Black Friday 2021 - 26 Νοεμβρίου

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τσίμπησα προχθές Mario kart Live με 41 ευρώ από Public. Λιγότερο από μισή τιμή.



 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Αυτό το πράγμα, να σου δείχνουν περήφανα σε black friday banner, προιόν των 350 ευρώ, τώρα 319 ευρώ. Τρέξτε να προλάβετε παιδιά. :lol:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,864 μηνύματα.
Αυτό το πράγμα, να σου δείχνουν περήφανα σε black friday banner, προιόν των 350 ευρώ, τώρα 319 ευρώ. Τρέξτε να προλάβετε παιδιά. :lol:
Βαράω παλαμάκια με τα κωλομάγουλα από τη χαρά μου! ΤΡΕΧΩ!


Τελικά με φαγούριζε το χέρι και έριξα μια αγορά δίσκων για μπακαπ. :dance2:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Zoe.

Νεοφερμένος

Η Zoe. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα
Εχετε να πρότεινετε φθηνό κινητό,100 Ευρώ, με μνήμη?
Η χρήση είναι απλή,φβ,βίντεο,κανένα παιχνίδι.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,623 μηνύματα.
Πάντως άκουσα ότι βάζουν τους υπαλλήλους να εργάζονται 12ωρο τώρα στο Black Friday. Τα λεφτά από την κατανάλωση πάνε εννοείται στα αφεντικά, τίποτα δεν παίρνει ο εργαζόμενος εκτός από περισσότερη ταλαιπωρία.

Δεν είναι μόνο κοροϊδία στις τιμές και ξενόφερτο έθιμο αλλά σοβαρά επιζήμιο για τον/την εργαζόμενο/η. Ούτε από διαδικτυακά ούτε από δια ζώσης θα αγοράσω τίποτα. Είμαι τέρμα ενάντια σε αυτό το πράγμα.

Υ.Γ. Αύριο λόγω της ημέρας θα γράψω ένα post περί Αμερικανικής ιστορίας για την μέρα της μελανής Παρασκευής όπως την λέμε στην Ελλάδα.
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μέχρι πέρσι να πω την αλήθεια το σνομπαρα το φαινόμενο. Αλλά φέτος πήρα κάτι ρούχα από σάιτ κάποιων επωνύμων εταιρειών, όχι κάτι το ιδιαίτερο σε έκπτωση. Απλά εμένα με βόλεψε αυτή η μικροοικονομια για να κούμπωσω μια αγορά ανάγκης. Τώρα για αγορές επείγουσες ας περιμένουν μέχρι τα Χριστούγεννα. 😂😂😂
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αυτό το πράγμα, να σου δείχνουν περήφανα σε black friday banner, προιόν των 350 ευρώ, τώρα 319 ευρώ. Τρέξτε να προλάβετε παιδιά. :lol:
30€/8 βγαίνει 3,75€/ωρα. Είναι τό λιγότερο λυπηρό που κάποιοι πληρώνονται τόσα καί λιγότερα. Σιγά την έκπτωση ναι, αλλά αν τό σκεφτείς λίγο διαφορετικά
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Πάντως άκουσα ότι βάζουν τους υπαλλήλους να εργάζονται 12ωρο τώρα στο Black Friday. Τα λεφτά από την κατανάλωση πάνε εννοείται στα αφεντικά, τίποτα δεν παίρνει ο εργαζόμενος εκτός από περισσότερη ταλαιπωρία.

Δεν είναι μόνο κοροϊδία στις τιμές και ξενόφερτο έθιμο αλλά σοβαρά επιζήμιο για τον/την εργαζόμενο/η. Ούτε από διαδικτυακά ούτε από δια ζώσης θα αγοράσω τίποτα. Είμαι τέρμα ενάντια σε αυτό το πράγμα.

