[e-steki] Προτάσεις και Ιδέες για το site

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν το ευρίσκω τόσο λογικό να επανέλθει πάντως. Καταρχάς τότε ήταν το Like/Dislike μόνον όπου υπήρχε ένα thumbs up και thumbs down. Τώρα και το Like έχει αλλάξει μορφή και είναι μία καρδιά. Θα μπει ξέμπαρκο ένα thumbs down;
Μπορεί να είναι μια καρδιά με ένα Χ .
Το "έλεος " είναι αρκετά βαρύ 😆.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Μπορεί να είναι μια καρδιά με ένα Χ .
Το "έλεος " είναι αρκετά βαρύ 😆.
Κια με την φατσα που το συνοδευει ναι;
Πραγματικα δεν καταννοω γιατι το στεκυ πρεπει να σε εξωθει να βαζεις το πιο επθετικο εμοτικον και αντιδραση,ενω ανετα μπορει να βαλει ενα ΔΙΑΦΩΝΩ.
Θα μου το εξηγησει καποιος απο την ΟΔ παρακαλω;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Τελικά μου φαίνεται οτι μπήκαν πιο πολλά εμότικονς αντιδράσεων, μόνο και μόνο για να μας μπερδεύουν (?) :rolleyes:






Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αντί να γκρινιάζω όμως, ας κάνω μια πρόταση:
4 αντιδράσεις μόνο:

Thumbup:thumbup: = Συμφωνώ
Thumdown :down: = Διαφωνώ
καρδούλα<3= Μου αρέσει
Λυπημένο:(= Λυπάμαι

Τα υπόλοιπα διαθέσιμα π.χ. αυτό που υποκλίνεται επειδή του αρέσει πααααάρα πολύ (:worship:), είναι μόνο εμφατικά, οπότε ο καθένας ας τα εντάξει στο σχόλιό του άμα θέλει.


Υ.Γ. Το κόκκινο φατσάκι της αντίδρασης του θυμού (το "έλεος") , μόνο εγώ το θεωρώ αρκετά επιθετικό;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Μπορούμε απλά να κάνουμε μια κανονική χρήση ή και καθόλου αν δε μας αρέσει κάποιο. Οι αποφάσεις για αυτά τα εμότικον πάρθηκαν όταν υπήρχαν αρκετοί μοντς μέσα και έχουν δουλέψει για χρόνια. Εν γνώσει μας επιλέξαμε να έχουμε και κάποιο αρνητικό και είναι το έλεος. Το μπερδεύτηκα όπως είπα μπορεί να αναγνωστεί και ως ουδέτερο ή και λιγότερο αρνητικό.

Αν σας ενοχλεί κάποιο reaction απλά μην το χρησιμοποιείτε. :yes:
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,496 μηνύματα.
- Δεν μου αρέσουν τα ρούχα μου
- Μη τα βλέπεις, problem solved
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Μπορούμε απλά να κάνουμε μια κανονική χρήση ή και καθόλου αν δε μας αρέσει κάποιο. Οι αποφάσεις για αυτά τα εμότικον πάρθηκαν όταν υπήρχαν αρκετοί μοντς μέσα και έχουν δουλέψει για χρόνια. Εν γνώσει μας επιλέξαμε να έχουμε και κάποιο αρνητικό και είναι το έλεος. Το μπερδεύτηκα όπως είπα μπορεί να αναγνωστεί και ως ουδέτερο ή και λιγότερο αρνητικό.

Αν σας ενοχλεί κάποιο reaction απλά μην το χρησιμοποιείτε. :yes:
Δεν ειναι το προβλημα οτι μας ενοχλει.Ειναι οτι το στεκυ εχει ακυρα ρεακτιονς,.Εσας δεν σας ενοχλει αυτο ή ολα καλα;Δηλαδη ενα τετοιο σαιτ να εχει ακυρα ρεακτιονς πως το εκλαμβανεις;Θετικο;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν σας ενοχλεί κάποιο reaction απλά μην το χρησιμοποιείτε. :yes:
Ειχα την εντυπωση οτι το θεμα αυτο ανοιχτηκε για να κανουμε προτασεις ωστε να γινει καλυτερο το σαττ σωστα;

