Browsers' άπαντα

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Βασικά το babylon εμφανίζεται σαν αρχική σελίδα όταν ανοίγω νέα καρτέλα αλλά όταν πατάσω σε αυτήν το σπιτάκι μου εμφανίζεται η αρχική μου σελίδα (google).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Πας στις ρυθμίσεις του chrome και το διώχνεις από το να εμφανίζεται ως αρχική σελίδα.

Βασικά το babylon εμφανίζεται σαν αρχική σελίδα όταν ανοίγω νέα καρτέλα αλλά όταν πατάσω σε αυτήν το σπιτάκι μου εμφανίζεται η αρχική μου σελίδα (google).
Όπως είπε κι ο Polkiu,όταν ανοίγεις νέα καρτέλα,σε ανακατευθύνει μόνο του σε τοποθεσία του babylon.
Και αν πας να γράψεις τίποτα κατευθείαν,το στριμώχνει δίπλα στη διεύθυνση και πατώντας enter δε καταφέρνεις να αναζητήσεις τίποτα-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Μετά από λίγο ψάξιμο είδα οτι το babylon είναι αρκετά ζόρικο malware που χρησιμοποιεί rootkit τεχνικές. Έτσι είναι ιδιαιτέρα δύσκολο να το βγάλεις χειροκίνητα.

https://forums.malwarebytes.org/index.php?showtopic=107066
https://forums.spybot.info/showthread.php?t=61869
αν κάνεις κάτι θα κάνεις με εργαλεία τύπου spybot S&D. Αν και σε αντίστοιχες περιπτώσεις εγώ προτιμώ να κάνω format.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Heeeelp, κάτι πάτησα, πρώτη φορά το βλέπω και δε ξέρω από που διάολο κλείνει :P
Untitled-8.png
Σε όλες τις σελίδες έτσι είναι -,-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Opera -> Pages -> Style -> Outline ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Thank you :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εχω internet explorer. Εδω και δυο βδομαδες για καποιο λογο το ιστορικο περιηγησης εχει σταματησει να καταγραφει...Εν τω μεταξυ δεν θυμαμαι να εκανα καποια ρυθμιση, και τωρα δεν εχω καταφερει να το φτιαξω...Καμια ιδεα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κινητό κ υπολογιστής είναι συνδεδεμένα με το ίδιο Google account. Οταν αναζητώ κάτι στο google από το ενα,φαίνεται η αναζήτηση κ στο άλλο. Πως βγαίνει αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Θέλω κι εγώ να το μάθω αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Νομίζω ότι δε βγαίνει, αφού μπαίνεις από το ίδιο μέιλ. Είναι cloud. Μπορείς στο κινητό να συνδεθείς με άλλο μέιλ αν σε ενοχλεί τόσο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Δοκίμασε να συνδεθεις σε άλλο λογαριασμό σε μια από τις δυο συσκευές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Δηλαδή δεν υπάρχει ρύθμιση παύσης καταγραφής ιστορικού; Μου κάνει εντύπωση :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Δηλαδή δεν υπάρχει ρύθμιση παύσης καταγραφής ιστορικού; Μου κάνει εντύπωση :hmm:

Μα πώς θα ξεχωρίζει το google τί αναζήτηση κάνεις από κινητό και τί από σταθερό υπολογιστή; Το google βλέπει μόνο το λογαριασμό. Είναι σαν να ζητάς να σού δείχνει άλλη λίστα φίλων στο κινητό κι άλλη στο σταθερό. Δεν βγάζει νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Μενού -> Settings -> και απο εκεί έχει μια επιλογή για το τι θέλεις να συγχρονίζεται με το google account (Advance sync settings).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Μενού -> Settings -> και απο εκεί έχει μια επιλογή για το τι θέλεις να συγχρωνίζεται με το google account (Advance sync settings).
Αυτό λογικά σημαίνει οτι απλά δε θα αποθηκεύει καμία αναζήτηση, όχι οτι θα αποθηκεύει στο πισί αλλά δε θα το δείχνει στο κινητό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Δηλαδή δεν υπάρχει ρύθμιση παύσης καταγραφής ιστορικού; Μου κάνει εντύπωση :hmm:

Υπάρχει, αλλά γίνεται για όλες τι συσκευές :P Εγώ εχω απενεργοποιημένη την καταγραφη του ιστορικού αναζητησεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει, αλλά γίνεται για όλες τι συσκευές :P Εγώ εχω απενεργοποιημένη την καταγραφη του ιστορικού αναζητησεων.
Πως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Στο google settings θα πας: Google Account (Λογαριασμός Google)>καρτέλα "Data & personalization (δεδομένα και εξατομίκευση)>activity controls (στοιχεία ελέγχου).

Από εκεί θα επιλέξεις στη λίστα τι θέλεις να είναι "ανοιχτό" και τι "σε παύση".

*Προσωπικά το κινητό μου το έχω στα αγγλικά, οπότε μπορεί να διαφέρει η μετάφραση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top