Υ.Γ. Αύριο λόγω της ημέρας θα γράψω ένα post περί Αμερικανικής ιστορίας για την μέρα της μελανής Παρασκευής όπως την λέμε στην Ελλάδα.
Γεια σου ρε Γιάννη μας μορφώνεις :D
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως άκουσα ότι βάζουν τους υπαλλήλους να εργάζονται 12ωρο τώρα στο Black Friday. Τα λεφτά από την κατανάλωση πάνε εννοείται στα αφεντικά, τίποτα δεν παίρνει ο εργαζόμενος εκτός από περισσότερη ταλαιπωρία.
Oι υπαλληλοι ναι οντως δουλευουν και 12 ωρα τωρα και 18ωρα για τις γιορτες που ερχονται , φυσικα και Κυριακες ..
Οποτε μιλαμε για μια συνεχόμενη και επαναλαμβανομενη κοροϊδία που εμεις οι ιδιοι την θρεφουμε σαν καταναλωτικο κοινο , γιατι στην Ελλαδα οτιδηποτε ξενόφερτο υιοθετούμε το τραβαμε απο τα μαλλια ..

Μονο σε εμας μια μερα εχει ισχυει ενα μηνα και το κυριοτερο για ποσο αντικειμενικες προσφορες μπορουμε να μιλαμε οταν ολο αυτο γινεται λιγο πριν την εοραστικη περιοδο που ολοι οι επαγγελματιες ξερουν πως σε βασικα αγαθα ο αλλος θελει δεν θελει οσο και να κανει θα το παρει ?;)
Δεν είναι μόνο κοροϊδία στις τιμές και ξενόφερτο έθιμο αλλά σοβαρά επιζήμιο για τον/την εργαζόμενο/η. Ούτε από διαδικτυακά ούτε από δια ζώσης θα αγοράσω τίποτα. Είμαι τέρμα ενάντια σε αυτό το πράγμα.
Πιστεψε με οι ιδιοι οι εργαζομενοι ειναι ολοι αυτοι που αγοραζουν αυτες τις μερες γιατι πολυ απλα και τα 20 ευρω που θα γλυτωσουν εχουν μεγαλη σημασια για τον οικογενειακο τους προυπολογισμο .
Μην κρινεις μονο απο τον ευατο σου και τις δικες σου ανάγκες.

Αν δεις τις αυξησεις των πωλήσεων σε ηλεκτρονικες συσκευες εν οψη Χριστουγεννων ,θα καταλαβεις ποσο σημαντικο ειναι για τους γονεις να καταφερουν να παρουν στα παιδια τους τα δωρα που θελουν και να γλυτώσουν εστω και καποια λιγοστά χρηματα ωστε να τα διαθεσουν αλλου .

Για τα παιδια ο γονιος και οχι μονο παντα θα βρισκει λεφτα και θα εκμεταλευεται αυτες τις μερες με οποιοδηποτε κοινωνικο κοστος
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,623 μηνύματα.
Oι υπαλληλοι ναι οντως δουλευουν και 12 ωρα τωρα και 18ωρα για τις γιορτες που ερχονται , φυσικα και Κυριακες ..
Οποτε μιλαμε για μια συνεχόμενη και επαναλαμβανομενη κοροϊδία που εμεις οι ιδιοι την θρεφουμε σαν καταναλωτικο κοινο , γιατι στην Ελλαδα οτιδηποτε ξενόφερτο υιοθετούμε το τραβαμε απο τα μαλλια ..

Μονο σε εμας μια μερα εχει ισχυει ενα μηνα και το κυριοτερο για ποσο αντικειμενικες προσφορες μπορουμε να μιλαμε οταν ολο αυτο γινεται λιγο πριν την εοραστικη περιοδο που ολοι οι επαγγελματιες ξερουν πως σε βασικα αγαθα ο αλλος θελει δεν θελει οσο και να κανει θα το παρει ?;)

Πιστεψε με οι ιδιοι οι εργαζομενοι ειναι ολοι αυτοι που αγοραζουν αυτες τις μερες γιατι πολυ απλα και τα 20 ευρω που θα γλυτωσουν εχουν μεγαλη σημασια για τον οικογενειακο τους προυπολογισμο .
Μην κρινεις μονο απο τον ευατο σου και τις δικες σου ανάγκες.

