e-steki Feedback thread

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δημητρα, εγω ξερω οτι αν χρειαστει , για ενα ατομο που μας ενδιαφερει, θα ανοιξουμε και το msn, αντι να χαλιομαστε μεσα σε ενα φορουμ.Παντως μη στενοχωριεσαι, εγω φταιω. Με αδικεις,αλλα δε θα συνεχισω εδω.
------------------------------------------------------------------------------

Παναγιωτη/Exposed thanks για τις απαντησεις. :)
------------------------------------------------------------------------------

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
1.Οταν επιλεγουμε να κανουμε ενα φορουμ "διαβασμενο", το τοπικ που βρισκεται απο πανω σαν αρχι-sticky παραμενει με bold. Ή θα βολευε να βγαινει και απο αυτο το bold, ή θα πρεπει να υπαρχει αλλος τροπος αν θελετε να φαινεται στο ματι (που και τιποτα να μην εχει παλι φαινεται γιατι ειναι ψηλα δλδ).

Δεν κατάλαβα.
Τα featured topics.Ειναι πανω απο τα υπολοιπα. Και ειναι με bold ο τιτλος τους. Οταν κανουμε ενα φορουμ "διαβασμενο", ολα βγαινουν απο bold, εκτος απο αυτο και ετσι φαινεται σαν μη διαβασμενο.

Προσωπικά συμφωνώ, αλλά απ'οτι θυμάμαι είχε συζητηθεί και η πλειοψηφία της ΟΔ είχε άλλη γνώμη.
Ισως θα πρεπει να ξανασυζητηθει μια και αποτελει ενα απο τα συχνα παραπονα, ενω παραλληλα προσθετει επιπλεον δουλεια στους συντονιστες, χωρις να χρειαζεται πολλες φορες.

Απο τη στιγμή που υπάρχει η επιλογή να μην εμφανίζονται οι υπογραφές, το θεωρώ περιττό.
Η επιλογη αυτη βγαζει τελειως τις υπογραφες ομως. Εγω λεω να υπαρχει μια μονο για τις εικονες, καθως αυτες κουραζουν μερικες φορες, ή μερικα ατομα, και οχι το κειμενο. :)

Υπάρχει ήδη η επιλογή να εμφανίζονται μόνο τα μέλη ή μόνο οι επισκέπτες. Τώρα να προσθέσουμε και επιλογή Μέλη+επισκέπτες, θεωρώ οτι δεν αξίζει σε σχέση με τον κώδικα που απαιτεί.
Nαι την ειδα, απλα ελεγα αμα δεν ειναι δυσκολο, να φαινοντουσαν μονο οι ανθρωποι, χωρις τα spiders.Δε πειραζει :)

Ακόμη κι αν υπάρχει ανάγκη για συντονιστές, καλύτερα να τρέχουμε εμείς, παρά να μπει κάποιο ακατάλληλο μέλος στην ομάδα
Σαφως. Απο την αλλη, οταν τρεχουν οι υπαρχοντες, και δε γινονται ολα οπως πρεπει, και δεν περνανε καλα και οι ιδιοι, οποτε παλι προβλημα υπαρχει. Σιγουρα θελει συζητηση το ποιος θα μπει, (θυμαμαι πολλες), χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι και πολυ δυσκολο να βρεθει καποιος, ή οτι αν δεν μας κανει δε μπορουμε να τον αποδεσμευσουμε και παλι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Μονο οσον αφορα το θεμα των περισσοτερων Mods:

Αν και ειναι προφανες οτι μονο οι admins μπορουν να ξερουν ποσοι mods χρειαζονται για την ευρυθμη λειτουργια τους φορουμ τους, εγω προσωπικα νομιζω οτι ειναι ηδη πολλοι, και οχι οτι χρειαζονται περισσοτεροι!

