Eurobasket 2017

Eurobasket 2017

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 21)
  • Ισπανία

    Ψήφοι: 10 47.6%
  • Λιθουανια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γαλλια

    Ψήφοι: 3 14.3%
  • Σερβια

    Ψήφοι: 1 4.8%
  • Ελλάδα

    Ψήφοι: 4 19.0%
  • Ιταλια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Τσεχια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λετονια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κροατια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ισραηλ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Τουρκια

    Ψήφοι: 1 4.8%
  • Φιλανδια

    Ψήφοι: 1 4.8%
  • Ρωσία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σλοβενία

    Ψήφοι: 1 4.8%
  • Ουγγαρια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γεωργια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γερμανια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βελγιο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Πολωνια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αλλη (γραψτε στα σχολια)

    Ψήφοι: 0 0.0%

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής έχω πετύχει 3/3 : Σλοβενία, Γερμανία, Ιταλία. Καλά τα πάω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,025 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής έχω πετύχει 3/3 : Σλοβενία, Γερμανία, Ιταλία. Καλά τα πάω...:P

Μας φορεσες γυαλιά ολους τους άντρες... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Μας φορεσες γυαλιά ολους τους άντρες... :hmm:
Μεσιέ, όχι να το παινευτώ, αλλά στα αθλητικά μάλλον ούτε τα αγοράκια μπορούν εύκολα να με 'προσπεράσουν'. (Σε γνώσεις εννοώ)
Το καλύτερο είναι -ειδικά στο μπάσκετ- όταν κάθεσαι κερκίδα ΟΑΚΑ και σχολιάζεις τα του αγώνα/τακτικής με τη φίλη σου, και οι γύρω γύρω σε κοιτούν με μισό μάτι...:P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
25-17 νικαμε!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
Ναι 77-64 τελος άντε γεια Λιθουανία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Μωρή Ελλαδάρααααα !!!


Ο Μίσσας ζητά Υπόκλιση...



...Εντωμεταξύ... 4/4 σωστές προβλέψεις... Αρχίζω και ανησυχώ...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κερδίσαμε την Λιθουανία μετά από 11 χρόνια σε ένα φοβερό για την Ελλάδα ματς.Τώρα Φώτη τι έγινε νικήσαμε;; Αποκλείστηκε η Γαλλία στους 16;; η Ελλάδα στους 8!!! Να σαι καλά που μας παρότρυνες να ασχοληθούμε με την Ελλάδα

Τουλαχιστον η Γαλλια περασε οχι σαν κατι αλλους που εχουν 1 νικη και εναν προπονητη 40.000 €!!!!!!!!

Είδες η Γαλλία δεν πέρασε στους 8 με τον ακριβό προπονητή όχι σαν κάτι άλλους που περάσανε με τον Μίσσα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelo27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Angelo27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά για την ΤΡΟΜΕΡΗ εμφάνισή τους, Σλούκας, Καλάθης, Μπουρούσης, Παπανικολάου, Θανάσης (το τρίποντό του το κερασάκι στην τούρτα) και φυσικά στον Κώστα Μίσσα που βούλωσε μερικά στόματα μετά την τεράστια γκρίνια που επικρατούσε από Ελληναράδες προπονητές του καναπέ που το μόνο που κάνουν είναι να κατηγορούν τον προπονητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,860 μηνύματα.
H Ελλάδα έδειξε χαρακτήρα και έδωσε ένα μάθημα στους φίλους του forum που την αμφισβήτησανε.
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Πόνεσε κοσμάκι το σημερινό ματσάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
H Ελλάδα έδειξε χαρακτήρα και έδωσε ένα μάθημα στους φίλους του forum που την αμφισβήτησανε.
:whistle:

Σε εσένα αναφέρεσαι?
Γιατί εγώ θυμάμαι να προβλέπεις Λιθουανία νικήτρια παρότι αναφωνούσες για την Ελληνική ψυχή/μαχητικότητα κοκ.
Εγώ πάλι, που κριτίκαρα έντονα την Εθνική (που επ 'ουδενί δεν έπαιζε μέχρι προσφάτως σύμφωνα με τις δυνατότητές της), προέβλεψα νίκη της σήμερα... (προηγούμενη σελίδα του thread)


Οπότε καλέ μου Akiko, το κακό δεν είναι να ασκείς κριτική με βάση τα γεγονότα. Το κακό είναι να τα παρουσιάζεις όλα μέλι-γάλα, και τη στιγμή της 'απόφασης' να ποντάρεις στους "απέναντι". (όχι μόνο στον αθλητισμό αυτό φυσικά...)


