Euroleague 2023-2024

Νικητής Ευρωλίγκας για τη σεζόν 2023-2024
This poll will close: .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Άλμπα Βερολίνου

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αναντόλου Εφές

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αρμάνι (Ολύμπια) Μιλάνο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ερυθρός Αστέρας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βίρτους Μπολόνια

    Ψήφοι: 1 4.5%
  • Μονακό

    Ψήφοι: 3 13.6%
  • Βιλερμπάν

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μπαρτσελόνα

    Ψήφοι: 1 4.5%
  • Μπασκόνια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μπάγιερν Μονάχου

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φενέρμπαχτσε

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ρεάλ Μαδρίτης

    Ψήφοι: 5 22.7%
  • Βαλένθια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Παρτιζάν

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ολυμπιακός

    Ψήφοι: 8 36.4%
  • Παναθηναικός

    Ψήφοι: 4 18.2%
  • Ζάλγκιρις

    Ψήφοι: 0 0.0%

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 640 μηνύματα.
Εγώ ανυπομονώ για το επόμενο παιχνίδι του ΠΑΝΤΟΚΡΑΤΟΡΑ πλέον και αυτο μου αρκεί για την ώρα

Η υπομονή είναι αρετή

IMG_1838.jpeg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

IMG_1839.jpeg
Επίσης η απόκτηση παίκτη στον παναθηναικο είναι δεδομένη σύμφωνα και με πηγές μου.

Ο Ολυμπιακός έχει θέματα τα οποία με την νίκη κοντρα στον ανέτοιμο ΠΑΟ θα κουκουλωθούν. Δεν θέλω και ούτε έχω τη πολυτέλεια χρονικά να μπω στον κόπο να αναλύσω περαιτέρω διότι μόνο εγώ θα καταλάβω όσα πω, πρέπει να χρησιμοποιηθούν βαριές ορολογίες τις οποίες οι bmw enjoyer τις ακούνε μόνο όταν χαζό κοιτάζουν την Δώρα Παντέλη.

(ΥΓ: όλοι οι χαχανουληδες στο χ με τη μπυραρία την Πέμπτη που ήσασταν; Εγώ μόνο τον αγγορφ θυμάμαι)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,588 μηνύματα.
Κάθεσαι σε κάθε αγώνα και φωνάζεις ότι θα σας δείξουμε, έρχεται ο παντοκράτορας κτλ όμως στο τέλος φεύγεις μέσα στα νεύρα επειδή χάνει η ομάδα που υποστηρίζεις με 10 και 25 μονάδες διαφορά. Το χειρότερο είναι ότι μας κάνεις και επίθεση λες και φταίμε εμείς για την αποτυχία του Παναθηναϊκού στο basket τα τελευταία 2 χρόνια. Δεν έχω θέμα με τον Παναθηναϊκό καθώς είναι μια ιστορική ομάδα που έχει κάνει το ελληνικό basket υπερήφανο πολλές φορές. Το θέμα με τον Παναθηναϊκό και με κάθε φανατισμένο οπαδό είναι ότι δεν βλέπει ότι η ομάδα του έχει προβλήματα και το μόνο που κάνει είναι να κάνει επιθέσεις στους υπόλοιπους.

*Ασε τις προβλέψεις και τους πανηγυρισμούς τόσο για τον Παναθηναϊκό όσο και για τον Κασσελακη καθώς στο τέλος χάνουν και την πληρώνουμε εμείς εδώ μέσα 👋👋.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,588 μηνύματα.
Η κατάταξη μετά τα πρώτα παιχνίδια, οι πρώτες εννέα ομάδες είναι και αυτές που κέρδισαν στον πρώτο αγώνα.

IMG_1383.png

IMG_1384.png

IMG_1385.png
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,031 μηνύματα.
Sorry παίδες αλλά την Παρασκευή στηρίζουμε Μπαρτσελόνα.
 

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,031 μηνύματα.
ακροδεξιός και υποστηρίζεις μια κατα βάση αριστερή ομάδα? Δε το περίμενα αυτό..
Δεν υποστηρίζω ομάδες βέβαια ανάλογα την πολιτική ιδεολογία. Μπαρτσελόνα έμαθα να αγαπώ από παιδί από τον θείο μου.