[e-steki] Προτάσεις και Ιδέες για το site


Αν ειναι απλα να λεμε και σεις να λετε ΣΕ ΟΛΑ ΟΧΙ και καν δεν τα εξεταζετε,,,μηπως να το κλειδωνατε; Ουτως η αλλως γραμμενα τα εχετε αυτα που λεμε.Συνεχως εμεις προτεινουμε και εσεις λετε οχι.Και οκ..αν δεν γινεται κατι μαζι σας,αλλα Εδω βλεπετε το παραλογο της ιστοριας με τα ριακτιονς και λετε παλι οχι,απλα να μην τα χρησιμοποιουμε!!!!!!!!! :jumpy: Και ειναι κατι πολυ απλο,σιγα το δυσκολο...απλα οι παλιοι μοντ ...και η θεια μου κλαιει στο μνημα και..και...και..

Ε..κλειδωστε το το ρημαδι.Τσαμπα πληκτρολογημα;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το κόκκινο φατσάκι της αντίδρασης του θυμού (το "έλεος") , μόνο εγώ το θεωρώ αρκετά επιθετικό;
Δεν το θεωρεις μονο εσυ.Ολοι μας το θεωρουμε ακρως επιθετικο και κακασχημο και κακοβουλο,και η πλακα ειναι οτι η ΟΔ λεει οτι δεν εχει dislike για να μην δυσαρεστουνται οι χρηστες. :hehe:

ΥΓ Επισης ΝΑΙ θελω σε καποια ποστ να δηλωνω την αντιθεση μου,ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΛΟς..., απλα μια αντιθεση..πρεπει να βαζω φατσα ελεους ή τιποτα; ΓΙΑΤΙ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Πλάκα-πλάκα, από προτάσεις στο πρόσφατο παρελθόν, μόνο η δεύτερη "κουβεντούλα χωρίς θέμα" υλοποιήθηκε.

Εμένα μου αρέσει αυτό το αμφίσημο των ριακσιονς πάντως. Έκτος από τα like/thanks/διορατικός που νόμιζω φαίνεται το θετικό τους πρόσημο, τα υπόλοιπα είναι όπως τα ερμηνεύει ο καθένας, πχ.

:laugh: : κοίτα να δεις / γελάω με τις *** που λες
:confused: : έλα μου; / μα τι *** λες
:cry_x:: λυπάμαι γαμώτο / λυπάμαι για τις *** που λες
:eek: : τι είπες τώρα; / έχω σοκαρίστει με τις *** που λες
:angry: : ντροπή τους / έχω εκνευριστεί με τις *** που λες

Όλοι ικανοποιήμενοι :happy:.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Παίζει να γίνει κάποια ρύθμιση/autoresizing για τέτοιες εικόνες καλή ώρα;
Στο κινητό δεν ξέρω πως φαίνονται, αλλά από pc είναι αδικαιολόγητα μεγάλες.


 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,837 μηνύματα.
Παίζει να γίνει κάποια ρύθμιση/autoresizing για τέτοιες εικόνες καλή ώρα;
Στο κινητό δεν ξέρω πως φαίνονται, αλλά από pc είναι αδικαιολόγητα μεγάλες.


Εννοείς τα screens από κινητό; Γενικά φαίνεται το max-width να είναι το width του post content.
Αν κάποιος θέλει να μικρύνει την εικόνα, το κάνει από τον editor πιάνοντας την κάτω δεξιά άκρη και κουνώντας το ποντίκι.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Μωρέ αυτό το ξέρω αλλά αυτό εξαρτάται απ' το αν θα μπει στον κόπο ο ποσταριστής να την μειώσει.
Και τώρα που το τσέκαρα από κινητό, από εκεί φαίνεται νορμαλ (λογικό, είναι ίδιες οι αναλογίες).
Οπότε αυτός που θα ρίξει σκρινσοτ από κινητό δε θα μπει στον κοπό να το μικρύνει γιατί του φαίνεται οκ στο μάτι, αλλά στο πισι θα βγει αυτό το μακρυνάρι.

Τεσπά, γιόλο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Πλάκα-πλάκα, από προτάσεις στο πρόσφατο παρελθόν, μόνο η δεύτερη "κουβεντούλα χωρίς θέμα" υλοποιήθηκε.

Εμένα μου αρέσει αυτό το αμφίσημο των ριακσιονς πάντως. Έκτος από τα like/thanks/διορατικός που νόμιζω φαίνεται το θετικό τους πρόσημο, τα υπόλοιπα είναι όπως τα ερμηνεύει ο καθένας, πχ.