(τουλαχιστον αυτο ειχα θεωρησει οταν ειχα δει πριν μηνες ποσοι ειναι οι mods σε σχεση με το ποσα ατομα Postαρουν τακτικα, και ποσα θεματα υπαρχουν. Πιθανως τωρα να εχουν αλλαξει οι συσχετισμοι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Βασικα δεν ειναι μονο ποσοι ειναι αριθμητικα, αλλα κυριως ποσο μπορουν να μπαινουν, ποσο χρονο εχουν, και ποσο κουραγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Καλή μου Κουέ, κι εγώ χρησιμοποίησα το ίδιο φατσουλίνι που χρησιμοποίησες κι εσύ. Επίσης είπα πως δεν προσβάλομαι τόσο εύκολα. Σχήμα λόγου το "προσβάλω", η όλη απάντησή σου προσωπικά σε μένα φανέρωνε μια κάποια ενόχληση. Ήθελα απλά να επισημάνω ότι δεν μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα και να μη λυπάσαι για λογαριασμό οποιουδήποτε έχει διαφορετική άποψη από εσένα.

Επί της ουσίας τώρα...


Συγγνώμη αλλά θέλω να προσθέσω κάτι ακόμα προς "υπεράσπιση" της ΟΔ για την αυστηρή της διαχείριση σε κάποια ζητήματα.

Δε θα αναφέρω φυσικά ονόματα χρηστών αλλά είναι καλό για να δείτε ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ και πως αλλάζουν οι απόψεις από χρήστη σε χρήστη και πόσο δύσκολο είναι να τους έχεις ικανοποιημένους όλους.
Αυτές τις μέρες έχουμε δεχτεί λοιπόν ρεπορτ...
1) για το τωρινό αβαταρ της Giovanna ότι είναι too much
2) για έκφραση χρήστη που έγραφε τη λέξη μ@λ@κ@ς με παπάκια λέγοντας ότι το να χρησιμοποιούμε παπάκια δεν αλλάζει κάτι και ότι η κακιά λέξη έχει ειπωθεί.
3) για διάφορες φωτό και υπογραφές ως προκλητικές κλπ που η ΟΔ άφησε ως έχουν
(αυτές τις πληροφορίες τις δίνω από μόνη μου στο κοινό και δεν έχω πάρει την σύμφωνη γνώμη της ΟΔ... ελπίζω να μην κάνω λάθος που τα γράφω)



Εννοείται ότι δεν τίθεται θέμα να πιάσουμε κουβεντούλα για το αν οι χρήστες έχουν δίκιο ή άδικο, αν είναι υπερβολικοί ή όχι, αν κάνουν λάθος ή αν έχουν δίκιο.
Εγώ αυτό που θέλω να κάνω γνωστό σε όλους είναι ότι αυτό που μπορεί κάποιος να το βλέπει πολύ αυστηρό κι αστεία μεταχείριση, για κάποιον άλλον μπορεί να σοβαρό.
Κι αυτή ακριβώς τη μέση οδό καλείται να ικανοποιήσει η ΟΔ για ΟΛΟΥΣ τους χρήστες ανεξαιρέτως.


Αυτά που μας λέει εδώ η Κουέ είναι ιδιαίτερα σημαντικά, νομίζω ότι έχει δίκιο και ότι θα πρέπει να προσεχτούν από όλους τους συνομιλητές.

Ακριβώς επειδή βασική αρχή της δημοκρατίας είναι να μπορεί ο καθένας να έχει τη δική του άποψη επί των πραγμάτων, δεν δικαιούται κανένας να καθορίσει γραπτώς και με ακρίβεια το τι είναι τέχνη και τι πορνογραφία, το τι είναι όμορφο και τι άσχημο, ούτε μπορεί κανείς να καθορίσει την ηθική του καθενός, γιατί κάτι τέτοιο θα παρέπεμπε σε ολοκληρωτικό σύστημα τύπου Όργουελ. Γι' αυτόν το λόγο, η απόφαση για το αν ένα συγκεκριμένο έργο ή μια συγκεκριμένη πράξη ξεφεύγει από τα όρια του θεμιτού και του επιτρεπτού, αναγκαστικά λαμβάνεται από κάποιον εντεταλμένο θεσμό, φορέα ή λειτουργό της πολιτείας.

