Coming Soon Movies

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κράτα τα για το G.I. Joe
Για τα Κινουμενα Σχεδια μπορει..για την ταινια οχι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Τι να σου πω.. Εσύ ξέρεις από αυτά. Εγώ τα δικά μου λεφτά θα τα πετάξω :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καλοπέταχτα....!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Avatar by Cameron.. λετε να λεει τιποτα?ή θα ειναι απλως φιγουρα εφε?
θα ειναι η πρωτη ταινεια που γυριστηκε με δυο καμερες..ειναι 3D δηλαδη!και κανονικη βεβαιως..18 Δεκεμβριου νομιζω παρουσιαζεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ε-ε-εεεερχεται :clapup:

4 Μαρτίου του 2010 :clapup:

Η καινουρια ταινια του Tim Burtooooooooooon :clapup: Alice in Wonderland

Ανυπομονώωωω

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Είδα το 2012 προχτές. Μου άρεσαν πολύ τα εφέ και το γεγονός ότι σε κρατάει σε αγωνία μέχρι το τέλος. Εντάξει, το σενάριο δεν είναι ό,τι πιο πρωτότυπο έχει γραφτεί ποτέ, αλλά ok. Είναι ταινία καθαρά για σινεμά, σε DVD νομίζω θα χάνει.

Προχτές στο σινεμά είδα το trailer της ταινίας Νήσος[/youtube]"]Νήσος. Αν και οι ελληνικές ταινίες δεν με ενθουσιάζουν, αυτή παραδόξως μου φάνηκε καλή! Παίζουν πολλοί γνωστοί και καλοί ηθοποιοί και έχει και πρωτότυπο σενάριο. Παίζει να είναι η πιο αξιόλογη ελληνική κωμωδία που έχει γυριστεί τελευταία... Γι' αυτό και μόνο λέω να κάνω την εξαίρεση και να τη δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.



θα είναι εξαιρετική. το ξέρω! είμαι σίγουρη! :D


λατρεύω fatih akin.. και τον πρωταγωνιστή του που ούτε ξέρω πώς τον λένε, αλλά κι αυτόν τον λατρεύω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.


ερχονται οι ηθοποιοι στην Ελλαδα για συνεντευξεις κλπ..
μου φαινεται ωραιο.πολυ καλυτερο απο το Χαρυ ποτερ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μαύρο Λιβάδι

Σκηνοθέτης: Βαρδής Μαρινάκης

https://mftm.blogspot.com/2008/11/2009-promo-reel.html

Υπόθεση: Βρισκόμαστε το 1654, στην Ελλάδα υπό την κατοχή της Οθωμανικής Αυτοκρατορίας σε ένα απομακρυσμένο γυναικείο μοναστήρι. Ένας Γενίτσαρος σωριάζεται βαριά τραυματισμένος στην πύλη της μονής. Οι μοναχές αποφασίζουν να τον κρατήσουν και να τον περιθάλψουν. Εκεί, τον φροντίζει κρυφά η Ανθή, μια νεαρή μοναχή, που έχει πάρει τον όρκο της σιωπής. Ερωτεύονται χωρίς να το καταλάβουν. Η Ανθή δεν τολμάει να του αποκαλύψει το μυστικό της: είναι αγόρι. Ένα αγόρι που μεγάλωσε σαν κορίτσι στο μοναστήρι για να αποφύγει το παιδομάζωμα. Ο Γενίτσαρος και η Ανθή το σκάνε στο δάσος προσπαθώντας να απελευθερωθούν από τα δεσμά τους και δημιουργούν τη δικιά τους ονειρική πραγματικότητα ώσπου...


Νομίζω πως αξίζει....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Η Αλίκη Στη Χώρα Των Θαυμάτων

Alice In Wonderland

2010




"Η Αλίκη Στη Χώρα Των Θαυμάτων" είναι μια μαγική και ευφάνταστη ανατροπή μιας από τις πιο πολυδιαβασμένες και αγαπημένες ιστορίες όλων των εποχών.





"Η Αλίκη Στη Χώρα Των Θαυμάτων" είναι μια μαγική και ευφάνταστη ανατροπή μιας από τις πιο πολυδιαβασμένες και αγαπημένες ιστορίες όλων των εποχών.
Η Μία Βασικόβσκα είναι η 19χρονη πια Αλίκη που επιστρέφει στον παιχνιδιάρικο κόσμο που είχε πρωτοαντικρύσει όταν ήταν πολύ μικρή, για να ξανασυναντήσει τους παιδικούς της φίλους: τον Λευκό Κούνελο, την Γάτα του Τσέσαϊρ και φυσικά τους Τουιντλντί και Τουιντλντάμ, τον Τυφλοπόντικα, τον Μεταξοσκώληκα και φυσικά τον Τρελο-Καπελά. Η Αλίκη βάζει πλώρη για ένα φανταστικό ταξίδι με προορισμό να βρει το αληθινό πεπρωμένο της και να τερματίσει την κυριαρχία του τρόμου που επιβάλει η Κόκκινη Βασίλισσα.
INFO

ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ:
Τιμ Μπάρτον

ΣΕΝΑΡΙΟ:
Λίντα Γούλβερτον

Λιούις Κάρολ

ΗΘΟΠΟΙΟΙ:
Τζόνι Ντεπ

Ελενα Μπόναμ Κάρτερ

Μία Βασικόβσκα

Αν Χαθαγουέι

ΕΙΔΟΣ:
Περιπέτεια


την περιμενω πως και πως αυτη την ταινια μιας και παντα πιστευα πως ο Τιμ Μπαρτον ειναι εξαιρετικος σκηνοθετης!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Η Τιτανομαχία!! Ελληνική μυθολογία σε 3D, και με ηθοποιάρες όπως οι Liam Neeson και Ralph Fiennes. Δεν τη χάνω με τίποτα!! Release the Kraken ;) Δείτε και το trailer.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.