Όσο για τα αριστερά, ακροδεξιά στα οπαδικα. Να φανταστώ δεν έχεις ψάξει καθ'όλου για τον σύνδεσμο Boixos Nois της Barca που είναι δικά μας παιδιά.
 

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Όσο για τα αριστερά, ακροδεξιά στα οπαδικα. Να φανταστώ δεν έχεις ψάξει καθ'όλου για τον σύνδεσμο Boixos Nois της Barca που είναι δικά μας παιδιά.
ένας σύνδεσμος(στον οποίο μάλιστα έχει απαγορευτεί η είσοδος στο γήπεδο) δεν αναιρεί ούτε τις ιδεολογικές καταβολές του συλλόγου ούτε την ιδεολογία που κυριαρχεί στην συντριπτική πλειοψηφία των οπαδών της μπαρτσελόνα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,031 μηνύματα.
ένας σύνδεσμος(στον οποίο μάλιστα έχει απαγορευτεί η είσοδος στο γήπεδο) δεν αναιρεί ούτε τις ιδεολογικές καταβολές του συλλόγου ούτε την ιδεολογία που κυριαρχεί στην συντριπτική πλειοψηφία των οπαδών της μπαρτσελόνα
Εφ'όσον δεν τους ένοιαξαν τους ίδιους η ιστορία της Μπάρτσα θα με νοιάξει εμένα; Η Μπαρτσελόνα άλλως τε εδώ και πολλά χρόνια έπαψε δυστυχώς να είναι εκείνη η αντισυστημική ομάδα που πήγαινε κόντρα στην εμπορευματοποίηση του αθλητισμού, είχε unicef ως χορηγό (που η ίδια πλήρωνε) και άλλα ωραία.

Αφού θες τόσο να το πας πολιτικά, πολιτικά προφανώς προτιμάω Ρεάλ Μαδρίτης (την αγαπημένη ομάδα του Φράνκο τον οποίον υποστηρίζω προσωπικά φουλ). Όμως δεν με νοιάζει η πολιτική στο ποδόσφαιρο. Με την δική σου λογική, γιατί υπάρχουν και κάποιοι αριστεροί οπαδοί της Λάτσιο; Αφού η Λάτσιο έχει εθνικιστική ιστορία (αγαπημένη και του Μουσσολίνι γαρ).
 

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Με την δική σου λογική, γιατί υπάρχουν και κάποιοι αριστεροί οπαδοί της Λάτσιο; Αφού η Λάτσιο έχει εθνικιστική ιστορία (αγαπημένη και του Μουσσολίνι γαρ).
Υπάρχουν αριστεροί οπαδοί της Λάτσιο? Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Οι συγκεκριμένοι έχουν τη φήμη ότι είναι από τους πιο ακροδεξιούς της Ευρώπης. Μπορεί να υπάρχουν κάποιοι λίγοι που έτυχε να έγιναν Λάτσιο χωρίς να γνωρίζουν την ιδεολογία που κυριαρχεί στην εξέδρα, αλλά είναι ουσιαστικά ελάχιστοι και ούτε ακούγονται ούτε φαίνονται καθόλου. Επίσης από όσο ξέρω η Λάτσιο δεν έχει εθνικιστική ιστορία, απλά κυριάρχησε στους οργανωμένους ένας ακροδεξιός σύνδεσμος κι από τότε η κερκίδα της έχει ταυτιστεί με αυτές τις ιδεολογίες
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,031 μηνύματα.
Υπάρχουν αριστεροί οπαδοί της Λάτσιο? Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Οι συγκεκριμένοι έχουν τη φήμη ότι είναι από τους πιο ακροδεξιούς της Ευρώπης. Μπορεί να υπάρχουν κάποιοι λίγοι που έτυχε να έγιναν Λάτσιο χωρίς να γνωρίζουν την ιδεολογία που κυριαρχεί στην εξέδρα, αλλά είναι ουσιαστικά ελάχιστοι και ούτε ακούγονται ούτε φαίνονται καθόλου. Επίσης από όσο ξέρω η Λάτσιο δεν έχει εθνικιστική ιστορία, απλά κυριάρχησε στους οργανωμένους ένας ακροδεξιός σύνδεσμος κι από τότε η κερκίδα της έχει ταυτιστεί με αυτές τις ιδεολογίες
Ρε αδερφέ, με ομάδα γεννιέσαι, δεν αλλάζεις επειδή διαφωνείς με τα πολιτικά. Εννοείται υπάρχουν και αριστεροί και απολιτίκ στην Λάτσιο που δεν ασχολούνται με τους ultras.