Αν δεις τις αυξησεις των πωλήσεων σε ηλεκτρονικες συσκευες εν οψη Χριστουγεννων ,θα καταλαβεις ποσο σημαντικο ειναι για τους γονεις να καταφερουν να παρουν στα παιδια τους τα δωρα που θελουν και να γλυτώσουν εστω και καποια λιγοστά χρηματα ωστε να τα διαθεσουν αλλου .

Για τα παιδια ο γονιος και οχι μονο παντα θα βρισκει λεφτα και θα εκμεταλευεται αυτες τις μερες με οποιοδηποτε κοινωνικο κοστος
Ε προφανώς και οι εργαζόμενοι θα αγοράζουν. Οι φτωχοί χαίρονται με τις εκπτώσεις όχι αυτοί που έχουν. Επίσης ποιες δικές σου ανάγκες; Και εγώ από εργατοοικογένεια προέρχομαι, από τα φτωχά στρώματα. Αλλά το θέμα είναι ότι την φάση με τις ηλεκτρονικές συσκευές την έχω ξεπεράσει εδώ και χρόνια ( που ακόμα και όταν είχα τη κλασική παιδική τρέλα με τα ηλεκτρονικά δεν πήγα ποτέ σε Black Friday, θυμάμαι τη πρώτη χρονιά κιόλας που είχε γίνει, πρέπει να ήμουν Λύκειο, δεν μπορούσες να συζητήσεις τίποτα με κανέναν, όλοι για τις τιμές και για να κανονίσουν βόλτες για ψώνια εκείνες τις ημέρες μιλούσαν μόνο ).

Το να μη πάρουν δώρα; Εγώ είμαι εντελώς κατά της εμπορευματοποίησης μιας Χριστιανικής Εορτής όπως είναι τα Χριστούγεννα.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε προφανώς και οι εργαζόμενοι θα αγοράζουν. Οι φτωχοί χαίρονται με τις εκπτώσεις όχι αυτοί που έχουν. Επίσης ποιες δικές σου ανάγκες; Και εγώ από εργατοοικογένεια προέρχομαι, από τα φτωχά στρώματα. Αλλά το θέμα είναι ότι την φάση με τις ηλεκτρονικές συσκευές την έχω ξεπεράσει εδώ και χρόνια ( που ακόμα και όταν είχα τη κλασική παιδική τρέλα με τα ηλεκτρονικά δεν πήγα ποτέ σε Black Friday, θυμάμαι τη πρώτη χρονιά κιόλας που είχε γίνει, πρέπει να ήμουν Λύκειο, δεν μπορούσες να συζητήσεις τίποτα με κανέναν, όλοι για τις τιμές και για να κανονίσουν βόλτες για ψώνια εκείνες τις ημέρες μιλούσαν μόνο ).

Το να μη πάρουν δώρα; Εγώ είμαι εντελώς κατά της εμπορευματοποίησης μιας Χριστιανικής Εορτής όπως είναι τα Χριστούγεννα.
Ολοι στα ιδια κοινωνικα στρώματα ανήκουμε Γιαννη εδω μεσα πανω κατω ,εκτος και αν εχουμε καποιον με τα γνωστα λεφτοδεντρα που ειχαν αναφερθει ;)

Ναι εσυ την εχεις ξεπερασει γιατι μεγαλωσες πλεον ,δεν εισαι παιδακι ,αντιλαμβανεσαι τι γινεται γυρω σου.
Γι αυτα ομως ειναι οι γιορτες που περιμενουν πως και πως ....Οπως εγω ετσι και πολλοι αλλοι κανουμε τα παντα για να μην χασουν το νοημα τουλαχιστον οχι ακομα σε αυτη την ηλικια .
Και ναι, το νοημα γι αυτα ειναι τα δωρα και ή ολη ατμοσφαιρα .Δεν μιλαμε για καταναλωτισμο οταν το Χριστουγιεννιατικο δωρο ειναι τοσο σημαντικο οταν δινεται σε παιδια που δεν εχουν τα παντα στην καθημερινοτητα τους και μαλιστα το κερδιζουν με την αξια τους .