:laugh: : κοίτα να δεις / γελάω με τις *** που λες
:confused: : έλα μου; / μα τι *** λες
:cry_x:: λυπάμαι γαμώτο / λυπάμαι για τις *** που λες
:eek: : τι είπες τώρα; / έχω σοκαρίστει με τις *** που λες
:angry: : ντροπή τους / έχω εκνευριστεί με τις *** που λες

Όλοι ικανοποιήμενοι :happy:.
Updated μετά τις νέες εξελίξεις:

:clapping:: μπράβο ρε τσάκαλε πάντα τέτοια / μπράβο σοφή η *** που πέταξες
(facepalm) : κοίτα τι λέει ρε / έλεος με τις *** που λες.


Πάντως on topic μια χαρά είναι τα νέα emoji απλά το ένα μπράβο ( τρόπαιο ) μαζί με το άλλο μπράβο ( παλαμάκια ) λίγο πολύ το ίδιο meaning δεν θα έχουν;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,837 μηνύματα.
Πάντως on topic μια χαρά είναι τα νέα emoji απλά το ένα μπράβο ( τρόπαιο ) μαζί με το άλλο μπράβο ( παλαμάκια ) λίγο πολύ το ίδιο meaning δεν θα έχουν;
Σαν εικονίδια παραπέμπουν στο ίδιο, και ίσως υπάρξει μπέρδεμα σε χρήστες από smartphones που δεν βλέπουν τους τίτλους όταν τα δίνουν (στο PC φαίνονται αν κάνεις hover).
Το ένα είναι Ευχαριστώ
και το άλλο είναι Μπράβο


Επίσης μπέρδεμα μπορεί να υπάρξει μεταξύ του Μπερδεύτηκα
και του Έλεος
, πάλι επειδή δεν φαίνονται οι τίτλοι στα smartphones :/:
Θα δω μήπως υπάρξει πρόβλεψη να φαίνονται οι τίτλοι στα κινητά ούτως η άλλως.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Σαν εικονίδια παραπέμπουν στο ίδιο, και ίσως υπάρξει μπέρδεμα σε χρήστες από smartphones που δεν βλέπουν τους τίτλους όταν τα δίνουν (στο PC φαίνονται αν κάνεις hover).
Το ένα είναι Ευχαριστώ
και το άλλο είναι Μπράβο


Επίσης μπέρδεμα μπορεί να υπάρξει μεταξύ του Μπερδεύτηκα
και του Έλεος
, πάλι επειδή δεν φαίνονται οι τίτλοι στα smartphones :/:
Θα δω μήπως υπάρξει πρόβλεψη να φαίνονται οι τίτλοι στα κινητά ούτως η άλλως.
Ωπα...τωρα τα ειδα! Μπραβο..ευχαριστουμε πολυ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και επιτελους...εφυγε εκεινη η απαισια κοκκινη φατσα η τοσο επιθετικη και μπηκε κατι που δειχνει την διαφωνια αλλα δεν ειναι επιθετικο.ΜΠΡΑΒΟ!
ΟΚ...επιασαν τοπο οι φωνες μας! :hehe:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ ωραία τα καινούρια εικονίδια και σας ευχαριστούμε πολύ...:)

Κάποια στιγμή, ίσως θα βοηθούσε να μπει ως επιλογή και αυτό : :offtopic:

Είναι σύνηθες φαινόμενο κάποια posts να είναι πολύ συχνά...εκτός θέματος. Ίσως θα ήταν βοηθητικό (για να μη συμβαίνει συχνά κάτι τέτοιο ή έστω να περιοριστεί...) και πλήρως αντιπροσωπευτικό του τί ακριβώς θέλουμε να δείξουμε - χρησιμοποιώντας το - να υπήρχε το συγκεκριμένο εικονίδιο ως επιλογή...