«Ο ξεναγός δεν είναι ποτέ μέλος του γκρουπ»


Άρχισαν τα γυρίσματα της νέας ταινίας μεγάλου μήκους «Ο Ξεναγός» του Ζαχαρία Μαυροειδή. Μετά την ολοκλήρωση των εκτός έδρας στην Σέριφο, το κινηματογραφικό συνεργείο έχει μεταφερθεί στην Αθήνα όπου και θα συνεχίζονται τα γυρίσματα μέχρι αρχές Νοεμβρίου.



Σύνοψη ταινίας
Ο Ιάσονας φτάνει από την Θεσσαλονίκη στην Αθήνα για να ξεναγήσει ένα γκρουπ φοιτητών αρχιτεκτονικής. Πρόκειται για το πρώτο βήμα στην φιλόδοξη καριέρα του ως «ξεναγός αρχιτεκτόνων». Οι φοιτητές είναι όλοι ξένοι που ήρθαν στην Ελλάδα με το πρόγραμμα Erasmus. Σύντομα η ξενάγηση αποδεικνύεται μία πρόκληση καθώς ο Ιάσονας προσπαθεί να ικανοποιήσει τις ετερόκλητες επιθυμίες των φοιτητών που περιλαμβάνουν από επίσκεψη στην Μακρόνησο μέχρι ολοήμερους καφέδες κάτω από τον ήλιο. Όταν το γκρουπ θα αλλάξει αιφνιδιαστικά ξενοδοχείο, ο Ιάσονας θα βρεθεί να μένει στο σπίτι της Μυρσίνης, κολλητής του φίλης από τα φοιτητικά χρόνια, η οποία συγκατοικεί με τον φίλο της Άγγελο. Οι δυο τους κάνουν έναν αρχιτεκτονικό διαγωνισμό για την ταυτότητα της Αθήνας. Η συγκατοίκηση με την Μυρσίνη θα φέρει στην επιφάνεια εκκρεμότητες από το παρελθόν, ενώ οι φοιτητές του γκρουπ θα αποτελέσουν τον καταλύτη για να αναζητήσει ο Ιάσονας την προσωπική του ταυτότητα.



«Ο Ξεναγός» είναι μία νεανική κωμωδία για την αρχιτεκτονική και την ταυτότητα. Οι δύο θεματικές λειτουργούν σαν συγκοινωνούντα δοχεία: οι διάλογοι ανάμεσα στους εννιά αρχιτέκτονες της ταινίας περνάνε διαρκώς από την αρχιτεκτονική στις διαπροσωπικές σχέσεις. Τόσο η ξενάγηση όσο και ο αρχιτεκτονικός διαγωνισμός ερμηνεύουν την ταυτότητα της Αθήνας, και κατʼ επέκταση της Ελλάδας. Η εξιδανικευμένη εικόνα της χώρας του αρχαίου πολιτισμού που εκπροσωπεί ο ξεναγός έρχεται διαρκώς σε σύγκρουση με την εικόνα της σύγχρονης Αθήνας που αναγνωρίζουν απενοχοποιημένα τα μέλη του γκρουπ.

Γιατί κάτι μου λέει οτι θα βγεί πολύ καλή...:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geor1979

Νεοφερμένος

Η geor1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Η Τιτανομαχία!! Ελληνική μυθολογία σε 3D, ...

Κι άλλο 3D, ε; Θα κακομάθουμε και δε μας αρέσουν πια οι "απλές" ταινίες! Το Avatar με... παραμύθιασε εντελώς, οπότε, θα πάω να δω και αυτή την ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
the film was originally set for standard release on March 26, 2010.[3][4] It was later announced that the film would be converted to 3-D and released on April 2, 2010.[5][6]

στην wiki απο πανω λεει οτι θα μετατραει μετα σε 3d και δεν θα ειναι αυθεντικο τραβηγμενο απο την αρχη με καμερες με δυο ματια σαν το αβαταρ..οποτε ετσι 3d μπορει να γινει οποιαδηποτε ταινια και ειναι 3d γιαλατζι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geor1979

Νεοφερμένος

Η geor1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
α, μάλιστα. Πάω να δω το άρθρο. Πώς να μετατρέπεται εκ των υστέρων η ταινία σε 3D;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
οι ταινίες που περιμένω εγώ για 2010 είναι οι εξής:
Clash Of Titans
Hot Tub Time Machine
Iron Man 2
Toy Story 3
Inception

με το Inception να φαίνεται η καλύτερη από όλες για μένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ το κόμικ Kick-Ass και ανυπομονώ να δω την ομώνυμη ταινία. Από το trailer φαίνεται super.
Plus ότι πρωταγωνιστεί ο μοναδικός Nicolas Cage.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosN

Νεοφερμένος

Ο NikosN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Είδα το τρέιλερ για την ταινία Kick-Ass και μου άρεσε πολύ.Ξέρετε πότε παίζεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annakaloge

Νεοφερμένος

Η annakaloge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
To Kick-Ass παίζεται ήδη.Εγώ το είδα και πορώθηκα.Ήταν πολύ καλό και διαφορετικό από οτιδήποτε άλλο.Όποιος θέλει ας δει το τρέιλερ: https://www.youtube.com/watch?v=fQukbMWsJds
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ωραιο το "Κλωτσά στον κωλο"..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top