Έχουμε και εμείς κάτι τέτοιες ντροπές:
cover-r4x3w400-5dc2fee4d19ce-a8d4238da3b8b8a6d067a707e88570a58be617d2-jpg.jpg


Δηλαδή επειδή και εμείς έχουμε αρκετούς αντιφάδες σουπεράδες θα γίνω παόκι επειδή τα τελευταία χρόνια κουμάντο στην 4 κάνουν δικά μας παιδιά; Εσύ γιατί δεν γίνεσαι χανούμι ας πούμε που η 21 ταιριάζει περισσότερο από την 7 με τις πολιτικές σου απόψεις;

Όσο για την ιστορία της Λάτσιο, όχι. Η Λάτσιο ήταν η αγαπημένη ομάδα του Μουσσολίνι και ταυτίστηκε μαζί του καθώς ο Μουσσολίνι είχε κόντρα με τις ομάδες του βορρά (Ίντερ, Μίλαν, Γιουβέντους). Για αυτό άλλως τε ίδρυσε και την Ρόμα. Η οποία Ρόμα είχε αριστερή ιστορία (αιώνιο μίσος Λάτσιο-Ρόμα) αλλά σήμερα έχουν γίνει και αυτοί ακροδεξιοί (Ο ιστορικός αριστερός τους σύνδεσμος, οι Fedayn, είναι αδελφοποιημένοι με Θύρα 13 και με τους Bad Blue Boys και σήκωσαν και πανό υπέρ τους).
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 640 μηνύματα.
Έχουν γίνει ακροδεξιοί της ρομα……😭 Γιάννη δεν είναι σωστή οπαδική ενημέρωση το Twitter
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,031 μηνύματα.
Έχουν γίνει ακροδεξιοί της ρομα……😭 Γιάννη δεν είναι σωστή οπαδική ενημέρωση το Twitter
Δεν είναι και όπως οι ultras της Λάτσιο αλλά όντως έχουν εθνικιστοποιηθεί αρκετά τα τελευταία χρόνια. Οι μόνοι ξεκάθαρα αριστεροί ultras στην Ιταλία είναι της Λιβόρνο. Ακόμα και της Μίλαν αχταρμάς έχουν γίνει πια.

Για εμένα το όλο θέμα είναι κουβέντα να γίνεται μιας που έτσι κι αλλιώς δεν με ενθουσιάζει ιδιαίτερα ο εθνικισμός στο πλαίσιο του οπαδικού χουλιγκανισμού (τον προτιμώ βέβαια από τους αντίφα). Έχει όμως πλάκα που τόσα χρόνια τους συνδέσμους τους ήλεγχαν antifa και κανείς δεν ασχολούνταν πέρα από τα κλασσικά κυρπαντελίστικα «είναι αλήτες» και μόλις παρείσφρησε ο εθνικιστικός χώρος εκεί άρχισαν όλοι τον πανικό. Είναι ξεκάθαρο το ποιους φοβάται διαχρονικά το σύστημα, ακόμα και εντός γηπέδων.
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 640 μηνύματα.
Παρθενικη νίκη, και ερχεται το πραγματικο: οσοι δεν πιστευουν, θα πιστεψουν!
F8Qlw2YX0AEoA1v.jpg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,031 μηνύματα.
Με τέτοια ηλίθια πανό έπρεπε να τους παρατούσαμε στο Ισραήλ να πήγαιναν να πολεμήσουν με την Χαμάς.
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 640 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,031 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top