Με την ισχύουσα κατάσταση - όταν αυτό συμβαίνει - πρέπει να προστάρεις για να το πεις (βάζοντας, ίσως, και το εν λόγω emjoi...). Οπότε, είτε αδιαφορείς, είτε το αποφεύγεις, είτε το λες και κουβέντα στην κουβέντα χάνεται το νόημα...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Να βάλουμε την λειτουργία !Remind in ( x )days όπως το ρεντιτ έτσι ώστε όταν απαντάμε αυτό σε ένα μήνυμα αυτόματα να δημιουργηθεί ειδοποίηση για το συγκεκριμένο μήνυμα όταν φτάσουν οι (Χ) μέρες ?
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Θα μπορούσε να προστεθεί ένα reaction που να δηλώνει ότι νοιαζόμαστε ή να εκφράζει τη συμπόνια μας (όπως συμβαίνει στο Facebook), ώστε το νόημα του μηνύματός μας να είναι πιο στοχευμένο. Υπάρχουν, για παράδειγμα, φορές που θέλω να δώσω κουράγιο σε κάποιον και να μοιραστώ την αισιοδοξία μου. Το «λυπάμαι» ναι μεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε κάποιες περιπτώσεις, αλλά η χρήση του θεωρώ ότι έχει περισσότερο αρνητική/απαισιόδοξη χροιά.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.
Θα μπορούσε να προστεθεί ένα reaction που να δηλώνει ότι νοιαζόμαστε ή να εκφράζει τη συμπόνια μας (όπως συμβαίνει στο Facebook), ώστε το νόημα του μηνύματός μας να είναι πιο στοχευμένο. Υπάρχουν, για παράδειγμα, φορές που θέλω να δώσω κουράγιο σε κάποιον και να μοιραστώ την αισιοδοξία μου. Το «λυπάμαι» ναι μεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε κάποιες περιπτώσεις, αλλά η χρήση του θεωρώ ότι έχει περισσότερο αρνητική/απαισιόδοξη χροιά.
Αυτό το έχω σκεφτεί και εγώ. Και ειλικρινά πολλές φορές θέλω να χρησιμοποιήσω ακριβώς την αντίδραση του «Νοιάζομαι» σε ορισμένα μηνύματα εδώ. Θα ήταν πολύ καλό addition.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Κανένας αποτελεσματικός anti-spam μηχανισμός; Έχει παραγίνει το κακό με ορισμένα μέλη σε συγκεκριμμένα θρεντ να περιμένουν με ένα άκυρο ειδησεογραφικό λινκ ή με ο.τιδήποτε άκυρο τέλος πάντων να το πετάξουν μόλις γράψεις....
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,861 μηνύματα.
Κανένας αποτελεσματικός anti-spam μηχανισμός; Έχει παραγίνει το κακό με ορισμένα μέλη σε συγκεκριμμένα θρεντ να περιμένουν με ένα άκυρο ειδησεογραφικό λινκ ή με ο.τιδήποτε άκυρο τέλος πάντων να το πετάξουν μόλις γράψεις....
Το καλύτερο είναι να το συζητάς με τα μέλη πρώτα. Γιατί μπορεί να έχουν και κάποιο άλλο λινκ που να αποδεικνύει αυτά που λένε.
Εγώ έτσι κάνω πάντα.
Όταν δεν πείθομαι, βάζω λινκ που αποδεικνύει ότι αυτό που παραθέτουν είναι ιστότοπος που αναπαράγει σχεδόν αποκλειστικά φεηκ νιουζ.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Το καλύτερο είναι να το συζητάς με τα μέλη πρώτα. Γιατί μπορεί να έχουν και κάποιο άλλο λινκ που να αποδεικνύει αυτά που λένε.
Εγώ έτσι κάνω πάντα.
Όταν δεν πείθομαι, βάζω λινκ που αποδεικνύει ότι αυτό που παραθέτουν είναι ιστότοπος που αναπαράγει σχεδόν αποκλειστικά φεηκ νιουζ.
Συζητάω με όσους έχουν εκδηλώσει πρόθεση να συζητήσουν τη κατάσταση. Γινόμεθα όμως μάρτυρες ενός spam το οποίο δεν είναι και το πιο ωραίο. Στις περισσότερες περιπτώσεις ο πομπός των μηνυμάτων δεν έχει ως δέκτη αυτών που έγραψε ή τα όσα έγραψε αλλά γράφει άλλα πράγματα στο καπάκι συνεχώς ή απαντάει σε άλλους πάλι στο καπάκι δημιουργώντας μία ύποπτη συμπεριφορά. Δεν μπορεί όλα να είναι τόσο τυχαία πια.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top