Eρωτησεις για τα forums..γενικώς..

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Καινούριες ερωτήσεις.

1>Σε ποιες διευθύνσεις μπορώ να κάνω δωρεάν Forum;
Domains με κατάληξη .tk (απ' το νησί Tokelau) είναι free.
2>Πρέπει οπωσδήποτε πριν κάνω το Forum να φτιάξω ένα banner;
Δεν ξέρω!
3>Σε μια συνέντευξη (των admins του e-steki;)) διάβασα κάτι για SMF, τι είναι αυτό;
Simple Machines Forum, μηχανή σαν τη vBulletin που χρησιμοποιεί το steki, αλλά έχω ακούσει ότι έχει αρκετά bugs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δηλ τα pop ups παντα σημαίνουν οτι έχεις spyware?Δηλ ΠΑΝΤΑ?

Όχι, σε καμία περίπτωση.
Αλλά όταν βλέπεις popups σε κάποια "αξιοπρεπή" σελίδα, είναι πολύ πιθανό να έχεις κολλήσει κάτι.
Ειδικά όταν τα popups αυτά είναι κακής ποιότητας (πχ απομιμήσεις παραθύρων των Windows που αναβοσβήνουν σαν παλαβά και σου λένε ότι είσαι ο 335,579,352 επισκέπτης της σελίδας και κάτι τάχα μου κέρδισες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
4> Όταν μπήκα στην ιστοσελίδα του SimpleMachines, είδα ότι μπορώ να κατεβάσω forum. ->https://download.simplemachines.org/
Κατάλαβα καλά; Μπορώ να κατεβάσω forum στο pc? Και αν ναι, μετά πως μπορώ να το ανεβάσω στο internet?

5> Τι είναι pop ups? Συγγνώμη που ρωτάω κάποια πράγματα που για εσάς είναι πανεύκολα αλλά δεν ξέρω και θέλω να μάθω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
4> Όταν μπήκα στην ιστοσελίδα του SimpleMachines, είδα ότι μπορώ να κατεβάσω forum. ->https://download.simplemachines.org/
Κατάλαβα καλά; Μπορώ να κατεβάσω forum στο pc? Και αν ναι, μετά πως μπορώ να το ανεβάσω στο internet?
Ο ποίος εύκολος τρόπος είναι με ανέβασμα μέσω ftp στον server που θα ενοικιάζεις
5> Τι είναι pop ups? Συγγνώμη που ρωτάω κάποια πράγματα που για εσάς είναι πανεύκολα αλλά δεν ξέρω και θέλω να μάθω...
Οι διαφημίσεις που πετάγονται σε νέο παράθυρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καινούριες ερωτήσεις.

1>Σε ποιες διευθύνσεις μπορώ να κάνω δωρεάν Forum;
2>Πρέπει οπωσδήποτε πριν κάνω το Forum να φτιάξω ένα banner;
3>Σε μια συνέντευξη (των admins του e-steki;)) διάβασα κάτι για SMF, τι είναι αυτό;

Θα ακολουθήσουν και άλλες, και αυτές νομίζω είναι εύκολες ερωτήσεις μιας και είμαστε σε φόρουμ:)

Στο πρωτο δεν ξερω αν επιτρεπε να το σου απαντισω, ειναι δωρεαν βεβαια, και δεν νομιζω να θεωριτε διαφημιση, αλλα σου στελνω πμ
Για το 2, οχι... το banner εχει μοναδικο σκοπο την διαφημιση του forum, καλο θα ητανε να εχεις ενα καλο banner (καλο ομως, αν ειναι ασχημο και κακοφτιαγμενο πιστευω περισσοτερο κοσμο θα διωξει παρα θα φερει), τοσο για να εμπλουτιστει το φορουμ σου οσο και για να το διαφημιζεις αλλου, αλλα δεν ειναι προηποθεση ας πουμε για να αποκτισεις φορουμ
3) Εγω το μονο SMF που ξερω, αν αναλισω τα αρχικα λογοκρινετε, και ειναι fan club συγκροτιματος και γενικοτερα μια εκφραση, αλλα δεν νομιζω να ενοουσα αυτο:P οποτε περιμενε απαντιση απο καπιων αλλον

Edit, μολις διαπιστωσα οτι μου ξεφυγε μια σελιδα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top