Η αληθεια ειναι οτι απο τοτε που καθιερώθηκε παντα τα Χριστουγεννιατικα δωρα τα παιρνω απο τωρα γιατι με το οποιο κερδος εχω ,μικρο ή μεγαλο , απο ολη αυτη την ιστορια ,κλείνω και μια ακομη τρυπα που λεω και δεν πρόκειται να με σταματησει κανενας στο να μην καταναλώνω αυτη την περιοδο .
Ακομα και φετος που πλεον τα δικα μου παιδια μεγαλωσαν, τα δωρα τους τα πηρα απο τωρα ,εφοσον αυτα που ξερω οτι χρειαζονται εχουν καποια παρα πολυ καλη έκπτωση και σιγουρα δεν μπορω να μην την υπολογισω ..
Μιλαω ομως για δωρα που τα χρειάζονται !

Οταν και εαν ποτε θελησεις και κανεις οικογενεια ,ελα να συζητησουμε κατά ποσο κατά θα εισαι σε ολο αυτο.
Δεν υιοθετείς την εμπορευματοποιηση της Χριστιανικης γιορτης οταν προσφερεις τα αναγκαια .
Αυτο γινεται μονο οταν εξαιτίας των Χριστουγεννων ωθησε σε αλόγιστη σπαταλη σε ειδη που σου ειναι περιττά.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Πολύ λίγος κόσμος σήμερα στο mall of Athens αναλογικά με άλλες χρονιές. Προσφορές υπήρχαν αλλά δεν ειχε κόσμο να τις πάρει.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν αντεξα και με επιασε καταναλωτικη μανια τις προσφορες μου μεσα. Ειχα πει οτι δεν θα αγορασω τιποτα σημερα. Προς το παρον αγορασα:
chromecast+netflix ($140, αλλα συμφερει γιατι σου δινει 6 μηνες netflix που σημαινει οτι η συσκευη θα μου βγει στα $15)
kate spade polarized γυαλια ηλιου ($90)

Σε λιγο θα παω και σε ενα designers' outlet mall γιατι θελω δερματινο σακιδιο πλατης kate spade σε μαυρο ή/και καφε. Αν τα πετυχω $50-70 το ενα, θα παρω 2. Αν τα πετυχω στα $100-150 θα περιοριστω στο 1. Στο website τους τα εχουν $150, οποτε το outlet θα ειναι σιγουρα πιο φτηνο. Αλλα θα γινεται χαμος. Εδω σε κανονικες μερες εχει ουρα απεξω. Αν δεν βρω, θα αγορασω online γιατι $150 ειναι πολυ καλη τιμη.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,864 μηνύματα.
Δε βλέπω να αγοράζω κάτι τελικά (ενω έχω υπόψη πράγματα που θα χρησιμοποιήσω). Έχει πχ. κάτι πολύ καλές προσφορές σε ξυριστικά που ήθελα, αλλά έχω ήδη αρκετά και θέλω να κάνω κράττει. Σε άλλα προιόντα τίποτα σπουδαίο. Μόνο συγκεκριμένες μάρκες και όχι οριζόντιες προσφορές (πχ λαπτοπς)


Ουδέτερη και αδιάφορη και η φετινή Μελανή Παρασκευή.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,105 μηνύματα.
Μόδα ήτανε και πέρασε φαίνεται λίγο η φάση. Είχα παράδοση κι εγώ να παίρνω τα ακουστικά που χρησιμοποιώ (και αλλάζω συχνά γιατί τα βιάζω) από 12eu -> 7eu, και φέτος δε τα βάλανε οι κερατάδες. :mad:
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
δηλώνω ένοχος χτύπησα 3 single malt (+1 δώρο για τα γενέθλια του πατέρα μου) νταξ χαμένα δε θα πάνε

monitor για το pc έψαχνα από αλλού μου ρθε
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
Αγορασα ακουστικά Samsung για το s20 απο την Vodafone με τιμη 20 ευρω απο 30!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top