Black Friday 2021 - 26 Νοεμβρίου

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,874 μηνύματα.
Για πείτε, τι βλέψεις έχετε για τη φετινή black friday;
Το καθιερωμένο θέμα του στεκιού!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,903 μηνύματα.
Το μόνο που βλέπω είναι ότι θα κολλήσουν για τα καλά και φέτος οι εταιρίες ταχυδιανομής.

Για να απαντήσω και στο ερώτημα μάλλον σε τίποτα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Νωρίς είναι ακόμα. Πάντως ευκαιρίες υπάρχουν και online και στα μαγαζιά. Αρκεί να τα προλάβεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,384 μηνύματα.
Περσι πηρα το Samsung Galaxy S20FE 5G απο 780 στα 670 ευρω!!
Φετος θα δουμε.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,384 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,903 μηνύματα.
Ξενόφερτοι θεσμοί που δεν έχουν καμία σχέση με την Ελλάδα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,384 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Σίγουρα ασφάλεια αυτοκινήτου θα αγοράσω :P
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,903 μηνύματα.
Α εγω γουσταρω κατι τέτοια. Μια φορα θα ηθελα να παω να περιμενω σε αυτες τις τεραστιες ουρες για το νεο iPhone.😁😁
Οι τιμές στην Ελλάδα δεν έχουν και καμιά ιδιαίτερη πτώση. Στις Ηνωμένες Πολιτείες που έχουν τρελές πτώσεις τιμών βλέπεις να γίνεται ο κακός χαμός κάθε φορά με άτομα έως και να κοιμούνται τη νύχτα απέξω για να έχουν ευνοϊκή θέση στην ουρά. Στην Ελλάδα δεν βλέπω να αξίζει κάτι. Ειδικά στη δική μου περίπτωση δεν έχει καμία αξία, ο καιρός που ασχολούμουν με ηλεκτρονικά και ήθελα παιχνίδια και τέτοια έχει τελειώσει εδώ και μερικά χρόνια.

Για εμένα είναι απλά ένα παράσιτο της παγκοσμιοποίησης που ήρθε και κόλλησε στην Ελλάδα.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Τι παράσιτο καλέ, γλιτώνεις χρήματα από πολλά αγαθά-υπηρεσίες, αν αγοράσεις προσεκτικά και έξυπνα :). Και δεν αναφέρομαι σε αγορές πλασματικών αναγκών, απλά και μόνο λόγω της μεγάλης έκπτωσης, που δεν ισχύει σε ορισμένα προϊόντα.


Για εμένα είναι απλά ένα παράσιτο της παγκοσμιοποίησης που ήρθε και κόλλησε στην Ελλάδα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,874 μηνύματα.
Εγώ γενικά ό,τι μπορώ να αγοράσω από αγγελίες, το αγοράζω από εκεί.
Κάποια αντικείμενα όμως δεν μπορείς να τα πάρεις μεταχειρισμένα.
Έτσι σκέφτομαι φέτος αν πέσει η τιμή, να αντικαταστήσω το πολυμηχάνημα που πήρα το 2014, με ένα καινούργιο, laser αυτή τη φορά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,384 μηνύματα.
Εγώ γενικά ό,τι μπορώ να αγοράσω από αγγελίες, το αγοράζω από εκεί.
Κάποια αντικείμενα όμως δεν μπορείς να τα πάρεις μεταχειρισμένα.
Έτσι σκέφτομαι φέτος αν πέσει η τιμή, να αντικαταστήσω το πολυμηχάνημα που πήρα το 2014, με ένα καινούργιο, laser αυτή τη φορά.
Σαν Samsung fan αν βρουμε κανενα Gakaxy S21 ultra 40% κατω παμε να το αγοράσουμε😁😁
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,903 μηνύματα.
Τι παράσιτο καλέ, γλιτώνεις χρήματα από πολλά αγαθά-υπηρεσίες, αν αγοράσεις προσεκτικά και έξυπνα :). Και δεν αναφέρομαι σε αγορές πλασματικών αναγκών, απλά και μόνο λόγω της μεγάλης έκπτωσης, που δεν ισχύει σε ορισμένα προϊόντα.
Εγώ το μόνο που αγοράζω είναι βιβλία... Οπότε δεν με πείθουν οι μαύρες Παρασκευές :P
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Τα προηγούμενα χρόνια με έπιανε η υπερκαταναλωτική μου μανία και ψώνιζα από πολλά ηλεκτρονικά καταστήματα εκείνη τη μέρα όπως το πρόβατο μέσα στο κοπάδι κι εγώ. Το αστείο/τραγικό είναι ότι κάθε φορά που αγόραζα το ο,τιδήποτε εκείνη την ημέρα, μου ήταν εντελώς αχρείαστο.
Κι ας μη μιλήσω για τις προσφορές, που μόνο προσφορές δεν είναι. Ελάχιστες ευκαιρίες υπάρχουν, κι αν τις προλάβει κανείς.
Η δυναμική του Marketing επί της ψυχολογίας, στην πιο απλή μορφή της. Εκεί έχω καταλήξει πλέον.
Οπότε στη φετινή Black Friday δε θα αγοράσω τίποτα και θα πάω μπουζούκια. Τουλάχιστον να πιάσουν και τόπο. 😂
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,874 μηνύματα.
Αρχίσανε τα μαγαζιά από σήμερα Παρασκευή 19 Νοεμβρίου να βγάζουν στον αέρα τις σελίδες τους με τις προσφορές. Αφού δεν είναι σήμερα Black Friday :P
Και τι προσφορές, χαζομάρες...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ρουχο φορμα .....ειχα κανει βολτες στα ζαρα πριν και βρηκα κατι φορμες στα 20 ευρω. Ελπιζω να μην πανε 25 μετα απο εκπτωση 50%
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
Θα ανέβαζα μια εικόνα από μια ....ατυχή "διαφημιστική προσπάθεια" ελληνικής επιχείρησης για Black Friday αλλά δε θέλω ούτε καν να τους κάνω διαφήμιση.

