Coming Soon Movies

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ω χάουρι.....:inlove:
βιβλίο και ταινία τον ίδιο μήνα.... τρελές συγκινήσεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Εγω περιμενω το Zodiac, ξερει κανεις ποτε θα ρθει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Κανά Lemony Snicket θα βγει επιτέλους;;;; :P

Δυστυχως προς το παρων (ισως και γενικα) δεν εχει ακουστει πως θα υπαρξει καποια συνεχεια του Lemony Snicket...Προσωπικα το εργο μου αρεσε παρα πολυ.;)

Εγω περιμενω το Zodiac, ξερει κανεις ποτε θα ρθει;
Το Zodiac Hakuna μου πριν απο τεσσερις μερες εκανε πρεμιερα στην Ιταλια και στην Τουρκια.
Δεν νομιζω να αργησει να βγει και στις ελληνικες αιθουσες.
Γιατ τις οποιες να σου πω την αληθεια δεν πολυξερω τι παιζει.Αλλα πιστευω πως τελη του μηνα αρχες του αλλου το αργοτερο θα βγει.
Ελπιζω να μην πεφτω εξω μιας και απ'οτι φαινεται προκειται για ενα πραγματικα πολυ αξιολογο εργο.;)


ω χάουρι.....:inlove:
βιβλίο και ταινία τον ίδιο μήνα.... τρελές συγκινήσεις:D

O οποιος Χαρυ μια χαρα καβαντζωθηκε σε αυτο το εργο με το κουκλι το Ασιατακι ετσι?
Την κοπελιτσα μωρε την..."Katie Leung"(ονομα στο εργο νομιζω ειναι αυτο).
Κουκλα η κοπελα!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
κατάρα και με είχε αρέσει τόσο πολύ το λέμονι σνίκετ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
YEAH έχει βγει και ο Skrek III(Oκ, εγώ τώρα το πήρα είδηση :P)

Μήπως ξέρει κανείς πότε θα βγει στο cinema εδώ? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Κι εγω θελω να μαθω ποτε ερχεται (αν) η ταινια The Bridge.. Αν ξερετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ενας νεαρός φοιτητής καλών τεχνών που πάσχει από αϋπνία και το βράδυ εργάζεται σε ένα πληκτικό σουπερμάρκετ, αποκτά μια θαυμαστή ικανότητα: να «παγώνει» το χρόνο, με αποτέλεσμα να «αιχμαλωτίζει» τους άλλους τη στιγμή που διαλέγει -καθώς λ.χ. ψωνίζουν κάτι από το ράφι του μαγαζιού. Κι ύστερα να τους περιεργάζεται με την ησυχία του. Εχοντας όλο το χρόνο δικό του, γδύνει μια σειρά από πανέμορφες, αλλά ανύποπτες (γι' αυτό και εντελώς ανεπιτήδευτες) γυναίκες που προσφέρουν ένα χορταστικό θέαμα στο θεατή, ο οποίος, ίσως και να αναγνωρίζει σ' όλο αυτό μια ανομολόγητη φαντασίωση. Ο ήρωας, όμως, με μια αφοπλιστική αθωότητα, περιορίζεται να τις ζωγραφίζει. Μετατρέποντας τον μονότονο κόσμο ενός σουπερμάρκετ σ' ένα μαγευτικό στέκι.
Η ταινία αυτή ξεκίνησε ως μικρού μήκους το 2004. Υπήρξε, μάλιστα, υποψήφια για Οσκαρ. Ομως τότε ο Ελις αποφάσισε να την ξαναγυρίσει ως μεγάλου μήκους με τους ίδιους ηθοποιούς.
η προβολή της ταινίας ξεκινά την Πέμπτη
(πηγή www.enet.gr)

η μικρού μήκους ταινία:
https://www.youtube.com/watch?v=xTG7u1R6cUQ
https://www.youtube.com/watch?v=rxr_jA6cTdE

:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Κι εγω θελω να μαθω ποτε ερχεται (αν) η ταινια The Bridge.. Αν ξερετε.

Στο imdb λέει ότι στην Ελλάδα έχει κυκλοφορήσει σε ντιβιντι.

Ανακοινώθηκε το Saw IV. Μάλιστα υπάρχει βιντεάκι στο youtube, που ο Τζίγκσοου λέει το εξής γελοίο: "Hello, you're watching me on Youtube" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Στο imdb λέει ότι στην Ελλάδα έχει κυκλοφορήσει σε ντιβιντι.

