e-steki radio

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
νομιζω οτι φτανει να εχεις winamp. καποια στιγμη ο valder θα δωσει καποιο link ε θα πατησεις πανω στο λινκ και εισαι οκ

νομιζω εε; ;)
Έτσι ακριβώς είναι... Το shoutcast είναι τεχνολογία streaming audio, δηλ. μετάδοση ήχου μέσω internet. Εκπομπές shoutcast υπάρχουν πολλές (αλλά του Valder μία!). Για περισσότερες πληροφορίες αλλά και για ένα κάρο free ραδιοφωνικούς σταθμούς μέσω winamp, εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Την διεύθυνση βασικά ήθελα. Ξέρω τι είναι shoutcast... :P

Το winamp έχει και τηλεόραση, αλλά... έχετε καμιά διεύθυνση κ για τηλεοπτικούς σταθμούς;

i know... offtopic! αλλά τι να κάνω; Αν έχω απορία να μην ρωτήσω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγώ το ακουγα και απο windows media:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
εγώ το ακουγα και απο windows media:hmm:

Ωραία... μπορείς να μου πεις την διεύθυνση; έστω σε ΠΜ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Ωραία... μπορείς να μου πεις την διεύθυνση; έστω σε ΠΜ
Δεν νομίζω να έχει νόημα μιας και ο valder λιγο πριν την εκμπομπη ανακοινώνει την διευθύνση, συνήθως στην κουβεντούλα χώρις θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
ΑΑΑΑ μάλιστα! Ευχαριστώ! Ελπίζω να ακούσω και καμιά εκπομπούλα αν τύχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδια αμα θελετε να κανουμε ραδιωφωνο εγω ευχαριστως να σας δωσω την φωνη μου και την μουσικη μου οποτε μπορω (συχνα δλδ) αλλα θελω περισοτερες πληροφοριες οπως, θα χρηαστω καπιο plug-in; Αν ναι απο που θα το κατευασω;Αν οχι τι ρυθμισεις πρεπει να κανω; Πως θα κανωνιζω ποτε θα ακουγετε τραγουδι και ποτε το μικροφωνω μου;
Αντε, θα γινω djης, θα κανω και δικη μου εκπωμπη, μαθενω και κιθαρα... μουσικο μελλον με βλεπω να εχω:clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akpe

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ξεθάβω λίγο το post (αν και αναφέρεται σε radio του e-steki) για να ανακοινώσω οτι εδώ και λίγο καιρό κάνω webradio σε φιλικό server με γραμμές στον αέρα και τα ρέστα :P

Adver δεν κάνω, αν ενδιαφέρεται κανείς να ακούσει την επόμενη φορά πείτε μου :p εκπομπούλα αφιερωμένη στο στέκι κ έτσι...αλλά καί με δική σας συμμετοχή :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Όταν κάνεις εκπομπή πες το μας εσύ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akpe

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
[σπαμ] Χμ οκ με ψήσαν κ άλλοι και ξεκίνησα ξέμπαρκα :p
Άντε όλο το δίωρο αφιερωμένο :clapup:[/σπαμ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
αν κρίνω από το αβατάρι θα ακούσουμε καλό πράμα :)

skid row για αρχή, not bad :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akpe

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
γρμφ κάποιος με καταράστηκε και το κομματάκι του bon jovi έσκισε στην κυριολεξία το μικρόφωνο...όλα ok τώρα... ερασιτέχνες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εγώ γιατί δεν μπορώ να ακούσω??
:hmm::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akpe

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Χμ δοκίμασες μέσω winamp ή media player?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ωπ, τώρα χώνεις. δε δίνω αύριο :D

ψ. βάλε κι ένα pain of salvation και χ3σε τις αναλύσεις περί βαλεντίνου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,135 μηνύματα.
Σέρβερ Πολυτεχνείου μυρίζομαι.....:hmm:

Ύπουλη κίνηση...:P Μπορείς να σηκώσεις τα άντερα σου εκεί απο χρήστες... Τι να σου κάνω εγω με το σπιτικό ράδιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
akpe σε ακούω κι εγώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Ρε Βαλ, όταν κάνεις τις δικές σου εκπομπές, τι encoding βάζεις στα mp3; Δε σε περιορίζει το upload της dsl σε 4-5 χρήστες το πολύ (ακόμα και 32 Kbps να βάλεις);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αντώνη αν μπορείς βάλε και ένα Astronomy (Blue Oyster Cult) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
οκ τώρα ακούω:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top