Για παράδειγμα, ο ελληνικός νόμος ορίζει ότι όποιος έχει την κηδεμονία ή την επιμέλεια ενός παιδιού έχει το δικαίωμα να παίρνει αποφάσεις για την τύχη του, "αρκεί να μην έρχεται σε αντίθεση με τα χρηστά ήθη". Καταλαβαίνετε ότι ο όρος "χρηστά ήθη" περιγράφει ουσιαστικά το "άγραφο δίκαιο" όπως το ονομάζουμε, το οποίο φυσικά μπάζει πολύ νερό, αφού πράγματι μπορεί δυνητικά να χρησιμοποιείται κατά το δοκούν.

Ο λόγος που ο νομοθέτης λαμβάνει αυτήν τη μέριμνα, είναι ότι δεν υπάρχει τρόπος να περιγραφούν με ακρίβεια και χωρίς ελλείψεις όλες οι περιπτώσεις όπου το δικαίωμα του κηδεμόνα βρίσκει τα όριά του. Ο νομικός μας πολιτισμός λοιπόν, θέτει τον άνθρωπο-δικαστή ως κριτή του άγραφου δικαίου παίρνοντας αναγκαστικά το ρίσκο του ανθρώπινου λάθους.

Δεν υπάρχει καμμία περίπτωση όλοι να έχουμε την ίδια πολιτική, πολιτιστική ή αισθητική άποψη. Εμένα για παράδειγμα μου φαίνεται πολύ όμορφο το avatar της Gio, ενώ πέραν του ορίου προκλητικό (αν και με υπέροχα έμμεσο πλην σαφή τρόπο) η υπογραφή του Ifrit, μιλώντας θεωρητικά, ας μην θεωρήσει κανείς ότι κάνω κάποιο παράπονο. Κάποιος άλλος μπορεί να έχει διαφορετική άποψη, ένας τρίτος μία άλλη κ.ο.κ.

Συνεπώς πολλά θέματα, όπως και το τι αποτελεί οφτόπικ, όπως έχει προκύψει από τη μακροσκελή έως τώρα συζήτηση, εναπόκεινται αναγκαστικά στην κρίση της ΟΔ. Φυσικά δεν μπορεί να συμφωνήσουν όλοι οι χρήστες με την κρίση αυτή. Έχετε ακούσει ποτέ σας Έλληνα που να μην έχει κάποιο λόγο να γκρινιάζει με την κάθε είδους εξουσία, με τον δήμαρχο, το μπάτσο, τον παπά, τον πρόεδρο της ομάδας, τον πρωθυπουργό (τον οποίο φυσικά ξαναψηφίζει), το βασιλιά ή το Θεό;:D

Συνεπώς θα πρέπει κι εμείς οι χρήστες να ξέρουμε πότε να σταματούμε τις υπερβολικές αντιδράσεις και να μην πιστεύουμε ότι όταν κάποιος κρίνει διαφορετικά από εμάς, είναι οπωσδήποτε μεροληπτικός και κακόβουλος. Από την άλλη πλευρά, θα πρέπει και τα μέλη της ΟΔ να διατηρήσουν μια συνθήκη ισορροπίας: Την αξιοπιστία τους. Θα πρέπει δηλαδή να πείσουν την "κοινή γνώμη" ότι γενικά κρίνουν με γνώμονα την αρχική ιδρυτική φιλοσοφία του στεκιού και όχι με βάση τις προσωπικές τους συμπάθειες ή αντιπάθειες, ώστε και οι χρήστες να μάθουν να σέβονται την κρίση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Επισης θα ηταν ομορφο, οπως γινεται με τις υπογραφες, να μπαινει καθε τοσο ενα θεμα για τα άβαταρ, και να εχει μια ευχαριστη θεματικη ομοιομορφια η φαση (για οσους συμμετεχουν). Αυτο μπορει να συνδυαστει και με την υπογραφη αν θελετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Επισης θα ηταν ομορφο, οπως γινεται με τις υπογραφες, να μπαινει καθε τοσο ενα θεμα για τα άβαταρ, και να εχει μια ευχαριστη θεματικη ομοιομορφια η φαση (για οσους συμμετεχουν). Αυτο μπορει να συνδυαστει και με την υπογραφη αν θελετε.

Αυτο γινεται για το παιχνιδι που υπαρχει, που και παλι δεν συμμετεχουν ολοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Την καλύτερη...
Πολύ καλό:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top