Να είσαι σίγουρος ότι η κριτική που ασκήθηκε σε όλη την ελληνική αποστολή, καθώς και τα διάφορα σχόλια/δηλώσεις ένθεν και ένθεν, έπαιξαν καταλυτικό ρόλο σε αυτό το πείσμα και το χαρακτήρα που αναφέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι παιχτούρα που είσαι ρε Σλούκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,860 μηνύματα.
Σε εσένα αναφέρεσαι?
Γιατί εγώ θυμάμαι να προβλέπεις Λιθουανία νικήτρια παρότι αναφωνούσες για την Ελληνική ψυχή/μαχητικότητα κοκ.
Εγώ πάλι, που κριτίκαρα έντονα την Εθνική (που επ 'ουδενί δεν έπαιζε μέχρι προσφάτως σύμφωνα με τις δυνατότητές της), προέβλεψα νίκη της σήμερα... (προηγούμενη σελίδα του thread)


Οπότε καλέ μου Akiko, το κακό δεν είναι να ασκείς κριτική με βάση τα γεγονότα. Το κακό είναι να τα παρουσιάζεις όλα μέλι-γάλα, και τη στιγμή της 'απόφασης' να ποντάρεις στους "απέναντι". (όχι μόνο στον αθλητισμό αυτό φυσικά...)


Να είσαι σίγουρος ότι η κριτική που ασκήθηκε σε όλη την ελληνική αποστολή, καθώς και τα διάφορα σχόλια/δηλώσεις ένθεν και ένθεν, έπαιξαν καταλυτικό ρόλο σε αυτό το πείσμα και το χαρακτήρα που αναφέρεις.

Η πρόβλεψη μου στο τέλος ήταν εθνική. Έκανα edit και το άλλαξα πριν αρχίσει ο αγώνας. Άρα δεν πόνταρα με τους απέναντι.

Άσκησα κριτική αλλά χρησιμοποιώντας επιχειρήματα:
1) Σώστα έκραξα το Γιάννη Αντενοκούμπο γιατί ενώ μας πουλούσε πατριωτισμό και άλλα τέτοια είπε ΟΧΙ στην εθνική για τα δολλαρια. Ακόμα χειρότερα όταν τον άδειασαν οι παράγοντες της εθνικής αυτό έκανε σαν να μην άκουγε.
2) Έκραξα την FIBA που έβαλε στο top5 τη τάπα του Αντενοκούμπο. Καθαρό φάουλ όσο και αν πιστεύετε το αντίθετο.
3) Υπερασπίστηκα τον Μπουρούση. Κάποιοι τον αμφισβητούσαν. Την αξία του την έδειξε σήμερα. Όσο και να μην το συμπαθείτε κάποιοι δεν συγκρίνεται με Παπαγιάννη.
4) ΘΕωρώ το καλύτερο παιχνίδι του Αντενοκούμπου σήμερα. Έπαιξε λίγο αλλά ήταν ουσιαστικός και δεν έκανε λάθη. Μπράβο του γιατί φαίνεται ότι έχει δουλέψει αρκετά το σουτ του. Αντίθετα στα πρώτα παιχνίδια έκανε αρκετά λάθη. Με λίγη συμμετροχή έφυγε σε 2 ματς με 5 φάουλ και τράβηξε χωρίς λόγο φανέλα αντιπάλου του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Παπαγιάννης με Πολωνία και Λιθουανία έχει παίξει εξαιρετικά, ο Μπουρούσης που παραδέχθηκε την ουσιαστικά ανυπαρξία του στα προηγούμενα παιχνίδια, πάλι σήμερα έπρεπε να περάσει ένα ημίχρονο και βάλε για να πάρει μπρος. Κάλλιο αργά παρά ποτέ όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Χτεσινά αποτελέσματα​
Σλοβενια 79 - Ουκρανια 55
Λιθουανία 64 - Ελλάδα 77
Γερμανία 84 - Γαλλία 81
Φιλανδία 57 - Ιταλία 70
με σκουρα αυτές που πέρασαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,860 μηνύματα.
Επειδή θέλω να κλείσω στόματα αλλάζω μια πρόβλεψη:
Ισπανία - Τουρκία

Πιστεύω στην ομάδα της Τουρκίας. Αδικήθηκε στο πρώτο γύρο. Έχει πολύ ποιοτικούς παίκτες και πιστεύω πως θα κάνει την έκπληξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,025 μηνύματα.
Επειδή θέλω να κλείσω στόματα αλλάζω μια πρόβλεψη:
Ισπανία - Τουρκία

Πιστεύω στην ομάδα της Τουρκίας. Αδικήθηκε στο πρώτο γύρο. Έχει πολύ ποιοτικούς παίκτες και πιστεύω πως θα κάνει την έκπληξη.

Πιστευεις στην εδρα οπως εγινε και με την Φιλανδια οπως στον πρωτο γυρο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,860 μηνύματα.
Πιστευεις στην εδρα οπως εγινε και με την Φιλανδια οπως στον πρωτο γυρο;

Θα πω μια λέξη:
Μαχμούτογλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Και εγώ άλλη μία...

Gasol (θες Pau, θες Marc;; Δεν έχω θέμα)


[Εγώ δε θέλω να κλείσω στόματα. Τα 'ανοιχτά' της έκπληξης, τα προτιμώ! :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,860 μηνύματα.
:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top