Όλο το email γεμάτο με απροσδιόριστες συλλαβές που αν τις εκστόμιζες θα ήταν κάποιος χορός στη ζούγκλα από συμπαθέστατους ντόπιους πληθυσμούς, της κουλτούρας των οποίων πιθανότατα θα αποτελούσαν μέρος και εαν βρισκόμουν σε κάποιο σαφάρι σαφώς και θα το απολάμβανα, αλλά δεν έχει καμία θέση σε διαφήμιση σοβαρής ελληνικής επιχείρησης όταν προσπαθεί να μου πουλήσει προιόντα.

Αυτοί οι άνθρωποι πέρασαν απο συνέντευξη εργασίας, παίρνουν μισθό. Και μην πει κανένας ξύπνιος "ναι αλλά το θυμάσαι, σου μεινε στο μυαλό" γιατί και ένα κιλό ακαθαρσίες αλόγου να βάλεις να κρέμονται σε ροζ σακούλα με σχέδιο χνουδωτά κουνελάκια στη βιτρίνα, στο μυαλό θα μου μείνουν σαν εικόνα αλλά δε θα τρέξω να τα αγοράσω.




Επι του θέματος, πέρσι βρήκα σε καλό μουσικό μαγαζί, μια αξιόλογη προσφορά στα καινούρια Sony XM4 ασύρματα ακουστικά και τα είχα τσιμπήσει. Ενω ποτέ δεν ήμουν των ακουστικών (αλλά των ηχείων) στα περι απόλαυσης μουσικής, ε αυτά τα ακουστικά 1 χρόνο τώρα τα έχω ξεπατώσει στη χρήση. Τα καλύτερα χρήματα που ξόδεψα εδω και πολλά χρόνια.

Φέτος θα δούμε.

Αμα δεν δω τουλάχιστον ένα 20% κάτω, δεν ακουμπάω δεκάρα, ειδικά οι εγχώριοι "επιχειρηματίες" το έχουν παρακάνει και ψάχνουν για κορόιδα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Έχω σταματήσει να ασχολούμαι με αυτήν την βλακεία
Πριν δύο χρόνια είχα πάει τη συγκεκριμένη μέρα να ψωνίσω και σε ένα γνωστό κατάστημα ρούχων fast fashion είχαν μια ωραία μπλούζα σε μΕιΩμΕνΗ τΙΜη 16.99 με κόκκινο καρτέλακι. Είχα σκοπό να την αγοράσω . Για κακή τους τύχη όμως ξεκόλλησε το κόκκινο αυτοκόλλητο και από κάτω είχε την κανονική τιμή η οποία ήταν επίσης 16.99 !!!
Από τότε δεν θέλω ούτε να ακούω για αυτήν την ημέρα .
Αν θέλετε να ψωνίσετε οικονομικά κάντε το μετά από κάθε σεζόν πχ καλοκαιρινά τον Σεπτέμβριο ή χειμερινά τον Μάρτιο
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Το μόνο που μου λείπει είναι ζεστές ζακέτες καί κανένα σκουφάκι. Ίσως είναι ευκαιρία νά ψωνίσω από καμία ηθική εταιρεία, αν καί συνήθως πολλές από αυτές Δεν κάνουν black Friday, αλλά και πάλι θέλω να δοκιμάσω πράγματα οπότε Δεν έχω ιδέα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top