλά της είναι πολλά και σίγουρα δεν μ'αρέσει το σώμα της αλλά σοβαρά τώρα να την κλείσουμε σε κανένα υπόγειο επειδή δεν είναι της αισθητικής σου;
Ο καθένας ότι γουστάρει κάνει με το σώμα και το στομάχι του σιγά μη σε πάρει την άδεια.

Δέχεται και την κριτική όμως.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Λοιπόν θα πω κι εγώ τώρα τη γνώμη μου για το Big Brother.

Ξαφνικά βγήκαν όλοι να το παίξουν ψαγμένοι και να σνομπάρουν το Big Brother. Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι που τώρα κράζουν το Big Brother δεν λένε τίποτα μα τίποτα για άλλα reality όπως το GNTM και το MasterChef που στο κάτω κάτω κι αυτά ριάλιτυ είναι και ΕΛΑΧΙΣΤΗ σχέση έχουν με το modelling και με τη μαγειρική αντίστοιχα. Τουλάχιστον το BB βγήκε και είπε ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ότι είναι ριάλιτυ και αυτό για μένα είναι τιμιότατη στάση και δεν έκατσε να μασκαρέψει το ριάλιτυ με δήθεν μόντελινγκ και δήθεν μαγειρική αντίστοιχα. Οπότε αναμένω από αυτούς που κράζουν τώρα BB να κράξουν και στο μέλλον το GNTM και MasterChef, αυτό θα ήταν η σωστή και τίμια στάση, αλλιώς αν δεν το κάνουν θα είναι υποκριτές.

Όσον αφορά στο περιστατικό με τον Κρητικό, όπως το είδα και με την κρίση μου (η οποία μπορεί να είναι και λάθος) το είπε περισσότερο ως ένα ψευτομάγικο αστείο για να το παίξει στους δίδυμους ο άντρακλας που πηδ@ει κάθε μέρα και ΕΛΠΙΖΩ να μην το πε σοβαρά...

Τέτοια περιστατικά ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΑ έχουν συμβεί και σε άλλα ριάλιτυ που προανέφερα απλώς αυτά δεν κάνουν live streaming 24/7 και εχουν μπόλικο μοντάζ.

Το GNTM λέει για το κομμάτι των φωτογραφίσεων και των δοκιμασιών, ενώ όλο το τρας-ξεκατινιασμα είναι μαζεμένο σε μια ώρα που δείχνει τι γίνεται στο σπίτι. Έτσι, μπορείς κάλλιστα αν θες εκεί να το σκιπαρεις και να δεις μόνο δοκιμασίες κι αποχώρηση. Το masterchef δεν το χω δει πολύ για να κρίνω, αλλά απ' το λίγο που είχα επιχειρήσει μια φορά δεν άντεξα και το άλλαξα. Και κανείς δεν κράζει το ΒΒ επειδή το παίζει κάτι άλλο απ αυτό που είναι, το κράζει γιατί είναι ριαλιτι κατωτάτου επιπέδου και πρεσβεύει την απόλυτη παρακμή της λαϊκής κουλτούρας. Επίσης έχει διαφορά να βλέπεις 5-10 λεπτά στιγμιότυπα/best of τρας στο YouTube για να γελάσεις απ'το να παρακολουθείς συστηματικά μια τέτοια εκπομπή και να συμμετέχεις ουσιαστικά σχολιάζοντας χαρακτήρες και καταστάσεις. Προσωπικά δε θέλω να δώσω την παραμικρή τηλεθέαση για να πληρώνονται και να γίνονται ψευτοσελεμπριτις τέτοιοι άνθρωποι (με απόγειο τις Kardashians), γι' αυτό δεν αφήνω ούτε καν να παίζει σαν background στο σπίτι τέτοια εκπομπή. Και μιας και μου δόθηκε η ευκαιρία, παραθέτω αυτό το εξαιρετικό βίντεο:

 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Δε το ήξερα ότι πρέπει να είσαι μοντέλο για να βγεις στην τηλεόραση!!!

Στοιχηματίζω ότι στο μπαλκόνι του σπιτιού της δεν θα έβγαινε έτσι, ούτε καν στην κουζίνα με ανοιχτά παράθυρα μην την πάρει κανένα μάτι, το λέω επειδή βλέπω αντίστοιχα συμπεριφορά άλλων, ο νόμος το επιτρέπει.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Κριτική για το σώμα της; Γιατί;
Ξαναλέω ούτε σε εμένα αρέσει αλλά αυτό δεν δίνει σε κανέναν δικαίωμα να αρχίσει τα "πως είσαι έτσι". Καθόμαστε και εξηγούμε τα αυτονόητα.