Καλα, πριν 5 μηνες το εγραψα αυτο.
Την εχω δει, καιρο τωρα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Καλα, πριν 5 μηνες το εγραψα αυτο.
Την εχω δει, καιρο τωρα. :D

Εεεε... Μμμμμ... Χμμμμ...:P
Και τι έλεγε???:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ερχεται saw 4! για τους φαν του ειδους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ετσι οπως το πανε θα το καταντησουν σαν το scary movie...
τεσπα προσωπικα ειμαι fan του ειδους αλλα φοβαμαι οτι θα ειναι μετρια...
(Γενικοτερα μετα και την δευτερη υπηρξε λιγο κορεσμος στο σεναριο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street


Δεν εχω να σας πω πολλα εκτος απο τα παρακατω:
Director---->Tim Burton
Sweetny Todd------> Johnny Depp

:worship::thumbsup:

Plot:Based on the 19th century legend of Sweeney Todd and the hit Broadway musical with music and lyrics by Stephen Sondheim, Sweeney Todd a.k.a Benjamin Barker returns to London after being sent away by Judge Turpin with the help of a sailor, Anthony Hope. He opens a barber shop above Mrs. Lovett's Meat Pie Shop were she sells "the worst pies in London." With the help of Mrs. Lovett, Todd tries to rid of all the people who have ever done him wrong and hopes to be reunited with his daughter, Joanna, who is now Judge Turpin's ward.





Release Date:
USA 21 December 2007
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Δεν εχω να σας πω πολλα εκτος απο τα παρακατω:
Director---->Tim Burton
Sweetny Todd------> Johnny Depp

:worship::thumbsup:

+1 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.

Επιτέλους επιτέλους επιτέλους! :yahoo::yahoo:

Θυμάσαι από πότε λέγαμε γι' αυτήν την ταινία; :whistle::yahoo:

Επιτέλουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυς! :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Delete!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αν το θυμαμαι molkaki μου...
Αυτη την ταινια την περιμενω καιρο τωρα και αισιοδοξω πως θα ειναι ακομα μια επιτυχια μιας και για εμενα τουλαχιστον σε οσες ταινιες του Burton εχει παιξει ο Depp, το αποτελεσμα ειναι τουλαχιστον εκπληκτικο.
Τον θεωρω απο τους ελαχιστους -αν οχι μοναδικο- ηθοποιους, ικανο να βγαλει το 100% αυτων που εχει στο μυαλο του ο μοναδικος στο ειδος του T.Burton.
Μπαινει τρομερα σε καθε ρολο και μεταξυ μας, οι πρωσοπικοτητες(ρολοι) που βγαζει ο Burton καθε αλλο παρα απλοι ειναι.:)
Ελπιζω να ειναι ανταξιο οσων περιμενω να δω.

Κοιταξτε μερικες εικονες στο imdb.

Απιστευτα ατμοσφαιρικο δειχνει, σκοτεινο αλλα με "ζεστους" χρωματισμους...σε ταξιδευει.
Κι εδω να προσθεσω οτι ειναι μεγαλη μαγκια του Burton που δεν βασιζει τα εργα του και τα "backround" αυτων εξολοκληρου στην ψηφιακη τεχνολογια, αλλα ακομα χρησιμοποιει σκηνικα.;)

Κι εδω ενα video
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Στο Ελλαντα ποτε θα ερθει ξερετε;
Πως γουστΕΕΕΕΕΕΡΝω χριστουγεννιατικο σινεμα με Burton!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Στο Ελλαντα ποτε θα ερθει ξερετε;
Πως γουστΕΕΕΕΕΕΡΝω χριστουγεννιατικο σινεμα με Burton!

Αυτο θα ηταν το ιδανικο corpse και πραγματικα κι εγω τρελαινομαι για Xmas με εργα του Burton, αλλα χλωμο το κοβω να ερθει Ελλαδα πριν τα Χριστουγεννα.:(
Το Imdb δεν αναφερει τιποτα για Ελλαδα και ημερομηνια, ενω για HΠΑ το εχει στις 21/12...
Ελπιζω να γινει η εκπληξη μιας και για Ελλαδα αντιθετα με παρα πολλες αλλες χωρες δεν κανουμε καμια ψηφιακη επεξεργασια για να αλλαξουμε λεπτομερειες του εργου και να τις μεταφφρασουμε στα ελληνικα (αν δεν καταλαβατε τι εννοω θα σας το εξηγησω) και ακομα στην Ελλαδα δεν κανουμε μεταγλωτιση.Βαζουμε υποτιτλους πραγμα πολυ πιο συντομο.
Τωρα τι να πω...μακαρι να βγει εκεινη την περιοδο.
Ετσι κι αλλιως και αυτα τα Xmas, το Nightmare Before Xmas, το Corpse Bride, o Ψαλιδοχερης ειναι must.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top