Μην τα λες σε μένα αυτά, εγώ έχω κριτικάρει και τον εαυτό μου ακόμα για βλακείες που έχω κάνει.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Παιδιά back to reality λίγο.Κανεις δεν μιλησε για τα κιλά της.Η συγκεκριμένη βγαίνει πολλές φορές γυμνή στο μπάνιο,βγάζει το σουτιέν της στην πισίνα,βρίζει χυδαία κτλ.Αυτα αν τα θεωρείτε φυσιολογικά τι να πω.Καναμε την που...νια φυσιολογική εδώ μέσα.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Αυτοί που το παίζουν υπερευαίσθητοι για να δείξουν ότι είναι προοδευτικοί αν έβλεπαν κάποιον γείτονα σε παρόμοια κατάσταση θα τα είχαν σπάσει. Θα είχαν να λένε για χρόνια, πέρα του ότι για να εμφανίζεται δημόσια σε αυτή την κατάσταση δείχνει ότι κάτι τρέχει και με τον χαρακτήρα της.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
A, κατάλαβα να απαγορευτεί στη συγκεκριμένη (και όποια δεν έχει το σώμα της Ζιζέλ) να πηγαίνει θάλασσα γιατί ενοχλούνται τα ματάκια σου. Απόλυτα λογικό.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
A, κατάλαβα να απαγορευτεί στη συγκεκριμένη (και όποια δεν έχει το σώμα της Ζιζέλ) να πηγαίνει θάλασσα γιατί ενοχλούνται τα ματάκια σου. Απόλυτα λογικό.

Έχει διαφορά η κάθε περίπτωση, άλλο να πάει στην θάλασσα, άλλο να κυκλοφορήσει στον δρόμο και άλλο να βγαίνει δημόσια στην τηλεόραση.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Έχει διαφορά η κάθε περίπτωση, άλλο να πάει στην θάλασσα, άλλο να κυκλοφορήσει στον δρόμο και άλλο να βγαίνει δημόσια στην τηλεόραση.
Γιατί ρε καρντάση στη θάλασσα και στον δρόμο δεν κυκλοφορεί δημόσια; Δεν τη βλέπει κόσμος;
Σε λέω ξεκάθαρα και εμένα απαίσιο με φαίνεται το σώμα της αλλά δεν κάνω υποδείξεις. Μπορεί να βάζει μαγιό και να αράζει στην πισίνα όπως όλοι οι υπόλοιποι.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Γιατί ρε καρντάση στη θάλασσα και στον δρόμο δεν κυκλοφορεί δημόσια; Δεν τη βλέπει κόσμος;
Σε λέω ξεκάθαρα και εμένα απαίσιο με φαίνεται το σώμα της αλλά δεν κάνω υποδείξεις. Μπορεί να βάζει μαγιό και να αράζει στην πισίνα όπως όλοι οι υπόλοιποι.

Έτσι είναι οι κοινωνικοί κανόνες, έτσι κάνουν 999 στους 1000 ανθρώπους, δεν θα βγεις στο κέντρο της πλατείας όπως είσαι στην παραλία, δεν το λέω σαν δικαστής, ο νόμος το επιτρέπει χωρίς πρόστιμα αλλά σίγουρα θα γελοιοποιηθεί.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Έτσι είναι οι κοινωνικοί κανόνες, έτσι κάνουν 999 στους 1000 ανθρώπους, δεν θα βγεις στο κέντρο της πλατείας όπως είσαι στην παραλία, δεν το λέω σαν δικαστής, ο νόμος το επιτρέπει χωρίς πρόστιμα αλλά σίγουρα θα γελοιοποιηθεί.
Συνεχίζεις να λες ασυναρτησίες. Μέσα στο σπίτι του BB πολλές κυκλοφορούν με σορτσάκι και κάτι κοντό από πάνω (πχ μαγιό), στο μπάνιο τους δείχνουν με εσώρουχα όπως και σε κάτι φάσεις στα δωμάτια. Αλλά εσύ κόλλησες στην Αφροδίτη επειδή είναι χοντρή.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Συνεχίζεις να λες ασυναρτησίες. Μέσα στο σπίτι του BB πολλές κυκλοφορούν με σορτσάκι και κάτι κοντό από πάνω (πχ μαγιό), στο μπάνιο τους δείχνουν με εσώρουχα όπως και σε κάτι φάσεις στα δωμάτια. Αλλά εσύ κόλλησες στην Αφροδίτη επειδή είναι χοντρή.

Το παιχνίδι και το κανάλι κατηγόρησα βασικά και τον τρόπο που παρουσιάζεται, όχι την ίδια που δεν την ξέρω, βρήκα μια εικόνα στην τύχη θα μπορούσε να ήταν μια από τις χιλιάδες άλλες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top